Слинг срещу кенгуру

  • 1 832
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 026
Слингът придържа главата на бебето по възможно най-естественият начин.
Личното ми мнение е, че е много по-добро решение от кенгуруто.
  Такова е и моето мнение  Peace

# 16
  • Мнения: 1 947
  Ejkajujka, може би не го слагаш правилно. Имаш ли упътване? Виж например тук: http://www.babysling-lana.hit.bg/index.html в "инструкции".
  А иначе - аз ползвам слинг-шал и сме доволни. Simple Smile

<------------------------------------  Laughing

# 17
  • Мнения: 462
Абсолютно ЗА слинга. Ползвала съм и кенгуру в началото. Разликата е огромна. Като започнах със слинга направо се родих. При по-малко бебе за мен беше по-удобен слинг с халки (който си спомня предишния ми аватар Wink). Сега, когато госпожицата е вече по-голяма предпочитам слинг-шарф, защото по-равномерно разпределя тежестта. Всъщност и в шарфа може да се носи в положение "люлка".
Малкото бебе наистина в слинга е сгушено като в утробата на майка си, което и за мен беше неописуемо удоволствие. В началото се носи в легнало положение така че няма въобще какво да се говори за натоварване на главичката. А ако ползваш шарфа в позата, която я има на аватара на анна в. то вързването става така, че се стяга гръбчето - т.е. все едно го държиш на ръка, а с единия край, който увува бебето можеш да му завиеш главичката така че да е плътно до теб. Аз така я завивах като спи. А при кенгуруто в същата поза натоварването пада на долната част на гръбнака, което е вредно. И двата слинга са удобни и защото циците са винаги на удобно и достъпно за бебенцето място. И ти можеш да си вършиш почти всичко. И още нещо за шарфа - можеш да прибереш и краченцата вътре да са завити в плата - минават ти отстрани по тялото все едно те е прекрачило.

Hedra, направо ви се чудя как така на тази възраст още я носиш. Моята е на годинка и вече се сърди ако искам да я вържа. Вече доста рядко я нося, защото тя предпочита да тича сама. Иначе аз не бих имала нищо против да си я гушкам още.

# 18
  • Мнения: 3 161
Все пак има голямо значение как ще вържеш слинга - ако е хлабав примерно, телцето на бебето се извива вътре и със сигурност не е много полезно това. Напоследък аз самата имах болки в гърба след слинга - а още е само 6 кила. Та така... въпреки че съм голям фен на етсествените неща, вкл. слинга, имам известни резерви. Но кенгуруто с твърд гръб (дето имат нещо като дъска вътре) определено не бих сложила, мисля че е много по-натоварващо за гръбнака на толкова малко бебе.

Общи условия

Активация на акаунт