Удар от главата от дете

  • 2 390
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 901
Пак съм аз с ударите… 5 годишно дете удари силно/с ярост с малка топка (не пластмасова, от тези бебешките, но беше с доста сила) главата на 10 месечното ми бебе. Удари го точно в средата отгоре, по фонтанелата. 5 минути след това бебето повърна само веднъж. След това бебето плака, то плачеше и защото си удари зъбите малко по-рано и беше окървавен, повърна кръв с малко кисело мляко, което беше ял 10 минути преди удара. 40 минути преди това повърна по-малко количество от закуската си, защото е доста активен и след хранене се случва често да върне заради пълзене и изправяне. Само че след удара беше в седнало положение. Следи предмети с поглед, но е странен, беше му време за сън и го сложих 30-40 минути след удара да спи. Вече има 2 направени снимки на глава за 10 месеца заради падане от спалня и удар на главата отзад и затова не знам какво да правя освен да го следя. По-скоро искам да чуя истории от майки с по-големи деца, които са удряли по-малките по главата…

# 1
  • Мнения: 5 313
Какво правите във вас с това дете? Моят съвет по отношение какво да правите е да вземете да го гледате това 10 месечно малко по-внимателно.
Дъщеря ни за 11 години не си е удряла толкова пъти главата. За 4 годиншното ни дете - също.

# 2
  • Мнения: 1 901
Детето ми е супер активно, пълзи от 6 месечен на 4 крака и се изправя от 2 месеца. На спалнята падна веднъж на 5 месеца и повече не е бил там. Пада постоянно защото е много активен, вече не толкова, защото се научи да се пази. Но все пак го удари дете, нямаше как да го предвидя…
Какво правите във вас с това дете? Моят съвет по отношение какво да правите е да вземете да го гледате това 10 месечно малко по-внимателно.
Дъщеря ни за 11 години не си е удряла толкова пъти главата. За 4 годиншното ни дете - също.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 767
Скрит текст:
Пак съм аз с ударите… 5 годишно дете удари силно/с ярост с малка топка (не пластмасова, от тези бебешките, но беше с доста сила) главата на 10 месечното ми бебе. Удари го точно в средата отгоре, по фонтанелата. 5 минути след това бебето повърна само веднъж. След това бебето плака, то плачеше и защото си удари зъбите малко по-рано и беше окървавен, повърна кръв с малко кисело мляко, което беше ял 10 минути преди удара. 40 минути преди това повърна по-малко количество от закуската си, защото е доста активен и след хранене се случва често да върне заради пълзене и изправяне. Само че след удара беше в седнало положение. Следи предмети с поглед, но е странен, беше му време за сън и го сложих 30-40 минути след удара да спи. Вече има 2 направени снимки на глава за 10 месеца заради падане от спалня и удар на главата отзад и затова не знам какво да правя освен да го следя.
По-скоро искам да чуя истории от майки с по-големи деца, които са удряли по-малките по главата…
Защо?

# 4
  • Мнения: 29 725
Авторке, веднага в спешното. При такова малко дете, нещата може да се влошат рязко. Не разбрах голямото дете твое ли е. На 5-годишно се обяснява, че не може да удря бебе с каквото и да е.
И какво значи "активно е, затова се удря"? Всички деца са активни, но първата ти работа е да обезопасиш детето - кошара, легло с решетка, на земята с възглавници.

# 5
  • Мнения: 12 857
Тази история е малко хорър, не е за хора със слаби нерви, 10-месечно с някакви удари по главата, и то нееднократни. Съжалявам ли да кажа, че нямам такива истории, или се радвам.

# 6
  • Мнения: 1 901
Детето се учи да се изправя и пази. Удря се постоянно, няма как да го спра. За 10 месеца има падане от спалнята(бебеъа на мои приятелки с бебета вече имат по няколко такква падания) Всички негови наборчета падат и се удрят по главата, като е седнал и се засмее пада назад на глава, как да го спра???? Обадих се на педиатъра и каза само да го наблюдавам, дори за пътите в които съм ходила в спешното ми е казано само да го наблюдавам. Детето се събуди, спа нормалното си време и е в кондиция.
Тази история е малко хорър, не е за хора със слаби нерви, 10-месечно с някакви удари по главата, и то нееднократни. Съжалявам ли да кажа, че нямам такива истории, или се радвам.
Авторке, веднага в спешното. При такова малко дете, нещата може да се влошат рязко. Не разбрах голямото дете твое ли е. На 5-годишно се обяснява, че не може да удря бебе с каквото и да е.
И какво значи "активно е, затова се удря"? Всички деца са активни, но първата ти работа е да обезопасиш детето - кошара, легло с решетка, на земята с възглавници.
Какви възглавници, каква кошара… детето реве затворено, обикаля цялата къща, навсякъде ли да сложа възглавниции, ходя след него колкото мога но няма как целия апартамент

# 7
  • Мнения: 1 591
Още един глас за спешното.
Синдромът се получава и от удар по главата.
Ако имаш нужда от помощ или информация - сигурна съм, че ще намериш.


https://www.arsmedica.bg/bebe/%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0% … D0%B5%D0%B1%D0%B5

# 8
  • Мнения: 1 265
А преди това окървавени зъби, повръщане на кръв???

# 9
  • Мнения: 29 725
Стига глупости! Не е нормално бебе на 10 месеца да има толкова удари и падания. Как точно пада назад, като се засмее, че не ми е ясно. Бебе на 10 мес. може да се изправя евентуално с подпора, не се ли държи? Не му ли обезопасяваш средата? Не е ли в кошара с меко дъно? ....мек килим, постелка?!?

Ама, какво съм се загрижила, твоето дете си е. Щом смяташ за нормално да си разбие устата и главата, да повърне и ти да го държиш да спи......

# 10
  • Мнения: 1 901
Захапа шкафа, и си разкървави венеца… повърна кръвт от венеца си. Мисля, че коментиралите не са имали толкова активно бебе. Моето ходи навсякъде и не мога да го огранича. Колко пък падания да има - от спалнята и едно след като залитна докато беше прав се удари на ръб. Пада и като се смее 2-3 пъти. Сега го удари дете.
А преди това окървавени зъби, повръщане на кръв???
Стига глупости! Не е нормално бебе на 10 месеца да има толкова удари и падания. Как точно пада назад, като се засмее, че не ми е ясно. Бебе на 10 мес. може да се изправя евентуално с подпора, не се ли държи? Не му ли обезопасяваш средата? Не е ли в кошара с меко дъно? ....мек килим, постелка?!?

Ама, какво съм се загрижила, твоето дете си е. Щом смяташ за нормално да си разбие устата и главата, да повърне и ти да го държиш да спи......
не, изправя се сам по мебели и ходи. Ходя след него. Разкървави си устата защото захапа шкаф докато му топля ядене.  Просто почва да се хили и пада назад кое не е ясно? Въпроса ми е , че бебето се събуди, не е спало повече от обичайното и отново прави всичките си неща които прави и не повръща, дали да се притеснявам? Педиатъра каза че само наблюдение е достатъчно и че те падат и се удрят много.

Последна редакция: пт, 27 окт 2023, 11:57 от elleonore1

# 11
  • Мнения: 5 567
Тази тема сериозна ли е, дете на 10 месеца с неизброими удари по главата и вече две снимки по този повод? Повръщане 5 минути след удара, повръщане с кръв след още 20 минути? Аз след първото повръщане, вече щях да съм на път към спешното, а не след следващото повръщане с кръв да го слагам да спи.

# 12
  • Мнения: 1 901
Не мв разбрахте. Повърна веднъж след удара кръв от венеца си, който беше разкървавен защото захапа шкаф. Беше ял кисело мляко 10 минути преди това. Има две направени снимки по мое желание. Нито от спешното нито педиатъра предложиха снимка, защото двтето иГлеждаше напълно наред. Има падане от спалнята преди 5 месеца, другите са скорошни откакто се изправя и лази.
Тази тема сериозна ли е, дете на 10 месеца с неизброими удари по главата и вече две снимки по този повод? Повръщане 5 минути след удара, повръщане с кръв след още 20 минути? Аз след първото повръщане, вече щях да съм на път към спешното, а не след следващото повръщане с кръв да го слагам да спи.

# 13
  • Мнения: 29 725
Стига глупости! Не е нормално бебе на 10 месеца да има толкова удари и падания. Как точно пада назад, като се засмее, че не ми е ясно. Бебе на 10 мес. може да се изправя евентуално с подпора, не се ли държи? Не му ли обезопасяваш средата? Не е ли в кошара с меко дъно? ....мек килим, постелка?!?

Ама, какво съм се загрижила, твоето дете си е. Щом смяташ за нормално да си разбие устата и главата, да повърне и ти да го държиш да спи......
не, изправя се сам по мебели и ходи. Ходя след него. Разкървави си устата защото захапа шкаф докато му топля ядене.  Просто почва да се хили и пада назад кое не е ясно? Въпроса ми е , че бебето се събуди, не е спало повече от обичайното и отново прави всичките си неща които прави и не повръща, дали да се притеснявам? Педиатъра каза че само наблюдение е достатъчно и че те падат и се удрят много.
[/quote]

Ами не, не е ясно, как точно си зарязваш 10-месечното бебе в среда, където може да се нарани.... И, не, не ми отговаряй, въпросът не изисква коментар.
Голям зор на 10 месеца да накарате децата да ходят, да се хвалите после по площадките колко са умни и бързоразвиващи се...
Прави, каквото решиш за добре, само не знам защо си пуснала тема.

# 14
  • Мнения: 1 901
Ама кого карам да ходи? Детето само има желанке. На площадката стои седнали, едно дете дойде изкара топката от гърба си и го удари в главата за секунда
Стига глупости! Не е нормално бебе на 10 месеца да има толкова удари и падания. Как точно пада назад, като се засмее, че не ми е ясно. Бебе на 10 мес. може да се изправя евентуално с подпора, не се ли държи? Не му ли обезопасяваш средата? Не е ли в кошара с меко дъно? ....мек килим, постелка?!?

Ама, какво съм се загрижила, твоето дете си е. Щом смяташ за нормално да си разбие устата и главата, да повърне и ти да го държиш да спи......
не, изправя се сам по мебели и ходи. Ходя след него. Разкървави си устата защото захапа шкаф докато му топля ядене.  Просто почва да се хили и пада назад кое не е ясно? Въпроса ми е , че бебето се събуди, не е спало повече от обичайното и отново прави всичките си неща които прави и не повръща, дали да се притеснявам? Педиатъра каза че само наблюдение е достатъчно и че те падат и се удрят много.

Ами не, не е ясно, как точно си зарязваш 10-месечното бебе в среда, където може да се нарани.... И, не, не ми отговаряй, въпросът не изисква коментар.
Голям зор на 10 месеца да накарате децата да ходят, да се хвалите после по площадките колко са умни и бързоразвиващи се...
Прави, каквото решиш за добре, само не знам защо си пуснала тема.
[/quote]

# 15
  • София
  • Мнения: 28 767
Каква е целта на темата?

# 16
  • Мнения: 29 725
Каква е целта на темата?

Да се успокои, че и други деца ги удрят и че няма нужда от лекар.

ПС: Без коментар съм на реакциите и изказванията на авторката.

# 17
  • Мнения: 1 901
Авторката е ходила в спешното при два удара и е правила снимка въпреки че други майки и педиатъра и дори мъжа и са казали, че детето е добре и нищо му няма. Имам само една приятелка с по-голямо дете която ми каза че нейното е удряло по-малкото затова питах.

# 18
  • София
  • Мнения: 28 767
Какво ще помогне, ако някоя съфорумка каже, че нейното дете е удряло по-малко дете?

# 19
  • Мнения: 1 371
Моят син е супер активен, от 5 месечен лази, сега на 9 1/2 вече ходи. За 9 месеца има едно падане от дивана (височина около 30 см) защото тогава не знаех, че може да се обръща; за щастие падна върху килимчето за игра и само се изплаши. Като прохождаше доста пъти е падал, но бързо се научи да се пази. Няма как всеки път да го хвана. В бебешката ни група също е ставало дума, че децата падат много като прохождат.

Абсолютно нормално е всичко това, тук много преигравате. И да, някои деца просто прохождат по-рано, също напълно нормално. Никой не ги кара насила.

Но целта на темата и аз не я разбирам, с какво ще помогнат други истории на удряни деца?

# 20
  • Мнения: 1 901
Благодря за коментара! По-скоро дали се е случвало на друго бебе, това е. И след като това е единствения нормален коментар - ще си позволя да попитам . Ако детето е спало нормално време за него, не повръща повече, активен е , играе, пълзи, изправя се, говори, смее се и следи предмети, яде нормално, има ли за какво да се притеснявам? Според педиатъра всичко е наред, само наблюдение
Моят син е супер активен, от 5 месечен лази, сега на 9 1/2 вече ходи. За 9 месеца има едно падане от дивана (височина около 30 см) защото тогава не знаех, че може да се обръща; за щастие падна върху килимчето за игра и само се изплаши. Като прохождаше доста пъти е падал, но бързо се научи да се пази. Няма как всеки път да го хвана. В бебешката ни група също е ставало дума, че децата падат много като прохождат.

Абсолютно нормално е всичко това, тук много преигравате. И да, някои деца просто прохождат по-рано, също напълно нормално. Никой не ги кара на сила.

Но целта на темата и аз не я разбирам, с какво ще помогнат друго истории на удряни деца?

# 21
  • Мнения: 46 561
По-скоро искам да чуя истории от майки с по-големи деца, които са удряли по-малките по главата…
Защо са ви нужни тези истории? Как ще прецените силата, предмета, мястото, на което е ударено?

Лекар най-добре може да прецени конкретния случай. Консултирали сте се, дал ви е отговор. Неговото мнение тежи повече от всяко друго тук, защото се отнася за вашите обстоятелства.
Спрете да правите снимки по свое желание.

Скрит текст:
И моето дете падна от спалнята. Беше на 4 месеца и още не знаехме, че може да се избутва с крака назад. Сложих го в средата на голямо легло, само докато метна нещо на балкона (на 2 метра разстояние и с пряка видимост). Падна на паркета. Прегледаха я, казаха за какво да следим. Нямаше последствия.
Веднъж я изпуснах, защото разтегателе диван се счупи, докато седяхме на него и паднахме.
Като проходи си счупи предните 2 зъба.
На 3 г. в градината друго дете плъзна количка по маса, тя била от другата страна и я удари на милиметри от окото.
За всеки случай сме правили консултация с лекар и стоматолог за зъбите. Снимки не сме правили.

# 22
  • Мнения: 1 901
Точно защото се допитах до майки тук и те съшо ми казаха бързо в спешното и снимка. Какво да кажа, i cant win in this life… другите коментари бяха от рода на нищо му няма на двтето, какви са тия глупости да ходите в спешното… Освен това, след 2-3 месеца ще е само по площадките като проходи. Децата там не се пазят взаимно, виждала съм какви ли не неща, затова исках да чуя споделен опит

# 23
  • Мнения: 1 371
Не мога да коментирам, защото не съм медицинско лице. Моят син не е имал сериозни удари по главата (играе си на килимчето и там е падал, не се е удрял в мебели и ръбове, нито са го удряли други деца), освен след падането. Тогава само ми казаха да го наблюдавам два часа дали се държи нормално, яде ли и да не повръща. Тогава не го оставих да спи докато не минаха тези два часа.

# 24
  • София
  • Мнения: 13 463
Когато в къщата има малко дете, следва да е достатъчно обезопасена. В момента съм с прохождащо пето и сумарно петимата не са си удряли толкова пъти главите.
Да, случва се понякога инцидент, но работа на родителя е да го предотвратява, а не да търси други истории. Сеиржийско ми звучи, а не сериозно.
Общо за петимата буквално ми се броят на пръстите на едната ръка инцидентите, слава Богу. А това бебе вече е събрало удари като за отбор по ръгби.
Не ми звучи реална темата, особено с уточнението за захапването на шкафа (само хилеща се иконка липсва в поста на майката).

При удар по главата детето се води в спешното и в никакъв случай не се слага да спи. И за разбит венец се води в спешното. А пък и тези повръщания, че и на кръв.
Звучи като лош страшен разказ.
А на площадките децата може да не се пазят сами, но и пак родителят е отговорен, а не да се чуди на коя пейка да седне да си пие кафето.

# 25
  • Мнения: 1 901
Повярвайте, пазя го много. За всеки удар който не съм успяла да предотвратя стоят 20 в които съм го хванала. Относно повръщането, като яде и лази след това връща храна. Не беше пповърнато голямо количество, а върнато малко кисело мляко с кръв. Беше върнал сутринта част от закуската си след ядене и лазене затова педиатъра каза че в нормално. Разраняват му се венците защото го болят зъбките и хапе много силно. Не е разбит венеца, в момента все едно нищо не се е случило. И скърца със зъби вече 2 пъти му виждам разранено и без да се е удрял. Какво смешно имаше в захапването на шкафа? Просто се изправи и го захапа, дървен е? Повръщането на кръв е защото имаше кръв в устага от венеца не знам колко да го повтарям.. не е изповръщал стомашна кръв… Обезопасен е с кошара за игра но не обича да стои в нея и реве, другото е вече колко мога да тичам след него. Не знам колко удара е събрал, но в компанията с майки съм от тези с минималния брой, също и само аз съм ходила в спешното защото се е удрял, другите само наблюдават

Последна редакция: пт, 27 окт 2023, 12:53 от elleonore1

# 26
  • София
  • Мнения: 13 463
След като всичко е наред, защо изобщо е темата?

# 27
  • Мнения: 1 901
Защото още не се беше събудил когато я писах.

# 28
  • Мнения: 1 265
в компанията с майки съм от тези с минималния брой, също и само аз съм ходила в спешното защото се е удрял, другите само наблюдават
В опасна компания движиш Wink
Виж, просто внимавай повече. Когато имаш друга работа у вас и не можеш да търчиш след него, слагай го в кошарата или го връзвай за столчето за хранене примерно, колкото и да мрънка и да реве. И моят е мрънкал и ревал понякога, но съм избирала едното неудобство пред другата злина.

# 29
  • София
  • Мнения: 28 767
Т.е. питаш какво да правиш от здравословна тл. т., така ли? За това ли е темата?

# 30
  • Мнения: 5 567
Аз малко бях объркана, но сякаш започнах да клоня към едната от двете си тези. Първата беше, че това дете е неглижирано, но вече мисля, че може би по-скоро майката е свръхпритеснителна. След като се консултира с лекар при всяко падане и е казано, че проблем няма, темата тук е излишна. Едва ли има бебе, непадало от диван/легло и неудряно никога в главата, кога с последствия, кога без. Тази информация няма да помогне с нищо.

# 31
  • Мнения: 29 725
Ако майката беше свръхпритеснителна, щеше да обезопаси дома си, а не да оставя бебето да се удря толкова пъти. А тези "разклатени венци", не съм чувала за такова нещо.... Значи, детето го боли, но гризе мебели, така ли? Тече му кръв от венеца, но според вас няма нищо обезпокоително?

# 32
  • Мнения: 1 901
Бебето си разранява венеца ако стисне силно нещо твърдо, да. Това не е проблем само при моето бебе, растат му зъбки и го болят. Също така си скърца със зъби горната и долната челюст и така също ги разранява. Случвало се е 2 пъти, не 200… не виждам защо да ходя до спешното за това??? Мажа му зъбите с гел. А за обезопасяване на къщата няма да коментирам… как да обезопася пода, с 200 килима? Има кошара и килим за игра, но на активно бебе как да му кажа да стои само там

# 33
  • Мнения: 29 725
А, гледай си детето, както решиш, на мен ми е все тая.... Ако искаш и само в парка го пускай.

Как ли пък ние останалите сме си обезопасявали къщите? Много чудно....

# 34
  • Мнения: 1 901
Ама аз наистина питам как да обезопася под на 4 стаен апартамент?

# 35
  • София
  • Мнения: 28 767
С килими.

# 36
  • Мнения: 1 265
Когато не можеш да го наблюдаваш, го слагаш в кошарка или в столче. Обаче на теб не ти се слуша как мрънка и реве сигурно. И в колата ли няма да му слагаш колан, ако се тръшка и опъва? Моят така правеше, но аз ги лекувам такива номера много добре. Просто трябва да му се занимава на човек.

# 37
  • Мнения: 1 901
Аз си го наблюдавам перфектно. Както казах зад тези удари стоят още по 20 които съм го хванала. Той е адски любопитен и иска да ходи навсякъде както казах обикалям след него но в един момент просто както се смее примерно седнал и се килва назад по глава. Това го повтарям за неразбралата госпожа как можв бебе да падне докато се смее, ами може.  Или примерно ако се качи на някой шкаф за 25 път на 25тия да се удари в ръба въпреки че вече 2 месеца се катери по тези шкафове. Моето дете е любознателно и активно и не мога да го държа в кошара 12 часа. А за килимите няма да комвнтирам. С килими сме и въпреки това пада върху тях.

# 38
  • Мнения: 29 725
Да, да, твоето дете е единствено и неповторимо, най-бързоразвиващото се, на 10 месеца чудеса прави. Ние деца не сме гледали (че някои и по няколко), нашите не са били палави изобщо... Че и по шкафове го оставяш да се катери. Чудесно.....

Аз си го наблюдавам перфектно.

Хмммм.....затова на 10 месеца има повече удари от някой на 10 години.

# 39
  • Мнения: 1 901
Тук малко преувеличавате с това че на 10 месеца има толкова удари. Под удари имам предвид ако е изправен на шкаф като слиза примерно ще се чукне някой път на дръжката, това не смятам че е сериозен удар. Изправя се на шкафове, както и на мебели, не се катери вВЪРХу тях. Да оставям го с надзор, за да се развива Simple Smile да тук забравих че са се събрали само майките на века които не оставят децата си да падат и веднъж

# 40
  • Мнения: 5 313
Много обичам темата за съвременно модерното течение да оставим детето да се развива. Стига до безумното неглижиращо отношение...ама който си има деца, да си ги гледа.

Последна редакция: пт, 27 окт 2023, 14:44 от brumm

# 41
  • София
  • Мнения: 13 463
А ти къде си, когато детето се катери по шкафовете?
И не, не е нормално да пада от смях и то така, че да си удря главата. Изобщо тези падания е добре да се проследят при невролог, ако си сигурна,че не го неглижираш. Макар с това самостоятелно катерене и слизане от мебели и шкафове на 10 месеца, ясна е работата.

# 42
  • Мнения: 1 901
Килими имаме, но не на навсякъде а не мога да го огранича къде да сяда, няколко пъти е падал и на плочки, повечето пъти поплаква минута и му минава. Падането както се хили съм гонкоментирала с лекар, нищо обезпокояващо няма! Както се хили седнал или си гризе играчка почва да си танцува весело залита и пада назад, 2 лекаря не намериха това за нещо особено. Все пак е бебе. Случвало се е 2-3 пъти сигурно. Като се изправя по шкафовете съм в стаята но не и 24/7 до него на 1 см разстояние. За мен е невъзможно, наблюдавам го от около метър, защото детето ми е изправено или лази 12 часа през деня и няма спирка. Мисля че всички преувеличавате за ударите. Както си лази и се засилва към нещо не преценява и си блъска челото в шкаф или стол примерно, дори не плаче. Има 3-4 по-сериозни удара за 5 месеца. До него на 10 см съм когато отива към кабели, печка или пералня, но не и когато е изправен примерно. Както казах се изправя от 2 месеца и го е усъвършенствал но все пак като тръгне да сяда се “бъмпва” някой път, не виждам притеснително нещо, нито аз нито майките с които съм в компания
А ти къде си, когато детето се катери по шкафовете?
И не, не е нормално да пада от смях и то така, че да си удря главата. Изобщо тези падания е добре да се проследят при невролог, ако си сигурна,че не го неглижираш. Макар с това самостоятелно катерене и слизане от мебели и шкафове на 10 месеца, ясна е работата.

# 43
  • София
  • Мнения: 13 463
Проблемът не е толкова в падането, а в това къде точно седи това дете, че да си удря главата.
Сама казваш, че е бебе и не е още стабилен, но ти си го наблюдаваш просто
Колкото повече пишеш, по-зле звучи.

# 44
  • Мнения: 1 901
Много си е стабилен даже. Както написах го е усъвършенствал и изправянето, а седежа вече от 3 месеца. Седи абсолютно навсякъде в къщата, искате ако седне на плочки да го взема и преместя? Повече си удря главата като лази в някой шкаф докато минава от 4 крака в седнало положение. Пак казвам дори не плаче като се бъмпва, драматизирате излишно.
Проблемът не е толкова в падането, а в това къде точно седи това дете, че да си удря главата.
Сама казваш, че е бебе и не е още стабилен, но ти си го наблюдаваш просто
Колкото повече пишеш, по-зле звучи.
и стига с това катерене по шкафове, хваща се за опора и се изправя и понякога ходи подпрян, не се катери отгоре на шкафа. Ами моето дете е подвижно това е

# 45
  • Мнения: 5 313
Фивър, ти с твоите остарели методи. Съвременните деца не си удрят главата, те се "бъмпват" 😀
Постовете на авторката започват за звучат все по-гротескно. Не знам, намате ли си там отчетна тема на 10 месечните...да си споделяте в нея кой кога е е бъмпнал?

# 46
  • Мнения: 1 901
Самият педиатър ми каза “децата се удрят постоянно” Ами да кк да определя ако тръгне да лази към нещо и се обърне настрани главата където има шкаф и се удари леко, без да плаче и тръгне да си лази отново? Или пълзи и стигне до стола си за хранене и се удари в него? Защо всичко трябва да е смъртоносен удар, не знсм вашите деца в клетки ли ги гледате?

# 47
  • София
  • Мнения: 13 463
Разбира се, че ние драматизираме. То детето се забавлява. Майката и тя. Wink

Охххх, от това ще да е. Как не ме е срам с остарели методи деца да гледам. Отивам да си сипя едно вино и оставям малкият да се бъмпва. Тъкмо се научи да пристъпя сам. Може пък да му стане и на него весело.

Авторке, ти или се майтапиш, или си драма куин и умишлено преувеличаваш ударите, за да ти обръщаме внимание.

# 48
  • Мнения: 1 901
Дори и лекар да ви каже че децата се удрят постоянно.. как се научават да се пазят тогава? Сигурно и вие ств от онези които им слагат каски на главата, наколенки и ранички на гърба и ревете повече от тях когато се ударят с някоя играчка а недей си боже да си прискрипят пръстче тръгвате към спешното

# 49
  • София
  • Мнения: 13 463
Писах по-горе.
Явно обичаш да драматизираш и преувеличаваш.
Дерзай.

# 50
  • Мнения: 29 725
Разбира се, че ние драматизираме. То детето се забавлява. Майката и тя. Wink

Охххх, от това ще да е. Как не ме е срам с остарели методи деца да гледам. Отивам да си сипя едно вино и оставям малкият да се бъмпва. Тъкмо се научи да пристъпя сам. Може пък да му стане и на него весело.

Защо се връзвате на загубена кауза. Тя не иска съвети в тази тема. Не знам и аз защо точно я е пуснала.

Може ли да са ти такива остарели методите? На 10 месеца трябва поне 2-3 рентгенови снимки да има и още 20-30 удара без преглед. Ако почне да повръща, слагаш го да спи. Като го сърбят зъбите, даваш да гризе по мебелите, докато ги разкървави....  Ню ейдж мадърхуд!!!

Дори и лекар да ви каже че децата се удрят постоянно.. как се научават да се пазят тогава? Сигурно и вие ств от онези които им слагат каски на главата, наколенки и ранички на гърба и ревете повече от тях когато се ударят с някоя играчка а недей си боже да си прискрипят пръстче тръгвате към спешното

Ааа, не, бе, ние нарочно им прищипваме пръстите!!! Как иначе ще се научат! То на 10 месеца вече всичко разбират.

# 51
  • Мнения: 1 901
Ама какво да му давам да гризе мебелите??? Двтето се изправи и за секунда захапа шкафа, вие кскате да го водя при педиатъра заради това? Да не съм мислила че точно лкаф ще захапе, да не го пускам тогава от кошарата изобщо Вие сте с преувеличаването. Детето дори не отразява ако пред него има стол за хранене и иска да докопа играчка и се блъсне в него, продължава напред и си лази. Такива са неговите удари, искате да тръгвам към спешното за такива неща или да не го пускам на земята и на всяко нещо да го дърпам? Има 2-3 сериозни удара за мен и падане от спалнята, като дори тогава му нямаше нещо, дори не бяха сериозни удари и за педиатъра, каза само да го намажа с арника. Но за вас съм най-лошата майка явно

# 52
  • Мнения: 46 561
Авторът получи достатъчно съвети.
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт