Деавит или Вагинтол

  • 4 783
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 432
Я да видим кой 6те се усети първи.................не се пи6е вАгинтол ,ами вИгантол......хихихихи,някак странно зву4и ,ни6то ли4но  Peace

# 31
  • Мнения: 1 138
И ние пием Вигантол

# 32
# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 70
Вигантола е вит.D3 и се усвоява по-лесно от организма т.е.самият организъм по -лесно го разгражда ,докато деавита е д2 и вит.а -д2 по трудно се резорбира , а в комбинация с вит.а има опасност от предозиране на вит.а ,което води до много по-сериозни последствия ,затова повечето педиатри препоръчват вигантол .

# 34
  • Мнения: 3 069
С по-големите ми синове са ми исписвали Деавит но сега с малкия сме на Вигантол.

# 35
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
И аз давах Вигантол.  Една съседка даваше на бебето си Деавит и ми каза,че бил по-концентриран и от него се дава по-малко.  newsm78
 
И двете лекарства са за прифилактика и лечение на рахит.
Деавит е българско производство и съдържа витамин Д2 и А. Вигантолът е немски и съдържа витамин Д3, за който се смята, че по-пълно се усвоява от организма и е по-пречистен.
Давала съм и от двата варианта.

Това ми звучи по-обосновано. 

Много точно казано. Иначе и аз давам Вигантол.

# 36
  • Мнения: 2 159
ние даваме Вигантол

# 37
  • Средната земя
  • Мнения: 371
И двете лекарства са за прифилактика и лечение на рахит.
Деавит е българско производство и съдържа витамин Д2 и А. Вигантолът е немски и съдържа витамин Д3, за който се смята, че по-пълно се усвоява от организма и е по-пречистен.
Давала съм и от двата варианта.

Днес рабрах, че Деавита е по-добрия вариант, тъй като организма усвоява от него каквото му е нужно като количество, а останалото изхвърля с урината, докато Вигантола наистина се усвоява 100%. Каза ми го неврохирург. Иначе аз досега съм давала Вигантол.

# 38
  • Мнения: 2 019
вигантол

# 39
  • Мнения: 270
Вигантол-педито каза,че били по-хубави.

# 40
  • Мнения: 128
Ние пием Диавит, това ни изписа педито, по 2 капки.

# 41
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
И ние сме на Вигантол.През зимата увеличихме капките.

# 42
  • Мнения: 481
Ние имахме начален стадии на рахит. След 2 капки вигантол, после и 4, минахме на 5 капки Деавит. Обясненито на педиатърката ни бе, че в една капка деавит има по-голямо съдържание на витамин Д. Е тя ми говореше в цифри, които аз не си направих труда да запомня. След близо месец прием, нещата с рахита са овладяни и сега отново сме на 4 капки вигантол.
Кое колко е добро обаче не мога да кажа, доверявам се на педито!

# 43
  • Мнения: 2 677
Давам само Вигантол. За Деавит за пъви път чувам.  Embarassed

# 44
Здравейте и от нас!

Аз давам на малката Вигантол - още от болницата бяха започнали с него по 1 капка. Вчера бяхме на ортопед-травматолог и той ми каза, че нормалната профилактична доза е 2 капки дневно. Ако детенцето има нежда от допълнително, то педиатъра би трябвало на определи точно колко.

Общи условия

Активация на акаунт