Какво бихте направили с бижу, което не ви харесва?

  • 4 489
  • 129
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 844
Сега видях, че е подарък. Бих си го държала за сантимент

И все пак, намирам идеята за накърняването едва ли не, ако не го сложи за преекспонирана. Ако е от толкова близък човек, не е ли накърняващо да не е избран по вкуса, че и размера на близкия... Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 8 571
Ако е годежен пръстен няма как да знае дали ще се хареса или не. Повечето мъже отиват и купуват нещо което им харесва на тях.

# 17
  • Мнения: 21 563
Щом е символично, запази го от уважение към вложеното от човека в него. Не е нужно да му вземеш парите, или да го смениш за нещо друго, защото той е избрал това с някаква идея.
Каквото ти харесва ще си купиш сама.

# 18
  • Мнения: 7 383
Не ти е скъп човекът, щом разсъждаваш така. Ако ти беше скъп щеше да си щастлива, а ти си недоволна, че не ти е уцелил номера и че е малък грамаж.

# 19
  • Мнения: 2 352
Също толкова неприятно е да ти подарят недообмислен подарък. Получих гривна подарък от приятелка, с която се познаваме близо 15г. Много добре знае, че не обичам да сменям бижута(имам синджир, обеци, годежен пръстен и халка). Не нося гривни, не ги обичам. Във времето сме го коментирали. Това не и попречи да ми подари гривна, която абсолютно не е в мой стил. Кичозна ми е, нещо което е типично нейн стил. Леко обидно ми стана. Стои в шкафа и толкова. След време вероятно ще я дам да се претопи и ще си купя друго.

# 20
  • Melmak
  • Мнения: 3 152
Не ти е скъп човекът, щом разсъждаваш така. Ако ти беше скъп щеше да си щастлива, а ти си недоволна, че не ти е уцелил номера и че е малък грамаж.

Напротив, просто не обичам да пазя неща, които не ползвам. Аз винаги съм много практична. Яд ме е, че не мога да го нося. Ако ми брше по размер, щях да опитам въпреки че не е мой стил. А сега не мога да го сложа.

Не е годежен пръстен ако това се чудите.

Щом е символично, запази го от уважение към вложеното от човека в него. Не е нужно да му вземеш парите, или да го смениш за нещо друго, защото той е избрал това с някаква идея.
Каквото ти харесва ще си купиш сама.

Като цяло не е зора да му взема парите, а по-скоро да “прелее в нещо друго”. Все едно да харесам нещо друго, да доплатя разликата и да заменя подареното. И все едно това ми е от човека, но вече носимо за мен. Не ми е била идеята да търся някаква цена, по-скоро ми стана жал, че изкупуват на ниска ставка, предвид, че човекът е платил пълната цена за него.

Иначе най-лесно е да го оставя в чекмеджето и никога да не го сложа.

# 21
  • Мнения: 21 563
Няма как да прелее и все едно е от него. Това, което той е избрал не ти става и не го харесваш. Другото няма да е от него, ще си си го купила ти, по твой избор, само дето ще си си спестила от цената,  използвайки част от неговите пари, да ти влязат в работа, един вид  да не стоят в чекмеджето. Хубаво е човек да е практичен, но е хубаво и да има чувство за такт.
 Аз ако разбера, че някой е постъпил така с мой подарък, повече такъв няма да види.

# 22
  • Melmak
  • Мнения: 3 152
Iris, защо би се разсърдила? Представи си, че си ми близка и ми правиш подарък. Не ми става. Трябва да го оставя в чекмеджето, само за да не се сърдиш, нищо, че няма да мога да го сложа никога.

Аз пак казвам, че бижу мога да си купя и без да ползвам парите от това. Но идеята е някак да го направя носимо.

По твоята логика аз да се обидя, че не ми е купено по мярка и по мой вкус.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 844
Подарък не се избира само с желание, а и с мисъл за човека. Явно не е достатъчмо обмислен.

Аз лично се дразня на неподходящи подаръци от близки. Превеждам си го, че не са внимавали и не им пука достатъчно.

Не съм съгласна и за годежните пръстени. Повечето мъже подпитват или обръщат внимание какви бижута носи жената.

# 24
  • Мнения: 14 436
Сложете пръстена на верижка и носете ,когато се виждате с близкия.
Така бих постъпила.

# 25
  • Melmak
  • Мнения: 3 152
И аз съм на това мнение, Кечър. Според мен мъжете знаят какво харесват половинките им. Моят е мерил пръстени от мои пръстени и ми е подарявал винаги по мярка. Разбира се, вкъщи имам доста бижута и дори да вземе някой за “мостра” в магазина, аз няма да разбера.

Аз се старая да правя подарък с мисъл, така че да се хареса. Винаги има шанс да не се хареса, разбира се. Примерно на майка ми парфюм никога не подарявам. Такъв каприз като нея няма, а и харесваме много различни неща. Знам, че ако подаря няма да й хареса. За това търся други варианти за подаръци.

Сосче, това пък не ми беше хрумвало, да го сложа на верижка. Но не бих сложила нещо само, за да се покажа “идваме ти днес на гости и аз го слагам за да ти покажа, че го нося”

# 26
  • Мнения: 14 436
Така е ,но и това е решение,макар с компромис.

# 27
  • Мнения: 5 704
Не ти е скъп човекът, щом разсъждаваш така. Ако ти беше скъп щеше да си щастлива, а ти си недоволна, че не ти е уцелил номера и че е малък грамаж.
грешно генерализиране.
Има несантиментални хора.
Аз съм такава, много други също .
Важни са ми хората и отношенията ни
Вещите са си вещи.

# 28
  • Мнения: 7 383
Грешно генерализиране? Хаха, добре! Нямам разочарования,  защото сама си купувам бижутата, както и всичко останало. Ако някой има желание ми подарява хубаво преживяване.

# 29
  • София
  • Мнения: 17 844
Хайде, дами - по един ДМС за авторката, да си вземе момичето бижута за Коледа.

Ще каже човек, че никой не ви е подарявал бижута.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт