Алергия към гел лак-Kodi

  • 1 320
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, правя си маникюра от 8-9 години, но от близо 7-8 месеца си го правя в домашни условия. Използвам само и единствено продукти на марката Kodi, и въпреки че се води хипоалергенна марка аз получих алергия към нея. Бях на дерматолог, установхме проблема, назначихме лечение. Въпросът ми е, дали да си направя след време нов опит или директно при професионалист да се доверя? За сега няма да слагам нищо, но не знач от марката ли е, някоя съставка ли, не искам пак да се получи този дискомфорт.

# 1
  • Мнения: 9 709
Бихте ли рискували отново и искате ли да преминете през още едно лечение?

# 2
  • Мнения: 16
Бихте ли рискували отново и искате ли да преминете през още едно лечение?

Ами точно това се чудя, дали отново ще се случи, почивка на ноктите ли трябва, смяна на марката?

# 3
  • Мнения: 1 402
Ако алергията е на пръстите, то определно трябва да си починат ноктите. Дори да отидеш на професионалист няма как да е сигурно, че няма отново да получиш алергия.

# 4
  • Мнения: 430
Не вярвам дерматолога да не ти е казал нищо по повод проблемите ти с маникюра.
Почивка от 1 година ще ти се отрази благоприятно!

# 5
  • Мнения: 3 323
Аз не бих си играла със здравето си, за да спестя някой лев. Ако пак направиш някоя инфекция парите, дето си ги икономисала от професионалния маникюр ще ги потрошиш за лекарства... но това е мое мнение - на теб ако ти се рискува няма кой да те спре.

# 6
  • Мнения: 1 081
Аз не бих си играла със здравето си, за да спестя някой лев. Ако пак направиш някоя инфекция парите, дето си ги икономисала от професионалния маникюр ще ги потрошиш за лекарства... но това е мое мнение - на теб ако ти се рискува няма кой да те спре.

Аз също имах алергия, която се прояви и при професионалист, така че това за домашните условия не е сигурно. Може да е към някоя съставка, която има и в лаковете при специалистите.

# 7
  • Мнения: 1 860
Няма значение дали е при професионалист или в домашни условия - винаги има риск от алергия, особено при неспазване на основни правила от типа да де докосвате гел лак с гола кожа, да не заливате кутикулите с гел лак, особено ако сте ги порязали при рязане с клещи/ножица, позлване на слаба лампа и неполимеризиран гел лак. Има много условия за проявяването на алергия и тя действа с натрупване. И няма такова животно като тотално "хипоалергенни" продукти, защото винаги може да развияте алергия към дадена съставка в продукта, има марки с по-изчистен състав(CND се водят една от тях), но никога не е гаранция. Масово в темата за гел лакове ни пишат потребителки, които са алергии сътворени от "професионалисти", недейте така. Китайски марки най-масово предизвикват алергии и Блускай е една от тях, нищо че професионалисти ги ползват. Заповядайте в темата за гел лакове, ако прецените и на първата страница има много информация по темата за алергиите, предизвикването, оправяне и как безопасно да си правите маникюра в домашни условия. Не знам колко време от лечението Ви е минало, но можете да направите "опит" на един нокът, ако толкова държите. Според мен е добре малко да изчакате преди отново да почнете с опитите(поне 6 месеца почивка и по-изчистено хранене помагат в такива случаи) и да прочетете и съветите от темата:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1599731

Последна редакция: пн, 27 ное 2023, 13:55 от karmilla

# 8
  • Мнения: 430
Алергията се появява в началото,ако имаш такава,де.
Нейното не се връзва,не е имала проблем с алергии цели 7–8 години,чак сега да й е станало нещо.
Бих предположила,че на ноктите им трябва почивка,поне докато се възстановят.

# 9
  • Мнения: 1 860
Алергии към гел лакове действат с натрупване, тук не говорим за вродени алергии. Масово идват да ни пишат с този проблем момичета, които по 5-6-7-8 години са си правили маникюр с гел лак в салон и/или у дома. В случая, ако постоянно се излага на някоя от вредните съставки от гел лаковете(една от основните такива е HEMA), особено ако има отворена рана и материала навлиза директно в кръвта с времето започва да се получава алергична реация, която може да е контактен дерматит, респираторни проблеми, а в някои случаи и онихолиза(отлепяне на нокътя от нокътното легло. Масово имаше случаи на последното в UK причинено от разни марки като Modelones и Beetles, които са достъпни в амазон и ги купуват момичета.
Никой не е застрахован и особено трябва да се пазите от китайските лакове Bluesky, pretty, canny, venalisa, ursugar, ментета на Коди от красите  нокти. И е хубаво винаги да има тънка подложка прозрачна качесвена база и при укрепване с цветна каучукова., не само преди цвят.
Ако искате да разбрете към коя съставка правите алергична реакция - отидете на алерголог с лакчетата да ви направят изследване и да знаете какво в състава да избягвате.
Наистина изчакайте и е добре да отидете на алерголог, защото алергията не е шега работа и проблемът е, че съставки(акрилати) в гел лака ги има и в медицината -пломби, изкуствени стави, лещи за очи. Ако задълбаете може положението да се влоши.
Ето и информация относно храненето как трябва да се случва и кое би помогнало:
https://bg-mam.ma/p/1142461/39778776

Последна редакция: пн, 27 ное 2023, 16:30 от karmilla

# 10
  • Мнения: 16
Кожната лекарка ми каза сама да се опитам да разбера кой е алергена, като всяка седмица да си се лакирам изключвайки или добавяйки някой продукт. Опитах, но пак имах алергия и сега 2 седмици не съм слагала нищо и ръцете са си ми спокойни. Няма да рискувам сега но след месец мисля пак да пробвам още по-внимателно и ако пак се случи нещо такова ще посетя алерголог да разбера от какво се получава. Иначе е страшно.

# 11
  • Мнения: 1 860
Този съвет не е сериозен. Има си тестове, които конкретно ще покажат към коя съставка е алергията. Този Франкенщайн експеримент е безумен, за мен. От бутилка лак с n на брой съставки каго се важеш безразборно няма как да разбереш към соя точно от съставките е алергията. При тест при алерголог ще имаш по-ясна представа към коя/кои съставка/и е развита реакцията. Да да се изчисти организма трябва почивка и "диета", н която да се набляго повече на зеленцуци и добри мазнини и да се избяггват бързите въглехидрати. Наблягане на витамини, почивка на организма от алергини и в последствие много внимателно и чисто лакиране. Прочети, ако желаеш, заглавния пост за алергиите, виж каква ти е лампата(трябва да е поне с 30 светодиода добре разположени), внимавай с рязане на кожи и почистване на кутикули.
Ако имаш алергия към Hema, да речем, вечехима серии на добри марки лакове без съставката. Някои бази съдържат Hema или Di-hema, но има и такива в които е упоменато, че нямат. Това важи и за цветовете - има изчистени серии. Месец е малко, особено без упоменатите горе мерки. И ако правиш тест е добре да е на 1 нокът по възможност малък или безимен и се молиш да няма реакция. Употребата на гел лак не е проста работа и дори "професионалисти" правят грешки и бели. От непознаване на анаттомията на нокътя, продукти и последствия могат да се докарат големи бели. Виждала съм откровено страшни картинки от алергични реакции, препилени нокти и препилени точки на растеж. Преди да се посегне към гел лак у дома човек трябва внимателно да е прочел информация и винаги да има едно на ум.
Успех пожелавам! И да не забравяме, че красивият маникюр не е само гел лак, а добре поддържани нокти, кожички  и чисто лакиране било то и с обикновен лак. Вземете си хубав топ(seche vite е страхотен вариант), база, може ноктите да се подготвят с обезмасляване като при гел лак и някакъв приятен цвят и гаранция ще държи поне седмица, ако се локира на тънко и чистичко без омацване и наводняване на кутикули и странични гънки. По-дълго се задържат перлените от разни силно пигментирени лакове.

Последна редакция: вт, 28 ное 2023, 11:22 от karmilla

Общи условия

Активация на акаунт