Бебето заспива, докато го храня

  • 842
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Здравейте! Храня новороденото си бебе на шише, но постоянно заспива докато го правя. Опитвам се да го будя и да го накарам да си изяде храната, но почти винаги 1/3 не е изядена. Ако го оставя да спи, до 40 минути се събужда и вече е гладен и иска да яде отново. Какво да правя в тези случаи?

# 1
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Нормално е малко бебе да заспива, докато го храните. Пощипвайте го леко по бузките и нослето, сменяйте ръката, на която го държите.  Дъщеря ми сучеше 2 минути и после 5 спеше, после пак цокне, пак заспи. Това е нормално, просто се опитвайте да го разбутвате. С времето ще го израстне.

# 2
  • Мнения: 79
Нормално е малко бебе да заспива, докато го храните. Пощипвайте го леко по бузките и нослето, сменяйте ръката, на която го държите.  Дъщеря ми сучеше 2 минути и после 5 спеше, после пак цокне, пак заспи. Това е нормално, просто се опитвайте да го разбутвате. С времето ще го израстне.

Здравейте, да, нормално е. Правя всички тези неща, но понякога не се събужда изобщо. Та, въпроса ми е какво да правя, когато не успея да го събудя? Трябва ли да го дохранвам? Ето ситуация от последните минути: Той е на 6 дни, храня по с по 60мл на хранене днес (кърма и АМ). Започна да яде в 14:30 и го 15:10 изяде около 30мл АМ и заспа непробудно. В 16:00 се събуди и набързо изпи още 30мл кърма и пак заспа сега. Въпроса ми е да го дохранвам ли и след като съм го дохранила в 16:00 кога горе- долу да започне следващото хранене?

# 3
  • Мнения: 534
Никога не съм следила колко изяждат децата ми. И двете са кърмени само от гърда и никога не са пили от шише. Но описаното е нормално, сучат, изморяват се и заспиват, събудят се и ядат пак. Това е нормалното ежедневие на новороденото. За това е най-добре да се кърми на поискване. Детето си усеща кога е гладно и колко може да изяде. След първия месец стават по-силни и се хранят по-бързо.

# 4
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Mothertobe, всичко, което описваш е нормално. ,
Просто го храниш с шише и виждаш милилитрите, ако е от гърда ням да ги виждаш.
Аз също много се бях филмирала, дори взех електронна везна да я меря преди и след ядене, записвах си грамажи, много яко бях във филма, че заспива гладна. Ама природата си знае думата- много добре наддаваше, достатъчно си изяждаше. Не се притеснявай, от жълтеницата е възможно да е поспаливо, да заспива, да се буди гладно. Аз не съм хранила под час, на 2-2.30 часа я слагах на гърда и предлагах. Или когато плаче.
Всичко ще е наред, дай си време да свикнете с бебе, какво и кога иска. Скоро всичко ще е нормално.

На мен много ми помогна форумът, има библиотека с много полезна информация и доста статии изчетох от там.

https://www.bg-mamma.com/index.php?topic=538787.msg16822229#msg16822229

# 5
  • Мнения: 174
Следете за признаци на глад и предлагайте, когато иска. Нищо,че е адаптирано мляко, няма изискване да е на 3 часа "да си почива коремчето". Не правете големи паузи, ако не се буди до 4-5 часа - задължително го будете да яде. Следете колко пишка/ака, на 2 седмици трябва да го прегледа педиатър,ще го претегли и ще се види дали наддава добре.

# 6
  • Мнения: 6 764
А защо храните с шише и кърма? От личен страх, че гладува, защото с гърдата нямате видимост какво яде или? Иначе да, заспиват. Това е уморителното на първия месец, храненето се смесва, защото докато се нахрани, време е за следващото. Голямата ми дъщеря сучеше над час, понякога и 2 първите 40 дни. Няма какво много да направите ако не се разбужда, освен да предложите, когато покаже глад. Моят съвет е единствено ако не сте против кърменето, разбира се, да не давате шише, а гърда. Така бързо ще си увеличите кърмата. Именно така се стимулира лактацията първите дни, често кърмене, кратки интервали. Дали бебето поема достатъчно храна се съди по напишаните и наакани памперси, не по мл на шишето.

Общи условия

Активация на акаунт