ЯМР - Моля за мнение и съвет!

  • 660
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,
Налага се да направя ЯМР и съм много уплашена, стресирана и притеснена! ....
Много МОЛЯ, ако някой е правил да сподели как би протекло едно такова изследване ( каква е подготовката и изобщо как се процедира) ?!?
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 35 113
На какво ще правите ЯМР?

# 2
  • Мнения: 6
На какво ще правите ЯМР?
На коремни органи.

# 3
  • Мнения: 13 549
С или без контраст?

# 4
# 5
  • Мнения: 13 549
Правила съм без контраст. Никакви изисквания няма преди него, там ми дадоха еднократна роба, останах само по гащи и чорапи. По тялото не трябва да има никакви метали. По време на снимките не трябва да се мърда изобщо, в ръката ми дадоха бутон, ако има нужда да подам сигнал, за да спрат. На ушите ми сложиха слушалки и пуснаха музика, така шума е значително по- слаб. Около 30 мин. продължи. Успех.

Последна редакция: пн, 30 окт 2023, 21:03 от Пролетно цвете

# 6
  • Мнения: 6 112
Моето дете е правило повече от 10 ЯМР и никога не е имало изискване да се съблече. Само да няма метални неща по себе си.
Ако ще слагат контраст тествайте се предварително за алергия към контрастното вещесто

# 7
  • Мнения: 6
Правила съм без контраст. Никакви изисквания няма преди него, там ми дадоха еднократна роба, останах само по гащи и чорапи. По тялото не трябва да има никакви накити. По време на снимките не трябва да се мърда изобщо, в ръката ми дадоха бутон, ако има нужда да подам сигнал, за да спрат. На ушите ми сложиха слушалки и пуснаха музика, така шума е значително по- слаб. Около 30 мин. продължи. Успех.
А И ВИЕ ЛИ СТЕ БИЛА ЗА КОРЕМНИ ОРГАНИ? КЪДЕ СТЕ НАПРАВИЛИ ТОВА ИЗСЛЕДВАНЕ? АЗ ИМАМ КЛАУСТРОФОБИЯ И СЕ УЖАСЯВАМ ОТ МИСЪЛТА ЗА ЯМР!.....

# 8
  • Мнения: 13 549
Рори 72, споделям как е било при мен, не твърдя, че навсякъде е така. Споко.
Аз правих на глава, чела съм, че някъде и при определени пациенти се прави с анестезия, но подробности не зная.

# 9
  • Мнения: 6
Моето дете е правило повече от 10 ЯМР и никога не е имало изискване да се съблече. Само да няма метални неща по себе си.
Ако ще слагат контраст тествайте се предварително за алергия към контрастното вещесто
Съжалявам, че се е наложило на детенцето Ви да прави това изследване. Дано всичко е наред вече и е добре! А за коя част на тялото е било нужно?

# 10
  • Мнения: 54 448
Имам на кръста. Не са ме карали да се събличам. Не е нещо непоносимо. Шумно е. Като не гледаш, мислиш си за морето, лесно минава. Simple Smile
Успех!

# 11
  • Мнения: 6 112
Редовното изследване е на медиастениум, но 2-3 пъти бяха повече от една зона - глава, надолу около кръста.

# 12
  • Мнения: 2 484
Търсете апарат, който е отворен, щом имате клаустрофобия. Има и такива, последните ми два ЯМР бяха точно на такъв тип апарат.
Иначе - минава бързо - за 30-40 мин. в зависимост от зоната. В затворените са ми давали еднократни тапи за уши, в отворения - не, не беше толкова шумно.
Да, седи се неподвижно, за да са точни снимките, аз лично винаги съм го приемала като нещо като почивка, отивам, лягам. затварям си очите и това е. Усещала съм леко затопляне в зоната, където ми правят изследването. За информация - имам 7 ЯМР на различни неща на тялото, вкл. 2 на глава, с и без контраст, в БГ и в Турция. Изследването е неинвазивно и няма абсолютно нищо страшно.

# 13
  • Мнения: 6
Търсете апарат, който е отворен, щом имате клаустрофобия. Има и такива, последните ми два ЯМР бяха точно на такъв тип апарат.
Иначе - минава бързо - за 30-40 мин. в зависимост от зоната. В затворените са ми давали еднократни тапи за уши, в отворения - не, не беше толкова шумно.
Да, седи се неподвижно, за да са точни снимките, аз лично винаги съм го приемала като нещо като почивка, отивам, лягам. затварям си очите и това е. Усещала съм леко затопляне в зоната, където ми правят изследването. За информация - имам 7 ЯМР на различни неща на тялото, вкл. 2 на глава, с и без контраст, в БГ и в Турция. Изследването е неинвазивно и няма абсолютно нищо страшно.
ОХХХ...НЯКАК СИ МИ ОЛЕКНА СЛЕД ВАШИЯТ КОМЕНТАР! ЗА КОРЕМНИ ОРГАНИ МИ СЕ НАЛАГА ДА НАПРАВЯ ЯМР. СИЛНО СЕ НАДЯВАМ ДА НАМЕРЯ ТАКЪВ ТИП ( С ОТВОР ЗА ГЛАВАТА)! ТОВА МИ Е НАЙ- ГОЛЕМИЯ СТРАХ- ДА НЕ МЕ ВКАРАТ В ТАЗИ ДУПКА ( НЯМА ДА ИЗДЪРЖА!) И ВСЕ ОТЛАГАМ, НО ЛОШИТЕ НЕЩА Е ПО- ДОБРЕ НАВРЕМЕ ДА СЕ РАЗБЕРАТ, ЗА ДА СЕ ЛЕКУВАТ,АКО Е ВЪЗМОЖНО.
БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ !!!!!

# 14
  • Мнения: 2 484
Радвам се, че съм Ви поуспокоила.
За инфо - отворен тип ЯМР си правих в Света София, болницата на Мазнейкови. Там имат 2 апарата - отворен и затворен, тъй че, ако се насочите към там, изрично го заявете. Не съм запозната дали правят на коремни органи, тъй като аз лично си правих на шийни прешлени, но нищо не пречи да попитате.
Сигурна съм, че има и на други места.
И да, по-добре да преодолеете този страх и да разберете какво Ви е.
Успех и здраве!

Общи условия

Активация на акаунт