Моля за съвет относно приятелката на сина ми

  • 15 614
  • 477
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 347
Леле накъде отиде темата 🤣

# 466
  • София
  • Мнения: 19 341
Ами като я няма авторката...
Извинявам се и отивам в ъгъла да се срамувам, защото аз дадох пример за "вмешателство", но темата е чувствителна за всички жени, затова така се отплеснахме.
Моля ви, ако държите, ще отворя специална тема, макар че става дума за друг човек, нали не било добре да разнасям собственото си дете?

Последна редакция: пт, 13 окт 2023, 12:37 от Cuckoo

# 467
  • Мнения: 347
Ами като я няма авторката...
Извинявам се и отивам в ъгъла да се срамувам, защото аз дадох пример за "вмешателство", но темата е чувствителна за жените

Еми авторката изчезна, явно не са и харесали коментарите.

Има и такива майки дето цял живот не пускат децата си, познавам дори такова момче за жалост, беше ми мой колега, майка му 5 години го обработваше колко е зле снахата и успя да ги разведе. Жал ми стана за него, то На такава свекърва никоя жена не би пасвала за снаха

# 468
  • Мнения: X
Честно казано само в България 5 кила над нормата са смъртна присъда и всеки коментира и си вре носа където не му е работа,едва ли не ако не си с манекенски мерки не може да видиш нормален живот,да имаш деца,семейство,работа.
 Е не е така,съжалявам тези,които цял живот си броят хапките напразно.На мене не ми дават да отслабвам например.Жива съм още и мъж имам си всичко,не съм погребана в една стая,не е спрял живота за мене.

# 469
  • София
  • Мнения: 19 341
Nimerya, кой говори за 5 кг? Чете ли изобщо?
Не зная за смъртна присъда, но и твоето изказване е злобничко.

Последно и спирам по тази тема - вчера загледах сайта на Luci fashion. Похвално решили да бъдат бодипозитивни, обаче точно тази рокля дали е представена добре https://lucy.bg/roklya-blue-magic.html

Обратното също е валидно, в един сайт на производител се качват снимки с дрехите, ами повечето не стоят точно като на 180 сантиметровата ( подозирам и фотошопната) манекенка, която ги презентира.

Последна редакция: пт, 13 окт 2023, 12:58 от Cuckoo

# 470
  • Мнения: 18 777
И аз намирам за неуместно споменаването на 5 излишни кг, едър кокал, тежки заболявания, силни лекарства, бременни жени и наскоро родили.

Обсъждаше се наддаване от храна /  преяждане, което не се овладява и на което близките не могат да помогнат. Поне аз това обсъждах.

# 471
  • Мнения: X
Nimerya, кой говори за 5 кг? Чете ли изобщо?
Не зная за смъртна присъда, но и твоето изказване е злобничко.
5,10,20 все едно.Не е много приятно да се коментира от всеки,светът не се свършва и дебелите живеем.

# 472
  • Мнения: 18 777
А кой е казал това?

# 473
  • Мнения: 478
Ох, аз споменах за моите 5-6 кг (стигали са през годините и до 10) излишни килограма, за които са ми правили забележки. Може и да не е уместен пример, но хората тук говореха и за по-тежки случаи.

Честно казано само в България 5 кила над нормата са смъртна присъда и всеки коментира и си вре носа където не му е работа,едва ли не ако не си с манекенски мерки не може да видиш нормален живот,да имаш деца,семейство,работа.

Само в България, но ние все пак живеем в България, нали така? Моите впечатления са, че малко се подценяват хората с излишни килограми - един вид ги смятат за по-безволеви и мързеливи. Разбира се, че НЕ Е ПРАВИЛНО, но това е реалността. Това не пречи пълен човек все пак да успее и в личния, и в професионалния живот, но ако случайно се провали, първото, което се изтъква като причина за провала са излишните килограми. Затова и родителите се стремят да не се стига до това и да спестят някой и друг неприятен момент на децата си. Както и Cuckoo каза, нека дъщеря ѝ да е във форма и да има избор от мъже, пък накрая нека пак си избере същия, ако желае. Никой не говори за смъртна присъда, а просто за по-добри възможности.

Пък вече, ако човек се харесва така и не иска да му се месят, всеки разумен родител би престанал след няколко забележки.

# 474
  • София
  • Мнения: 10 379
Според мен отдавна всеки коментира нещо различно и от там идват недоразуменията.

# 475
  • Мнения: 14 995
Нямам такива наблюдения за 5 кила в повече. Сред младите, тийн и студенти, може би, но по-зрелите, родители и особено баби и дядовци биха (се) тъпкали с храна, защото за тях здравето започва с доста видима пухкавост, такава над горната граница на ИТМ.

# 476
  • Мнения: X
Ох, аз споменах за моите 5-6 кг (стигали са през годините и до 10) излишни килограма, за които са ми правили забележки. Може и да не е уместен пример, но хората тук говореха и за по-тежки случаи.

Честно казано само в България 5 кила над нормата са смъртна присъда и всеки коментира и си вре носа където не му е работа,едва ли не ако не си с манекенски мерки не може да видиш нормален живот,да имаш деца,семейство,работа.

Само в България, но ние все пак живеем в България, нали така? Моите впечатления са, че малко се подценяват хората с излишни килограми - един вид ги смятат за по-безволеви и мързеливи. Разбира се, че НЕ Е ПРАВИЛНО, но това е реалността. Това не пречи пълен човек все пак да успее и в личния, и в професионалния живот, но ако случайно се провали, първото, което се изтъква като причина за провала са излишните килограми. Затова и родителите се стремят да не се стига до това и да спестят някой и друг неприятен момент на децата си. Както и Cuckoo каза, нека дъщеря ѝ да е във форма и да има избор от мъже, пък накрая нека пак си избере същия, ако желае. Никой не говори за смъртна присъда, а просто за по-добри възможности.

Пък вече, ако човек се харесва така и не иска да му се месят, всеки разумен родител би престанал след няколко забележки.
Не мисля че всички потребители живеят в България.Грозно е,противно е да се напада жена за кг.да се изтъкват при всеки удобен случай,за всеки провал да се обвиняват кг.Много слаби жени има,които нямат късмет в любовта,други бая над нормата с мъже с по 2 деца.На запад правят кариера и 2 пъти колкото нормата да са, излизат,забавляват се и от мъже не може да се отърват.Познавам едно момиче никъде не излиза,с никой не общува почти, тя цял живот е над нормата.Сестра и 2 пъти колкото нея а има мъж и дете.Насадени комплекси повече вреда носят от кг.(което не значи че близките трябва да си траят).Ама разни там далечни познати да ми обсъждат кг.просташко е.Не е приятно месеци да не смееш да излезеш че да не видиш някой "доброжелател".

# 477
  • Мнения: 36 053
Достатъчно по темата, заключвам.

Последна редакция: пт, 13 окт 2023, 14:37 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт