Частни ДГ София - моите впечатления

  • 128 177
  • 645
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 771
Щом толкова се колебаеш, просто иди и разгледай още две градини! Peace

# 601
  • Мнения: 2 149
Баазата е важна, но по-важно е кой работи с децата - защо никога не се иска среща с персонала, а само се гледат красотите на съответната градина....не че и това не е важно, но по-значимо е кой се грижи за децата. Peace

# 602
  • Мнения: 771
Права си!Абсолютно! Когато избирам градина за детето ми, искам среща с директорката и "да вляза в групата"- с идеята да видя учителката и "климата", не само хубавите килими!

# 603
  • Мнения: 2 575
изключително съм съгласна с вас!!!

За мен най-важното е човешкият фактор в градината, затова и съм преглътнала недотам добрата база на "Слънчево зайче" в името на усмивката на лицето на Ясен, когато разказва за деня си в градината, за учителките, за леля КалинЧе ( любимката ) и още и още................

# 604
  • София
  • Мнения: 1 464
Момичета, аз от варианта за частна детска градина се отказах, по-финансови причини, не защото "гроздето е кисело" Grinning
Мисля си само дали от септември ще увеличат таксите частните градини още, усетили вълната, която се очаква, поради големия недостиг на места в държавните?...

# 605
  • Мнения: 454
Относно базата в Лапину и Увекинд. Казвайки, че базата в Лапину е по-добра имах предвид, че къщата е нова, стаите в които децата си играят са големи и просторни, има отделно помещения, в които спят. Това последното не мога да преценя дали е важно, защото в държавните градини май децата спят в стаите, в които играят. За дворовете - наистина двора на Увекинд е по-хубав, защото на първо място е по-голям, и то с разлика. Има дървета, които пазят сянка, което ако децата са доста време навън си е важно. Благодаря за съветите, решихме Ники да тръгне в Увекинд и се надявам всичко да е наред.

# 606
# 607
  • Мнения: 4 300
Момичета, аз от варианта за частна детска градина се отказах, по-финансови причини, не защото "гроздето е кисело" Grinning
Мисля си само дали от септември ще увеличат таксите частните градини още, усетили вълната, която се очаква, поради големия недостиг на места в държавните?...
Да ти кажа не знам каква вълна се очаква, но аз още като видях какви мижави  шансове имам за ДГ с моите осем точки, втората половина на май я посветих на обикаляне по ЧДГ. Наистина, обикалях само в някои райони, но свободни места имаше само в една ( с месечна такса от 700 лв, общо 2 св.места). Тази, в която записах малкия, се наложи да изчакам малко, за да изпишат едно детенце от яслената група при по големите.  Така че още преди вълната места няма  Confused

# 608
  • Мнения: 562
http://bulinfo.info/clients/view/id/886

"Мила" - 300 лв с храната, няма да има увеличение от септември, Бъкстон, местата вече са заети (или поне тези за ясленчетата), но всеки може да подаде документи, за да чака ред и ако се стигне до неговия номер, му се обаждат при положение, че има свободно място.  Peace

Повече информация не мога да дам, защото ние сме от чакащите ред, но съм чувала добри отзиви.  Peace

Иначе директорката ми допадна.  Peace

# 609
  • Мнения: 1 547
Здравейте и от мен!
Бих искала да разбера има ли деца, които в момента посещават "101 Защо" и "Пламъче" и какви са впечатленията ви? В темата намерих коментари, но са от преди две години и ми се иска да науча по-актуална информация! Също, ако може някой да сподели впечатления от други градини в района на Красно село, Бели брези, Хиподрума и въобще в тази част на София! Много благодаря предварително!  bouquet

Сега виждам поста ти. Моето дете ходи от 1 година в "101 Защо"   Laughing

# 610
  • Мнения: 1 985
Много съжалявам, че чак сега го виждаш, защото прочетох отзивите ти за градината в другата тема и ако го знаех по-рано, вероятно щях да взема друго решение или поне да отида до "101 Защо"! Вече записах моя син в "Детство мое" пък ще видим какво ще излезе! Дано да имаме късмет и ние там! Praynig

# 611
  • Мнения: 21
http://bulinfo.info/clients/view/id/886

"Мила" - 300 лв с храната, няма да има увеличение от септември, Бъкстон, местата вече са заети (или поне тези за ясленчетата), но всеки може да подаде документи, за да чака ред и ако се стигне до неговия номер, му се обаждат при положение, че има свободно място.  Peace

Повече информация не мога да дам, защото ние сме от чакащите ред, но съм чувала добри отзиви.  Peace

Иначе директорката ми допадна.  Peace

И аз бях чула добри неща за "Мила". Като отидох там, си промених мнението. Цената наистина е 300 лв. Не мога да твърдя нищо за възпитателните методи, но базата дори не се доближава до моите очаквания. А все пак и тя е важна. Показаха ми 2 стаи. С размери горе-долу колкото един хол на апартамент всяка - на първия етаж на блок. Едната стая - за занимания и хранене, а другата - за спане. Това добре - но не видях прозорци, а вътре се усещаше застоялия въздух, примесен с мириса на мухъл или нещо такова. И да е имало прозорци,  били са малки и не ми направиха впечатление- влязох за малко. Имаха нови легълца. Храната я осигурява фирма за кетъринг. Хранят се в пластмасови съдове.
Дворът, в който играят се намира в съседна къща, а до там се стига през две градини по пътека от дъски... Ограда е нещо като брезент закачен върху мрежата, която преди е била еднинствено заграждение. Останах с впечатлението, че площадката за игра е част от двора на къща, където си живеят хора. Самата площадка е по-скоро импровизация на такава. Децата се делят на 3 групи. Директорката така и не ми обясни конкректно как става делението.
Това е  само мое впечатление и бих се радвала, ако съм сгрешила в преценката си, защото цената наистина е доста приемлива. 

# 612
  • Мнения: 2 149
http://bulinfo.info/clients/view/id/886
"Мила" - 300 лв с храната, няма да има увеличение от септември, Бъкстон, местата вече са заети (или поне тези за ясленчетата), но всеки може да подаде документи, за да чака ред и ако се стигне до неговия номер, му се обаждат при положение, че има свободно място.  Peace
Повече информация не мога да дам, защото ние сме от чакащите ред, но съм чувала добри отзиви.  Peace
Иначе директорката ми допадна.  Peace
И аз бях чула добри неща за "Мила". Като отидох там, си промених мнението. Цената наистина е 300 лв. Не мога да твърдя нищо за възпитателните методи, но базата дори не се доближава до моите очаквания. А все пак и тя е важна. Показаха ми 2 стаи. С размери горе-долу колкото един хол на апартамент всяка - на първия етаж на блок. Едната стая - за занимания и хранене, а другата - за спане. Това добре - но не видях прозорци, а вътре се усещаше застоялия въздух, примесен с мириса на мухъл или нещо такова. И да е имало прозорци,  били са малки и не ми направиха впечатление- влязох за малко. Имаха нови легълца. Храната я осигурява фирма за кетъринг. Хранят се в пластмасови съдове.
Дворът, в който играят се намира в съседна къща, а до там се стига през две градини по пътека от дъски... Ограда е нещо като брезент закачен върху мрежата, която преди е била еднинствено заграждение. Останах с впечатлението, че площадката за игра е част от двора на къща, където си живеят хора. Самата площадка е по-скоро импровизация на такава. Децата се делят на 3 групи. Директорката така и не ми обясни конкректно как става делението.
Това е  само мое впечатление и бих се радвала, ако съм сгрешила в преценката си, защото цената наистина е доста приемлива. 
Не познавам тази градина, надявам се моят пост да е само как да кажа...нещо като съвет.
За малките стаи нищо не казвам, но за да се подсигури цена от 300 лв на месец, то трябва да бъде наето някакво такова помещение.
Храната кетеринг - добър вариант , защото кетъринг фирмите предлагат диетично приготвени храни, не знам коя е тяхната фирма, но ако тя зарежда няколко градини, значи готви специално за дечица.
Пластмасови прибори и чинии - това е най-чистият вариант. Яде се и се изхвърлят. Няма стерилизатори, няма  как ХЕИ да се меси по тази линия. По тези места е забранено да се използва посуда, която се мие, ако не е метална и не се поставя два пъти дневно в стерилизатор. Ами това е бъдещето - даже си мисля, че с времето може и това да стане - всяко дете с кутията от вкъщи, в която каквото има това яде.Оградата не ми е много ясно какво представлява, но какво повече от мрежа се желае?Че това си е ограда.  Wink Просто са пригодили двор, в който децата да играят.
От снимките ми се вижда малко като площ /мястото за игра/, но пък спретнато и весело.
Даже се чудя как са финиширали на цена от 300 лв.

Сега, по мои наблюдения, да ви кажа за "Пепеляшка" , понеже ми е наблизо и гледам отстрани как е там ситуацията.
Наели са апартамент, имат 2 големи стаи /ама все пак апартаментски, което ще рече около 17 м2 всяка/. Иначе вътре преди беше много приятно като обстановка.
Децата не играят в така обособен двор, а се извеждат в една квартална градинка, където няма нито къщички, нито пейки, а само една пързалка и една лодка май имаше. Ами да, квартална градинка, водят ги в група до там, 2 госпожи с тях, около 15 деца наблюдавам.
Цената мисля, че е около 200 лв на месец, но си плащате за смяна на памперс  Rolling Eyes Това аз не го разбирам като практика, но явно има някаква причина да ти искат пари, и ако детето ви е около 1-2 години и е с пампи, значи мсмятайте 20 дни по 4 лв /за 2 памперса/ = 80 лв за памперсоци. И пак ще финиширате на 300 лв .

# 613
  • Мнения: 4 300
Това с памперсите ме довърши. Верно, че цената е ниска ( 200те лв имам предвид), но да се плаща на смяна... А и кой може да каже колко пъти е имало нужда от смяна на памперс детето ми. Тъпо ми се струва това.
За металните чинии ми е странно newsm78. В ДГ, където ще ходи синът ми, съм почти сигутна , че не са метални. А имат собствена кухня и присъстват в списъка на ХЕИ, т.е. проверяват ги.

# 614
  • Мнения: 2 149
Значи, държавните градини имат метални купички и чини, които 2 пъти на ден под часовник се поставят в стерилизатор, няма друг начин. РИОКОЗ следи за тетрадка, в която пише час на стерилизация и подпис на извърилата това нещо. Peace

Общи условия

Активация на акаунт