Мнения на Birdie...

  • 253 222
  • 2 044
  •   1
Отговори
# 1 980
  • Мнения: 8 585
Здравейте  Birdie, аз имам отново въпрос.  Мария от около 2 месеца отново е с постоянна хрема. Януари направи отново асматичен пристъп, пневмония, миналият месец се разболя - много висока температура, силно повръщане, преди 2-3 дена отново беше с температура и главоболие. От около 2 седмици се оплаква, че я боли крачето - първо болката беше в коляното, а след това се премести в глезена. Личната ни лекарка я прегледа - имаше лек оток в глезена. Утре ще вземе гърлен и носен секрет и ще и пусне изследванбия на кръв и урина. Интересува ме възможно ли е болката да се дължи на реактивен артрит, след като е непостоянна, т.е боли я , след това  преминава , и възможно ли е ако секрета излезе чист да  е все пак реактивен артрит newsm78?  Хрумна ми това защото вече съм споменавала, че брат и е с тази диагноза.

Освен посявка на секрет може да вземете СУЕ и Анти-Стрептолизинов титър...
От изследванията зависи...

# 1 981
  • Мнения: 8 585
Здравейте, Бърди!
Много ми е неудобно, че въпросът ми не е толкова свързан с болестите на децата, а с прословутата тема за столчета за кола. Извинявам се предварително.
Въпросът ми е : Може ли бебе на 2 месеца и половина да пътува в продължение на 20 астрономически часа в стол-кошница за кола?
Ако има значение каква е - давам линк - http://shop.danet.bg/images/chicco_69763_3.jpg
Изчела съм доста статии и съм меко казано объркана. Ценя мнението Ви и ще се радвам да го споделите. Благодаря Ви!  Hug
Чудесно столче.
Разбира се че може да пътува толкова.
С почивки и разходки.
Може и известна част от времето да го оставите легнало на задната седалка в предварително приготвено като легълце място. Не е задължително само в столчето да седи през цялото време.

# 1 982
  • Мнения: 5 531
OK, ще  чакаме резултатите и тогава ще умуваме Laughing

# 1 983
  • софия
  • Мнения: 379
 Birdie, здравейте!
имам следния проблем - сцепва ми се кожата между пръстите на краката, не тече сръв, но леко боли. на какво може да се дължи това?
благодаря!

# 1 984
  • Мнения: 495
Здравеи,Birdie.дьщеричката ми е с бронхит.Назначени са и :Sumamed forte syrup200mg/5ml,Ventolin3.5ml.,Novphylin2.1/2 i vibrocil del.Дано този пьт се повлияе от тях.Мисля,че навреме я заведох на лекар.Не ми се искаше да стигаме до антибиотик.Някои лекари го избягват,но нашата винаги изписва.

# 1 985
  • Мнения: 3 456
Здравейте Бърди !!!

В темата за третата сливица пишете за стерптококово носителство. Как точно се диагностицира ?
 На дъщеря ми на антибиограмите  ( правим такива почти всеки месец, защото много бледува ) винаги излиза пневмокок. Това достатъчно ли е , за да се твърди стрептококово носителство или има и кръвни тестове ?
В случай, че такова носителство бъде установено, какво се прави ?
Питах педиатърката, дали има ваксина или против тези стрептококи и тя каза, че нямало  #Shocked, а аз имам някакви спомени от ваши мнения във форума, че има такава ваксина, но дали детето не е вече прекалено голямо за нея.
УНГ препоръчва вадене на третата сливица, но според мен същинският проблем са стрептококите. Незнам, дали самото вадене на сливицата би решило проблема, ако има стрептококово носителство. Проблемите  (зелени секрети, носов говор, прекалено често боледуване) ще продължат...
Благодаря Ви предварително !!!  bouquet  bouquet  bouquet
Ами точно това е Стрептококовото носителство и точно заради това съществува ваксината "Превенар". Тоест -ИМА ваксина!
Слага се до 5 годишна възраст спокойно. Над 5-по особени показания.
Ако има носителство, то се лекува по антибиограма от посявката, след което при първия удобен случай поставяте "Превенар".
Изследвате също всички в контакт с детето дали не са носители. Ако са-и те се лекуват. Без лечение на хората от близкото обкръжение на детето, нищо няма смисъл.

Първо излекувайте Стрептококите. После останалото...
Ами, лекуваме стрептококите с АБ по антибиограма, но след месец- пак същото.
Значи Лорена в неделя свърши поредния АБ. Казвате при първа възможнаст да се сложи ваксината. Сега да правя ли контролна антибиограма, за да се уверя, че в момента няма стрептококи и ваксината от аптека ли  се купува-ей така свободно. Знаете ли, дали я има в БГ (ако други мами са споделяли). Как се поставя мускулно или подкожно ( питам да следя при поставянето, че какво ли не съм чела тук).
Имах голям проблем със стрептококи по време на бременността- постоянни ангини, пих един АБ, но проблемите си останаха и да пия друг вече не посмях. След раждането положението около моето гърло така се усложни , че ми извадиха сливиците. Сега имам значително по-малко проблеми, но пак се разблявам прекалено често ( буквално като дете). На моите посявки също винаги има стрептокок. АБ-иците явно го потушават, но за кратко и скоро пак е същото. Та с една дума означава ли това, че и аз трябва да си поставя ваксина.
И последно, обикновено след АБ дадвам на Лори пробиотици- това би ли попречило на ваксината?
Благодаря Ви !!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 1 986
  • Мнения: 8 585
Трябва да си направите Стрептококовата ваксина за възрастни (полизахаридната).
Без да се излекувате, детето също ще е в риск.
Ваксината "Превенар" доколкото знам не се търгува в Бг. Но полизахаридната я има.
Превенар се слага само мускулно-затоплена предварително.

# 1 987
  • Мнения: 2 722
Birdie, много те моля да ми дадеш твоето мнение за следното - детето ми 2 год 10 месеца има упорит кожен проблем от няколко месеца, който вместо да се повлияе от тонове антибиотични мазила, ексципиали, урея и други правени кремове, като че ли се влоши -  вече го сърби и детето се разчесва. Днес ни излезе лабораторното изследване на гърлото /заради уголемени лимфни възли, но без температура/ - резултата е 3+ стрептококи. Та въпроса ми е възможно ли е това по кожата /нещо като себорея - бели петна и се белят, единя лекар  даде диагноза "питиразис алба/ да има някаква връзка със стрептококите в гърлото
Предварително благодаря
Самоцитирам се, че мина доста време докато снимам обрива. Според мен белите петна и другия обрив са независимо едно от друго. Снимала съм обрива, който е като екзема. Антибиотика който ни назначиха е Цефалексин /
пихме Мегамокс, който е Цефалексин 125 мг/ Гърлото се оправи, но кожните проблеми продължават - по принцип има вероятност да са психосоматична реакция на организма.
Това са снимките на обрива - правени са на вън на дневна светлина. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=124286
Съция тип петна има и на свивките на ръчете и много го сърбят. Изписаха ни и Перитол за успокояване на сърбежа, но май не помага - има ефект единствено като намажа Фенистил.

# 1 988
  • Мнения: 8 585
Привет,
Погледнах снимките.
Моето скромно мнение е че това, което се вижда на снимки:
002642965.jpg,002642966.jpg,002642960.jpg,002642959.jpg

е вид гъбичкова инфекция "Микроспориум"-тя се характеризира с този сравнително по спокоен център и надигната периферия с "перлички" и/или леко лющене в тази периферна област с бели люспички.
Следователно, аз бих препоръчал Дактарин (или Ламизил)+Фуцидин за тези обриви на посочените от мен снимки.

За свивките на ръцете-нямам снимки-но ако е екзема, може да приготвите КС кремче с антимикотично средство (Дактарин или Ламизил).

Белите петна от рождение ли са? или?

# 1 989
  • Мнения: 3 456
Трябва да си направите Стрептококовата ваксина за възрастни (полизахаридната).
Без да се излекувате, детето също ще е в риск.
Ваксината "Превенар" доколкото знам не се търгува в Бг. Но полизахаридната я има.
Превенар се слага само мускулно-затоплена предварително.
А полизахаридната би ли била подходяща и  за Лорена (2,10месеца), ако не намерим Превенар. Преди да сложим ваксината нужна ли е антибиограма - чиста.
Понеже УНГ смятат, че третата сливица на детето е за вадене- в какъв ред мислите е редно дадействаме- първо ваксината или първо отстраняване на сливицата.
Благодаря ВИ, че не се уморявате да ми отговаряте !!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 1 990
  • Мнения: 8 585
Моето скромно мнение е да изчакате с изваждането на "третата сливица".
Ако не можете да постигнете пълна отрицателна посявка, то поне с минимално количество Стрептокок да е, преди да поставите ваксината. Ако не намерите Превенар, полизахаридната ваксина може да използвате за детето, макар че аз бих предпочел и Ви препоръчвам "Превенар" до 5 годишна възраст.
Можете да закупите "Превенар" от първата аптека на гръцка територия. Не е търговска реклама това-Вие наистина имате показание и нужда от тази ваксина.

# 1 991
  • Мнения: 3 456
Благодаря ВИ !!!
 За кой ли път вече, ако трябва ще отидем да я закупим от Гърция. Безкрайно изморена и изтощена съм вече от тия стрептококи. Направо се чувствам безпомощна. Това е ГОЛЯМА НАДЕЖДА за мен. smile3525 smile3525 smile3525

# 1 992
  • Варна
  • Мнения: 60
Здравей, Birdie!
Преди една седмица синът ми, който е на 10 месеца два дена поддържаше много висока Т 39 и като я свалим след два часа отново се вдига. След консултация с педиатърката му и специалист УНГ му изписаха АБ Augumentin 156mg/5ml три приема по 5ml а следващите дни по 2,5ml. Т спадна след два дена и вече трети ден няма, но от вчера се появиха бистри сополи и кашлица. Отново бе преслушан от лекарката която каза, че нищо не чува. Но аз се притеснявам от тази кашлица. Вече два пъти ми е боледувал от двуседмични сополи след които винаги изниква по някой зъб. Въпросът ми е след всички тези лекарства - освен АБ слагаме капки за уши Otipax, Калциев глюконат давам заедно с Вит. С и Ентерол заради разтройството от АБ, може ли всичко това да има общо със зъбите?

# 1 993
  • Мнения: 8 585
Здравей, Birdie!
Преди една седмица синът ми, който е на 10 месеца два дена поддържаше много висока Т 39 и като я свалим след два часа отново се вдига. След консултация с педиатърката му и специалист УНГ му изписаха АБ Augumentin 156mg/5ml три приема по 5ml а следващите дни по 2,5ml. Т спадна след два дена и вече трети ден няма, но от вчера се появиха бистри сополи и кашлица. Отново бе преслушан от лекарката която каза, че нищо не чува. Но аз се притеснявам от тази кашлица. Вече два пъти ми е боледувал от двуседмични сополи след които винаги изниква по някой зъб. Въпросът ми е след всички тези лекарства - освен АБ слагаме капки за уши Otipax, Калциев глюконат давам заедно с Вит. С и Ентерол заради разтройството от АБ, може ли всичко това да има общо със зъбите?
Не, няма нищо общо със зъбки.
Ако Антибиотика Ви причинява диария-сменете го, вместо да давате Ентерол и Калций (даването на Калции по този начин и за този повод, на деца е абсолютно забранено). От Вит Ц полза никаква.

# 1 994
  • софия
  • Мнения: 379
Birdie, здравейте!
имам следния проблем - сцепва ми се кожата между пръстите на краката, не тече сръв, но леко боли. на какво може да се дължи това?
благодаря!
можете ли да ми кажете нещо по този въпрос?

Общи условия

Активация на акаунт