Мнения на Birdie...

  • 252 996
  • 2 044
  •   1
Отговори
# 2 010
  • Мнения: 3 116
Здравей Birdie Simple Smile

Бих искала да те попитам нещо. Дъщеричката ми от понеделник е със запушено носле. През деня текат сополи, през нощта нослето хърка. Тази сутрин се изкашля няколко пъти гърлено, предполагам че е от насъбрани секрети. Няма температура, нормално весело поведение. Решихме днес със съпруга ми да й погледнем гърлото и забелязахме че в областа зад езика има зачервяване. Не е силно зачервено, но е по-различно от другите области. После погледнахме и мойто гърло и то е така. Въпроса ми е това нормално ли е в тази област да е по-зачервено гърлото от другите места, т.е. как се определя зачервено гърло. Не ми се тича до педиатъра, защото ако всичко е наред риска да се зарази от нещо от чакането пред кабинета е огромен.

Иначе и слагам спрей Олинт по 1 впръскване сутрин и вечер и тази сутрин включих сироп Мукоплант на д-р Тайс. Давам и по лъжичка мед и витамини Мултисаностол сутрин по лъжичка.

П.С. В нощта на понеделник срещу вторник изби един кучешки зъб, почти половината е излязъл, голям рев беше. Може би има връзка с хремата  newsm78

Благодаря предварително   bouquet

# 2 011
  • Мнения: 1 092
Здравей Birdie,моят син е на 8 седмици и от две седмици се опитваме /неуспешно/ да излекуваме хремата му.Първо ни предписаха  Нисита,след 3дневно лечение смениха капките на мукосептонекс+коларгол.След като лекувах с тази комбинация 7 дни ни изписаха тобрадекс.Притеснявам се защото чувам хъркащи звуци,на моменти бебето се дави,явно има храчки /поне така си го обяснявам/.Педиатъра каза че ще изчакаме още ден - два и ако няма промяна ще пием антибиотик.Много моля за компетентното ви мнение Praynig

# 2 012
  • Мнения: 5 531
Здравейте  Birdie, аз имам отново въпрос.  Мария от около 2 месеца отново е с постоянна хрема. Януари направи отново асматичен пристъп, пневмония, миналият месец се разболя - много висока температура, силно повръщане, преди 2-3 дена отново беше с температура и главоболие. От около 2 седмици се оплаква, че я боли крачето - първо болката беше в коляното, а след това се премести в глезена. Личната ни лекарка я прегледа - имаше лек оток в глезена. Утре ще вземе гърлен и носен секрет и ще и пусне изследванбия на кръв и урина. Интересува ме възможно ли е болката да се дължи на реактивен артрит, след като е непостоянна, т.е боли я , след това  преминава , и възможно ли е ако секрета излезе чист да  е все пак реактивен артрит newsm78?  Хрумна ми това защото вече съм споменавала, че брат и е с тази диагноза.

Та значи, при Мария пак утайката е ускорена -33мм, левкоцитите са в норма, 9,7, АСТ също е нормално - 166 , но доколкото разбрах в секретите ни има растеж, но окончателно ще разбереме какво в петък. Личната ни лекарка ни даде талон за ревматолог, дали опасенията ми все пак са основателни newsm78

  За съжаление резултата ни е положителен - отново стрептокок от гр А в гърлото. Изписаха ни Клацид, и утре сме на консултация с ревматолог, и сега дали въпросите ми са основателни?

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 13:45 от marychery

# 2 013
  • София
  • Мнения: 27
Здравейте,
не съм се обръщала досега за съвет към вас, тъй като проблемите ни се препокриваха с тези на други мами, но от три дни дъщеря ми /3г/ има някакви странни петна, плоски, като фули, като само по края са зачервени и леко релефни. Първия ден имаше само едно петно на дупето,  докато идем до градината - изчезна, на следващата сутрин пак там имаше малко по голямо вече /d около 5см/ и на бузата имаше едно около 1 см, но докато идем при лекарката изчезнаха, тя каза, че най вероятно е някаква алергична реакция, но ние по принцип сега сме на лечение с Аериус от 4 дни, /преди около 1мес. пихме Зиртек/, Вентолин и Флексоназе, защото детето често е със секрети от носа /задна хрема по-скоро/ и се съмняват за алергии. Тази седмица ходихме при Мустаков и той каза, че имала хроничен ринит и начална фаза на астма. Прави леки пристъпи само вечер като легне, когато има хрема.
 Вчера направихме серумните тестове за алергия, но рез. не са готови още. Иначе доколкото забелязвам обрива не я сърби /по-точно те са единични петна/, топли са на пипане, но не знам, дали не е от това, че става от леглото. Притеснявам се, че днес пак като я събудих за детска имаше освен на дупето, на бузката, и още едно на др. бузка. Пак докато отидем до град. бяха изчезнали, едното смътно се виждаше като очертание.
П.П. Извинявам се за дългия и объркан пост, но исках да обясня предисторията.
Ще съм благодарна ако ми дадете някакви насоки, в които да търся решение на проблема.

# 2 014
  • Мнения: 8 585
Здравей Birdie Simple Smile

Бих искала да те попитам нещо. Дъщеричката ми от понеделник е със запушено носле. През деня текат сополи, през нощта нослето хърка. Тази сутрин се изкашля няколко пъти гърлено, предполагам че е от насъбрани секрети. Няма температура, нормално весело поведение. Решихме днес със съпруга ми да й погледнем гърлото и забелязахме че в областа зад езика има зачервяване. Не е силно зачервено, но е по-различно от другите области. После погледнахме и мойто гърло и то е така. Въпроса ми е това нормално ли е в тази област да е по-зачервено гърлото от другите места, т.е. как се определя зачервено гърло. Не ми се тича до педиатъра, защото ако всичко е наред риска да се зарази от нещо от чакането пред кабинета е огромен.

Иначе и слагам спрей Олинт по 1 впръскване сутрин и вечер и тази сутрин включих сироп Мукоплант на д-р Тайс. Давам и по лъжичка мед и витамини Мултисаностол сутрин по лъжичка.

П.С. В нощта на понеделник срещу вторник изби един кучешки зъб, почти половината е излязъл, голям рев беше. Може би има връзка с хремата  newsm78

Благодаря предварително   bouquet
Зъбките нямат нищо общо.
Вероятно вирусно заболяване...
НЕ давайте мед на дете на тази възраст.

# 2 015
  • Мнения: 1 174
Здравейте д-р Birdie,имам близнаци на почти 8 месеца,от в4ера леко покашлят имаха малко температура,водих ги на лекар,изписа сироп Еуреспал,каза,че гърлата са им зачервени и им изписа Гранулин от ветеринарната аптека(зелено течно лекарство със спирт)да съм мажела бибероните им с  него.Кажете ми моля вашето мнение,звучи ми гадно за бебета лекарство за животни.Благодаря предварително!

# 2 016
  • Мнения: 8 585
Здравейте  Birdie, аз имам отново въпрос.  Мария от около 2 месеца отново е с постоянна хрема. Януари направи отново асматичен пристъп, пневмония, миналият месец се разболя - много висока температура, силно повръщане, преди 2-3 дена отново беше с температура и главоболие. От около 2 седмици се оплаква, че я боли крачето - първо болката беше в коляното, а след това се премести в глезена. Личната ни лекарка я прегледа - имаше лек оток в глезена. Утре ще вземе гърлен и носен секрет и ще и пусне изследванбия на кръв и урина. Интересува ме възможно ли е болката да се дължи на реактивен артрит, след като е непостоянна, т.е боли я , след това  преминава , и възможно ли е ако секрета излезе чист да  е все пак реактивен артрит newsm78?  Хрумна ми това защото вече съм споменавала, че брат и е с тази диагноза.

Та значи, при Мария пак утайката е ускорена -33мм, левкоцитите са в норма, 9,7, АСТ също е нормално - 166 , но доколкото разбрах в секретите ни има растеж, но окончателно ще разбереме какво в петък. Личната ни лекарка ни даде талон за ревматолог, дали опасенията ми все пак са основателни newsm78

  За съжаление резултата ни е положителен - отново стрептокок от гр А в гърлото. Изписаха ни Клацид, и утре сме на консултация с ревматолог, и сега дали въпросите ми са основателни?
Детето отнякъде е в контакт със Стрептококов носител!
Не започвайте антибиотик без антибиограма от посявките.
Реактивен артрит при отрицателен анти-стрептолизинов титър?
Това е рецидивираща Стрептококова инфекция-НЯКОЙ Е НОСИТЕЛ-детето от него се заразява непрекъснато.
Или лекувате не по антибиограма за 5 дена... както обичат да правят...
Обсъдете сериозно да ваксинирате детето с Превенар или полизахаридната ваксина!

# 2 017
  • Мнения: 1 092
Йоана,този гранулин който ти е изписан от ветеринарната има ли нещо общо с лекарството гранофорин което вече не се произвежда?По описанието ти - течно ,зелено ми прилича точно на гранофорина,който съм ползвала за голямата ми дъщеря и съм много доволна/но се купуваше от аптека/ newsm78

# 2 018
  • Мнения: 8 585
Здравей Birdie,моят син е на 8 седмици и от две седмици се опитваме /неуспешно/ да излекуваме хремата му.Първо ни предписаха  Нисита,след 3дневно лечение смениха капките на мукосептонекс+коларгол.След като лекувах с тази комбинация 7 дни ни изписаха тобрадекс.Притеснявам се защото чувам хъркащи звуци,на моменти бебето се дави,явно има храчки /поне така си го обяснявам/.Педиатъра каза че ще изчакаме още ден - два и ако няма промяна ще пием антибиотик.Много моля за компетентното ви мнение Praynig
Моето мнение е да спрете всички капки за нос.
Само Олинт 0.05% 1-2 пъти дневно бих препоръчал+Аериус за около 5-6 дена в една доза дневно.
АБ? какво ще лекувате с него? хремата ли?
Има ли данни за синузит-остър или хроничен?

# 2 019
  • Мнения: 8 585
Здравейте д-р Birdie,имам близнаци на почти 8 месеца,от в4ера леко покашлят имаха малко температура,водих ги на лекар,изписа сироп Еуреспал,каза,че гърлата са им зачервени и им изписа Гранулин от ветеринарната аптека(зелено течно лекарство със спирт)да съм мажела бибероните им с  него.Кажете ми моля вашето мнение,звучи ми гадно за бебета лекарство за животни.Благодаря предварително!
Ужас...
Нищо не е нужно да правите освен Парацетамол в две, три дози дневно и следене на симптомите. И температурата.
Ако децата имат температура, и при тези находки, аз лично бих направил Стреп-тест (или посявка на фарингеален секрет).
От резултатите и подхода.

# 2 020
  • Мнения: 8 585
Йоана,този гранулин който ти е изписан от ветеринарната има ли нещо общо с лекарството гранофорин което вече не се произвежда?По описанието ти - течно ,зелено ми прилича точно на гранофорина,който съм ползвала за голямата ми дъщеря и съм много доволна/но се купуваше от аптека/ newsm78
Не се мажат гърла по този начин! Това са много неприемливи неща.
Тези багрила унищожават полезната фарингеална флора, способстват за развитието на алергични фарингити, инвазивни инфекци и т.н. Повечето от фарингитите, които "лекувате" така са вирусни и изобщо не се влияят от "лечението".
При ангини? Да-там наистина са полезни-но там се маже ограничено и не се "пръска".

# 2 021
  • Мнения: 5 531
 Birdie, ние с мъжът ми също си направихме изследвания. При нас всичко е наред. На баткото изследванията също са чисти, правени са преди 2 седмици. Мария си ходи на градина, може би източникът е някъде там. Личната ни лекарка каза че е готова антибиограмата и по нея изписа Калцид, защото Мария е алергична към много АБ. Но все пак иска и мнението на ревматолог.
Сега и да питам  - как така секрета е положитлен а АСТ е в норма newsm78
Възможно ли е след като оперирахме третата сливица и проблема там е премхнат, другите две да са били засегнати също?
Винаги сме лекували с 10 дневен курс на прием на АБ , в необходимата доза.

# 2 022
  • Мнения: 8 585
Значи проблема е в детската градина... някое дете там е носител. Или други хора в контакт с детето-баба, дядо, лели.
АСТ иска време за да се позитивира-нарастването на титрите в динамика е от значение.

# 2 023
  • Мнения: 1 174
Йоана,този гранулин който ти е изписан от ветеринарната има ли нещо общо с лекарството гранофорин което вече не се произвежда?По описанието ти - течно ,зелено ми прилича точно на гранофорина,който съм ползвала за голямата ми дъщеря и съм много доволна/но се купуваше от аптека/ newsm78
Не се мажат гърла по този начин! Това са много неприемливи неща.
Тези багрила унищожават полезната фарингеална флора, способстват за развитието на алергични фарингити, инвазивни инфекци и т.н. Повечето от фарингитите, които "лекувате" така са вирусни и изобщо не се влияят от "лечението".
При ангини? Да-там наистина са полезни-но там се маже ограничено и не се "пръска".
Май има общо с този гранофорин,лекарката ми каза да им мажа два пъти на ден бибероните им,а не да пръскам,но и на мен ми се струва,че са малки за тези лекраства,а и също така си мислех,че може да им увредя флората в устната кухина.

# 2 024
  • Мнения: 8 585
Тези "препоръки" са абсурдни...
Това просто е невероятно да се чете че става в 2007 в страна от ЕС ...

Общи условия

Активация на акаунт