Откога пресни плодове

  • 1 722
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 83

  Какво по хубаво от пресните плодове!?  Ние сме на три месеца, а вече сме яли от почти всички плодове, които могат да се намерят в този сезон. Вие знаете ли какво има в купените плодови пюрета??? Защото аз незнам, но знам какво аз приготвям. Яли сме круши, банани, малини, ягоди, манго, ябълки,сливи(компот), праскови( компот), свинска тиква, киви, пием сок от мандарина и портокал, боровонки и т.н.

  Незнам какво е това клише за пресните плодове?!

# 31
  • Мнения: 1 701
Добре де... пресни плодове... ама една ябълка като се обели и веднага потъмнява... още преди да я настържеш и пасираш...  Crazy Това не е ли проблем?  newsm78 Аз досега съм давала само бланширани ябълки и банани.
Пък и бананът не е ли твърде силна храна в суров вид?! Спомням си едно време, когато сестра ми е била около 1 год. и нещо, майка ми й дала 1 банан за закуска, след което я завела на ясла. И детето вдигнало жестока Т, някакви проблеми страховити и учителките в яслата я питали какво й е дала да яде и като чули за банана, се хванали за главата - казали, че за такова малко дете това е много силна храна... Може би е било, защото е даден като първа храна за деня... Вие какво мислите за това?!  Thinking

# 32
  • Мнения: 83


 Това за ябълката не е проблем, но трябва веднага да я дадеш да я хапне, а каквото остане него го повтаряш правиш ново, но ти разбира се не и правиш цяла ябълка! А това за банана също не даваш цял банан и го смесваш с мляко или кърма. Това за сестра ти - предполагам, че майка ти преди това не и е давала банан и това е нормална реакция на организма, както при възрастните ти ако хапнеш нещо което никога досега не си опитвала незнаеш как ще ти го приме организма нали??? Затова новите неща се дават по много малки количестава и обикновенно се смесват с нещо познато напр. ябълка, докато се адаптира организмът.

# 33
  • Мнения: 1 101
След 6-ия месец запонах да давам ябълка и банан, постепенно въведох и други плодове.

# 34
  • Мнения: 446
А като съм захранила примерно с плодово пюре банан по колко трябва да му давам такъв в суров вид,въвеждали се като нова храна Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 1 701
А като съм захранила примерно с плодово пюре банан по колко трябва да му давам такъв в суров вид,въвеждали се като нова храна Rolling Eyes
Да, според мен суровият плод трябва да се въведе като нова храна!  Peace Но по колко - идея си нямам...   newsm78 Предполагам, че резен ябълка, кръгче банан...  Thinking

# 36
  • Мнения: 721
може ли да попитам авокадото с какво го смесвате? В чист вид не ми се вярва бебоците да го харесват, ама знам ли newsm78

Общи условия

Активация на акаунт