Знае ли накой какво е ТРАХАНА ?

  • 13 993
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 640
Става дума за тестен продукт, който наподобява кус-кус, но много по-вкусничко  Simple Smile Майка ми все още прави в промишлени количества от него. В нашия край (Сандански) също му казват траано.

# 16
  • Мнения: 2 591
и аз знам, че е нещо като домашна юфка или кус кус, но никога не съм опитвала... една моя далечна баба идваше лятото на село да си прави "траана", но никога не съм я опитвала... сигурно е вкусна   chef

# 17
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Траханата се прави през есента от моркови, червени чушки.Зеленчуците се смилат, слага се квас /от миналогодишната трахана/ и брашно , меси се до меко тесто.И сега тайната- слага се една подправка, наречена траханово/ прилича на вид и вкус на копър/.Тестото втасва и превтасва няколко дни, като се премесва с брашно, докато стане киселичко. Може да се съхранява сурово във фризер или изсушено в торба. Приготвя се като се вари на каша, залива се с нея хапки хляб и натрошено сирене, добавя се и масло. Страхотна закуска за студените дни. А , който обича си слага и суха люта чушка! Ако Ви интересува точната рецепта ще я напиша с удоволствие.

# 18
  • Мнения: 7 091
Баба ми правеше много трахана.Това е тесто замесено с разни зеленчуци и плодове, които са предварително обработени.В траханата слагаше дюла, тиква, чушки,домати и т.н. После го разточваше на дедели листи които се слагат да позасъхна и когато това стане се стриват между дланите на трохи.Съхранявахме я в платнени торби да не се овлажнява.За да се приготви се накисва първо, след което се вари по гъстичка.За консумация се разрежда със зелева чорба слага се черен и малко лют червен пипер и да ви е сладко.Беше вкусно.

И аз така съм го яла, само че в зелевата чорба имаше и пресен праз. Може да не е съвсем далече свекърва ти от идеята, зависи от кой край на БГ е и там как го правят.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт