Какво готвите?

  • 43 445
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Оставих го при майка му и й разказах патилата ни Wink Та излезе, че детето обичало пица, ама тази с ананаса. Ние такава не вкусваме в къщи. Въобще не ми е минало през акъла да взема такава  ooooh!

# 76
Мери, разсмя ме с тая тема, ама на тебе яйце ти се е пържило на ду...то. Laughing  Laughing И на мене ми се пъна тук едно един път ама бързо го оправих - стигнахме до нудъл сууп и оправихме работата. Ама и аз като тебе що неща изредих преди това Confused
Значи викаш поне сладоледа го уцелили. Добре, че не е казало "Еди коя си марка само ям Twisted Evil "

# 77
  • Мнения: 2 452
Хонда,
Правих гъбите - не зная дали бяха леге артис, обаче станаха супер! Аз смесих 4 вида и първо ги задуших в малко вода с ч. пипер и сол и след това ги полях с уискито; запалих го (и то взе че пламна напук на мъжа ми, специалиста по горива, к. твърдеше че няма да пламне) и след това изсипах сметаната. Станаха "влажни", т.е. със сос, обаче адски вкусни!

# 78
Цитат на: Laura
... напук на мъжа ми, специалиста по горива, к. твърдеше че няма да пламне) ...
Той нарочно така ти е казал, че му е било мъчно на човека за уискито Laughing  Laughing
Радвам се, че са ти харесали. Ама не съм ги измислила аз Wink  Grinning

# 79
  • Мнения: 4 390
Катино мезе
Гювеч
Пълнени чушки (сарми)
Постни чушки
Гювечета
Пълнено пиле
Пияно пиле
Месо с картофи
Месо с ориз
Ориз със зеленчуци
Месо със зеле
Супи
Мусака
и още много.

# 80
  • Мнения: 2 452
Цитат на: diviana

Катено мезе
Пияно пиле

Какво представляват тези удоволствия?

# 81
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Laura
Цитат на: diviana

Катено мезе
Пияно пиле

Какво представляват тези удоволствия?


Пияно пиле

1 пиле
1 бут. светла бира
125 гр. краве масло
сол, черен пипер и малко червен пипер на вкус
Пилето се осолява и се намазва с част от маслото и черен пипер, поставя се заедно с останалото масло в плик за печене и огнеопорен съд с капак и се залива с бирата.
Пече се 30-40 мин
Поднася се с картофено пюре, пържени картофи, задушени зеленчуци и много бяло вино или бира. Wink


Катино мезе

Телешко и свинско бонфиле на дребни парчета се запържват в мазнина, добавят се на дребно нарязан кромид лук, праз лук и чушки, отново се запържва и се задушава с бяло вино, гъби, апетитка, сол и малко вода. Поръсва се обилно с магданоз и се поднася в гювече.

Катино мезе 2-ри вид

Свинско или пилешко на дребни парчета се запържват в мазнина, добавя се лъжица две брашно, сол, черен пипер.
Когато се зачерви се разрежда със сока от сварени (2-3 мин) гъби. Оставя се да покъкри 15-20 мин, прибавят се гъбките нарязани на парчета.
Поднася се с резен лимон.

# 82
Аз пък за Пияно пиле знаех, че се прави така: Пилето се осолява там с разните му подправки, избира се един буркан, върху който може да се сложи да седне Laughing .В буркана се налива бира и така се слага да се пече  Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт