Удар от главата от дете

  • 2 311
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 893
Пак съм аз с ударите… 5 годишно дете удари силно/с ярост с малка топка (не пластмасова, от тези бебешките, но беше с доста сила) главата на 10 месечното ми бебе. Удари го точно в средата отгоре, по фонтанелата. 5 минути след това бебето повърна само веднъж. След това бебето плака, то плачеше и защото си удари зъбите малко по-рано и беше окървавен, повърна кръв с малко кисело мляко, което беше ял 10 минути преди удара. 40 минути преди това повърна по-малко количество от закуската си, защото е доста активен и след хранене се случва често да върне заради пълзене и изправяне. Само че след удара беше в седнало положение. Следи предмети с поглед, но е странен, беше му време за сън и го сложих 30-40 минути след удара да спи. Вече има 2 направени снимки на глава за 10 месеца заради падане от спалня и удар на главата отзад и затова не знам какво да правя освен да го следя. По-скоро искам да чуя истории от майки с по-големи деца, които са удряли по-малките по главата…

# 1
  • Мнения: 5 277
Какво правите във вас с това дете? Моят съвет по отношение какво да правите е да вземете да го гледате това 10 месечно малко по-внимателно.
Дъщеря ни за 11 години не си е удряла толкова пъти главата. За 4 годиншното ни дете - също.

# 2
  • Мнения: 1 893
Детето ми е супер активно, пълзи от 6 месечен на 4 крака и се изправя от 2 месеца. На спалнята падна веднъж на 5 месеца и повече не е бил там. Пада постоянно защото е много активен, вече не толкова, защото се научи да се пази. Но все пак го удари дете, нямаше как да го предвидя…
Какво правите във вас с това дете? Моят съвет по отношение какво да правите е да вземете да го гледате това 10 месечно малко по-внимателно.
Дъщеря ни за 11 години не си е удряла толкова пъти главата. За 4 годиншното ни дете - също.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 595
Скрит текст:
Пак съм аз с ударите… 5 годишно дете удари силно/с ярост с малка топка (не пластмасова, от тези бебешките, но беше с доста сила) главата на 10 месечното ми бебе. Удари го точно в средата отгоре, по фонтанелата. 5 минути след това бебето повърна само веднъж. След това бебето плака, то плачеше и защото си удари зъбите малко по-рано и беше окървавен, повърна кръв с малко кисело мляко, което беше ял 10 минути преди удара. 40 минути преди това повърна по-малко количество от закуската си, защото е доста активен и след хранене се случва често да върне заради пълзене и изправяне. Само че след удара беше в седнало положение. Следи предмети с поглед, но е странен, беше му време за сън и го сложих 30-40 минути след удара да спи. Вече има 2 направени снимки на глава за 10 месеца заради падане от спалня и удар на главата отзад и затова не знам какво да правя освен да го следя.
По-скоро искам да чуя истории от майки с по-големи деца, които са удряли по-малките по главата…
Защо?

# 4
  • Мнения: 29 390
Авторке, веднага в спешното. При такова малко дете, нещата може да се влошат рязко. Не разбрах голямото дете твое ли е. На 5-годишно се обяснява, че не може да удря бебе с каквото и да е.
И какво значи "активно е, затова се удря"? Всички деца са активни, но първата ти работа е да обезопасиш детето - кошара, легло с решетка, на земята с възглавници.

# 5
  • Мнения: 12 797
Тази история е малко хорър, не е за хора със слаби нерви, 10-месечно с някакви удари по главата, и то нееднократни. Съжалявам ли да кажа, че нямам такива истории, или се радвам.

# 6
  • Мнения: 1 893
Детето се учи да се изправя и пази. Удря се постоянно, няма как да го спра. За 10 месеца има падане от спалнята(бебеъа на мои приятелки с бебета вече имат по няколко такква падания) Всички негови наборчета падат и се удрят по главата, като е седнал и се засмее пада назад на глава, как да го спра???? Обадих се на педиатъра и каза само да го наблюдавам, дори за пътите в които съм ходила в спешното ми е казано само да го наблюдавам. Детето се събуди, спа нормалното си време и е в кондиция.
Тази история е малко хорър, не е за хора със слаби нерви, 10-месечно с някакви удари по главата, и то нееднократни. Съжалявам ли да кажа, че нямам такива истории, или се радвам.
Авторке, веднага в спешното. При такова малко дете, нещата може да се влошат рязко. Не разбрах голямото дете твое ли е. На 5-годишно се обяснява, че не може да удря бебе с каквото и да е.
И какво значи "активно е, затова се удря"? Всички деца са активни, но първата ти работа е да обезопасиш детето - кошара, легло с решетка, на земята с възглавници.
Какви възглавници, каква кошара… детето реве затворено, обикаля цялата къща, навсякъде ли да сложа възглавниции, ходя след него колкото мога но няма как целия апартамент

# 7
  • Мнения: 1 582
Още един глас за спешното.
Синдромът се получава и от удар по главата.
Ако имаш нужда от помощ или информация - сигурна съм, че ще намериш.


https://www.arsmedica.bg/bebe/%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0% … D0%B5%D0%B1%D0%B5

# 8
  • Мнения: 1 239
А преди това окървавени зъби, повръщане на кръв???

# 9
  • Мнения: 29 390
Стига глупости! Не е нормално бебе на 10 месеца да има толкова удари и падания. Как точно пада назад, като се засмее, че не ми е ясно. Бебе на 10 мес. може да се изправя евентуално с подпора, не се ли държи? Не му ли обезопасяваш средата? Не е ли в кошара с меко дъно? ....мек килим, постелка?!?

Ама, какво съм се загрижила, твоето дете си е. Щом смяташ за нормално да си разбие устата и главата, да повърне и ти да го държиш да спи......

# 10
  • Мнения: 1 893
Захапа шкафа, и си разкървави венеца… повърна кръвт от венеца си. Мисля, че коментиралите не са имали толкова активно бебе. Моето ходи навсякъде и не мога да го огранича. Колко пък падания да има - от спалнята и едно след като залитна докато беше прав се удари на ръб. Пада и като се смее 2-3 пъти. Сега го удари дете.
А преди това окървавени зъби, повръщане на кръв???
Стига глупости! Не е нормално бебе на 10 месеца да има толкова удари и падания. Как точно пада назад, като се засмее, че не ми е ясно. Бебе на 10 мес. може да се изправя евентуално с подпора, не се ли държи? Не му ли обезопасяваш средата? Не е ли в кошара с меко дъно? ....мек килим, постелка?!?

Ама, какво съм се загрижила, твоето дете си е. Щом смяташ за нормално да си разбие устата и главата, да повърне и ти да го държиш да спи......
не, изправя се сам по мебели и ходи. Ходя след него. Разкървави си устата защото захапа шкаф докато му топля ядене.  Просто почва да се хили и пада назад кое не е ясно? Въпроса ми е , че бебето се събуди, не е спало повече от обичайното и отново прави всичките си неща които прави и не повръща, дали да се притеснявам? Педиатъра каза че само наблюдение е достатъчно и че те падат и се удрят много.

Последна редакция: пт, 27 окт 2023, 11:57 от elleonore1

# 11
  • Мнения: 5 482
Тази тема сериозна ли е, дете на 10 месеца с неизброими удари по главата и вече две снимки по този повод? Повръщане 5 минути след удара, повръщане с кръв след още 20 минути? Аз след първото повръщане, вече щях да съм на път към спешното, а не след следващото повръщане с кръв да го слагам да спи.

# 12
  • Мнения: 1 893
Не мв разбрахте. Повърна веднъж след удара кръв от венеца си, който беше разкървавен защото захапа шкаф. Беше ял кисело мляко 10 минути преди това. Има две направени снимки по мое желание. Нито от спешното нито педиатъра предложиха снимка, защото двтето иГлеждаше напълно наред. Има падане от спалнята преди 5 месеца, другите са скорошни откакто се изправя и лази.
Тази тема сериозна ли е, дете на 10 месеца с неизброими удари по главата и вече две снимки по този повод? Повръщане 5 минути след удара, повръщане с кръв след още 20 минути? Аз след първото повръщане, вече щях да съм на път към спешното, а не след следващото повръщане с кръв да го слагам да спи.

# 13
  • Мнения: 29 390
Стига глупости! Не е нормално бебе на 10 месеца да има толкова удари и падания. Как точно пада назад, като се засмее, че не ми е ясно. Бебе на 10 мес. може да се изправя евентуално с подпора, не се ли държи? Не му ли обезопасяваш средата? Не е ли в кошара с меко дъно? ....мек килим, постелка?!?

Ама, какво съм се загрижила, твоето дете си е. Щом смяташ за нормално да си разбие устата и главата, да повърне и ти да го държиш да спи......
не, изправя се сам по мебели и ходи. Ходя след него. Разкървави си устата защото захапа шкаф докато му топля ядене.  Просто почва да се хили и пада назад кое не е ясно? Въпроса ми е , че бебето се събуди, не е спало повече от обичайното и отново прави всичките си неща които прави и не повръща, дали да се притеснявам? Педиатъра каза че само наблюдение е достатъчно и че те падат и се удрят много.
[/quote]

Ами не, не е ясно, как точно си зарязваш 10-месечното бебе в среда, където може да се нарани.... И, не, не ми отговаряй, въпросът не изисква коментар.
Голям зор на 10 месеца да накарате децата да ходят, да се хвалите после по площадките колко са умни и бързоразвиващи се...
Прави, каквото решиш за добре, само не знам защо си пуснала тема.

# 14
  • Мнения: 1 893
Ама кого карам да ходи? Детето само има желанке. На площадката стои седнали, едно дете дойде изкара топката от гърба си и го удари в главата за секунда
Стига глупости! Не е нормално бебе на 10 месеца да има толкова удари и падания. Как точно пада назад, като се засмее, че не ми е ясно. Бебе на 10 мес. може да се изправя евентуално с подпора, не се ли държи? Не му ли обезопасяваш средата? Не е ли в кошара с меко дъно? ....мек килим, постелка?!?

Ама, какво съм се загрижила, твоето дете си е. Щом смяташ за нормално да си разбие устата и главата, да повърне и ти да го държиш да спи......
не, изправя се сам по мебели и ходи. Ходя след него. Разкървави си устата защото захапа шкаф докато му топля ядене.  Просто почва да се хили и пада назад кое не е ясно? Въпроса ми е , че бебето се събуди, не е спало повече от обичайното и отново прави всичките си неща които прави и не повръща, дали да се притеснявам? Педиатъра каза че само наблюдение е достатъчно и че те падат и се удрят много.

Ами не, не е ясно, как точно си зарязваш 10-месечното бебе в среда, където може да се нарани.... И, не, не ми отговаряй, въпросът не изисква коментар.
Голям зор на 10 месеца да накарате децата да ходят, да се хвалите после по площадките колко са умни и бързоразвиващи се...
Прави, каквото решиш за добре, само не знам защо си пуснала тема.
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт