Мнения на Birdie...

  • 252 836
  • 2 044
  •   1
Отговори
# 45
@fani34
Проблемите са в:

*уточняване дали се касае за АД, или за АБКМ, имайки пред вид голямата площ на засягане. Или за друго системно страдание.
*има ли насложена инфекция върху екземните петна-без лечението и няма да имате траен резултат.
*Nalcrom 100mg е cromolyn sodium-лекарство, използващо се за лечение на Астма в извън пристъпен период. Не вярвам да има някакъв ефект от него.
*убягва Ви системните грижи за кожата-Авеено, пликчетата с трици, по-рядката баня, хидратантния крем.
*Flosteron 1ml?? Не бих го изписал...

Намерете Авеено Colloidal Baby-пликчета за баня.
Вземете само един добър хидратантен крем-А-Дерма Омега или Еуцерин Аквафорте или Фройка с Омега киселини.
Овладейте за няколко дена с КС препарат-Бетноват в база А-Дерма е добър избор-НО САМО В БАЗА!. Може към него да добавите и Фуцидин. След това продължете само с хидратантният крем и баните с Авеено.


Много благодаря за бързия отговор. АД са го потвърдили всички лекари при които сме ходили трима алерголози и трима дерматолози. Когато ходихме при Мустаков наистина имаше и гъбична инфекция, но сега няма - преди пет дни бяхме на дерматолог, и той специално го гледа.  Относно алергиите не знам , според мен няма , но според тестовете има - концентрация на специфични  IgE  антитела морков - 184, ябълка - 91, картофи - 63, фъстъци - 49, соя - 78, ориз - 58, брашно - 85, риба - 65, мляко краве- 68, яйце - 78, бреза - 76, пелин - 58, тимотейка - 24, котка - 61, куче - 80, кон - 41, Cladosporium - 47, Aspergillus - 42, микрокърлежи ( D. farinae )  - 88, микрокърлежи  ( D. pretonissinus  ) - 59.   Близо два месеца не е пил мляко, яйца не е ял, от алергените по горе яде само кафяв ориз, хляб, картофи ( според диетата на Мустаков ). Не яде накакви плодове само малко компоти, месо патешко, заешко и свинско. Никога не е правил някаква реакция след храна само веднъж се поду много при цъфтеж на тополите. Относно поддържащата козметика сме пробвали доста неща най ни допада Еxipial lipolosion, не му щипе по раните. Утре ще потърся тези  пликчета за баня и А дерма. Инжекцията няма да я слагаме, четохме и листовката. Благодаря отново.

# 46
  • Мнения: 8 585
Здравейте Бърди,
синът ми преди време направи остър ларингит и ни казаха, че тъй като има опасност от повтарящи се такива до 5 година при всяка настинка със зачервено гърло и кашлица трябва да пие противоалергични сиропи като предпазна мярка, както и Вентолин.
На мен не ми се ще излишно да му давам лекарства.
Моля Ви да споделите Вашето мнение по въпроса. Благодаря Ви.
Може ли да опишете по-подробно епизода?
Може би приемаме грешно вирусен ларингит за алергичен такъв?

"всяка настинка със зачервено гърло и кашлица трябва да пие противоалергични сиропи като предпазна мярка, както и Вентолин."
->Това аз лично никога не правя. Няма универсални подходи-има конкретни такива на базата на универсални правила. Още повече че антихистамините нямат профилактична роля в истинския смисъл на тази дума.

# 47
  • Мнения: 8 585
Здравейте,Бърди,
Радвам се ,че отново имам възможността да се обърна към Вас.Преди време получих адекватен съвет относно АД.
  Сега проблемът е свързан с грипа.Детето ми от около 15.01.07г. боледува,тогава/на 16.01./правихме снимка на белия дроб-трахеобронхит е изписано като резултат.Около 4 дни детето пи Клацид,като половината дози ги повърна заради лошата кашлица.По препоръка на доктор сменихме АБ-ка с АУГМЕНТИН 312-пи го 5 дни-2 по 5 мл.След като го свърши,още на др.ден, вдигна Т-ра 38-39 градуса сутринта,а после и вечерта.Извиках друг лекар.Той предписа ПАНЦЕФ-нов модерен македонски антибиотик-пие го вече 3 дни-веднъж дневно по 6 мл/детето е 15,5 кг/.Притесненията ми са ,че дълго време вече пием антиб-ци,а те могат да увредят стомах,бъбреци и т.н. и ДРУГО-ДЕТЕТО ПРОДЪЛЖАВА ДА ВДИГА Т-РА сутрин и вечер-до 39 градуса понякога!!!
    Да пием ли докрай ПАНЦЕФ ,след като той не овладява тем-рата???
     Въобще на прав път на лечение ли сме?Има ли нещо което ви се струва нередно в цялата ситуация.
     Аз вече съм тотално объркана и не зная какво да предприема.Утре ще водя детето при педиатърката,но Ващето мнение е ценно за мен.Да настоявам ли за повторна снимка на бял дроб или е вредно за детето?Има и друго-откакто е на Панцеф, има и леко разстройство.
        Предварително благодаря!  bouquet

Привет,
Бих искал да подчертая, че НЯМА лечебни АБ схеми с 5 дневно лечение в широката педиатрична практика (освен лечение със Зитромакс или редки и особени случаи). 5 дневно АБ лечение е ГРУБА ГРЕШКА, водеща до рецидиви, недобър краен ефект, резистентност на щамовете.
За обикновените Белодробни детски инфекции, нищо под 7 дена не може да се приеме за адекватно. Може да се наложи и 8-10 дневно лечение.
Хода при Вас говори за диагностичен проблем:
*рецидив на инфекцията?
*резистентни микробни причинители?
*грешна клинична оценка? може би друг фокус на инфекция? ушички, или?
Само прегледа може да покаже...

Моля не купувайте АБ от "Македонски" производители. От тези региони едва ли може да има качество.
Моля подбирайте САМО АБ от реномирани (вкл. и Български) производители.
Не ползвайте Руски Антибиотици!

# 48
  • Мнения: 547
Благодаря Ви за бързия отговор.
Предисторията е следната. Няколко дни беше със зачервено гърло, сополи и лека кашлица. Нещата като че ли отшумяваха и една нощ се събуди с лаеща кашлица и почти не можеше да си поеме въздух. Оправи се с пара и после студен въздух. Не се е повтаряло повече, но около 15 дни давахме Фенистил на капки и Вентолин.

Ще използвам случая и да Ви питам какво мислите за имуностимулантите. Добре ли е да се дават и от каква възраст? Също и за сребърната вода.

# 49
  • Мнения: 772
преди да задам въпроса си искам да те поздравя за темата  bouquet честно казано слабо ме интересуват трите ти имена и ЕГНто.важно за мен е че когато бях притеснена за дъщеря си успя да ме успокоиш и посъветваш.тогава счетох за излишно да ти кажа-но за ВСИЧКО излезе прав.БЛАГОДАРЯ Hug
искам да попитам за храненето на детето.след периода на повръщане сега се храни добре.може би витамините които пие помагат.(кидди)вече урината е чиста(преди 1 път10*5 е-коли(боцкахме гентамицин),2път 10*4 е-коли)след втория път пи ваксина-уростим.около седмица след започване на уростима за 4 дни повърна 3 пъти.личната лекарка не откри проблем но ни изпрати на видеозон на отделителна система при друг педиатър.там отново нищо.всичко е наред.изписаха натриев цитрат и пуснахме посявка но в тубдиспансера-чиста,само някакви единични левкоцити и еритроцити,което било нормално.детето започна да се храни добре.само преди два дни се задави с бисквита и повъна.
какво е твоето мнение за тези повръщания?не може да яде грубо-смляна храна-дали е проблем.дали проблема е в гърлото-то никога не е било зачервено newsm78просто при преглъщането се дави понякога.
и друго-какво количество храна трябва да приема на нейната възраст.сега се храни така
7-170-200мл. ам
10-попара/ам+бисквити -180-200мл
13.30-40мл.супа+160 зел/месно пюре+колкото изяде плодово пюре(около 60мл)
17-180 крем/каша/плодове със извара
20.30-200мл ам
благодаря преварително Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 1 345
здравейте много се радвам,че сте пак ук. По горе епрочетох че липсата на апетит най-често е от железен дефицит.Моя син от както се е родил не се храни нормално.Преживяли сме голями мъки.Хранил се е със сонда и пр. Много повръщаше особено като мина на АМ. Водих го със съмнение за рефлукс при гастроентеролог,но не му назначиха изследване тйъ като почнали да дават мотилиум и той спрял да повръща и нямало нужда. За апетита сме пили перитол помогна ни доста,защото при него имаше пълен отказ от храна с дни наред само на вода в огромни количества. В къщи продължи да повръща опитах се да обясна бил преяждал та аз три лъжици не мможех да му дам какво преяждане. Това нещо кара до скоро 1г и 5 м близо. От скоро вече приключи,но безапетитието остана макър вече доста по поносимо от преди. Мляко отдавна отказа, от биберон не е искал да пие изобщо, до скоро изобщо не искаше да  дъвче а се давеше и повръщаше сега има напредък. Интересува ме дали това може да доведе до някакви последствия за детето като не са взети мерки на време и как да се преборим с това безапетитие. Последните изследвания ми казаха,че има малко нисък хемоглобин,но незнам точно колко защото не ми ги дадоха аз по време на бременността бях с нисък хемоглобин пиех желязо но ефекта не беше голям стигнах само до 100. Дълго е но за да стане по ясно за което се извинявам. Предварително благодаря

# 51
Дъшеря ми е на година и пет месеца. В събота сутрин при първо изхождане я болеше коремчето и имаше леко разтройство. До следобяд нищо. Но към 4h започна да ака често (около 6-7 пъти) до вечерта.Имаще лека температура - към 9h 38.5 в дупето.Събуди се в 1h с по-висока температура, която свалихме с Kalpol. Изходи се веднъж. В неделя сутрин в памперса имаще и нешо като слуз с кръв , много малко като количество. Личната ни изпрати в Инфекциозна болница. Там не ни приеха поради грипната епидемия и защото детето е жизнено и определено не е обезводнено. Изписаха Enterol 2x1, Nelidix - 3x1/4 хапче.От неделя на обяд детето няма температура, общо взето е в кондиция , макар че на моменти е по-отпусната от обикновено. Само на лечебна Хумана е от събота.Вода почти не пие, но вчера постоянно искаше Хумана и сигурно е изпила 700-800 гр. В Инфекциозна и взеха секрет, вчера излезе - няма дизинтерия,саломонела, нито бактерии. Въпреки това тя и тая нощ ака три пъти като понякога има слуз с малко кръв, понякога не. Има вчера 7 изхождания, а онзи ден 10. Консистенцията , а и цвета в повечето случаи е като горчица.
 Извинявам се за дългия постинг и Ви благодаря за търпението да го прочетете. Просто не знам на какъв специалист да я заведем и дали изобщо е нужно.
Предварително Ви благодаря. Лек и успешен ден!

# 52
  • Мнения: 2 022
Birdie, поздравления за новата тема! Благодаря ти за адекватната, навременна и безвъзмездна помощ, която ни оказваш!
Рядко ми се случва да изразя адмирации към интернет потребител, а уж не съм толкова студен човек. Ти си вторият - първата е Мели - един друг прекрасен и всеотдаен доктор. Много лекари има какво да научат от вас ... във всички аспекти.  Heart Eyes Съжалявам, че спамвам темата, но не се сдържах да изразя уважението си.

# 53
  • Мнения: 118
 Simple SmileПривет и от нас и поздравления за темата! Не за първи път се обръщам към теб с молба за съвет!  Преди известно време дъщеря ми се разболя-ангина,съответно АБ(не помня името),за 7 дни,след този АБ неразположение и още налепи по гърлото и отново АБ за още 8 дни! няколко дни беше добре,но започна разстройство-лекарите казаха-вирус-и съответно не дадоха никакви медикаменти,само препоръчаха диета.Това продължи 10 дни #Crazyна деветия детето започна да кашля-оказа се бронхит-и отново АБ,7 дни! една седмица мир и спокойствие и...наново-Т 39,5. ShockedПак на лекар,зачервено гърло и АБ този път 10 дни,2 дни след спирането Т,ниска 37,5,но все пак...Оказа се че предишния АБ не е успял да си свърши работата и сега пием аугментин ooooh!Снощи беше последния прием,а днес малката кашля и е ужасно крива! Моля те кажи ми,нормално ли е да се дават толкова АБ на дете на год. и половина,без да се направят никакви изследвания? какво мога да предприема,защото вече откачам newsm61

# 54
  • Мнения: 8 585
Благодаря Ви за бързия отговор.
Предисторията е следната. Няколко дни беше със зачервено гърло, сополи и лека кашлица. Нещата като че ли отшумяваха и една нощ се събуди с лаеща кашлица и почти не можеше да си поеме въздух. Оправи се с пара и после студен въздух. Не се е повтаряло повече, но около 15 дни давахме Фенистил на капки и Вентолин.

Ще използвам случая и да Ви питам какво мислите за имуностимулантите. Добре ли е да се дават и от каква възраст? Също и за сребърната вода.
Изисква се много внимание за да не се обърква вирусен ларингит, ларинготрахеобронхит с истински круп (епиглотит, в ерата когато няма вече дифтерия). Вирусният ларинготрахеобронхит НЕ Е алергично заболяване, а вирусно (инфлуенца и параинфлуенца вируси и/или други)! Но редица антиалергични медикаменти (като кортикостероиди или антихистаминови) спомагат за да се преодолее отока на ларингеалните структури. Но състоянието не е алергия! Именно затова антихистамините като профилактика са безсмислени.

Друга подробност е че най-честия микробен причинител на истински епиглотит е Хемофилус инфлуенце тип Б бактерия. ИМЕННО И ЗАТОВА ВАКСИНАТА АКТ-Хиб направи революция в профилактиката И НА тези заболявания. Виждате, ваксината изобщо не е САМО противоменингитна!

Не ползвам имуностимуланти. Не считам че има ефект от тях.

# 55
  • Мнения: 8 585
преди да задам въпроса си искам да те поздравя за темата  bouquet честно казано слабо ме интересуват трите ти имена и ЕГНто.важно за мен е че когато бях притеснена за дъщеря си успя да ме успокоиш и посъветваш.тогава счетох за излишно да ти кажа-но за ВСИЧКО излезе прав.БЛАГОДАРЯ Hug
искам да попитам за храненето на детето.след периода на повръщане сега се храни добре.може би витамините които пие помагат.(кидди)вече урината е чиста(преди 1 път10*5 е-коли(боцкахме гентамицин),2път 10*4 е-коли)след втория път пи ваксина-уростим.около седмица след започване на уростима за 4 дни повърна 3 пъти.личната лекарка не откри проблем но ни изпрати на видеозон на отделителна система при друг педиатър.там отново нищо.всичко е наред.изписаха натриев цитрат и пуснахме посявка но в тубдиспансера-чиста,само някакви единични левкоцити и еритроцити,което било нормално.детето започна да се храни добре.само преди два дни се задави с бисквита и повъна.
какво е твоето мнение за тези повръщания?не може да яде грубо-смляна храна-дали е проблем.дали проблема е в гърлото-то никога не е било зачервено newsm78просто при преглъщането се дави понякога.
и друго-какво количество храна трябва да приема на нейната възраст.сега се храни така
7-170-200мл. ам
10-попара/ам+бисквити -180-200мл
13.30-40мл.супа+160 зел/месно пюре+колкото изяде плодово пюре(около 60мл)
17-180 крем/каша/плодове със извара
20.30-200мл ам
благодаря преварително Hug
Благодаря за добрите думи.

Не разбрах->>посявката направена в "тубдиспансера" бе добра като контрола в сравнение с другите, или добра след лечението. Тези посявки, които ги дават толкова положителни, без детето да има температура и/или други оплаквания (и за Бг условия), лично аз Ви съветвам винаги да ги повтаряте. Или да работите с добра лаборатория.

Препарата "уростим" е Бг "патент". Няма достоверни научни доказателства че това изобщо работи. Не ми е известно да се дава и/или прилага. Също и за цитрата. Личното ми мнение е че тези неща са напълно излишни!
Но да се направи ретроградна цистео-уретрография е почти задължително с оглед възрастта на детето. Ако се докаже, че има значителен рефлукс на урина от пикочният мехур "нагоре" (едностранно, или двустранно) детето би трябвало да взема АБ профилактика (малка доза АБ всяка вечер за около 6 месеца). Колкото и да не съм съгласен с тази АБ профилактика, спазвам приложението и ако:

*детето има рефлукс над 1-2 степен двустранно и/или едностранно
*първият епизод на температурна уроинфекция е при възраст на детето под 12 месеца.

Ако няма рефлукс, естествено профилактика не се дава.
Храненето е добро. Ние не даваме тук хляб и хлебни изделия на деца под 10-11 месеца.
Мисля че повръщането се е провокирало от уростим и/или този цитрат.
Освен това, ако смените попарата с нещо друго по-подходящо (АМ, или плод, или жълтък (ако сте започнали с яйце)) би било добър подход. Не е редно да давате хляб или хлебни до около 10-11 месеца.

# 56
  • Мнения: 8 585
здравейте много се радвам,че сте пак ук. По горе епрочетох че липсата на апетит най-често е от железен дефицит.Моя син от както се е родил не се храни нормално.Преживяли сме голями мъки.Хранил се е със сонда и пр. Много повръщаше особено като мина на АМ. Водих го със съмнение за рефлукс при гастроентеролог,но не му назначиха изследване тйъ като почнали да дават мотилиум и той спрял да повръща и нямало нужда. За апетита сме пили перитол помогна ни доста,защото при него имаше пълен отказ от храна с дни наред само на вода в огромни количества. В къщи продължи да повръща опитах се да обясна бил преяждал та аз три лъжици не мможех да му дам какво преяждане. Това нещо кара до скоро 1г и 5 м близо. От скоро вече приключи,но безапетитието остана макър вече доста по поносимо от преди. Мляко отдавна отказа, от биберон не е искал да пие изобщо, до скоро изобщо не искаше да  дъвче а се давеше и повръщаше сега има напредък. Интересува ме дали това може да доведе до някакви последствия за детето като не са взети мерки на време и как да се преборим с това безапетитие. Последните изследвания ми казаха,че има малко нисък хемоглобин,но незнам точно колко защото не ми ги дадоха аз по време на бременността бях с нисък хемоглобин пиех желязо но ефекта не беше голям стигнах само до 100. Дълго е но за да стане по ясно за което се извинявам. Предварително благодаря
Странни неща описвате.
Би трябвало да уточните чрез пълни изследвания дали има наличен железен дефицит.
Ако има-да се коригира. Но и да се уточни защо го има, при положение че детето не боледува често.
Няма магически лек за безапетитието, освен създаване на добри навици за хранене.

Потърсете из Интернет по тази ключова фраза:
"Ellyn Satter's model of division of responsibility with regard to feeding"
Има много материали...

# 57
  • Мнения: 203
Здравей Бърди, моля те за помощ и съвет. Дъщеря ми е на 6 мес. и се разболя от грип. Т 37,7-38.0. Кашля от време на време. Има разстройство и очите и доста сълзят, изглеждат постоянно влажни и са едни такива особени. Лекарката каза, че кашлицата се дължи на заден ринит, изписа вит. C и физиологичен р-р. Панадол каза да даваме при Т над 38.5. Лошото е, че не мога да я накарам да приема никакви течности, давам само мляко, но не го пие цялото. Ужасно се притеснявам.Има ли нещо, което мога да направя в тази ситуация? Ти как би постъпил? Благодаря предварително за отговора.

# 58
  • Мнения: 8 585
Дъшеря ми е на година и пет месеца. В събота сутрин при първо изхождане я болеше коремчето и имаше леко разтройство. До следобяд нищо. Но към 4h започна да ака често (около 6-7 пъти) до вечерта.Имаще лека температура - към 9h 38.5 в дупето.Събуди се в 1h с по-висока температура, която свалихме с Kalpol. Изходи се веднъж. В неделя сутрин в памперса имаще и нешо като слуз с кръв , много малко като количество. Личната ни изпрати в Инфекциозна болница. Там не ни приеха поради грипната епидемия и защото детето е жизнено и определено не е обезводнено. Изписаха Enterol 2x1, Nelidix - 3x1/4 хапче.От неделя на обяд детето няма температура, общо взето е в кондиция , макар че на моменти е по-отпусната от обикновено. Само на лечебна Хумана е от събота.Вода почти не пие, но вчера постоянно искаше Хумана и сигурно е изпила 700-800 гр. В Инфекциозна и взеха секрет, вчера излезе - няма дизинтерия,саломонела, нито бактерии. Въпреки това тя и тая нощ ака три пъти като понякога има слуз с малко кръв, понякога не. Има вчера 7 изхождания, а онзи ден 10. Консистенцията , а и цвета в повечето случаи е като горчица.
 Извинявам се за дългия постинг и Ви благодаря за търпението да го прочетете. Просто не знам на какъв специалист да я заведем и дали изобщо е нужно.
Предварително Ви благодаря. Лек и успешен ден!

Нужно е да се направят коректни посявки на изпражнения, ВЗЕМАЙКИ МАТЕРИАЛ ОТ ПРОБЛЕМНИТЕ МЕСТА СЪС СЛУЗ И КРЪВ, а не от нормалните изпражнения. Ако не направите това така, може нищо да не се изолира!
Лично аз НЕ смятам че трябва да давате "лечение" без ясна диагноза в този случай, освен грижа за добър прием на течности, контрол на температурата.

Enterol 2x1, Nelidix - 3x1/4 хапче->>това е несериозно изобщо! Ако има нужда от Антибиотик, и с оглед възможна Салмонела инфекция (или друга чревна такава), друг АБ е подходящ-Аугментин или Бисептол, например. От Нелидикс може да имате стомашни проблеми и да започнат повръщания.
По принцип, при всички случаи на обикновени детски диарии НЕ СЕ правят диети и не се изписват лечебни млека.
Диетите,освен това, в случай на Салмонела само увеличават риска от инвазивност и от хронично носителство.

Днес се приема, че Салмонела при деца се лекува с АБ само ако:
*детето е под 12 месеца
*налице е системна форма на салмонела
*детето е много обезводнено и в тежко състояние с голямо количество изолирана салмонела от хемокултури и/или изпражнения.

Смята се че при обикновени случаи на салмонела при деца, АБ лечение спомага за хронично носителство.

# 59
  • Мнения: 8 585
Simple SmileПривет и от нас и поздравления за темата! Не за първи път се обръщам към теб с молба за съвет!  Преди известно време дъщеря ми се разболя-ангина,съответно АБ(не помня името),за 7 дни,след този АБ неразположение и още налепи по гърлото и отново АБ за още 8 дни! няколко дни беше добре,но започна разстройство-лекарите казаха-вирус-и съответно не дадоха никакви медикаменти,само препоръчаха диета.Това продължи 10 дни #Crazyна деветия детето започна да кашля-оказа се бронхит-и отново АБ,7 дни! една седмица мир и спокойствие и...наново-Т 39,5. ShockedПак на лекар,зачервено гърло и АБ този път 10 дни,2 дни след спирането Т,ниска 37,5,но все пак...Оказа се че предишния АБ не е успял да си свърши работата и сега пием аугментин ooooh!Снощи беше последния прием,а днес малката кашля и е ужасно крива! Моля те кажи ми,нормално ли е да се дават толкова АБ на дете на год. и половина,без да се направят никакви изследвания? какво мога да предприема,защото вече откачам newsm61

Моите мисли:

*Микоплазмена инфекция-сравнително рядко в тази възраст
*нужда от Фликсотайд за 6-7 дни->> наличие на остатъчни секрети, вследствие наличен бронхоспазъм след (или по време) на АБ лечение, поради което детето събира секрети, не престава да кашля и това спомага само за рецидивирането на инфекцията.
*детето има някакъв железен дефицит (от честото боледуване и/или от приемите на АБ), вследствие от наличието на който боледува още по-често. Или започва като грип, но именно поради тази липса, все до АБ се стига.
*една урокултура би било добре да направите.

Правенето на изследвания е в зависимост от нуждата.
Извън Бг НЕ Е практика да се правят много изследвания в амбулаторната, всекидневна, практика защото:

*не винаги са нужни-понякога са объркващи->например Стафилокок изолиран от пръстите на лаборантката, а не от детския нос довежда до по-голямо объркване.
*вземането на важни биохимични изследвания "от пръстчето" не е коректно. По принцип днес се работи изключително с венозна кръв. Взема се венозна кръв при определени условия и инструментариум, гарантиращи адекватни резултати. СУЕ се работи само по един начин.
*не са панацея, и не заместват липсата на квалификация. Квалификация, а не опит. Може да работиш цял живот Педиатрия и да нямаш опит поради слаба квалификация и невъзможност да съчетаеш едното с другото, поради липса на знания.
*счита се,че за дете, което за първи сезон посещава детска градина, е нормално в този първи сезон да приеме 4-5-6 пъти Антибиотик поради усложнения от вирусни дихателни заболявания.

Ако инфекциозният момент е под контрол, аз лично бих дал Фликсотайд в подходяща доза за около 10 дена.
Ако се касае за нелекувана добре инфекция е необходим набор от основни изследвания +рентгенография на бял дроб.

Последна редакция: ср, 31 яну 2007, 18:32 от Birdie

Общи условия

Активация на акаунт