свиквате ли с новото жилище........под наем

  • 2 967
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 220
Ние сме под наем от 6 години. Първите пет - в една къща, чувствах си я като дом, макар че си беше доста стара и непривлекателна. Преди няколко месеца се преместихме в нова квартира - макар да бяхме в предната цели 5 години, не ми е липсвала изобщо. И в сегашната много бързо се климатизирах, може апартамента да не е мой, но дома си ми е лично мой и на семейството ми. Естествено, мечтая за собствено жилище...

# 31
  • Мнения: 5 178
Свиква се, особено във втората в която живяхме 4 години, чувствам и досега като свой дом..
Сегашната е кофти и доста трудно свикнах с нея, но пак си ми е добре...
Хората правят атмосферата!!!

# 32
  • Мнения: 166
Прави са момичетата - въпрос на нагласа е. Ние сме на квартира от почти 5 месеца, преди 2 години също бяхме на квартира за около 10-тина месеца, в друг град. През споменатите две години живеехме при свекърва ми в апартамент, който след време така или иначе ще бъде "наш". Ами усещането в квартирата е несравнимо с онова в бъдещия "мой" дом. Вложихме много старание и усилия и преобразихме това апартаментче до неузнаваемост - с малко средства, доста въображение и ужасно много желание. МАйка ми дори ми се караше - това не е твое, защо се стараеш толкова. Напротив - това е точно мое - моето жилище, където ще прекарвам моето време, където ще живее моето семейство. За колко време - какво значение има? И за миг не съм го почувствала чуждо - направихме го по наш вкус и си го чувствам наше. Естествено - иска ми се да имам и наистина наша собственост, но това не ми е смисълът на живота. Heart Eyes Докато мога да си позволя това и не мога да си позволя "собственост" - квартирата ще е моят дом. Другият е домът на родителите ми, където съм израснала Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 46 515
За 7 години смених 6 квартири. Претръпнах и с влизането във всяка нова се чувствах супер.
Бях свикнала, че на 1-2 години ще се местя и ми харесваше. Сега купихме, живеем тук почти 3 г. и вече ми се ще да ходя в ново жилище  Embarassed

# 34
  • Мнения: 3 880
Въпрос на нагласа е. Ние вече 7ма година сме под наем (тук това е съвсем нормално и често явление), това ни е второто жилиЩе. Аz оЩе с влиzането се чувствам у дома си, настройката ми е такава, че докато аz плаЩам zа това жилиЩе то си е мое и толкова Wink

# 35
  • Мнения: 872
След няколко месеца стават 10 години откакто сме под наем. Като няма друг вариянт за момента, искам ,не искам - по -добре да свикна, отколкото да се кося.На моменти ми става и доста криво де, човек се чувства по-несигурен като е под наем...По-сложна е работата така определено .И като знаеш ,че във всеки един момент може дати се доусложни живота...

# 36
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Свиквам донякъде. Подреждам си така, че да ми е комфортно. Но квартирата не мога да почувствам като мой дом. Знам, че е временно и ми се иска да не продължи много дълго. 

# 37
  При сегашните условия си е направо героизъм да живееш на свободен наем. Винаги могат да те изгонят, да ти изтъкнат доводи да освободиш жилището. И КАКВО СТАВА?
В рамките на един месец трябва да се намери, много рядко, точно такова каквото се търси, и препускане с мебели, кашони, пак дребни ремонти. Тъкомо се свикне на едно място и хайде - да се освободи, или ще вдигат наема, после човек да се чуди как да плаща . Незнам в други страни как живеят по 10-15 години на едно и също място

# 38
  • Мнения: X
  При сегашните условия си е направо героизъм да живееш на свободен наем. Винаги могат да те изгонят, да ти изтъкнат доводи да освободиш жилището. И КАКВО СТАВА?
В рамките на един месец трябва да се намери, много рядко, точно такова каквото се търси, и препускане с мебели, кашони, пак дребни ремонти. Тъкомо се свикне на едно място и хайде - да се освободи, или ще вдигат наема, после човек да се чуди как да плаща . Незнам в други страни как живеят по 10-15 години на едно и също място

Е, хайде героизъм. Пък ние сме някакви мъченици по квартирите.
То по тази логика си е героизъм да се живее в България, заради заплати, несигурност, вдигане на цени, фалити на фирми, некоректни работодатели... Ако гледаме така нещата, да легнем да умираме.

# 39
  • Мнения: 99

Е, хайде героизъм. Пък ние сме някакви мъченици по квартирите.
То по тази логика си е героизъм да се живее в България, заради заплати, несигурност, вдигане на цени, фалити на фирми, некоректни работодатели... Ако гледаме така нещата, да легнем да умираме.

 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

# 40
  • Мнения: 405


Цитат
А иначе, никой дом няма да е като при мама. Това ти го гарантирам.
На мен пък с мъжа ми ми е милион пъти по-хубаво, отколкото ми беше с родителите.

  newsm10

а иначе ние отстъпихме къщата ни  на фирма, която  да строи кооперация на мястото и.  Преместихме се миналия месец в оборотното жилище, самото местене адски много ме изнерви .. майстори навсякъде ..прах, мръсотия и хаоссс, дори гащите човек не може да си намери хахаххаха   Joy   Joy  ама сега всичко е наред , и въпреки че ми е тъжно за къщата, нищо неможе да се сравни с новите емоции, които получаваш при едно преместване  newsm47  Все едно започваш живота си на чисто! Местила съм се 100 пъти и ми е все такава тръпка  newsm08

# 41
  • Мнения: 852
Ние с моят приятел искаме да си намерим квартира и да си живеем заедно.За нас единственото нещо което има значение е да сме заедно!Някой може ли да ми каже как вървят цените на стайте или боксониерите в района на Дружба,Младост и около Плиска?Вие как сте си намерили квартирките?Благодаря Ви предварително!    bouquet
 

# 42
  • Мнения: X
Ние с моят приятел искаме да си намерим квартира и да си живеем заедно.За нас единственото нещо което има значение е да сме заедно!Някой може ли да ми каже как вървят цените на стайте или боксониерите в района на Дружба,Младост и около Плиска?Вие как сте си намерили квартирките?Благодаря Ви предварително!    bouquet
 

Около 150 евро е на месец. Подготви си предварително един наем, един депозит и половин наем за агенцията. Също се въоръжи с търпение и очаквай да те заведат в много коптори и дупки. Брокерите са гадове, по принцип, така че си пази нервите с тях. Аз последната квартира я намерих за месец, но имах много строги изисквания. Приготви се, ако търсиш обзаведен до 150 евро, да ти предлагат необзаведени за 200 евро, например. Дръж брокерите изкъсо.

Успех!

# 43
  • Мнения: 99
Ние с моят приятел искаме да си намерим квартира и да си живеем заедно.За нас единственото нещо което има значение е да сме заедно!Някой може ли да ми каже как вървят цените на стайте или боксониерите в района на Дружба,Младост и около Плиска?Вие как сте си намерили квартирките?Благодаря Ви предварително!    bouquet
 

Около 150 евро е на месец. Подготви си предварително един наем, един депозит и половин наем за агенцията. Също се въоръжи с търпение и очаквай да те заведат в много коптори и дупки. Брокерите са гадове, по принцип, така че си пази нервите с тях. Аз последната квартира я намерих за месец, но имах много строги изисквания. Приготви се, ако търсиш обзаведен до 150 евро, да ти предлагат необзаведени за 200 евро, например. Дръж брокерите изкъсо.

Успех!

Кажи на брокерите, че ще им удържаш по 10-20 лв. за всеки апартамент, който не отговаря на изискванията ти. Майка ми така ги поставя на мястото им.

# 44
  • Мнения: 6 472
Сори за тъпия въпрос, но за тези 150 евро какво точно получавате Embarassed Питам, защото трябва да пуснем под наем единият апартамент (гарсониера е) и се опитвам да се ориентирам какъв наем да искаме Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт