Рана на крака

  • 1 608
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
От 2месеца имам рана а дясна подбедрица започна като червено петно не ме е сърбяло увеличи се потече цепина го хирург да почисти но от страни останаха инфектирани болезнени части не знаят какво е предполага се ухапване ако някой може да помогне имам още снимки

Скрит текст:

Последна редакция: сб, 14 окт 2023, 19:53 от bubanka

# 1
  • Мнения: 3 602
Това си е работеща инфекция и според мен не е безобидна. Идете при Добър хирург.
Не знаят какво е и хайде в къщи. Абсурдно е!

# 2
  • Мнения: 2 030
На дерматолог ходихте ли?

# 3
  • Мнения: 8
Ходих на два кожни изписва всеки антибиотик и крем съответно ходих на хирург я цепина и почисти но от страни оставаше инфектирана отидох и на друг поизчисти повече вече съм на 6сти антибиотик няма изолирани бактерии първата посявка беше негативна  сега чакаме резултат от друга по дълбока ако някой има идея как да ми се помогне ще съм благодарна

# 4
  • Мнения: 2 030
А съдов хирург, кръвни изследвания, диабет да не би да имате? Разширени вени.
Това, което виждам на втората снимка си е за съдова хирургия.

# 5
  • Мнения: 8
Хирургът ми е съдов нямам диабет правят ми кръвни добри са изследваха ме за паразити от куче отрицателни са сега предстои за гъбички но има мнения че може да ме е ухапало нещо появи се отскоро под раната дефилират болезнена подутина притеснявам се ако някой може да ме насочи с нещо ще съм много благодарна ще кача снимка в началото как изглеждаше преди 2месеца

# 6
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673
А за паразити някой изследва ли Ви? - различни от тези, които могат да се хванат от куче? Посетете паразитолог - рядкост са, но опитайте.

Наистина, първата червена лапма за незарастващи рани е висока кръвна захар.
Къде живеете? Или по-точно къде бяхте като Ви ухапа това чудовище?
Дано мине скоро!

# 7
  • Мнения: 10 454
Прочети за гноен хидраденит и виж снимки. Може ли да е започнало като нещо такова (прилича на ухапване и като гледам по сгъвки се появява)
А след толкова много АБ как да се изолира нещо?

# 8
  • Мнения: 2 030
А биопсия дали не трябва да направят? Нещо дълбоко с корен изглежда на снимката.

# 9
  • Мнения: 8
Взеха от раната за биопсия миналата седмица казаха негативно сега взеха наново по дълбоко чакаме резултат

# 10
  • Мнения: 6 910
Тази синкаво-лилава тъкан отстрани на раната изглежда нездрава. Доколкото съм запозната, такива неща се изрязват до здрава тъкан, за да започне оздравителен процес. Ако трябва после пластична операция, но да е до здрава тъкан.
Това си е за болнично лечение, според мен и то в добра болница с много специалисти от различни области. Може би ВМА?
Къде ходиш, къде те лекуват?
Излезе ли резултата от биопсията?

ПС Прочетох за този гноен хидраденит, наричат го и акне инверза. Попаднах на тази информация от 2015 год.:
https://bnr.bg/starazagora/post/100608244/edinstveniat-eksperten … da-v-stara-zagora

Цитат
Единственият експертен център за лечение на "акне инверза" ще се изгражда в Стара Загора
Трима пациенти със сравнително рядкото и трудно лечимо заболяване „акне инверза“ бяха оперирани днес в  Старозагорската университетска болница „Стоян Киркович“ от българо-германски екип дерматолози от Клиниката по кожни и венерически болести към болницата и специалисти от Университетската клиника „Вивантес“ в Берлин. Приложеното оперативно лечение се извършва по нова методика, разработена от германските дерматохирурзи, която се счита като най-успешна до момента за лечението на това заболяване.

В Стара Загора, а и в рамките на България,  подобно оперативно лечение на пациенти се прилага за втори път. Първите трима пациенти със същото заболяване бяха оперирани в старозагорската болница преди две години отново от съвместния българо-германски екип на проф. Петер Кол и проф. Евгения Христакиева, ръководител на клиниката по дерматология и венерология в болницата.  До сега най-тежките случаи се оперираха в Германия и към момента има вече 7 напълно излекувани пациенти от цялата страна. Заболяването „акне инверза“ се диагностицира трудно и до скоро се считаше почти за нелечимо, обясни проф. Христакиева като допълни, че от заболяването са засегнати около 1  % от хората.


Предстои в Стара Загора да бъде създаден единственият в България Експертен център за лечение на това заболяване, допълни проф. Христакиева.



На твое място бих изпратила снимките и да се допитам има ли вероятност да е това, ако да, бих пътувала до там.
 - онлайн консултация в healee:
https://www.healee.com/bg/879641
Другият вариант- тук има контакти на проф. Христакиева:
https://www.credoweb.bg/profile/4986/prof-d-r-evgeniya-hristakieva

Последна редакция: вт, 17 окт 2023, 16:22 от Diorela

# 11
  • Мнения: 345
Моя позната от Видин се влачи половин година с рана на крака след като я бутнаха на пешеходна пътека и кола и мина през крака. Не зарастваше, не минаваше. Накрая я приеха в Пирогов, лежа изместно време и я оправиха. Идете там.

# 12
  • Мнения: 8
Резултата от маркера е негативен сега изолирана в раната стафилокок но може да е вторична инфекция ще ме третират с антибиотик но не се знае произхода на възпалението от преди два месеца,мисля да отида до Пирогов софия да се консултирам това е за сега

# 13
  • Мнения: 6 910
Желая късмет! Да открият причината и да решат проблема!
ПС И не се мотай само с консултации, това си е за болнично лечение.
Щом ще пътуваш до София, ако пироговците не те приемат в болница, за да се заемат сериозно, отиди и във ВМА, Александровска, Токуда. Ако трябва, обиколи всичките големи болници, с различни специалисти, където те приемат.
Покажи и снимките, да видят как се е развило.

# 14
  • Мнения: 8
Сега вече от снощи се възпали личният възел на същият крак на слабините започнах гентамицин от снощи дано ми помогне

Общи условия

Активация на акаунт