Препоръчайте нещо ефективно за пресен белег на носа

  • 375
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, реших да попитам тук, понеже знам че мога да получа адекватно мнение, от някой минал през подобно нещо.

Преди 2 седмици се пребих с колело в планината и си ожулих носа. След като падна коричката има белег, липсва парче кожа. Доста си личи и това ме притеснява. Започнах веднага да мажа с т.нар костинбродски мехлем, понеже ми беше препоръчан. Въпроса ми е какво друго бихте ме посъветвали, за да не остане белег и кожата да израстне напълно ? Тук визирам мехлеми, добавки и тн и най лош случай, ако кожата не се оправи какви са възможни процедури. Дерматолог ми каза, че не е за присаждане на кожа и да се мажа с контратубекс, тоя контратубекс е пълна глупост, защото съм го ползвал преди и не действа изобщо. Не съм мн запознат с други лазерни процедури и тн дали имат ефект и кое действа и кое не. За това ще се радвам за мнения от опит.

Благодаря

# 1
  • Мнения: 29 420
.

Последна редакция: чт, 26 окт 2023, 17:26 от Soul Free

# 2
  • Мнения: 3
Контрактубекс от аптеката. Не рискувай с разни домашни мехлеми.
Контратубекс съм го ползвал преди има точно 0 ефект за вдлъбнати белези. На гърба ми мазах 3 месеца и нищо не направи.

# 3
  • Мнения: 755
Здравейте! Нанасяйте на засегнатото място Тетрациклин АБР 30 mg/g маз. Мехлемчето е отличен за целта антибиотик. В тубичка от 20g. е и ще ви помогне. Използвайте го и ако имате някакви други кожни проблеми. Не се притеснявайте, не пиете антибиотика, а само мажете с него засегнатото място,  което е много различно.

# 4
  • Мнения: 1 000
Дерматикс, но е скъп.

# 5
  • Мнения: 2 485
Здравейте! Нанасяйте на засегнатото място Тетрациклин АБР 30 mg/g маз. Мехлемчето е отличен за целта антибиотик. В тубичка от 20g. е и ще ви помогне. Използвайте го и ако имате някакви други кожни проблеми. Не се притеснявайте, не пиете антибиотика, а само мажете с него засегнатото място,  което е много различно.

Що за съвет?
Тетрациклин е АБ, не е крем против белези. Освен това прави кожата фоточувствителна, а точно това не трябва да се случва с белега, защото ще пигментира.
Иначе - аз също си ударих носа преди няколко години, почнах веднага след като ми паднаха коричките да мажа с Авен Цикалфат за белези, сутрин и вечер. Нямам и помен от белег, но се маже няколко месеца. Над него сутрин или когато излизаш - слънцезащитен крем против белези. Най-лошото е, когато белегът пигментира от слънцето, тъй че тази стъпка е много важна, независимо на какъв крем ще се спреш.
И в краен случай, ако нищо не помогне - има лазери за заличаване на белези.

# 6
  • Мнения: 3
Здравейте! Нанасяйте на засегнатото място Тетрациклин АБР 30 mg/g маз. Мехлемчето е отличен за целта антибиотик. В тубичка от 20g. е и ще ви помогне. Използвайте го и ако имате някакви други кожни проблеми. Не се притеснявайте, не пиете антибиотика, а само мажете с него засегнатото място,  което е много различно.

Що за съвет?
Тетрациклин е АБ, не е крем против белези. Освен това прави кожата фоточувствителна, а точно това не трябва да се случва с белега, защото ще пигментира.
Иначе - аз също си ударих носа преди няколко години, почнах веднага след като ми паднаха коричките да мажа с Авен Цикалфат за белези, сутрин и вечер. Нямам и помен от белег, но се маже няколко месеца. Над него сутрин или когато излизаш - слънцезащитен крем против белези. Най-лошото е, когато белегът пигментира от слънцето, тъй че тази стъпка е много важна, независимо на какъв крем ще се спреш.
И в краен случай, ако нищо не помогне - има лазери за заличаване на белези.

Това с тетрациклна няма да го коментирам изобщо, благодаря за мнението, може да пробвам този епитализиращ на Авен. Въпрос за лазера, как лазер помага за запълване на липсваща кожа, не е ли само за пигментации, белези , който са като келоиди над останалата кожа или след операции както стават пак над кожата. Тук липсва парченце и е вдлъбнато. Просто питам, не съм наясно.
Дерматикс - добре, благодаря също. Парите не са от значение, лице е все пак. Въпроса е кое е най ефективно да мажа с него. На този дерматикс също пише, че е за издадени белези, не вдлъбнати. Тук говорим за съвсем различно нещо.

# 7
  • Мнения: 2 485
Белегът е съвсем пресен, тъй че оставете и природата малко да си свърши работата.
Но, ако остане вдлъбнат, тук вече никой крем няма да свърши работа, за лазерите - нямам идея. По-скоро си мисля, че може би, ако е много дълбоко - да се посъветвате с пластичен хирург, те не са само за ц*ц* и ринопластики все пак.

# 8
  • Мнения: 755
Доста ограничено мислене относно тетрациклина. Четете нещо донякъде само, т.е гледате нещата частично и на парче, даже и не четете внимателно. Медицинската наука е друго нещо и не се прилага така, както си мислите. Прочетете пак за тетрациклина и дали не се използва и в такива случаи, очевидно не сте запознати. Прочели сте контратубекс и други разни за белези и това е, други варианти няма. Ама не ви помогна, нали? Защо така, нали пише, че е за белези? Не разбирате нищо от медикаменти. Тетрациклинът е и за тази цел, поне се поинтересувайте малко повече, а относно лазерите - давайте, ще търсите сегашния белег после, ще си мечтаете за него, когато ви орезилят лицето. В медицината често определена съставка се прилага в различни ситуации, точно затова се учи сериозно толкова много години.

Последна редакция: пт, 27 окт 2023, 19:35 от Rumi11111

Общи условия

Активация на акаунт