Номинации за "Златна малинка" 2023

  • 4 829
  • 46
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 727
Уж да няма омраза, пък цялото мнение е омраза към български автори и участници във форума....Даже и обиди.
Нарочно пиша омраза, а не хейт. По-красива ми е думата на български.

Хей, не, Dincho, не си ме разбрала правилно, вероятно не съм успяла да се изразя.

Това, което си написала, просто изобщо не е вярно за мен.

Като започнем от това, че не само не мразя българските автори, а напротив - отделям им огромна част от вниманието си - 9 от 36-те книги, които съм прочела през изминалата година са български. Ако добавя към тях книгите на автори със сходна душевност (руски, арменски, чешки), ще станат повече от половината вероятно. И все пак си запазвам правото да не ми допадат някои от тях, да не се идентифицирам с тях, да не откривам допирните си точки и онова емпатично чувство на сливане и съпреживяване, което се свързва с удоволствието от четенето.

Всички сме с различни вкусове. И имаме право на това.

Остани си със здраве.

Възможно е и да не съм те разбрала правилно. Това е рискът на писменото общуване, когато не виждаш човека.
И на теб Честита Новата 2024 с пожелание за много вдъхновяващи книги.

# 46
  • Мнения: 7 438
"Татуировчикът на Аушвиц" - Хедър Мориц

История, толкова лежерно представена, направо нереална на фона на реалните ужаси и смърт там.

Прочетох и " Времеубежище "- най- прехвалената книга, ми нещо не я разбрах. Не ме грабна.

Последна редакция: чт, 04 яну 2024, 23:27 от happy doc

Общи условия

Активация на акаунт