Хипофункция на щитовидната жлеза

  • 398
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 316
Здравейте. Ще бъда максимално кратка. През март месец се установи при мен, че имам хипофункция на щитовидната жлеза. При което еднокринолог ми изписа Еутирокс  50 мкг по една таблетка сутрин на гладно. Искам да подчертая, че при първоначалните изследвания през март ТСХ ми бе около 7,5. Ендокринолога тогава ми каза, че след около 6 месеца пак трябва да си направя изследвания на ТСХ. Та сега си ги направих и ТСХ ми е 0,30. Което доста хора ми казаха, че е доста ниско. Въпроса е, че скоро няма да имам възможност да отида на ендокринолог. Може би към края на месеца, защото ще пътувам извън страната и ме притеснява това, че ако продължа да пия хапчетата, ще продължи да спада и ТСХ. Ако при някой друг се е случвало същото, би ли ме посъветвал как да постъпя- дали да спра да пия хапчетата за кратък период, например до посещението на лекаря или не?

# 1
  • Мнения: 11 842
Първо никога не се изследва само ТСХ, второ никога не се пие такъв дълъг период без изследвания особено в начало на започване на прием. Трябвало е да се проследите след 3 месеца и да направите корекция на дозата при нужда. Иначе да, ТСХ е нисък...но моя съвет е да си пуснете и трите хормона - ТСХ, Т4 и Т3.
Ако искате погледнете и тази тема, на първата страница има информация, която ще ви е полезна.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1578956

Общи условия

Активация на акаунт