Раждане в Окръжна болница София? За и Против?

  • 25 703
  • 129
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 12 554
Моля! Hug   bouquet

Просто понякога е хубаво да прочетеш мнение, в което реализмът е водещ. Вярно е, че при бременните емоцията е на първо място, но както казваш ти не трябва да се прекалява.
А и както казва по-горе моята приятелка masha понякога като чета мненията се чудя аз в тази болница ли съм родила аджеба!? newsm78

# 121
  • sofia
  • Мнения: 8 937
Аз пък онзи ден бях на свиждане на третия етаж. Толкова чисто и хубаво, леглата са от тези дето се повдигат, лъскави подове, хубави врати (а не като се провикне някой в коридора и да те събуди). Като сравних, в родилното си е направо мизерия.
Май родилното е девета дупка на кавала.  Thinking

# 122
  • София
  • Мнения: 521
И аз живот и здраве октомври ще раждам в Окръжна болница. Имам уговорка с д-р Жекова. За обстановката не зная в стаите на отделението не съм влизала, но за мен е важно, че имам пълно доверие на Жекова. Много е отзивчива и отговорна. Каза да и звъня денонощно ако нещо ме притеснява. Така и правя Wink Помогна ми с куража и увереността, която ми вдъхна след като в 13г.с. прокървих. Shocked Благодарение на нея    bouquet сега и бебето и аз сме ОК и дано и до края да е така Praynig Късмет на всички бъдещи мамчета, леко и безпроблемно раждане и най-вече здрави бебешоци baby_neutral

# 123
Хей, geriing и аз живот и здраве октомври ще раждам при Жекова в Окръжна. И аз моми4ета съм много доволна от нея. Малко все бърза, припряна е, но това е защото се опитва да огреее навсякъде. Изключително отговорна е....винаги ми дава кураж, и е голям специалист!
geriing дай да осъществим някакъв контакт с теб:) за кога ти е термина? Grinning

# 124
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Имам молба към мамите родили или имащи уговорка за раждане с Жекова да ми пишат (може и на ЛС) каква беше цената за раждането, как се уговорихте и какво включваше сумата?

# 125
  • София
  • Мнения: 521
Здравей Ligeq  Simple SmileОтговарям със закъснение, но днес прочетох, че си писала.Моят термин е на 23.10.2007 Simple SmileЩе се радвам да си общуваме  Wink ICQ- то ми е 310 193 345. От понеделник ще съм на линия на кюто, така че пиши ще ми е приятно да се запознаем   bouquet

# 126
  • София
  • Мнения: 521
Томасе за пари нищо не мога да кажа  Rolling Eyes до момента не ми е взела и стотинка   bouquet .След раждането със сигурност иска не иска ще и дадем. Само дано всичко мине добре  Praynig
Пожелавам ти леко раждане и здраво и красиво бебенце  PraynigКЪСМЕТ и да пишеш после.
Чао за сега

# 127
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Здравейте!
Аз родих на 16.07 момиченце Катерина и двете сме добре. Раждах при д-р Жекова с уговорка. В неделя рано сутринта ми падна тапата и продължи да се точи по малко през деня. Имах и контракции през 10 мин, но не бяха много силни. Привечер контракциите станаха по-болезнени но все още доста търпими и пак на 10 мин. Тогава се обадих на Жекова и тя каза да ида да ме види. Имах разкритие 2см и тя ми предложи да остана в болницата. Аз отказах - прибрах се, наядох се като за последно, после се разхождах в къщи до 2.30ч през нощта. Тогава контракциите бяха на 5-6 мин, болезнени но търпими. Реших че е време за болницата и в 3ч ме приеха - с 5см разкритие. Тогава се обадих на Жекова, но тя прецени че има време и няма нужда да идва още, но се разбра с дежурната лекарка ако напредне раждането да я извика. Направиха ми клизмата и ме заведоха в предродилна зала. Там не ми даваха да ставам и да се разхождам - да не ми се спука мехура и да увлече пъпна връв, само до тоалетната. Към 4ч Жекова се обади по тел на дежурната акушерка да я попита как върви при мен и дали съм спокойна. Към 6ч сутринта болките станаха на 3-4 мин, много болезнени, но разкритието си беше 5см - защото лежах според мен. Тогава реших че искам епидурална и се обадиха на Жекова. Казаха й с кой анестезиолог съм говорила и че имам тест за упойки. Жекова се обади на анестезиолога, но той беше отпуска, обади се на друг, но той беше след дежурство и не искаше да дойде, та чак третия дойде. Жекова дойде на работа преди 7ч, а смяната й беше от 8ч. Видя ме и ми каза че ще  дойде анестезиолога. Малко след 8ч дойде анестезиолога сложи ми упойката. Сложиха ми атропин два пъти и система окситоцин. За няма и 10 мин получих пълно разкритие и напъни. За по-малко от 5мин родих бебата. През време на раждането на бебето Жекова крещеше на акушерката как не иска разкъсвания и рязане. И наистина нямах такива. наложи се само 1шев заради протриване, но той е без последващо махане на конци. После ме настаниха в 6стая която се води ВИП и настаняват само момичета с уговорки. Не се плаща нищо за стаята. Има ТВ и хладилник, баня + тоалетна само за стаята, която е разделена на две - 6А и 6Б за по 2 родилки. Много бързо се възстанових и нямах никакви проблеми със ставане и сядане на дупето.
За плащането питах Жекова предварително - каза че не определя цена, а колкото реша аз да се отблагодаря на края.
Много съм благодарна и най-сърдечно препоръчвам раждането при д-р Жекова и акушер Величкова  bouquet  bouquet  bouquet

# 128
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Забравих да кажа за някои важни неща. Носете си документ за кръвна група, дори да е вписана в обменната карта. При мен беше изпусната една 1 (кр. група А1В +). Носете си дамски превръзки за родилки - дълги и дебели. Да не е лигнин, че много залепва. Може да си вземете малко шише вода със спортен накрайник - дадоха ми да пия още в родилната зала след раждането. Там стоях 2.30 ч и щях да умра за вода. След раждането дават само общи насоки за кърменето. Но при проблем винаги питайте, особено ако ви боли като захапва бебето и не сте сигурни в правилната захапка. Хубаво е да приготвите силиконови зърна и крем за зърна. Не дават вода на бебетата. Добавка предлагат като се уверят че майката не може да го нахрани и бебето много плаче от глад. На мен ми предложиха, но като отказах се съгласиха да не даваме. Въпреки това се дават съвети да ви донесат шише с вода, биберон залъгалка.

# 129
  • Мнения: 373
Доста противоречиви мнения прочетох, но явно си е напълно индивидуално дали някой ще е доволен или не.Аз родих дъщеря си преди две години там и възнамерявам, живот и здраве  края на октомври да родя и второто си дете там.Лично аз останах доволна и от лекарите и от акушерите.Бебетата ги донасят при майките след като са си починали, поне мен ме попитаха дали си я искам.По принцип те стоят при майките ,но ако поискаш да го вземат да си починеш няма да ти откажат.Акушерките отговориха на всичките въпроси, които имах и отношението на целият персонал беше добро ,затова съм за раждане там.

Общи условия

Активация на акаунт