Ревливо бебе

  • 1 172
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте, напоследък моят мъник на 2 месеца не спира да реве и не мога да разбра защо. Нахранен е, сменен памперс, чист. Не знам дали тези колики е възможно през целия ден да го дразнят? Единствено когато спи не реве. Не мога да го оставя никъде, не се залисва на активната гимнастика, на люлката не стой повече от 5 мин, не можем да си играем заедно, иска да е само на ръце. Вече съм в чудо какво са направя.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 579
Възможен здравословен проблем изключен ли е?

# 2
  • Мнения: 22
Възможен здравословен проблем изключен ли е?

Бяхме на хирург, има пъпна херния, но казаха, че не е проблем и не го боли. Педиатърката го прегледа и каза, че е здрав.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 579
Напълно е възможно да са колики, но за всеки случай според мен трябва да отидете и при гастроентеролог.

# 4
  • Мнения: 22
Напълно е възможно да са колики, но за всеки случай според мен трябва да отидете и при гастроентеролог.

Много често има газове и коремчето му къркори като на възрастен. Дали това са симптоми на колики или някакво друго заболяване?

# 5
  • Мнения: 5 277
С много голяма вероятност са колики. Давате ли пробиотик?

# 6
  • Мнения: 22
С много голяма вероятност са колики. Давате ли пробиотик?

Даваме еспумизан Л, но май няма много ефект. Мисля, че с био амика нещата бяха по добре. Гледам и реклами за биогая, не сме пробвалк. Кое помогна при вас?

# 7
  • Мнения: 5 277
Био гайа давах по съвет на личната лекарка. Доволна бях, не сме имали крайни ситуации от колики, но не мога да кажа дали е било в резултат на пробиотика. Не съм сигурна, но може би не е добре да сменяте често пробиотика, както и адаптираното мляко (ако давате). Стомаха на бебето привиква (това ми обясниха за млякото, не знам дали важи и за пробиотика, но ми се стува логично).

# 8
  • Мнения: 1 495
Вероятно са колики. Моето се дереше от рев на тази възраст и в чудо се бях видяла. Спеше или върху мен или върху баща си. Давах био гайа и инфакол, но нищо не помогна. Като навърши 3м всичко приключи .  Да, възможно е цял ден да са колики. Моята имах чувството, че беше денонощно с колики.

# 9
  • Мнения: 214
Абсолютно нормално е. При нас най-много помогна носене в слинг/ерго раница. Това го успокояваше, а аз имах две свободни ръце Simple Smile

# 10
  • Мнения: 23
От газовете ги боли. Правете му упражнение притискане на коремчето с крачета. Слагайте го по корем също, колкото позволява без рев, за да се отпърди. Давайте био амика. Ако е на АМ, може от него да са газовете, включително и от шишето. Ако пък е кърмен, пробвайте по-стриктна диета.

# 11
  • Мнения: 25
На моя син правих чай от копър и му давах Газ Бимби капки 4 пъти по 3 капки след ядене (само на кърма е, АМ не е близвал). Дали от това или от само себе си, но почти нямаше колики. Може да опитате и възглавничка за коремчето с костилки + масажите споменати по-горе.

Общи условия

Активация на акаунт