Фигурно пързаляне - 11

  • 4 693
  • 114
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 27 187
Шоши, с интерес очаквам обзора ти на мъжките волни Simple Smile

# 106
  • MJF
  • Мнения: 8 591
След ритмичния танц следват волните мъже. Немския ресурс с наличието на музиката по време на програмите ми повиши музата за гледане.

Днес видях 4луц-4рит от Малинин. Уникум.  https://www.instagram.com/reel/C5F0z8ZOEMv/?igsh=MXJra3l0OXM4dHY0Ng%3D%3D
4т-4л Александр Селевко .
Въобще......

Това беше слушаемо от Дейв Лийз - Discussing 2024 Worlds: Chatting with Maya Bagriantseva
В началото като говореха по спортните дуети се сетих че онзи ден видях че на ютуб канала "са върнали" записа на кратките спортни-миналия уикенд го нямаше. Та ще видя още едно кратко изпълнение на втория немски дует.
Опитвам се да се навия да погледна още няколко дуета от челната част на класирането но не успявам. Въобще. Обяснавям си го с това че помня като слон и гледката от миналия сезон, с всичките им 2а на почти всички сеньорски дуети на големите ISU-стартове, с което докараха дисциплината до пълно фиаско....скоро няма въобще да го преглътна и простя. Ясно че не толкова самите състезатели колкото ISU но туй е положението. В спортните дуети ще се върна само когато..... Натам вървят и дамите.......

Довърших 5-тата и изцяло 6-тата група на ритмичния танц.
Скрит текст:
Гледайки този немски дует си мислех какви юньори имат сега а в скорошното минало а при сеньорите ....ей това , да не ми се обиждат.
На Сусис - Фирус и аз щях да дам sb и също така PB, браво как се посъбраха към края на сезона.
В следващата група на всички дуети щях да дам sb, само при Натали Ташлерова се получи неочаквана грешка но останалото видимо постегнато.
Мразкова - Мразек стабилно се изкатаха за разлика от съотборниците си. Този треньорски щаб обаче го критикувам в сезона за музикалните сглобки в ритмичните танци на двата чешки дуета. То бива невнятност но ....аман от автоголове. Да се замислят сериозно над ситуацията. Имат вагон работа.
Харис - Чен с второ поредно стабилно изпълнение , след 4К, на кратката си, браво. В прогрес са за себе си и заслужено sb.
Лу-Тео доработили са доста  танца си , в този вид най ми хареса от целия им сезон, но бааавни. Могат повече. В този треньорски щаб пък други хронични проблеми....От мен имат sb, а от съдиите и pb.
Жалко за фала на поддръжката на Натали-Филип. Този път видно се опитваха да контролират скоростта, например на туизлите....Здраве им желая на фона на вагона работа , който имат пред себе си. Стига да искат де и здравето да позволява.
Лим-Цюен се стараха, чисто се получи. От мен имат sb.

Последна редакция: сб, 30 мар 2024, 14:32 от Шошулчо

# 107
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Ритмичния танц на СП изледан. С музика  Bowtie
Скрит текст:
Кристина и Антъни много доволни от себе си. И според мен това бе sb. Докато ги гледах в изпълнението се Smile от къде тръгнах и до къде стигнах с този техен танц и как се оказа ключов момент да ми дадат "либретото" , след това взех да възприемам поетапно какво катаят на кратката. Съдиите им дадоха и PB. Кристина има 6 от мен този сезон, при нея очевиден прогрес. Антъни да се взима в ръце. Здраве и да драпат.
Лажуа - Лага и Майкъл. Определено програма в началото на сезона беше по мой вкус, там куфях със Зак и Майкъл и Марджъри не пречеше /не се забелязваше много. Но след това в течение на сезона . Зак прогресивно го тушираха в програмата а Марджъри все по видна и това .....на СП тази програма вече въобще не ми хареса. Съвестта не ми дава да напиша цялата си критика предвид скорошното сътресение на Мардж. Форсираха връщане на състезателния лед, здраве им желая. Но все пак ще запомня че от тази им програма на СП вече почти нищо не остана , жалко Peace . Съдиите щедро , вкл. по домакински, сипаха sb и pb, аз съвсем несъгласна.
Лопарьова - Брисо какъв път изминаха с тази програма от началото на сезона до тук. Успяха да се постегнат предвид не доброто начало на сезона по медицински причини. Мнооого ме радват във втората половина на сезона . Поредно стабилно изпълнение , аз Satisfied. Напълно съгласна със sb а съдиите се отпуснали и дали и pb. Разгеле , но това е друга тема.
Рийд - Амбрулевичюс на ЕП бяха в удар, тук заради ракурсите ли , заради "доработване ли", съвсем туширан Guns N' Roses ми се видя. Най - кратко мога да кажа че видях поп а не рок в тези 3 минути и мноооого съжалих. Бях се подготвила да покуфея с Аксел и сие  а те....
В последната група като видях състава първо от воле имаше 1 дует в бан но докато загряваха реших че Лорънс и Евън към момента няма да мога да ги понеса с партньорите им, да не ми се обиждат Peace и ....изгледах Пайпър- Пол и Шарлен  - Марко анблок и приключих ритмичния танц на висока нота. Абе намерих му решение на ISU  с тези банове на моя екран. Satisfied
Двата дуета с хубави стартови номера в последната група.
Пайпър- Пол изгледани с прогресивно разширяваща се усмивка. Ама как ме кефят че се върнаха към себе си , след като последните 2-3 сезона ме поизмъчиха. Това само те могат да изпързалят/представят така! Изпълнението малко повече на контрол и това е напълно разбираемо.
Шарлен - Марко се справиха със себе си , предвид не върховата кондиция на Марко. Видно и малко нервно на моменти.
Отделно забавление бе да наблюдавам Лейн, Разгуляевс и Барбара в K&C зоната. Особено двечките. Като видяха конкретните оценки и реакциите им. Мнооого навъртре в нещата са и двете и ме кефят как го показват а не....Въобще всичко ясно, кой разбрал разбрал.
Кейтлин Хауайек
Заради нашата Кейтлин послушах паузите и благодарение на немската транслация.
Започнах волните мъже
Скрит текст:
Видях че началото е с "Реквием за една мечта" - отдавна не сме го чували Wink . Не че го, на немския линк картината започва с Адам та затова на ISU канала до тогава.
Юньора Hyungyeom Ким със задачата да катае волна с 4т и 3а. Разгледах сезона му до тук как се получил. На Непела в началото е успял , нататък с разни грешки, на ЮФГП ... достатъчно чисти 4т са се получили. Има надежда да ги съчетае стабилно, да видим идния сезон.
Sihyeong Lee ни напомни за по-малките ледени полета на канадския фронт. Предвид вся и всьо аз се радвам че го виждам на СП. Явно толкова бе по силите му да събере колкото показа двата дни на този старт.
Дебютанта Данилянтис има своите силни страни, ако постегне скоковете като точност и стабилност, ако се заеме с осанката си /хореозала , може да се превърне в интересен фигурист. Да видим. Разгледах го на този старт. Има присъствие на леда, не бърза да излезе от него. Странен протокол, на 4т с периферното зрение забелязах на екрана червено а сега на хартия е чист, а по скоковете във втората част на които мислех че ще видя червенко в протокола - чисто. Въобще обратното впечатление на протокола имам аз от видяното на волната му Smile , може вината да е в гледането без звук, което силно препоръчвам на съдиите , не знаят какво губят, по -точно в какви заблуждения са Mr. Green. Както и да е .
Eкономидес -Чаплин с "невъзможни скокове", от тях въобще не мога да гледам и останалото. Пик на ЕП и така и не е успял да се събере за втори за финал на сезона. Малко му е червената боя в протокола на скоковете, късметлия е Люк че не съм съдия. Те там с Фло интересно дали въобще някога ще се заемат със скоковете или.... да не ми се обиждат.
Черният рицар Нордебек довърши волната си изцяло на волеви. Сили му трябват на Андреас, освен здраве. Пожелавам на него и щаба му да продължават с хубавите програми. Сега видян без звук, извън скоковете, беше видно с програма и аз ценя това.

Последна редакция: нд, 31 мар 2024, 12:16 от Шошулчо

# 108
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Видеоинтервю с Амбър Глен

Продължавам с волните мъже, изгледах първите 2 групи. Странен немски запис, започва с Фа, Карило, Городницки. Та ту със звук ту без звук гледам, комбинирайки двата записа ooooh! Disappointed. А добър микрофон са сложили в K&C зоната на този старт но ....Вайс поне от време на време замлъква в паузата та се дочува по нещо. Ей на,  при Марк мълча и всичко чух.
Скрит текст:
Наш Адам вече го поизкоментирах но сега като го гледах, на спокойствие , втория път се насладих на изпълнението, имаше всичко в него и мощ и по нарастващата емоции и ....туй салто дето ме раздражава. Голямо преодоляване направи, голяма герой. Няма да се уморя има няма да го давам Фа за пример. Как имаше сравнително дълга юньорска кариера , там "на спокойствие" видя, прецени, опита , разбра и как реши да се вземе в ръце и за 3 сезона извърши колосална работа над себе си за да се превърне от "невзрачна табуретка на лед" до картината към момента. Здраве, сили и увереност му желая.
Пулкинен напълно себе си, коментара ми от кратката за него остава и за волната. И въобще само ако има някакъв живец у него и като програми тогава .....
Франджипани за жалост не можа да направи пик във втората половина на сезона а аз очаквах картина поне на един старт каквато се получи на китайския гп етап. Да дерзае , че и без това италианските редици оредяха без Рицо, което ме подсети за Грасл.
Наш Донован Карило в настроение, плавно като пързаляне , елегантно под музиката пребори 4т и 3а-3т и жалко че нататък започнаха и не спряха скоковите колебания, остана и с 2 каскади,  физика не достига. Но туй беше PB състезание за Донован. Изцяло. Герой! Добре е че съдиите го "забелязаха". Здраве му желая.
Уесли Чю се превръща във все по-голямо изпитание за мен с тези свои  скокове, докато го гледам се Thinking дали все пак може да се направи нещо с тях. Пика този сезон му се получи на 4К и това не е зле. Да дерзае и работи над себе си, вече натрупа опит /впечатление на големите ISU стартове. Някой трябва да "спасява" мъжкото  канадско пързаляне по състезанията.
Шайдоров е желателно да се гледа с музика а аз без този път. В първата половина на сезона нещата изглеждаха по-добре. Във втората не се получи пик. Жалко и дано няма някакви големи причини за това. Здраве и да внимават с програмите , трябва да маскират добре ...Ригини ме Smile с шапката. Кийгън и Ришо отговаряха по едно време за този аксесоар.
Да . Марк Городницки е без четворен , но от тази група той е от малкото с които винаги съм била в мир и никога не ме е раздражавал. Много се радвам как му се получи този старт на роден терен . Заслужено pb на волната , рядко все пак се отпуска така а тук и пред... Браво.

Скрит текст:
Още 4-ма волни мъже видях.
Александр Селевко с прекроен набор на волната спрямо ЕП. Жалко че третата каскада не се получи. От ковид насам Селевко старши нямаше толкова наситен сезон колкото настоящия, нон-стоп медицински таймаути, пропусна 2 ЕП и 3 СП и мнооого се радвам как се върна този сезон и какво успя да направи, цял медал от ЕП си спечели, усложняваше се в хода на сезона, събра много добре себе си а той е от единиците балансирани състезатели - работещи над всички аспекти. Дано вдъхнови малко и брат си по темата стабилност и спортна психология. Здраве и здраве му желая.
Роман Садовски пълен валидол. Пълна балалайка , без нито един скоко като хората, директно за гала, така да го кажа. Кондрад къде е ?! Наказан като трети от канадската тройка на 4К. А на следващия СП с колко квоти останаха?!.
Още ме боли от второто падане на Као Миура - на салхова. Опитва се да добави Као към тулупа и салхова я луц я рит но не му се получава и туй то. Всичко това плюс нюансите по федерация и реалностите там ясни но аз тактически бих действала по друг начин на негово място. Болно ми  е да гледам всичкото това с него и Сато. Подход камикадзе. Здраве и здраве му желая. Някакво прегрупиране трябва но не съм голям оптимист за такъв креатив на японския фронт.
Ча с бабачка и падане. Но можеше и по - лошо да е . Помня как започна сезона, после как към края на първата половина тук таме се посъбра, ту акселите , ту четворните . На 4К и тук се стара но толкова може към момента. Здравето и формата не позволяват повече. Интересно ми е какво следва , щи видим ли някога пас посъбран по-добре Jun.

Последна редакция: вт, 02 апр 2024, 08:26 от Шошулчо

# 109
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Продължение на волните мъже, виждам му края.
Скрит текст:
Ника Егадзе не можа да се събере след геройството на кратката си. Малко куриозно падане се получи първото, след първия скок. Но не това го изненада според мен. Задължително да се погледне с какъв език на тялото излезе на волната , да отбива повинност а не ..... сериозно да се замислят там за психологическа помощ. Трудно вече гледам такива очевидни неща. Азарбайджанския съдия в протокола му просто ме Mr. Green ....другарите в ISU....
Я каква изненада ми приготвил наш Денис! Програма направена под скоковете а не .... Неочаквано. Напълно одобрявам. Ей на , все пак някакви чисти скокове събра, на фона на целия си сезон до тук това вярно е sb. Мен ако ме пита да продължи в това направление а иначе прав му път по гали, от липсата им няма да страда. Туй неговото го възприемам къде повече от колкото Браун към момента. И ей на Джейсън отиде в бан на този старт, нерви/интерес/желание за него нямам грам.
Волния Мемола го гледам за втори път . Ама какви наклонени оси и как приземени, мноого интересна гледка! Физика! Важното е че ги приземява! Някакъв фал с времето се е получил на волната и в бонус зоната има само 2 скокови елемента. А и заради грешката на луца остана с 2 каскади. Но. Николай да запомни какво и как свърши на този старт. Признавам че бях голям песимист в началото на сезона но ето че има шанс тази конструкция ....
Какъв PB старт за Лукас Бричги. Ама голям герой , не трепна нито на кратката , нито на волната. Много се радвам  , особено след "трепването" на волната на ЕП. Какъв чудесен финал на сезона си направи , голямо браво. А и този сезон събира фенове на галите Smile , аз такива номера , с включване на разни колеги много обичам на спротните гали. Голямо браво за сезон 23-24 има от мен. Здраве и творчески находки в същия дух.
На Шома не му стигнаха силите за повече на волната. И физическите и психическите . Да видим какво следва при него. Здраве и здраве му желая.
По Кагияма няма да се впускам в коментар. Достатъчно е че го видях/изгледах.
Малинин видян но гледах и на гифове анблок всичките  7 скокови елемента . Наколко пъти. Здраве и здраве му желая при всичкото това неимоверно натоварване над физиката си . И внимателно с програмите, ясно какво имам предвид.
Не съм се отказала да издиря Хоке-Кункел на кратката им и може да се настроя за дамите. Но те ще са ми бавно гледане, предвид гледката....
При 40 левента "само" 35 дами на това СП ми се струва нещо не много нормално. Wink


2 изпълнения от наш Юзу, докато още не са ги "изтрили" в ютуб:
1 и 2
Ей го на , нашия трудяга. Концепцията и на двете програми ми хареса. Изпълнението .....ясно. Satisfied

Интервюта от френския фронт по време на СП:
Лопарьова - Брисо
Davide Lewton-Brain
Adam Siao Him Fa, Rodolphe Maréchal и Benoît Richaud
Lorine Schild
Luc Economides
Catching up with Nick Buckland, Kirill Khaliavin
Ondřej Hotárek
Adam Siao Him Fa
Stéphane Lambiel-интервюто е след ЕП.
Camden Pulkinen, Alex Johnson - не съм прочела още интервюто но от цитата в заглавието автоматично имах коментар : "От толкова нон-стоп "депресивни" програми е задължително с нещо друго да се презарежда човек."
Cédric Tour
The men’s free skate at 2024 Worlds in Montreal? One for the ages
Madison Chock and Evan Bates

Сетих се че всъщност не съм гледала "като хората " волния танц на СП. Съвсем непланувано видях само някои конкретни на транслацията по тв от нашия евроспорт. А определено имам коментар и по видяното и по класирането и по isu-танците и нуждата там "бомба да падне", колкото по-скоро толкоз по -добре.

Последна редакция: ср, 03 апр 2024, 08:33 от Шошулчо

# 110
  • MJF
  • Мнения: 8 591
В събота се сетих за Загреб и протичащото там световно синхро. Но за под минута приключих с него, даже не успях да се настаня удобно за гледане. Като включих картината бе насред изпълнение, веднага чух познат глас, на единствения коментатор на ISU канала който не ме дразни и се обнадеждих че след SA в началото на сезона, после  ЕП  с него и  сега ще завърша сезона като хората но .....не би. Дори не искам да се сещам какво видях в тази по-малко от минута. За тези секунди по време на изпълнение видях картина от 4 камери, нито един елемент и почти нито един цял фигурист. .....
Миналия сезон останах без синхро защото някой другар/и в ISU го преместиха на платформа дето явно само те можеха да си го гледат. Този сезон го върнаха на ютуб канала но нито юньорите нито още повече сеньорите де факто бяха излъчени като картина. Само на теория я имаше. Така нито се снима нито се гледа синхро Stop
Та каквото видях от Саранск 2024  толкоз. Поне не останах съвсем въобще без синхро.
Сега погледнах таблицата с крайния резултат . Гледката буди у мен повече от сарказъм но хайде да не съм излишно язвителна. Че и "голословна" в смисъл че не съм видяла дори едно изпълнение нито от юньорското нито от сеньорското световно на ISU. Да продължават в същия дух Mr. Green . Чакам ги на О. Mr. Green
Но все пак бая саркастично се посмях. Помня как мрънкотеха и колко им бяха виновни рускините на скандинавките когато се появиха на синхро-леда. На това все пак бях свидетел от ден първи. Popcorn И ей на , докараха се до един шведски отбор всичко на всичко и до двата фински въобще не достигащи до първо място в тяхно отсъсвие. Сега "гледам" северноамериканския сеир ......Popcorn . Добре че последните 2 сезона останах без картина един вид. Въобще......синхрокомедия.

А иначе. Започнах кратките дами на СП. И даже картината докъдето съм стигнала е над очакванията ми. Ама то така , явно дълго и правилно се настроих преди въобще да ги захвана. Wink . Сега като погледнах реда, виждам че съм изгледала първите 10 стъпили на краткитя лед.
Ванеса Селмекова опита 3л-3т.Чух от вечно фъфлещите , въпреки силно намаления звук, че се мотивира от Адам Хагара, туй добре, да дерзае.
Миа Гомез доволна от себе си и новия си PB резултат с визуално чисто изпълнение.
Жалко че Анастасия Грачева не е в добра кондиция защото бе видно на фона преди нея нейната добра база.
Нела Пелконен когато я видях на Финтрофи в началото на сезона бе видно в по-добра кондиция от колкото сега на краткия лед. Сега виждам резултата ѝ на ЕП но аз така и ще си остана без дамите и спортните дуети от ЕП 2024. Но ей на  няма нищо случайно, pb резултата ѝ като старт е останал именно Финтрофи 2023. Просто тук очевидно за начало с излишно тегло още като излезе на леда , да не ми се обижда Peace . Здраве ѝ желая. Опонира ми нейното осмислено пързаляне.
По останалите в тези 10 които видях нямам коментар, стараха се за себе си.

Видях че IAM са се сдобили с още един дует Popcorn. В началото на следващия сезон ще трябва вече сериозно да отворя тяхната група и чинно да преброя колко от дуетите им са в бан на моя екран. Сега Лопарьова - Брисо и Лажуа-Лага ясно че не ги грози грам такова нещо но останалите може дружно да ги сполети тази трибуквена присъда на моя екран от моя мързел. По-лесно ще ми е да сложа цяла треньорска група в бан/на едро от колокото да се тормозя да внимавам за реда им на екрана ми и да съм нон -стоп в засада с мишока/дистанционното. Що за кеф?!

Интервю с Фьодор Климов - има малко подробности за учениците му.
Видеоинтервю с Алисън-Саулиус

Последна редакция: пн, 08 апр 2024, 14:23 от Шошулчо

# 111
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Прослушах интервюто с Алисън и Саулюс, хареса ми , достатъчно информативно, явно бяха в настроение за приказки.

Елизавета Туктамышева рассказывает о любимых спортсменах и программах, которые ее впечатлили.
Като прочетох Лиза си припомних волната програма на Фло Амодио сезон 2010-2011, този запис с най-малко бърборене бе от тези които ми предложи на прима виста ютуб от ЕП 2011- тогава на онзи мраз в Берн Mr. Green  наш Фло си спечели еврозлатния медал. Еххх, какви спомени.
Йерун Принс
Най-медийния ISU-съдия. Ей голяма лисица е тоз Принс.

Иначе видях само още 3 кратки дами от СП. Александра Фейгин я видях за първи път в сезона. Стара се. Но се престара на аксела и много съжалих за това. Виждам че нашия съдия каквото е могъл е направил за нея.
След нашата Александра Josefin Taljegård полетя направо. Вечно фъфлещите чух че нещо за 3-3 гъгнеха. Що за мираж?! Чисто кратко изпълнение, получи sb и за себе си герой Йозефин.

# 112
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Гледам си бавно и славно кратките дами на СП 24. Видях следващите 6 на краткия лед. Повече зелено видях да "свети" в реално време горе вляво на екрана по време на програмите им от колкото виждах аз. Та добре че в протокола повечето такива моменти "са си дошли на мястото".
Скрит текст:
Tzu-Han Ting - мъчи своя  3л-3т , но яд ме хвана след това как се обърка флипа ѝ. Красиво се получи последния пирует определено, аз бих го оценила къде по-високо от тез съдии....
Ливия Кайзер - виждам я за първи път в сезона, като нашата Фейгин Simple Smile . Хареса ми гледката , едни такива леки и стъбилно изпълнени скокове в ред 3л-3т , 2а, 3ф. В останалато се стара.   Да добавя по компонентите. Виждам сега че и на ЕП 24 е геройствала, но оценена по -високо, значи може. Браво.
Сарина Joos , сега ми се губи коя по ред от сестрите Joos e тя . И нея за първи път я виждам в сезона . Пубертета ясен. Но това което се получи чисто бе добре. Сносно впечатление , така да го кажа. Сега като се вгледах в биото и виждам само състезания от сезон 2023-2024 в него, значи това е малката сестра. Но пък аз съм виждала 2 сестри като юньорки по ЮГП и в такъв случай ще излезе , че това е трета сестра или ....Thinking .
Проверката показа , че все пак е грешка на сайта skatingscore , че не са нанесли предишните ѝ сезони и това е страшата от двете сестрички Joos. На фона на Репонд и Кайзер  и ....се състезава за италианската федерация.
Олга Микутина ме изненада приятно. И нея за първи път в сезона я виждам. Мина време от нейното по-голямо счупване и от пубертета и ей на посъбрала се е , жалко за грешката на пируета която се получи. Недокрутите по скоковете зорко отметнати в протокола, туй добре.
Лорин Шийлд голяма балалайка този път, жалко. Изкриваца се общо взето, трябва да работи над физиката си повече, хореозала, за скоковете да не започвам. Да дерзае. За SS аз такива високи оценки , каквито виждам сега в протокола не бих ѝ дала.
Юлия Заутер ми хареса, да  по скоковете потвори на воля , но музика-програма -изпълнине , особено във втората част на кратката ми хареса. Жалко че не ѝ е стигнало за волната.
Въобще евродамите в изгледаната шестица ги видях за първи път в сезона. Т.е. на самия му финал. Няма що и гледането ми . Mr. Green . Привет на ISU Hands Raised Hand , махам им с ръка.

Едно интервю с Анна Фролова - взето/списано от поредния профан, но като се пропусне въпросния , останалато бива.

На руския фронт загуба на още един спортен дует - Бояринцева - Плешков.

Продължавам с кратките дами:
Скрит текст:
У Софя Степченко явно някакви проблеми към момента и не готова за този старт.
Young You да се събере така на кратката голям герой. Голямо браво! Веднага пролича другото ниво на фона на всички до този момент.
Амбър Глен не можа да не сгреши някъде. Дори и падна. Аз бих ѝ сложила малко по-малка крайна оценка от тази която виждам за този пракат.
При Кими Репонд я мярнах накъде в началото на сезона - Japan Open , Небелхорн ... към момента скоковете са на много тънко, ясно че с тези пропорции не е лесно. Кофти падане на луца. Този път не съм съгласна с нашия съдия - прекалено щедър за този пракат и гледка.
Нина Петрьокина предвид вся и всьо герой за това което събра на тази кратка , аз не очаквах толкова много да видя. Голямо браво! Здраве и мотивация в м/усезона ѝ желая.
Моне  Чиба и този фал на луца, остана без елемент, пфу, интересно какво се случи дефакто в този момент, кънката в следа/нерви/...
Хана Йошида също не успя да направи съвсем чисто изпълнение на тази готина програма, опита се да твори на каскадата и добре че се удържа с кута а не нещо повече.
Въобще много се радвам че Моне и Хана получиха своя шанс и са за първи път на СП от японската федерация. И двете заслужаваха със своите хубави , харесващи ми и от тези програми които ще запомня от този сезон. Жалко че и при двети кратките не се получиха на sb.
Маделин Скизас себе си, поне не беше изцяло спечене пред родна публика. За мен е гледайма когато е в топ-форма. Иначе прозират всички недостатъци в пълна сила. Добре че съдиите "не са се впуснали в повече да сипят подаръци на домакините" сега като гледам протокола. Ей на, да ги похваля за нещо и тях. Mr. Green
Eкатерина Куракова зарадва себе си с чиста кратка. Браво за sb изпълнението!
Нина Пинцароне за  жалост  още в началото с колебание на каскадата, беше видно още при захода че ще сгреши, излишно се замота/размисли в този момент. Според мен не се беше донастроила за  кратката си.
Стигнах до последната група, вижда му се края.

Иля Малинин и Евгения Лопарьова - Джефри Брисо на галата на СП 2024 "като хората - без фъфлеци".

Последна редакция: вт, 16 апр 2024, 11:35 от Шошулчо

# 113
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Илья Малинин

А иначе привърших кратките дами на СП 2024.
Скрит текст:
Haein Lee  зарадва себе си и мен с чиста кратка. Предвид как протече сезона ѝ до тук това е геройство, браво!
След Моне Чиба  това което се случи с каскадата на Анастасия Губанова бе втория голяма срив на този кратък старт. Много жалко. И на повторението така и не разбрах какво всъщност стана.
Chaeyeon  Kim с PB изпълнение на моя екран. Гледам я от юньор, не малко стартове има на моя екран и това ѝ беше най- драйвовото , най-въвлеченото изпълнение. Голямо браво има от мен. В реално време аз отметнатото в протокола така и не го забелязах. Но видях "на диванчето", че и те нещо се чудеха по оценката.
Исабо Левито има отметка поне на един скок в протокола, пак добре. Стара се, спор няма, но всичко е на толкова тънко, толкова приведено......Чак и PB.
Каори и този луц Smiley , добре че устиска и не падна. Предвид че знам резултатите на СП, гледах спокойно това нейно "творчество" този път. Като нея с Smiley
 

# 114
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Новини на полето на танцовите дуети:
Мисато Комацубара и Тим Колето се "пенсионират".
Мария Казакова и Георгий Ревия спират като дует, Мария ще опита да продължи в търсене на партньор.
И за двата дуета очаквано и не съм изненадана. Комацубара- Колето мислех даже че няма да ги видя и този сезона , а здравето на Казакова -Ревия за жалост "отдавна" не им позволява да са на желаната висота.
Видеоинтервю с   Young You на СП.
Тренеры нашей фигурки едут в Китай

Общи условия

Активация на акаунт