За домашната храна

  • 1 877
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 289
Не разбирам защо във всички действия на педиатрите трябва да се търси финансов интерес...  аз лично съм убедена, че препоръката на нашия педиатър не беше свързана с такъв - още повече, че никога досега не ми е спомената конкретна марка, дори предпочитание за българско или не. Вероятно аз съм наивна.. знам ли, обаче, при цялата ми наивност, не мога да си представя как един представител на Ганчев примерно ще даде 20, или 50, или знам ли колко лева на педиатъра, за да препоръчва пюретата му.. и после няма да има никакво наблюдение върху това доколко наистина този педиатър "агитира" в полза на Ганчев.. или Хип, или Нестле, или Овко, Хаме... има толкова пюрета, че педиатрите биха могли добри допълнителни приходи да си докарват, без да споменат и една от марките, които ги "стимулират финансово". Все още вярвам в лекарската етика.. както и в това, че едва ли са го закъсали толкова финансово, за да препоръчват срещу заплащане.
Ей тука малко се посмях, не се сърди!  Laughing
Иначе подкрепям arita, Асинка и други...   bouquet
По темата: много рядко давам купено пюре. Налагало ми се е, но и детето не го отказва. Всеядна мома си отглеждам.  Wink  Mr. Green

Ти като че някакъв разбор си направила а  Mr. Green
Първа точка: тука се посмях, второ: този и този е прав, моето мнение: еди какво си.. нЕма лошо

# 31
  • Мнения: 1 735
Не разбирам защо във всички действия на педиатрите трябва да се търси финансов интерес...  аз лично съм убедена, че препоръката на нашия педиатър не беше свързана с такъв - още повече, че никога досега не ми е спомената конкретна марка, дори предпочитание за българско или не. Вероятно аз съм наивна.. знам ли, обаче, при цялата ми наивност, не мога да си представя как един представител на Ганчев примерно ще даде 20, или 50, или знам ли колко лева на педиатъра, за да препоръчва пюретата му.. и после няма да има никакво наблюдение върху това доколко наистина този педиатър "агитира" в полза на Ганчев.. или Хип, или Нестле, или Овко, Хаме... има толкова пюрета, че педиатрите биха могли добри допълнителни приходи да си докарват, без да споменат и една от марките, които ги "стимулират финансово". Все още вярвам в лекарската етика.. както и в това, че едва ли са го закъсали толкова финансово, за да препоръчват срещу заплащане.
Ей тука малко се посмях, не се сърди!  Laughing
Иначе подкрепям arita, Асинка и други...   bouquet
По темата: много рядко давам купено пюре. Налагало ми се е, но и детето не го отказва. Всеядна мома си отглеждам.  Wink  Mr. Green

Ти като че някакъв разбор си направила а  Mr. Green
Първа точка: тука се посмях, второ: този и този е прав, моето мнение: еди какво си.. нЕма лошо

Аха, от тънкообидните си значи.  Wink
Ако искаш да се заяждаме, пиши ми на лични, няма смисъл да спамим тук темата.  Grinning
И бай дъ уей, предпочитам разбор, пред недомътени истории.  Mr. Green


Аз послушах съвета на педиатърката според която най-добре е да се започне захранването с готови детски пюрета. После се разтърих и намерих доста предимства на готовите детски храни - при тях е постигнато много фино раздробяване на продуктите, за да може стомахчето на бебчо да го понесе по-леко, приготвят се в отсъствие на въздух, при което витамините се запазват по-добре, понякога се обогатяват допълнително с витамини, желязо и др., имат висока бактериална чистота и т.н. Предполагам че продуктите, които си купувам от пазара са обработвани с химически вещества, затова предпочетох да захраня с готови пюрета - според мен е по-сигурно. Сега вече му готвя някои неща и той си ги харесва. Каквото и да предпочетеш трябва да си сигурна, че това което правиш е най-добре за бебчо.
Успех в захранването  thumbsup
И този момент го има! Човек  да се чуди кое е по-малкото зло...  Thinking
Най-сигурно е всъщност да си имаш парче земя,където да си отглеждаш това онова, колкото за 1 семейство. Грижите не са никак големи. Но не всеки има парче земя, ей в това е бедата според мен.

# 32
  • Мнения: 119
Съгласна съм, за да си 100 процента сигурен, трябва да "имаш парче земя", пък и свободно време все пак, иначе не можеш да си сигурен.
Според мен, пюретата на Хип са добро решение, без да агитирам, това е мое мнение,основано на личен опит с Алекс и ежедневна дегустация от моя страна.

# 33
  • Мнения: 289
Infinity, заяждах се ей така, за да минава време, когато бях в пубертета  Grinning тук влизам за други работи.
Дано скоро намериш местенце и да си засадиш градинка, че да не ти остава толкова време за глупости  Peace

# 34
  • Мнения: 1 735
Edelia, не си личи много(за първото изречение).  Grinning
За второто- благодаря за пожеланието(пожелавам ти го и аз), но слава богу имам си такова местенце, затова и говоря от опит.
Но майтапа настрана това е нещо което пожелавам на всеки-много по-вкусни са зеленчуците и плодовете, когато сам си ги гледал,поливал и откъснал!   bouquet

# 35
  • Мнения: 289
Е, видя ли как се разбрахме  Peace
Относно местенцето, мерси за пожеланието, но аз за друго съм учила  Grinning
Още повече, не вярвам и че синът ми ще продължи след това абсолютно здравословното си хранене, като си отглежда всичко сам в градинката, така че, добре е да го свиквам отсега с недотам натуралните продукти от пазара...

# 36
  • Мнения: 1 735
Хм, хм ,тук можем да поспорим.
Аз мисля, че добрият старт(задравословно хранене и живот) си е нещо, което няма нищо общо с това как ще живее детето после. Нека ако ще и да пуши и пие, негова/нейна си работа. Важното е, че ще са здрави и силни от естествената храна, която са приемали, от чистия въздух и всички плюсове, които могат да се изброят.
С тия(кофти нещата) не се свиква ,за съжаление, а се натрупват в организма и колкото по-дълго един организъм е изложен на пагубно влияние, толкова повече се изхабява и изтощава безвъзвратно.
А пък това, че си учила за друго си е много хубаво, защото в засаждането на едни ягоди например няма нищо сложно и не е нужно да имаш специално образование, за да го правиш. Иска се само желание и любов към земята и природата.
А повярвай, природата знае как да се отблагодарява на тези, които я обичат.  Hug

П.С: Да не говорим колко е приятно и отморяващо,  когато знаеш че го правиш само за себе си, а не за ТКЗС-то например.  Laughing

# 37
  • Мнения: 7 091
Извинявайте ама просто не мога да не се намеся.
Според вас на "вашето" парченце земя какви семена ще използвате? А какъв въздух ще им доставяте? А вода ? Няма такова животно био продукт. Всички тези фирми в определен момент гърмят със скандал защото нещо не им е в норма, да не говорим майките какви неща намират в заветните бурканчета ( в това число и аз).
Вие с какви пасатори пасирате, че да не може да направите гладко пюрето не ми е ясно също така?! Технологията на гладкото пюре е да се добавя постепенно по малко течност докато се пасира. НИКАКВА разлика няма от купеното.
Аз лично предпочитам пюрето да е според моите " разпоредби", които включват никаква сол и захар, никакви консерванти и допълнителни екстри. Поне това е в моя власт да направя за детето. За това какво има в зеленчуците- ами аз ги ям същите, тя и той пият мляко от мен. Като порастне пак такива ще яде.

# 38
  • Мнения: 1 735
Извинявайте ама просто не мога да не се намеся.
Според вас на "вашето" парченце земя какви семена ще използвате? А какъв въздух ще им доставяте? А вода ? Няма такова животно био продукт. Всички тези фирми в определен момент гърмят със скандал защото нещо не им е в норма, да не говорим майките какви неща намират в заветните бурканчета ( в това число и аз).
Вие с какви пасатори пасирате, че да не може да направите гладко пюрето не ми е ясно също така?! Технологията на гладкото пюре е да се добавя постепенно по малко течност докато се пасира. НИКАКВА разлика няма от купеното.
Аз лично предпочитам пюрето да е според моите " разпоредби", които включват никаква сол и захар, никакви консерванти и допълнителни екстри. Поне това е в моя власт да направя за детето. За това какво има в зеленчуците- ами аз ги ям същите, тя и той пият мляко от мен. Като порастне пак такива ще яде.
Слава Богу нашите баби и дядовци не са били толкова недалновидни като нас. Оставили са ни семенца(те както знаем могат да траят с години). Осъзнавам, че не всеки е благословен с такъв късмет, затова ще разгледаме и другия вариант.
Дори и да са купени семена,т.е., селектирани, пак разликата е невиждано огромна, отколкото ако си купиш пластмасова продукция от пазара.
Ядеш не, ами направо плюскаш! Такава благодат не бях изпитвала от детството си.
Няма нужда да се слага амониева силитра и всякакви изкуствени торове, въздухът е хубав, водата също не е никак лоша.  Wink

# 39
  • Мнения: 7 091
Слава Богу нашите баби и дядовци не са били толкова недалновидни като нас. Оставили са ни семенца(те както знаем могат да траят с години). Осъзнавам, че не всеки е благословен с такъв късмет, затова ще разгледаме и другия вариант.
Дори и да са купени семена,т.е., селектирани, пак разликата е невиждано огромна, отколкото ако си купиш пластмасова продукция от пазара.
Ядеш не, ами направо плюскаш! Такава благодат не бях изпитвала от детството си.
Няма нужда да се слага амониева силитра и всякакви изкуствени торове, въздухът е хубав, водата също не е никак лоша.  Wink


И моите баби и дядовци сеят и въпреки, че не слагат торове вкуса на храната просто не е същия като преди години. А семена някой да съхранява десетилетия не бях чувала Simple Smile, но щом казваш Simple Smile. Освен това тук съм срещала такива вкусови подобрители, които са си чиста химия, че зеленчуците наистина имат страхотен вкус, и все пак ядеш после пълно с торове. 
Къде е това вълщебно място, където въздуха и водата са хубави, защото последно като говорих с приятели, които правят въпросните замервания нито едно то двете не можеше да се нарече добро?  newsm78

# 40
  • Мнения: 2 039
Ехеййй,за малко отсъствах,а то интригата се заформила  Joy Недейте така бе момичета  Stop
Изчетох всичко писано и се убедих в ползата от домашно приготвените пюренца,но се опасявам от ниското качество на предлаганите на пазара зеленчуци. За парче земя,имам си на вилата,ама там баба ми праща по някой домат лятото,иначе,нъц  Laughing То си е ясно,че няма нищо по-прекрасно от това да си поливаш сам зеленчуците и после да си ги откъснеш  Heart EyesЗа био-магазинчета за пръв път чувам,във Варна не знам да има,пък и как да си сигурен,че зеленчуците са достатъчно "био"? Но пък наистина,аз ям пазарски и после бебко цока ли цока от нитратестата си майка  hahaha За това скоро ще се престраша с картоф и тиква,че се оказа най-вървежната комбинация за моя наследник  Peace
И аз купувам само Хип,готини са,но онова картоф и тиквичка наистина е отврат  Sick
А колкото до спора за докторската етика,аз съм убедена,че нашето педи не ме е посъветвала така за някакви финансови облаги,имам и голямо доверие,страхотна е(поне за сега).Може би е имала предвид точно периода на захранването  Peace Иначе като цяло докторската етика взе да изчезва като понятие по нашите земи,не че няма по някой останал етичен екземпляр,ама тез последните утре ще ги наредят за изложбени експонати  hahaha Joy
Още веднъж сърдечно благодаря за отзивчивостта ви  Hug Hug Hug

# 41
  • Мнения: 1 735
Слава Богу нашите баби и дядовци не са били толкова недалновидни като нас. Оставили са ни семенца(те както знаем могат да траят с години). Осъзнавам, че не всеки е благословен с такъв късмет, затова ще разгледаме и другия вариант.
Дори и да са купени семена,т.е., селектирани, пак разликата е невиждано огромна, отколкото ако си купиш пластмасова продукция от пазара.
Ядеш не, ами направо плюскаш! Такава благодат не бях изпитвала от детството си.
Няма нужда да се слага амониева силитра и всякакви изкуствени торове, въздухът е хубав, водата също не е никак лоша.  Wink


И моите баби и дядовци сеят и въпреки, че не слагат торове вкуса на храната просто не е същия като преди години. А семена някой да съхранява десетилетия не бях чувала Simple Smile, но щом казваш Simple Smile. Освен това тук съм срещала такива вкусови подобрители, които са си чиста химия, че зеленчуците наистина имат страхотен вкус, и все пак ядеш после пълно с торове. 
Къде е това вълщебно място, където въздуха и водата са хубави, защото последно като говорих с приятели, които правят въпросните замервания нито едно то двете не можеше да се нарече добро?  newsm78

Ехеее, къде съм казала десетилетия?  Crazy Такова нЯщо и аз не съм чувала!  Grinning
Значи оправдания ще си намериш хиляди и спорът няма да е градивен, тъй като за съжаление си решила да издребняваш.
А мен откровено ме мързи да водя безсмислени спорове.  Tired

П.П: Пиши ми на лични и ще ти дам адреса  на вълшебното място да ми дойдеш на гости лятото. Ще хапнете, ще пийнете, а после си замервайте каквото си искате.  Wink

# 42
  • Мнения: 1 735
То си е ясно,че няма нищо по-прекрасно от това да си поливаш сам зеленчуците и после да си ги откъснеш Heart Eyes
Точно за това говоря, благодаря че има такива които разбират.  Hug

Иначе като цяло докторската етика взе да изчезва като понятие по нашите земи,не че няма по някой останал етичен екземпляр,ама тез последните утре ще ги наредят за изложбени експонати  hahaha Joy
Изчезва-да, много прогресивно. За това има вина и държавата и то не малка. Но алчността е другият фактор. Абе и тяхната не е лесна, но пък и пациентите много страдат от цялата идиотщина. Ако всеки си търси правата, ще е много по-лесно.
Пуснала съм тема по въпроса:   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151877.0
 Който иска може да се включи.   bouquet
Съжалявам за Офф-а.

# 43
  • Мнения: 203
Не разбирам какъв е смисълът от този дебат. В крайна сметка всеки захранва и храни детето си както е решил, че е правилно или е намерил за добре - кой с купешка храна, кой с домашна. За мен и едното, и другото имат плюсове и минуси, просто всеки си решава с кое и как, няма правилно и грешно. Освен това наистина има деца, които не харесват например домашно приготвената храна, е ами тогава майката да го сили ли  в името на екологичната храна?! По въпроса на момичето, според мен ти си реши , пробвай едното, пробвай  другото, ще видиш сама как ще ви потръгне. Аз въртя купено и домашно, а иначе нашата педиатърка каза, че няма никакво значение с кое ще започна, каквото си избера, важното е детето да се научи да яде, а не да го силя и т.н.

# 44
  • Мнения: 289
Мдаа. Стана ми ясно. Явно неволно съм улучила болна за някои от пишещите тук тема... И въпреки това, да потвърдя /прегледно, както ми дадоха пример по-горе/:

    Първо: Лекарска етика СЪЩЕСТВУВА. Има толкова много способни лекари, че само аз бих могла да запълня с "експонати" това което LEI ще организира. Благодарение на тях раждането ми е един прекрасен спомен за мен, жалко, че това изглежда невероятно - че чак смешно на някои...

    Второ: Tandoori, не се колебай да приемеш поканата за онова прехвалено място, защото ще видиш нещо уникално - екологично чисто кътче в русИнско, което дамата по някакав явно специална технология е опазила от всичките обгазявания!! Мистерия...

   Трето: Infinity, давай си спокойно пюрета, мила, лично гарантирам, че са по-малко токсични от продукцията, която отглеждаш  Peace

Общи условия

Активация на акаунт