Има ли други като мен?

  • 2 284
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 295
Здравейте.
Знам, че повечето хора имат разни кафяви и червени бенки по тялото, аз също съм така, но проблема е, че от около 2 месеца не спират да ми излизат малки червени точки по цялото тяло; които впоследствие стават кръгли червени бенки. Вече дори ме е срам да ходя по потник или блузи с деколтета. Бях на гастроентеролог, понеже имах болки из целия корем; каза че имам  малък отвор в жлъчката и малка киста на черния дроб, изследвах туморни маркери, излязоха добре. Бях на невролог, нефролог,
гинеколог, УНГ проблем не видяха. Другата седмица съм на дерматолог и ендрокринолог. Въпроса ми е някой има ли такъв проблем и ако да, как се справихте с тези "досадни" точици/бенки и има ли някакъв начин да се премахнат?

# 1
  • Мнения: 369
Малки червени точици показват липса на йод в организма, погледнете щитовидната жлеза.

# 2
  • Мнения: 295
Малки червени точици показват липса на йод в организма, погледнете щитовидната жлеза.
Благодаря за мнението, след 5 дни имам час за ендокринолог, а възможно ли е да  си набавя йод в организма, без да приемам лекарства?

# 3
  • Мнения: 12 031
Баща ми имаше, майка по-малко и на мен са излизали отделни. Гъбести са, пълни с кръв. Не пипате. Срещат се сравнително често.

# 4
  • Мнения: 295
Баща ми имаше, майка по-малко и на мен са излизали отделни. Гъбести са, пълни с кръв. Не пипате. Срещат се сравнително често.
Разбирам, то ако са тук-там, нямаше и да питам, но буквално при мен, всеки ден излизат все повече и започнах вече да се притеснявам.  Да не говоря и колко "загрозяваг" кожата. Наистина ли няма вариант с нещо да се махат🙄🙄  В края на месеца съм и на дерматолог и там ще попитам; но ми се искаше, ако някой е в моето положение, да сподели.

# 5
  • Мнения: 12 031
Аз не съм търсила. Имам, не са много и не са големи. Вид бенка е, доколкото знам са доброкачествени.

# 6
  • Мнения: 54 444
И аз имам. Не ми пречат, не мисля да ги махам.

# 7
  • Мнения: 369
Малки червени точици показват липса на йод в организма, погледнете щитовидната жлеза.
Благодаря за мнението, след 5 дни имам час за ендокринолог, а възможно ли е да  си набавя йод в организма, без да приемам лекарства?

Може да си рисувате решетки по ръцете , по краката. Ако имате дефицити ,бързо ще изчезнат. Но този йод няма да е достатъчен за тялото.

# 8
  • Мнения: 3 323
Доброкачествени са. За какво ти е да ги махаш да си навлечеш проблеми само?
И аз имам. И през ум не ми е минавало да ги махам, не ги и пипам.

# 9
  • Мнения: 295
Доброкачествени са. За какво ти е да ги махаш да си навлечеш проблеми само?
И аз имам. И през ум не ми е минавало да ги махам, не ги и пипам.
Arielle,защото започнаха да ми излизат и по лицето /дребни червени и светло кафяви/, все едно имам лунички, поне там ако могат да се махнат?Досега поне лицето ми беше гладко, а сега изведнъж.....нещо не мога да се възприема така!

# 10
  • Мнения: 8 808
Баща ми имаше, майка по-малко и на мен са излизали отделни. Гъбести са, пълни с кръв. Не пипате. Срещат се сравнително често.

Добре, че я видях тази тема, за да си затвърдя мнението. Точно гъбести точици, по-големи или по-малки, пълни с кръв. И аз имам и все се чудех защо излизат тези работи. Питала съм гастроентеролога си. Тя отсече - това не е гастро проблем.
Тук има съфорумка с Хашимото, тя каза ,че има много, особено по гърба. Най-вероятно е за ендокринолог проблема. Храните при липса на йод са рибата треска, киселото мляко, рибата тон, яйцата, сушените сини сливи и йодираната сол, разбира се.  Не мисля обаче, че при по-сериозен проблем храната е достатъчна да го реши. Трябва и лекарства.
Авторке, ендокринолог ще е твоят специалист и мисля, че няма да  изчезнат, но поне ще намалеят тези работи след лечение. Щитовидната жлеза не е за подценяване.

# 11
  • Мнения: 54 444
Според мен това е аномалия на кръвоносната система.

# 12
  • Мнения: 295
Според мен това е аномалия на кръвоносната система.
За кръвоносната система на съдов хирург ли трябва да отида, на ендокринолог съм след 2 дни!

# 13
  • Мнения: 54 444
И да отидеш не виждам как може да се спрат? Но, пробвай със съдов.

# 14
  • София
  • Мнения: 274
Йод има в много храни, включително в солта (без хималайската), но при дефицит на йод може би ще трябват и добавки с йод, за да се наваксат по-бързо липсите?! Иначе съм чувала, че тези червени точки се появяват при прекомерно излагане на слънце, особено без слънцезащита. През лятото стоеше ли на слънце много?

Общи условия

Активация на акаунт