Коремчето ми наедрява, защото през АПРИЛ ще ставам мама.

  • 20 508
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 419
Ая , с риск да те уплаша ...
Много ти благодаря за обяснението. Остави, ами и преди малко като ходих до тоалетна пак усетих това леко напрежение, точно като разпъване, но не на костта, а на тъканта  Embarassed. Той затова ми каа док да лежа и най-вероятно затова ми изписаи глобули против гъбите  newsm78. Офф, надявам се да поостанат още малко  Praynig.

# 31
  • Мнения: 6 441
Здравейте,мамчета!Как само ми липсвахте,ако знаете!!Няколко дни бях болничен и понеже вкъщои нямам компютър ми беше много пусто без вас.За жалост в неделя заминавам на лекции(където също няма да имам достъп до интернет ) и направо ще откача.Надявам се да не ме забравите. Hug
Относно столчетата за кола-бях дочула,че стават задължителни до 12 годишна възраст. newsm78 Но не съмнапълно убедена,но би било логично за малките дечица да се е напълно задължително.
Бръмбар-и аз бях в твоето положение с бялото течение.Като казвах на доки,той ме съветваше само да си правя промивки със сода бикарбонат и не ме качваше на магарето,което наистина доста ме притесняваше.Положението с бялото течение стана обаче нетърпимо(усили се,сърби) и се принудих да отида на частен лекар.Изписа ми едни свещички ГиноПеварил и съм много доволна.Каза,че след раждането лечението ще продължи с някакви хапчета,но засега те са забранени. Peace Препоръчвам ти да идеш при друг доки! Peace
да ви се оплача-нашият тати заминава в чужбина....И на мен толкова много ми е мъчно... Cry Ще се върне за бебчо,на аз все се притеснявам ,че ще го родя по-рано и няма да е тук за голямото събитие.Като включим и факте,че след като се върна от лекции и изляза болнични няма да мога да си комуникирам с вас така често,направо положението става трагично..но друг изход няма.....
Поздрави!  bouquet

# 32
  • Мнения: 3 091
Привет на всички!
Напоследък нямам много време - имам доста работа и не успявам да следя темата.
Моята бебка расте. Движенията й се усещат още по-силно, явно й става тясно. Тежи към 1400 гр., 8 см. е главата.
Относно вагиналния преглед: и на мен все още не ми е правен. Докторът само ме попита дали имам течение, но понеже нямам - каза, че не е необходимо да ме преглежда на магарето.
През февруари ще ми дадат 45-те дни. Имам още работа, така че няма да стоя непрекъснато в къщи. Обмислям как като изляза в болнични да си вкарам кабелен Интернет, за да съм във връзка с вас...

Целувки на всички!   bouquet

# 33
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Много ви балгодаря,момичета!Следвщата ми консултация е през февруари и тогава ще видя какво ще стане...
Марта,моят хемоглобин е 99 Crazy и също съм на желязо,по 2 пъти на ден.Лошото е,че от него повръщам Sick, ама продължавам упорито да го пия - колкото остане,остане Mr. Green
Така че не се притеснявай.На мен ми казаха,че ако не успея да го докарам до нормалните граници,ще ми прелеят кръв преди операцията.
Усмихнат ден на всички!

# 34
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 166
Ая, гледай да лежиш и да си почиваш . Ти всъщност ходиш ли още на работа , защото ако ходиш горният ми съвет е безсмислен? Дано юначетата останат на топло в маминият корем поне още 3-4 седмици!
Viktoria_27 , на мен за да не ми се гади от него ми казаха да го пия сутрин и вечер след ядене , нищо че на листовката пише преди хранене. Ти с тоя нисък хемоглобин как се чувстваш иначе, защото аз нямам никакви сили , по принцип винаги съм си била с хемоглобин около 130 и сега не ми е хич комфортно. При мен се получи така , че ми спадаше всеки месец с 10 единици. Може би трябваше по- рано да взема мерки , ама вече минало -заминало. На мен хич не ми се ще да ми преливат кръв.

# 35
  • Мнения: 9 990
Ая, за шийката и разкритието-виж филмчето на Дискавъри-9 месец-там е показано много хубаво!
Марта, не е задължително да ти преливат кръв.Аз голямата я раждах с тежка анемия и нищо не са ми преливали.Тогава даже рязко ми падна хемоглобина.Желязото/ ако е Тотема/ е много гадно, наистина.Аз сега направих един курс, ама едвам го изпих, сега прябва да продължа и все се каня и все ми се гади, само като си помисля за него... Sick

# 36
  • Мнения: 1 419
...Ти всъщност ходиш ли още на работа ...
Ходя  Tired. Следващата сряда ми е последния работен ден обаче и почвам да си спинкам до късно и да лежа  Party.

Пенелопа, ако това е филмчето от първа страница, ще го погледна. Ако не е то - моля да ми дадеш линк  Blush

Тотема, гаден е, ама доста ефикасен, така че стискайте зъби и пийте  Peace. Аз лично го разреждах със сока на Пфанер А+Ц+Е и не беше чак толкова гадно  Wink.

# 37
  • Мнения: 268
Здравейте preggo ,
За желязото - момичета, моят хемоглобин също е доста нисък: в продължение на три месеца варира от 95 до 103 и съм нон-стоп на желязо. И на мен ми се гадеше от него, но последния път моята аптекарка ми даде нов препарат - казва се Малтофер Фол. Той бил специално за бременни - хапчетата са дъвчащи, пие се по едно на ден. В опаковката са 30 таблетки, така че стигат за много време. Но имайте предвид, че е по-скъпичък  Money . Но аз ще си купя пак като ми свърши, защото само от него не повръщам. Дано съм ви била полезна  Peace
Чао!  babydust7

# 38
  • Мнения: 85
Здравейте и още веднъж благодаря на всички за милите пожелания за рождения ми ден  Hug Да не ви казвам моите варненски приятелки Sve-dim i Виви_Ан и Весито какви хубави подаръци ми бяха приготвили-физиологично шише на Чико, биба и течност за студена стерилизация към тях, както и две много хубави книжки за бебето от 1 ден до 3 години. На едната вече съм на 50-та страница, ако не ходех на работа щях да съм доста по-напред, ама къде го тоз късмет  Whistling Таткото и той много хареса подаръците, да ви кажа явно не само ние обичаме бебешките неща  Laughing.

И мен не са ме гледали на магарето нито веднъж и не са ми взимали секрет. Успокоява ме това, че нямам постоянно течение (случва се понякога да имам малко секрет, но е без сърбеж, дразнене и мирис и аз си мисля, че е безобидно, дано не се лъжа  Praynig).

Pepena аз имах на няколко пъти капчици коластра, които даже бяха примесени с миниатюрни капки кръв, излизащи от каналчетата, като ги стисна. Предполагам, че нещо каналчетата се отварят, наистина не знам дали е нормално, но нямах шанс да питам лекар, а тук никой не сподели нещо подобно, тъй че още си живея в неведение. Това не е постоянно и е ставало обикновено след баня, затова си мисля, че от топлото каналите се отварят. Не е и болезнено, в смисъл, че те гърдите си ме болят, но не точно и само в тия моменти.

Стига съм дрънкала, че имам и работа, целувки на всички, тук вали и времето е мрачно, но не е студено още. Киша-само да се кефят бацилите!

А, мами от Варна-някой знае ли дали са отменили консултаците заради грипа?

# 39
  • Мнения: 491
Здравейте слънчевки!

Aya за филмчето дето ти е писала и Пенелопа тъкмо щях и аз да ти пиша. Моето мъжко слънце седна и му направи едни субтитри на български език за всички нас. То той е готов от една седмица, но около тези болести не съм дала още линк. Филмчето е това на Дискавъри, но е по-подробния вариант и се казва "Пълно ръководство за бременността".
Хубаво ще е да сложиш линк за теглене при другите материали.
http://kolibka.com/download.php?mid=4133 това е самият филм
http://kolibka.com/download.php?sid=4133 това са българските субтитри
Трябва да се изтеглят и двете и тогава си стартираш филма с български субтитри. Приятно гледане и поздрави на всички бремелинки от мъжкото ми слънце Grinning

# 40
За  вътрешния преглед да ви кажа въобще не е приятно. На мен ми се наложи  преди Нова година ( имах много болки ) и се съмняваха (моя доктор го нямаше) да няма разкритеие!! Тогава преглеждащия ме лекар каза, че имам СКЪСЕНА ШИЙКА. Аз много се притесних !!! НО разбрах, че има доста жени с по-къса шиийка. Но за всеки случей спрях да работя и си почивам. А доколкото разбрах от моя доктор това неприятно усещане ( некомфортно по-скоро) е от притискането на пикочния мехур. Колкото корема расте - толкова повече се засилва.   Sad

# 41
  • Мнения: 135
Здравейте и от мен  Simple Smile

относно желязото, аз пия Малтофер фол от 2-3 месеца, изобщо не е гадно и да се смуче е по добрият вариант, защото  като се дъвче, лепне по зъбите. С него пия и В комплекс за по добро усвояване на желязото и има ефект.


Лек ден   bouquet

# 42
  • Мнения: 11 004
Здравейте и от мен  Hug

denisimo, каква е тази студена стерилизация? Миналата седмица в Хиполенд видях уред за такава, но дотогава не бях чувала  Embarassed Кога се прави топла, кога студена?

Melodiya, много  Hug за филмчето! Сега ще се опитам да го изтегля и през почивните дни да си го пусна.

За вагиналния преглед и изследванията - правиха ми в 4-тия месец. После, когато в 6-тия лежах 3 дена в болницата заради болки ниско долу, пак се качих на магарето. И на мен досега не са ми взимали секрет, пускат ми само изследвания за урина.

За коластрата - няколко пъти съм забелязвала нещо като малки прашинки по зърната си, но течност никога. Това дали е засъхнала коластра или гърдите ми се белят?  newsm78

# 43
  • Мнения: 85
Ами студената стерилизация се прави със специална течност и е студена, защото другата е във вряла вода или със стерилизатор с микровълновата на пара. Пише, че течността се разрежда с вода и после определени минути там се държат шишетата, бибите е т.н.

Зърната се белят от една страна (моите съвсем малко), а пък течността от каналчетата е прозачна и жълтеникава, май коластрата е такава, много не прилича на мляко. Тук вече раждалите могат да кажат коластрата каква е. 

# 44
  • Попово
  • Мнения: 687
Здравейте момичета,
за коластрата определено не си спомням как беше с предната бременност, но тази сутрин си беше текло доста и лепнеше, как не съм се усетила през нощта не знам ooooh! Днес си взех "превръзки" за гърди на Чико, супер тънки и супер абсорбиращи със самозалепваща лентичка  Rolling Eyes , че то в къщи няма пр , но ако ми се появи теч навън или в службата няма да е много приятно изживяване Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт