Отчаяна съм!!!Повече от месец не иска да яде...

  • 2 940
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Бих искала, да споделя с Вас рецептата на майка ми,за дете,което отказва да яде.Тя разказва : " Когато се събудехте сутрин,само казвах"закуска" и всички се събирахме да закусваме.Все някой си мрънкаше за нещо и отказваше да се храни,но аз без да се церемоня,казвах"добре ние закусваме сега,ти иди да си играеш".И така,отказалият храна,е стоял гладен до обяд.На обяд вече от гордост пак е имало отказ да се храни.Обикновенно 3-4 дни след терапията и аз и брат ми сме си изяждали всичко без протести.Майка ми разказа,за мой братовчед,който е бил научен да закусва до обяд,като цялата фамилия се реди около него да му дава лъжичка по лъжичка.Мартинчо(въпросният братовчед)до обяд си е ядял закуската и до вечерта обяда.Една седмица е бил на гости на майка ми и тя е приложила и върху него своята терапия.Мартинчо обаче,свикнал всички да го молят да яде,геройски се мръщел и не искал нищо да яде.На вторият ден,от въпросната седмица,майка ми открила капризният ми братовчед,в шкаф да яде сурови макарони.Изгонила го от шкафа,взела му макароните и от този миг нататък Мартинчо не отказал да се храни с всички,в определените часове за хранене през деня:о)

# 31
  • Мнения: 8 999
Дано да не ви засегна, защото виждам, че повечето майки в тази тема са леко вманиачени по отношение на "здравословно хранене". Давайте повече свобода на децата си в избора им на меню, дори и да е съставено от сандвич с шоколад, поръсен със зрънчо. На децата им омръзва готвената храна и имат нужда да разнообразят със сухоежбина или дори някой ужасно вреден боклук. Бъдете малко по-снизходителни по въпроса с храната. Понякога им се яде само сух хлебец, друг път манджичка, парче кашкавал или агнешко печено. Та вие самите всеки ден ли се храните по 4 пъти с меню, съдържащо поне три ястия. Като не ще да яде - да погладува малко, като му се яде шунка - да си хапне. Гарантирам ви, че децата ви няма да умрат на място!

# 32
  • Мнения: 489
 И ние имахме такива периоди. Обикновено се дължат на здравословен проблем или проблеми със зъбките. След тези периоди обаче започва да яде като "ламя", без да има никакви претенции и непрекъснато. Когато отказва да яде, каквото и да му предложа няма ефект. Тогава набляга само на млякото, сокчетата и разни солети, зрънчовци и др. такива. Но му давам, че да има все пак нещо в коремчето. Не съм го ли6авала изобщо от храна, в такива периоди всичко му е позволени- и здравословно и не чак толкова...

# 33
  • Мнения: 2 757
И аз мисля, че детето ти яде достатъчно. Може да е леко злоядо, но като гледам в менюто му присъства всичко, въпреки че не е във вида, който ти предпочиташ.
Моето дете и толкова не яде и все по-зле става. За сега е само на сух хляб. Опитах да го оправям с глад по съвети на други родители, в смисъл че си му предлагах най-различна храна, с изключение на тази, към която е пристрастен. В резултат не яде цели 2 седмици, побърка се от глад и от нерви, само повтаряше амам, но като му дам не искаше - искаше си хляба. Кара на оризово мляко малко сутрин и малко вечер и по половин максимум 1 банан на ден - от плодовете само такова яде, а не исках да го лишавам поне от тях.  Отслабна с 1 кг за 2 седмици и ни побърка тотално - представи си кво е гладен човек. Накрая реших че детето ми явно не е  като др деца и не е това начина за него. Вече си му давам хлебец и така си кара. Няма да си простя да го уморя от глад в името на експеримента и ината си. Но за мен това е болестно състояние и започнах да търся решението на проблема от такава гледна точка. А кога ще намеря решението не е ясно

# 34
  • Мнения: 18
И ние ще се запишем като временно/надявам се /неядящи ooooh!От една седмица и нещо Кали яде по 2-3 лъжички и толкоз.Иначе огладнява и се нахвърля на хляба...и киселото мляко не пропуска.Взех да се притеснявам,но като изчетох темата открих полезни съвети-благодаря! Hug
Ще пробвам с точните часове за ядене и нищо между тях/боклуци/ Mr. GreenПожелайте ни успех!

# 35
  • Мнения: 1 427
Миналата година по това време горе-долу минах през този период.Дори и аз отчаяна пусках тема тук.Нещата се наредиха , когато спрях да упорствам и да се притеснявам, че не яде когато аз съм решила.Престанах да истерясвам и да се вторачвам в това колко и кога е яла.Детето явно усети , че трудно ще ме впечатли с неядене и започна да си казва кога е гладна.И така е и сега.Ето, стана топло и не иска да яде.Ами не я насилвам.От мен се иска да предложа.Ако е гладна -ще яде.Относно "боклуците"-не съм й забранявала да хапва , когато иска.Резултатът е , че интереса й към тях вече е нищожен , за моя радост.Така, че няма страшно PeaceЙоана е карала няколко месеца само на АМ и сокове и оживя Simple Smile

# 36
  • Мнения: 512
Моят звяр ми изправи косите точно на същата възраст - около годинка и половина.
НЕ ЯДЕ НИЩО 6 ДЕНОНОЩИЯ
Само вода, нито сок, нито мляко, солетки, нищо......
Просто полудях, ходихме по доктори... изследвания... нищо.
По цели нощи ревях.
На седмия ден прояде, а аз бях готова за психиатрията.

# 37
  • Мнения: 764
Вече съм пускала теми с питания за храненето на сина ми,той като синчето на Ники Фин яде смо хляб,баница,вече не иска дори грис.Притеснява ме обаче,че всеки ден почти яде по 1 кроасан.Струва ми се,че не са много полезни,но какво да правя?Давам му витамини.Направо ще се побъркам,може ли да се яде само хляб и хлебни неща?Едва от вчера пие сок от ябълка,но не се знае докога....Оффф!Месо никакво!

# 38
  • Мнения: 25 655
А тези кроасани на улицата ли ги намира?  newsm78
А другите хлебни неща?

# 39
  • Мнения: 764
А тези кроасани на улицата ли ги намира?  newsm78
А другите хлебни неща?
Естествено не ги намира на улицата и ако си прозряла написаното от мен щеше да разбереш,че се притеснявам от това,че яде само хляб.Не съм спряла да му предлагам всичко останало,да изпробвам всякакви методи,глад и т.н.Но може би,който не е минал през това няма да разбере!
И аз мисля, че детето ти яде достатъчно. Може да е леко злоядо, но като гледам в менюто му присъства всичко, въпреки че не е във вида, който ти предпочиташ.
Моето дете и толкова не яде и все по-зле става. За сега е само на сух хляб. Опитах да го оправям с глад по съвети на други родители, в смисъл че си му предлагах най-различна храна, с изключение на тази, към която е пристрастен. В резултат не яде цели 2 седмици, побърка се от глад и от нерви, само повтаряше амам, но като му дам не искаше - искаше си хляба. Кара на оризово мляко малко сутрин и малко вечер и по половин максимум 1 банан на ден - от плодовете само такова яде, а не исках да го лишавам поне от тях.  Отслабна с 1 кг за 2 седмици и ни побърка тотално - представи си кво е гладен човек. Накрая реших че детето ми явно не е  като др деца и не е това начина за него. Вече си му давам хлебец и така си кара. Няма да си простя да го уморя от глад в името на експеримента и ината си. Но за мен това е болестно състояние и започнах да търся решението на проблема от такава гледна точка. А кога ще намеря решението не е ясно
Ники Фин го е написала вместо мен!

# 40
  • Мнения: 25 655
Аз лично не бих дала на злоядото си дете храна, която не считам за полезна, при положение, че отказва да яде друго, но... ти си знаеш.
Само не разбирам защо занимаваш нас с това?  newsm78
Няма злояди деца, има вманиачени родители! Пък ти ако щеш се сърди и се тръшкай, това е истината!

# 41
  • Мнения: 1 547
Ники Фин го е написала вместо мен!

НикиФин обаче е добавила, че вече започва да третира проблема като болестно състояние. /дано да няма нищо такова все пак!/

Аз също не вярвам, че има злояди деца по рождение. Струва ми се, че при повечето става въпрос за неправилно изградени хранителни навици, а при други - за някакъв дисбаланс в организма, който подлежи на лечение.

В случая с хляба... едно дете може да яде само хляб, ако има кой да му позволява да го прави. Претенциите виреят там, където им се дава почва. Ама не щяло да дъвче - че кой луд ще си дава зор да дъвче, ако знае, че след малко мрънкане мама ще пасира набърже? Защо да яде някакви си копривени чорби, като след една хубава драматизация пак ще си получи кроасана?

Виждала съм майки, които предлагат манджа подир манджа, само да хапнело хапка детето. Виждала съм и такива, които тикат лъжица подир лъжица насила в устата, щото трябвало всичко да се изяде - точно в тоя момент и нито миг по-късно. Дете, преследвано с паничка дори върху тоалетната чиния - и това съм виждала... Но не децата са злояди в тези случаи, а родителите са зловредни.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 999
Абсолютно подкрепям последните две мнения изказани тук + виждам деца, които по цял ден ходят с нещо в ръка от зрънчо, през кроасани...до една съседка на майка ми, която носи пликче с нарязани филийки кашкавал и шунка и ги пъха в устата на детето, докато то играе  Shocked

А после детето било злоядо и нищо не ядяло на обяд... Ами то не е спряло да яде от закуската насам за какъв обяд изобщо става дума?  Thinking

# 43
  • Мнения: 351
 Може и да сте прави, може наистина да няма злояди деца. Моето не иска да яде още от както започнахме захранването. Не искаше пюрета, ядеше само един вид каша. Сега не харесва никакви манджи. Не търча след него с лъжицата. Показвам храната, той започва да пищи и аз прибирам. Не нося питите с кашкавал на детската площадка и ми е ясно, че ако е изял 1 кроасан се е нахранил и затова не си яде манджата. Та аз на моето му казвам, че е злоядо, защото не мога да намеря по-точен епитет.

Само не разбирам защо занимаваш нас с това?  newsm78

Защото идеята на форума е да си споделяме, да си даваме съвети и да се подкрепяме. Или поне аз съм останала с такова впечатление.

# 44
  • Мнения: 764
Не мога да разбера защо решихте,че ходя с храната след него по цял ден и го примолвам да яде,напротив,писах,че съм пробвала всичко,включително и целодневен глад,но все същото е.Може би трябва да го лиша и от хляба и да поседи гладен 2,3 дни,докато вземе да припада.... newsm78.Не мисля,че бихте го приложили върху своите деца.
А това пък защо занимавам всички с този въпрос какво беше не разбрах.Ще следя кога Кака Сийка пуска нова тема и ще я попитам защо занимава всички с това?!

Общи условия

Активация на акаунт