Кръв и слуз в изпражненията на дете на 9 години

  • 1 020
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 839
Здравейте ! Тази сутрин дъщеря ми , която е на 9 се събуди с болки в корема . При ходене до тоалетна , изпражненията бяха кашести с примеси на кръв и слуз . Веднага отидохме при педиатърката , която изписа бисептол , пробиотици , лопедиум и диета . Пуснахме ПКК и и взеха с тампон проба за чревни изследвания . Между обикалянето от кабинет на кабинет имаше второ изхождане , което беше желеподобно само кръв и слуз . Педиатърката ме успокои , че щом няма висока температура и има проходимост на червата най - вероятно се касае за чревен вирус или чревна бактерия и няма повод за сериозни притеснения . Обаче аз като майка на дете , което през живота си досега не е хващало чревен вирус съм изпаднала в нервна криза почти . Имали ли сте подобни ситуации . Какво се оказа при вас и как протече лечението . Ще се побъркам докато станат резултатите . Предварително благодаря за споделената информация.

# 1
  • Мнения: 25 610
Поискайте направление за специалист. Дано наистина е вирус, но за всеки случай...

# 2
  • Мнения: 2 081
Бих потърсила детски гастраентеролог.

# 3
  • Мнения: 839
Здравейте , отново . На третото изхождане вече наличието на кръв е минимално . Излязоха кръвните изследвания , които показват наличие на бактериална инфекция , в сряда очакваме микробиологията . Ще потърся детски гастроентеролог за мнение . Благодаря Ви 🍀

# 4
  • Мнения: 8 806
Ако премине от лекарствата, няма причини за тревога, не стресирайте детето с гастроентеролог. Ако не подействат, ще се наложи нещо по-сериозно от консултацията с гастроентеролог. Улцерозният колит и Крон са възможни от 7-8 годишна възраст.

# 5
  • Мнения: 839
Здравейте ! Днес излязоха чревните изследвания , който потвърдиха данните от кръвната картина , а именно изолирана бактерия - citrobacter freundii. Назначено е антибиотично лечение от ден първи и вече няма кръв в изпражненията . Общо взето надявам се с това да се приключи и да не ни се случва втори път .

Общи условия

Активация на акаунт