Имам аз една мечта, да видя втората черта ! ~бебеправене 424~

  • 29 735
  • 912
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 522
@Golden, може ли да споделиш къде преглежда въпросната доц. Конова? Струва ми се доста адекватна Simple Smile
Нали да не е реклама, но за сега ми вдъхна доверие. Преглежда в Бургас, Пловдив и Плевен, ама чаках 2 месеца за този час. Казаха, че вече като съм пациент ще става по-бързо.

За кариотипа и тя ми каза, че е важен, но иска да види дали нямам инфекция в матката за да го изключи, тъй като според нея 80% от случаите като моя това се оказва проблема. Един вид да не си даваме парите за всичко накуп, което ми хареса.

# 61
  • Мнения: 592
Ох мечтая си да има и група със само едно трудно забременяване, а след това само лесни зачевания, износвания и всякакви други хубави неща и всички със затруднения сега да се впишем в нея. 😊 🙏

# 62
  • София
  • Мнения: 3 059
Пълнолуние, не мисли негативно... след трудностите по забременяването трябва поне да нямаш такива при инплантирането.

# 63
  • Мнения: 2 530
Шанталче много се надявам, но по мой си метод на изключването или ембриончетата не се развиват или има проблем с имплантацията. Тръбите са проходими, оплождат се яйцеклетките знам ли …Явно си е някакъв депресивен период.

# 64
  • Мнения: 1 412
Здравейте, момичета, помните ли ме Simple Smile Нашата дъщеричка стана на два месеца и половина и скоро не съм ви следила, но сега с лека горчилка установявам, че тук все още има познати "лица". Сетих се за вас, защото миналата година по това време ми беше последният цикъл, а малко преди Коледа разбрахме, че трансферът ни е бил успешен. В тази връзка искам само да ви напомня да не спирате да вярвате, че най-доброто предстои Heart

# 65
  • Мнения: 4 605
Ние с мъжа ми пускахме кариотипи след втория ми аборт. И на двамата са нормални, ама ей на три аборта, два заради тризомии. При нас може и от спермограмата да е. Ще видим какво ще каже андролога, когато мъжа ми отиде. То и при мен може да има проблем с яйцеклетките. Ама туй вече живот и здраве да стигнем до инвитрото, тогава ще се види. И то пак няма да е ясно какво е било качеството на онези старите.

Кактусче, тоз сладкиш си го фотографирах и като оздравея, ще направя един.

# 66
  • Мнения: 522
Добре де, аз имам един въпрос. Ако имаш проблем с кариотипа, какво е решението? Има ли изобщо начин да се избегне и да имаш дете въпреки кариотипа.

# 67
  • Мнения: 3 268
Успех на всички момичета, нека има много бебета в тази тема Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus

Шанталче много се надявам, но по мой си метод на изключването или ембриончетата не се развиват или има проблем с имплантацията. Тръбите са проходими, оплождат се яйцеклетките знам ли …Явно си е някакъв депресивен период.

Пълнолуние, оплождат се УРА (ако не се оплождаха, по-добре ли е, ами не е)
Ще видим дали ще се закрепи на трансфера някой, ако не, тогава го мисли Purple Heart

Добре де, аз имам един въпрос. Ако имаш проблем с кариотипа, какво е решението? Има ли изобщо начин да се избегне и да имаш дете въпреки кариотипа.
Инвитро с ПИД или опити до успех

Последна редакция: чт, 16 ное 2023, 23:01 от Одри ♡

# 68
  • Мнения: 4 605
На нас също ни казаха инвитро с ПИД, заради двете последователни бременности с тризомии. За опити до успех, казаха ние да си решим. С мъжа ми обаче не искаме да си го причиняваме повече. Огромен стрес е и за двамата, за мен и физически има последствия.

# 69
  • Мнения: 6
Както и си ми даваше по приложение, снощи ми дойде😔. И този месец го пиша неуспешен. Късмет, на тези, които скоро чакат, да не дочакат! Стиснати палци, на всички, на които им предстоят трансфери! Нека имаме всички едно Коледно чудо! 🍀

# 70
  • София
  • Мнения: 3 059
Мен точно седмица след пункцията започват да ме тресат полекичка хормоните.

# 71
  • Мнения: 154
Преглежда в КИРМ Плевен и в Бургас,мисля ,че и в Пловдив!!

# 72
  • Мнения: 6 450
Благодаря ви, с две думи никой не е застрахован от трудния път. Много пъти съм казвала, че първата ми бременност стана от първия път и без никакви проблеми, ама ей на никога не знаеш. Доц. Конова, смята че имам инфекция, пък да видим.
За кариотипа ми каза, че бил някакъв процент шанс да е това, тези неща от втори етап са доста по-редки случаи, по скоро изключения и за това са за етап 2. Може би има нещо предвид, ако стигнем до там ще я разпитам подробно и ще ви пиша.
Несъвместимост, или антитела срещу ДНК-то на партньора се получава точно след осъществена бременност, когато поради някаква причина кръв от бебчето попадне в кръвообращението на майката. Понякога имунната ѝ система реагира и създава антитела които са пречка при следваща бременност.
Теоретично.
Наистина това са редки случаи, и е по вероятно да се окаже инфекция проблема. А и е по лесно за преодоляване.
Стискам палци.

Допълвам относно въпроса ти за кариотипа.
Гаметите са носители само на половината от днк веригата. Така че част от тях логично са носители на правилната част от веригата. Просто при проблем с кариотипа се препоръчва задължително инвитро с ПИД на ембрионите, за да си спестиш безсмислени трансфери и аборти.

Последна редакция: пт, 17 ное 2023, 11:46 от geizer

# 73
  • Мнения: 522
Благодаря за изчерпателния отговор. Знач, че има обяснение защо са назначени тези изследвания, ама ми стана много информацията и изпуснах.
Излязоха и НК клетките и те са в норма. Само ly  каквото и да е това е 2500 до реф. 2400. Т.е е със 100 отгоре. Всичко друго е в норма, 12% НК клетки.
Продължаваме да търсим 😀

# 74
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 777
Lymphocytes? Те са повишени при някакво възпаление в организма.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт