Мнения на Birdie...

  • 252 935
  • 2 044
  •   1
Отговори
# 2 025
  • Мнения: 5 531
Значи проблема е в детската градина... някое дете там е носител. Или други хора в контакт с детето-баба, дядо, лели.
АСТ иска време за да се позитивира-нарастването на титрите в динамика е от значение.
  bouquet Много благодаря. Ние живееме сами, с бабите се виждаме веднъж седмично. Едва ли проблема е там, по скоро е в детската градина.

# 2 026
  • Мнения: 2 082
Birdie,здравей.дъщеря ми има обрив на дупето от 3-4 седмици.дано по снимките успееш да се ориентираш ,защото не са много качествени
http://images16.snimka.bg/002663319.jpg
http://images16.snimka.bg/002663311.jpg

http://images16.snimka.bg/002663265.jpg

има и малки петънца надолу по крачетата.изписаха ни Clotrimazol.От вчера мажа,но не виждам някакъв ефект.можеш ли да ме посъветваш нещо?

# 2 027
  • Мнения: 1 263
Здравейте,д-р Birdie! Имам проблем и идея си нямам как да се справя,затова реших да се обърна към вас.
Кърмя и преди няколко седмици ми се наложи спешно да отида на зъболекар.Зъболекарят ми каза,че 3 часа след упойката за обезболяване мога да кърмя бебчо.Така и направих,но ден след това бебчо се късаше от рев след кърмене и за първи път изпръцка малко ако с зелен цвят  Thinking .След 2-то ми посещение при зъболекаря,отново ден след това ,вчера от 1 следобяд до 12 вечерта отново не е спрял да се къса от рев,пробвах и му дадох чай от Лайка и се успокои,след няколко часа огладня и аз пак започнах да го кърмя,но отново зарева,приготвих му мляко на Новолак и за мое учудване след като го изпи не заплака,а си заспа спокойно.Какво да правя???? Cry
А случайно да имате информация 3 часа след упойката трябва ли да изцедя  кърмата,образувала се в този период или не е нужно?
По принцип бебо е изцяло на кърмене и първите 2 месеца така си ревеше по 6 часа дневно без да спре,от 2 седмици след раждането имаме проблем със запек- два пъти сам се изхожда на 9 дни,после 2 пъти на 7,но след като споделихме с педиатърката проблема тя каза,че ако не ака 6 дни да му слагаме клизма и вече 3 пъти ака само след като му сложа клизма на всеки 7 дни  newsm78 имахме и проблем с пишането-не можеше горкото да се изпиша нормално или въобще и ревеше по 12-14 часа на ден.Отново посетихме педиатъра,направиха му клизма да се изпиша и взеха урина ,за да му направят изследвания,но всичко беше в норма.
Може би ,трябва да си направя изследване на кърмата,но не знам към кого да се обърна ,за да ми го направи?И въобще правят ли се такива изследвания тук в Гърция?Има ли вероятност неспокойността,плача и проблемите на бебо да се предизвикват от моята кърма?А с толкова голямо желание го кърмя  Sad !!!
Предварително благодаря !  bouquet 

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 10:13 от bori7

# 2 028
  • Мнения: 8 585
Това е класическа форма на недостиг на кърма. Вероятно...
Оттам и "запека" и неспокойствието. Оттам вероятно и намаленият обем урина...

Може да въведете АМ след кърменето в 16-17-18 и да отбележите количеството изпивано.
От там нататък ще се види колко и кога да се добавя АМ.
И колко ще са количествата изпивано АМ сумарно дневно.

# 2 029
  • Мнения: 8 585
Birdie,здравей.дъщеря ми има обрив на дупето от 3-4 седмици.дано по снимките успееш да се ориентираш ,защото не са много качествени
http://images16.snimka.bg/002663319.jpg
http://images16.snimka.bg/002663311.jpg

http://images16.snimka.bg/002663265.jpg

има и малки петънца надолу по крачетата.изписаха ни Clotrimazol.От вчера мажа,но не виждам някакъв ефект.можеш ли да ме посъветваш нещо?
Трудно ми е да видя нещо конкретно там... простете.

# 2 030
  • Мнения: 1 263
д-р Birdie,благодаря за бързия отговор   bouquet веднага ще приложа съвета ви.
Днес отново съм на зъболекар и ще ми слагат упойка,как мислите,какво да правя кърмата произвела се 3-4 часа след упойката,да я изцедя ли или не е нужно.
Днес сутринта не съм го кърмила,а пи само Новолак и вече 3 часа спинка блаженно,което много рядко ми се случвало когато беше само на кърма  newsm78 май ще откажа да се чуствам виновна,че не му давам само кърма  Thinking нали все пак е важно и спокойствието на бебето...........  Tired

# 2 031
  • Мнения: 8 585
Не е цел да спирате кърменето!
Цел е да видите в кои хранения може само кърма, и в кои е нужна добавка.
Може да храните само с биберон в 16-17-18, а останалите хранения да са кърма.
Или по друг начин да се модифицира програмата...
Упойката няма общо-може да го кърмите часове след нея-въпросът е в достатъчността на кърмата...

Правилото е че, ако на едно кърмене количеството изпивано АМ стабилно (за седмица, например) е повече от половината от нужното, това кърмене може да се замести изцяло с АМ. Така прескачайки едно кърмене гърдата ще има повече време да събере мляко и следващите хранения с голяма вероятност може да са само и изключително кърма. Което и за нас и за бебето е добре.

# 2 032
  • Мнения: 344
Здравейте, д-р Birdie! Преди два дни следобед дъщеря ми повърна, като през целия ден преди това беше съвсем жизнена и добре! През нощта спа неспокойна и повърна втори път само вода, защото нищо не беше яла. Вчера нямаше повдигания и повръщания и аз мислех, че се подобрява и е било нещо инцидентно. Вчера е яла само малко хляб и кашкавал по нейно желание, друго не съм й давала. Тази сутрин изглеждаше добре, направих и мляко с бисквити и след като хапна малко взе пак да й се повдига, но не повърна. Явно съм избързала с млякото, но не беше повръщала повече от около 30 часа. Няма температура и други оплаквания. Не съм я водила при личната лекарка, защото пак ще й изпише сигурно антибиотик . Не съм й давала никакви лекарства освен свещичка против повръщане и то днес след като започна да й се повдига. Искам да отбележа, че сестра ми днес също не е добре и повръща сутринта.Моля ви, посъветвайте ме, да приема ли някакви лекарства и има ли спешна необходимост да я види личната лекарка!

# 2 033
  • Мнения: 3 456
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=160982.msg3715230#msg3715230
Давам линк към вашата препоръка за ваксината Превенар по повод постоянните положителни посявки на моята дъщеря.(в случай, че не помните нашия случай)
Казахте да я сложим възможно най-бързо след излекуване, обаче започвам да се отчайвам , че излекуване ще има някога. Лорена свърши поредния си АБ в неделя и...снощи пак вдигна висока Т. Погледнах гърлото й и  Shocked- ужасяващо големи сливици, целите в гной. Тя пи АБ по антибиограма- Аугментин- 10 дни и в четвъртък - гнойна ангина...Сега пак чакаме антибиограма, аз почти 100 процента си знам, че пак ще е стрептокок.
Та въпросът ми е оправдано ли е приемането на нов АБ, след като предния ( пак повтарям по антибиограма) не се е справил със стрептококите? Смятате ли , че ако изберем антибиотик на инжекции резултатът ще по-категоричен?
и относно полизахаридната ваксина, която препоръчахте за мен- мога ли да я сложа сега или не е препоръчително, след като Лори сега е болна, а ние сме по цял ден заедно?
Благодаря Ви от сърце предварително !!!  newsm20

# 2 034
  • Мнения: 8 585
Здравейте, д-р Birdie! Преди два дни следобед дъщеря ми повърна, като през целия ден преди това беше съвсем жизнена и добре! През нощта спа неспокойна и повърна втори път само вода, защото нищо не беше яла. Вчера нямаше повдигания и повръщания и аз мислех, че се подобрява и е било нещо инцидентно. Вчера е яла само малко хляб и кашкавал по нейно желание, друго не съм й давала. Тази сутрин изглеждаше добре, направих и мляко с бисквити и след като хапна малко взе пак да й се повдига, но не повърна. Явно съм избързала с млякото, но не беше повръщала повече от около 30 часа. Няма температура и други оплаквания. Не съм я водила при личната лекарка, защото пак ще й изпише сигурно антибиотик . Не съм й давала никакви лекарства освен свещичка против повръщане и то днес след като започна да й се повдига. Искам да отбележа, че сестра ми днес също не е добре и повръща сутринта.Моля ви, посъветвайте ме, да приема ли някакви лекарства и има ли спешна необходимост да я види личната лекарка!
Би трябвало да я види педиатър.
Не виждам защо антибиотици да се употребяват и това да е повод за страх от контакт с педиатъра и преглед.

# 2 035
  • Мнения: 8 585
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=160982.msg3715230#msg3715230
Давам линк към вашата препоръка за ваксината Превенар по повод постоянните положителни посявки на моята дъщеря.(в случай, че не помните нашия случай)
Казахте да я сложим възможно най-бързо след излекуване, обаче започвам да се отчайвам , че излекуване ще има някога. Лорена свърши поредния си АБ в неделя и...снощи пак вдигна висока Т. Погледнах гърлото й и  Shocked- ужасяващо големи сливици, целите в гной. Тя пи АБ по антибиограма- Аугментин- 10 дни и в четвъртък - гнойна ангина...Сега пак чакаме антибиограма, аз почти 100 процента си знам, че пак ще е стрептокок.
Та въпросът ми е оправдано ли е приемането на нов АБ, след като предния ( пак повтарям по антибиограма) не се е справил със стрептококите? Смятате ли , че ако изберем антибиотик на инжекции резултатът ще по-категоричен?
и относно полизахаридната ваксина, която препоръчахте за мен- мога ли да я сложа сега или не е препоръчително, след като Лори сега е болна, а ние сме по цял ден заедно?
Благодаря Ви от сърце предварително !!!  newsm20
Да, оправдано е приемането на втори антибиотик-обсъдете Пеницилин през 6 часа (орален Пеницилин) ако изолирания микроб е чувствителен. Или цефалоспорин (Дурацеф, Лорбеф).
И щом бяхте започнали Аугментин на втория ден от приема би трябвало да направите контролни посявки... и само ако са отрицателни да правите пълният курс от 10 дена. Тоест, на сляпо не работим в тези случаи.

Вие може да си направите ваксината, щом нямате белези на активна инфекция.

# 2 036
  • Мнения: 3 456
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=160982.msg3715230#msg3715230
Давам линк към вашата препоръка за ваксината Превенар по повод постоянните положителни посявки на моята дъщеря.(в случай, че не помните нашия случай)
Казахте да я сложим възможно най-бързо след излекуване, обаче започвам да се отчайвам , че излекуване ще има някога. Лорена свърши поредния си АБ в неделя и...снощи пак вдигна висока Т. Погледнах гърлото й и  Shocked- ужасяващо големи сливици, целите в гной. Тя пи АБ по антибиограма- Аугментин- 10 дни и в четвъртък - гнойна ангина...Сега пак чакаме антибиограма, аз почти 100 процента си знам, че пак ще е стрептокок.
Та въпросът ми е оправдано ли е приемането на нов АБ, след като предния ( пак повтарям по антибиограма) не се е справил със стрептококите? Смятате ли , че ако изберем антибиотик на инжекции резултатът ще по-категоричен?
и относно полизахаридната ваксина, която препоръчахте за мен- мога ли да я сложа сега или не е препоръчително, след като Лори сега е болна, а ние сме по цял ден заедно?
Благодаря Ви от сърце предварително !!!  newsm20
Да, оправдано е приемането на втори антибиотик-обсъдете Пеницилин през 6 часа (орален Пеницилин) ако изолирания микроб е чувствителен. Или цефалоспорин (Дурацеф, Лорбеф).
И щом бяхте започнали Аугментин на втория ден от приема би трябвало да направите контролни посявки... и само ако са отрицателни да правите пълният курс от 10 дена. Тоест, на сляпо не работим в тези случаи.

Вие може да си направите ваксината, щом нямате белези на активна инфекция.
Ами тя е правила алергия към пеницилин и аз от тогава  го прескачам като възможност(антибиотикът беше Оспамокс). А това , че е правила алергии към лекарства пречка ли е за ваксината?

# 2 037
  • Мнения: 8 585
Оспамокс е Амоксицилин. Пак пеницилинова група, но все пак...
Няма връзка алергия към антибиотици с постваксинални реакции.
Все пак полизахаридната ваксина за дете на тази възраст не е най-доброто решение.

# 2 038
  • Мнения: 1 263
Здравейте, д-рBirdie!3 дни вече имаме сериозен проблем-не иска да пие и постоянно изплюва с език биберона на шишето или гърдата.Приема 1-2 глътки,стомаха му започва да къркори,задавя се и отказва да приеме повече,не желае да преглътне млякото,а като го потупам по гръбчето изкарва доста въздух,но след това отново с голяма мъка изпива 1-2 глътки.Ползвам биберон с 1 дупка.Нормално преди си пиеше по130-150 мл на ядене,а сега едвам 40-50мл и пак си огладнява на 3-4 часа.Вчера не е изпил повече от 500мл,а този месец обикновенно пиеше изцедена кърма в количество 780-800мл + малко цокане от гърда колкото да заспи.
Нещо червата ли не му са наред?А преди имаше такъв добър апетит  Tired
Благодаря предварително   bouquet

# 2 039
  • Мнения: 73
Здравейте Birdie!
Благодаря за отговора  в темата на Чавдаров!Сега имам следните тревоги. 1.Моето бебе е на 4 мес. и много често като лежи изпъва крачета и се напъва.Когато я нося го прави по -рядко.2. Като се роди и беше малка фонтанелата и вече е затворена - главата до сега нарастваше нормално/според педиатъра и/.Може ли да има някакви усложнения в развитието на мозъка  поради ранното затваряне? 3.Още от раждането крачетата и са малко криви - това ще се оправи ли?
Благодаря  много!

Общи условия

Активация на акаунт