Приятелят ми е постоянно с брат си

  • 7 011
  • 139
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 710
С човек на 5 цигари дневно може ли да се говори адекватно?

# 31
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Когато един мъж предпочита компанията на други хора,а не твоята е моментът в който трябва да разбереш,че той не те обича и да си тръгнеш.
По този начин с този негов начин на живот вие нямате бъдеше.Още повече с човек зависим....!!!
Тръгвала съм си от подобни взаимоотношения и не съжалявам нито ден.
Винаги имаш право да бъдеш с човек, който те уважава преди всичко.
Разделяйте се и  го остави с компанията му,а ти гледай твоето щастие!
Ще намериш твоя човек,но докато не пуснеш този няма да го разбереш.
Винаги има изход,не забравяй това.Колкото и да ти е трудно,ще мине време и ще си кажеш,че си направила правилен избор с тази раздяла.Мъж на толкова години и с такива пороци нито може да гледа семейство, нито дете ако имате ще бъде добър пример.
Късмет,мила 🍀

Последна редакция: нд, 26 ное 2023, 23:34 от mira5356

# 32
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 646
На 38 (!) би трябвало да има съвсем други приоритети и начин на живот.
Ако досега не е пораснал, няма тепърва да го направи. Не си губи времето.

# 33
  • Мнения: 28
На 38 (!) би трябвало да има съвсем други приоритети и начин на живот.
Ако досега не е пораснал, няма тепърва да го направи. Не си губи времето.

Принципно тази беше заявката, която даваше спрямо приоритетите.

# 34
  • Мнения: 3 847
Не че нещо лошо, но той може да е с теб и заради удобството на апартамента, от който не иска да се тръгне.
И това няма нищо общо с любов.

# 35
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
На 38 (!) би трябвало да има съвсем други приоритети и начин на живот.
Ако досега не е пораснал, няма тепърва да го направи. Не си губи времето.

Принципно тази беше заявката, която даваше спрямо приоритетите.

В днешно време виждаш,че на думи са много хай...Тук приоритет не си му ТИ!
Дали удобство или друго няма значение.

За в бъдеще гледай какво прави някой за теб.А не колко обещава и какво говори.

Разказвачи на празни приказки колкото искаш.Оставяй го и толкоз.

# 36
  • Мнения: 28
Не че нещо лошо, но той може да е с теб и заради удобството на апартамента, от който не иска да се тръгне.
И това няма нищо общо с любов.
Може би и доста други. Аз живеех под наем сама. Той живееше с родителите си и брат си. И реши да излезе с мен на квартира. Истината е, че той иска да съм навсякъде с него. Но и с брат му. За мен това е някак си емоционална зависимост. Зависимост и към алкохол и трева, защото те го правят заедно. Просто на тази възраст за мен е редно приоритет да е семейство. А не да си всеки ден и всяка вечер с брат си. Просто му заявиха, че не мога повече и, че искам да се разделим. Той ми каза, че драматизирам и нищо не е направил, просто аз съм искала да го огранича.Отменя въпросът и фокусът върху друго. Така или иначе, на мен това не ми е приятно. Просто исках мнения.

# 37
  • Мнения: 3 847
Ами правилно мислиш. Не е наред неговото мислене.
Той може и да не порастне.
Ти мисли за себе си.

# 38
  • Мнения: 5 710
На 38 (!) би трябвало да има съвсем други приоритети и начин на живот.
Ако досега не е пораснал, няма тепърва да го направи. Не си губи времето.

Принципно тази беше заявката, която даваше спрямо приоритетите.
ок, видяла си разминаването и принципно трябва да знаеш, че щом  има разлика между заявка и реалността, то заявката е само дим от цигарата...

# 39
  • Мнения: 740
Като решиш, че го правиш, хващаш респектиращ приятел мъж, или баща си, да присъства. Да стои там, докато онзи си събере багажа и си тръгне. Ако е много багаж, да събира два куфара, другото великодушно му го опаковай ти и му го закарайте допълнително. В момента, в който се изнесе, викате ключар, който да смени бравата (даже може успоредно да работи, докато онзи стяга багажа, макар че според мен е някак по-чисто ако първо си тръгне, и тогава, ама още същия ден).

След като е сменена бравата, заключваш вратата и се прибираш при вашите за няколко дни - да не знае за колко, да не знае и къде ще бъдеш. Блокираш отвсякъде, евентуално може да не му блокираш номера, за да си наясно дали ще прави опити да ти звъни. И кажи на хазяина какво се е случило, да не вземе да ти прави мръсно пред него или да иска резервен ключ от него под някакъв претекст.

Ако има останал багаж (вероятно ще има), измисли в кой момент е удачно да му го закараш, но винаги в присъствието на мъж до тебе.

Такива, дето някак деликатно отказват да си тръгнат, ме тревожат лекичко. Презастраховай се. И късай, нищо от случващото се не е нормално, не му давай да ти подменя реалността.

Последна редакция: пн, 27 ное 2023, 00:23 от Country Strong

# 40
  • Мнения: 28
Като решиш, че го правиш, хващаш респектиращ приятел мъж, или баща си, да присъства. Да стои там, докато онзи си събере багажа и си тръгне. Ако е много багаж, да събира два куфара, другото великодушно му го опаковай ти и му го закарайте допълнително. В момента, в който се изнесе, викате ключар, който да смени бравата (даже може успоредно да работи, докато онзи стяга багажа, макар че според мен е някак по-чисто ако първо си тръгне, и тогава, ама още същия ден).

След като е сменена бравата, заключваш вратата и се прибираш при вашите за няколко дни - да не знае за колко, да не знае и къде ще бъдеш. Блокираш отвсякъде, евентуално може да не му блокираш номера, за да си наясно дали ще прави опити да ти звъни. И кажи на хазяина какво се е случило, да не вземе да ти прави мръсно пред него или да иска резервен ключ от него под някакъв претекст.

Ако има останал багаж (вероятно ще има), измисли в кой момент е удачно да му го закараш, но винаги в присъствието на мъж до тебе.

Такива, дето някак деликатно отказват да си тръгнат, ме тревожат лекичко. Презастраховай се. И късай, нищо от случващото се не е нормално, не му давай да ти подменя реалността.
Добър съвет, но няма къде да отида. Родителите ми починаха.Нямам приятели мъже. В момента съм в болничен поради здравословни причини,леко финансово потънах.Не ме издържа той, всичко се дели. Но го помолих да си тръгне по мирно. Той отказва и след това се държи сякаш нищо не е станало и сме все едно влюбената двойка. И това ме дразни още повече. Защото за мен нещата в моята глава не са розови.

# 41
  • Мнения: 740
Съжалявам за това, което ти се е случило.
Викни хазяина и близка приятелка тогава, и отиди при нея. Не може да не може да го изгониш този, недей така. Все някой близък човек имаш.
Ако зависиш от тези пари, които внася в дома ти в момента и не си изложена на риск, остави' го, докато си стъпиш на краката поне здравословно, и после действай, но не позволявай да ти втълпи, че това, което прави, е нормално. И прави, струвай, но не давай да се проточва, за да не се свариш като жабата в онази история.

Последна редакция: пн, 27 ное 2023, 00:40 от Country Strong

# 42
  • Мнения: 5 710
Хазяйн, колега, познат...в най-грозния вариант и полиция може да викнеш.
Всъщност важно е да вземеш решение, начин ще се намери.

# 43
  • Мнения: 25 791
Такива теми винаги са ми били много интересни. Сфетофара свети силно и ярко в червено, обаче авторката е на газ педала със 200та...

Бири, мири, субстанции...тоя мити приятел на 38 трябва след работа да взима децата от градина/училище или в най лошия случай да бута количка в някой парк. Пък ако на 38 годинки още му се пият бири с по малкия си брат, чисто и просто не е материал за семейство. Поне не с авторката. Може да се намерия някоя, да го вкара в релси, но щом тази за 3 г не е успяла, едва ли ще успее някога.
Отърви се, час по скоро.

Последна редакция: пн, 27 ное 2023, 01:47 от So Lucky*

# 44
  • Мнения: 3 841
А брат му няма ли си жена, приятелка? Очевидно не!
Значи преди да се запознаете е живял още при мама, на 35г., така ли?Работи ли?
Стига си питала дали е нормално! Ти трябва да намериш твоето нормално ,за да се чувстваш добре!
А той какво се опитва да ти вменява вина, че се опитваш да го ограничаваш. Казваш му,че може да прави,  каквото си поиска, но без теб в картинката и че това не е твоят начин на живот. А за раздялата- ако беше сигурна и го искаше, щеше да го направиш! Нямате общо жилище, кредит, общо дете… Какво те спира? Помисли!

Общи условия

Активация на акаунт