Помощ! Голям рев след баня.

  • 1 800
  • 50
  •   1
Отговори
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Синът ми е на 3 месеца и обожава да го къпем. Играем си в банята смеем се и всичко е прекрасно до момента, в който започна да го обличам. Започва един ужасен рев, от който всяка вечер, ми се къса сърцето и не мога да го успокоя. Това продължава от самото начало, след като ни изписаха. Смених няколко вида млека за тяло, в случай, че някой от тях го дразнят. Опитах на различни места да го обличам, един път в банята, друг път в спалнята. Навсякъде е достатъчно затоплено за да не му е студено, но ефект няма. Рев и пак рев Cry. Вече започнах да си мисля, че е преживял някакъв стрес при раждането или в болницата и сега прави някаква асоциация. Моля, споделете ако и вие сте имали подобен проблем и как сте се справили с него. Предварително благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 688
На тази възраст и сина ми беше така...
Преди това не даваше да го съблека-рееевввв,после не даваше да го облека-реввввв
Просто всяка вечер се въоражавах с търпение,бързо го намазвах,обличах и давах бибата;говорех ,пеех,всичко което се сетиш...
Просот и този период отминава...
Не мисля че е стрес,моето диване просто не искаше да го обличам,може и той да е така...децата хич не обичат да се обличат,като поотраснат,просто свикват с процедурата,но и сега не му е приятна на сина ми
Успех и търпение  bouquet

# 2
  • Мнения: 262
Мила kk тази тема все едно аз съм я пуснала. И при нас е ама абсолютно същото. Особено рева се обостря като трябва да му обличам ръкавите. Забелязах че е малко по-спокоен ако банята и обличането не е близко по време до часа му за ядене. Освен това по-малко плаче ако не е много преуморен. В началото го къпехме след като не е спал 2-3 часа и 1 час преди ядене и ефекта беше Cry. Затова смених тактиката и го къпя 1 час след като е ял и е поспал малко и сега плаче по-малко. Мисля си че това ще го израсте с времето. Да се надяваме! Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 2 914
Ами обича да се къпе детето и не иска да свършва Wink

Не се притеснявай, има ревливи бебета Rolling Eyes
1.Пробвай да му отвличаш вниманието.Например с някоя шумна играчка, но му я покажи преди да го извадиш от коритото Peace
2.Дай му биберона baby_neutral
3.Остови го първо по корем и първо му масажирай гръбчето.

Друго не се сещам Rolling Eyes Ако не става , просто се изключи Mr. Green
На кумата ми детето беше така и нищо не помагаше......израсна го.
Е още обожава да се къпе де Wink

# 4
  • Мнения: 2 677
При сина ми това беше период, който отмина.

# 5
  • Мнения: 262
Период е, преминава.  Не е стрес от родилния дом. И моето момиченце беше така. Така плачеше, че чак се захласваше. Опитахме да я къпем през ден. Помогна.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 185
Май наистина доста бебчета минават през този период.
Според мен са гладни, защото на моята дъщеря като и дадях шишето се успокояваше.
В банята си играе и е весела, но почне ли обличането все едно я колим докато не си получеше шишето  Mr. Green Когато сме я къпали по-рано е била по-спокойна.

# 7
  • Мнения: 154
  При нас не е само след баня , ами всеки път като я обличам  #CrazyИначе много обичаме водата , голям кеф,ама после .....рев  Sad
Най обича да е гола,почнем ли да се обличаме става страшно!

# 8
  • Мнения: 3 478
Ами едва ли е стрес преживян в родилния дом според мен. Моята щерка се вижда колко е голяма и още ми го прави този номер всяка вечер.

# 9
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
И ние сме така. Първо мрънка преди баня. Как го съблека и спира. Започва да се смее. По време на банята също се смее, гука абе супер. До момента , в който започна да го обличам. Направо му удря един рев. И когато захапе бибероната с храната спира. Laughing

# 10
  • Мнения: 359
допреди месец и при нас беше така...мислех да пусна питането си тук

но сега откакто решихме да опитаме да я къпем по-рано, така че след като е изкъпана, масажирана и облечена да остава повече от час до храненето нещата се подобриха  Mr. Green Ние хапваме на 4 часа през деня и всъщност изтегляме последното папкане за деня с 1 час.

Пробвай!

# 11
  • Мнения: 198
Напоследък подозирам, че реве просто защото иска да си седи голичка и да рита Twisted Evil
защото започва да вдига пара, когато слагам памперса Laughing

# 12
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Пробвала съм да е нахранен преди баня. Половин час, друг път един час, също и непосредствено преди банята, защото ние сме на поискване, но и това не помага, също и да е спинкал преди това. Ефект няма явно наистина си е някакъв период, който трябва да надрасне и се надявам бързо да отмине. Успокоих се малко, като разбрах, че не сме единствени.

# 13
  • София
  • Мнения: 282
И аз имах същия проблем с моята кукла! Просто обичаше много да се къпе! Пробвали сме всичко но нищо не помогна. Излезне ли от водата оставаше без въздух и ми се късаше сърцето.Започнах да я къпя през ден, за да плаче по-малко.И така цели 5 месеца без нито един пропуск. И изведнъж спря. Просто с времето се промени. Така че бъди търпелива и се надявай по скоро да отмине този период!

# 14
  • Мнения: 2 039
Съшият беше на тази възраст-рев,ама рееев  ooooh! Сега плаче по-малко при обличане,защото вече се захласва по разни неща и му отвличаме вниманието  Heart Eyes Не се тревожи,ще отмине с времето  Hug

# 15
  • Мнения: 5 362
Кали беше същата.
Голям кеф,докато я къпем,а после ревеше,та се късаше.
Временно явление е,не се притеснявай Wink

# 16
  • Мнения: 94

Поради тази причина ние преместихме банята сутрин( ако има кой да ти помага). И аз си мислех, че не иска да я обличам, но сутрин всичко се развива много спокойно - правим гимнастика, масаж, обличане с усмивка.
Дано да се справите, че е много неприятно за майката. Аз се чуствах ужасно!

# 17
  • Мнения: 2 040
Нормално е... и в момента като я взема от коритото и става страшно .. ама ако я оставя тя да реши, трябва цял ден да се къпем  Grinning

# 18
  • Мнения: 17
И ние имахме същия проблем за известно време. Къпем я в корито в стаята и в началото като я извадехме от коритото веднага я слагахме на постланата предварително хавлия в/у повивалника и започваше един рев.... Нещото, което подейства при нас е гушкане - баща й я вади от коритото, а аз я чакам до него с хавлията, увивам я и известно време се гушкаме и си говорим. Така май й отвличаме вниманието, защото много обича да е във водата. Докато се мажем и обличаме малко мрънка, но това е поносимо.

# 19
  • София
  • Мнения: 607
И при нас положението е подобно докато сме в коритото всичко е ок , но извадим ли я започва да протестира .Но понеже сме по големи се заплесва и е по лесно. Така че търпение и пак търпение . newsm10

# 20
  • Мнения: 5 026
И при нас положението е подобно докато сме в коритото всичко е ок , но извадим ли я започва да протестира .Но понеже сме по големи се заплесва и е по лесно. Така че търпение и пак търпение . newsm10
И при нас беше същото. Ще отмине и този период  Peace

# 21
  • Мнения: 56
До 7-я месец положението беше ужасно.Докато го обличах млякото в устата,защото като се разревеше не си поемаше въздух и посиняваше.На два път щях да полудея от тревога,духам в устата не си поема въздух......ужас направо.Сега пак е неприятна процедурата,но другите са прави ,че си отвлича вниманието с разни неща.И аз съм на мнение,че се израства и не вярвам дае някаква травма от родилното.
Моят съвет е:къпеш го по-рано или сутринта,ако е добре с перисталтиката може даже да го нахраниш преди баня,гушкането преди процедурите също върши някаква работа,репертоар с песни,маймунджелъци,биба,втори човек до главата му да  говори нещо.Не искам да те плаша,но в близките месеци сигурно няма да се подобри особено положението,просто детето е с характер.

# 22
  • Мнения: 3 456
Май наистина доста бебчета минават през този период.
Според мен са гладни, защото на моята дъщеря като и дадях шишето се успокояваше.
В банята си играе и е весела, но почне ли обличането все едно я колим докато не си получеше шишето  Mr. Green Когато сме я къпали по-рано е била по-спокойна.
Абсолютно същото беше и при нас !!!

# 23
  • Мнения: 999
И при нас беше така, щом изкарахме Мими от коритцето и рев до скъсване newsm45.Вече от доста време я къпем във банята седнала на столче, и вчера реших да я изкъпя във коритцето за да си по пляска във водата, и като я изкарах пак рев а вече не е бебе.Просто някой бебета много обичат водата  bath1

# 24
Здравей,кк напълно те разбирам защото и ние бяхме така.Моятя дъщери4ка пищеше ще кажеш 4е я  колят.Ако твоето беб4е оби4а биберон- залагалка давай го веднага след банята ,при мене този метод действаше и сега  ве4е не пла4ем след баня.Желая ти успех Grinning

# 25
  • Мнения: 311
ха като прочетох всичко се подсмихнах и то защо?!моите красавци бяха същите и то по 2.рев и нищо не помагаше ни биба, ни маймунджилъци, ни играчки.цялата ставах вир вода от зор.действах много скоростно с мазане и обличане .бяха така от 3-тия до 6-тия месец ,но го израстнаха.опитай да са по спокойни преди баня без много емоции.пробвай и да намалиш градусите на водата да е около 36 ако къпеш с 37.ако ли не здраве да е търпение му е цаката.успех!

# 26
  • Мнения: 81
  При нас ситуацията беше същата. Опитах много варянти в опит да търся причината и.........я открих. КАто извадя малкта от коритото, не я увивам веданага в хавлията й, а я занасям до скрина голичка където я чака затоплената хавлия. Спря да реве. Експериментирай, опитай като мен - може да помогне.

# 27
  • Мнения: 679
И при нас положението е подобно! Преди около седмица-две надаваше такъв рев, че просто не можем да го облечем, един път чак посиня, ей излезе ми ъкълеца Sick После започнахме да го задържаме повече във водата, плицикаме го, правим пляс-пляс с крачетата и още куп други забавления измислихме  Mr. Green След като го извадим от водата многооооо му говорим, показваме му разни неща  и особено една нощна лампичка във формата на звездичка, която много обича! Пак плаче, но не както преди - до захласване, дори към края на обличането вече няма нужда от биба!!!
Мисля че ще премине - дано е скоро ! Успех  Peace

# 28
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Ами обича да се къпе детето и не иска да свършва Wink
Така е, аз давам биба и нещо, което не е играчка (редуувам 3различни дистанционни)  Laughing

# 29
  • Мнения: 729
И моника много реве след баня но не когато я извадим от коритото а когато започна да я обличам.Рееееееев до посиняване.Воаръжавам се с търпение и се надявам някой ден и това да премине.

# 30
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ние също имахме един такъв период - рев след баня дори и по време на самата ... отмина от самосебе си ... по принцип и до момента не обича много обличането и събличането /повечето бебета са така/ но сега е доста по-лесно преминава някак си в игра

# 31
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Благодаря на всички за съветите. Мисля да опитам с по ранен час за къпане. Дано помогне. Ако не, просто ще чакам да отмине този период Simple Smile.

# 32
  • Мнения: 2 381
Този рев ще го израсте, бъди сигурна.И при нас беше така.
Всъщност все още се противи, когато слагам памперса.

# 33
  • Мнения: 227
И  ние сме така,след баня като дръгна на я обличам рев,тръгна да я обличам за навън рев,да се опитам да и оправя ръкавче или чорапче пак рев.Предполагам че ще премине и този период. Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 5 079
Ние правехме същите номера. Не му се шашкай, ще го израсте. Не вярвам "нещо да му е останало", абсурд е на тази възраст да има спомени и да прави асоциации. По скоро плаче, защото прекъсвате нещо приятно и от шока в температурната разлика. Пробвай да го слагаш бързо в предварително затоплена хавлийка, също така и млякото/олиото, с което го мажеш да е предварително загрято. Топлото успокоява бебчетата. Най- вече не излъчвай шаш и паника, защото и той го усеща и се чувства още по - уплашен. Говори му, пей, показвай играчки, викай татито да го разсейва, ние се събирахме цялата рода и се правехме на маймуни...  Embarassed
Незнам дали се кърмите, ако да, още по - лесно: увиваш го директно от ваничката в затоплена хавлийка и даваш цица. После сит и спокоен си го обличаш.  Wink Колко пъти съм го укротявала така, ех спомени, спомени...! Crazy

# 35
  • София
  • Мнения: 1 272
Нашето бебче е много спокойно, но имаше период в който така плачеше след баня. Оказа се че са и са възпалили ушичките и когато попадне влага явано я болеше. другото което забелязах е че когато с къпането се занимават повече от един човек също е много нервна и ревлива, Може би понеже аз си я гледам абсолютно сама и я къпя сама и тя е свикнала да е само с мен. Искам да кажа обаче всички деца са ралични и всяко си има своите странности.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 435
О, не, не се притеснявай, дъщеря ми и до ден днешен бучи, когато банята свърши и дойде време за обличане.

# 37
  • Мнения: 1 264
Доскоро и ние се засинявахме от рев след баня. Първо, защото не спи преди това и е уморен и раздразнителен, второ - гладен е и трето - предпочита да е гол.
Ама как се радва като го събличам преди баня  Grinning
Сега пак мрънка, но поне не се съдира от рев.

# 38
  • Мнения: 74
И ние имахме такъв период и все още имаме такива вечери, когато не е спала, изморена е и е гладна. Така че опитайте да се къпете по-раничко, после малко игра и като дойде време за ядене тогава се приспивайте.

# 39
  • Мнения: 391
Сестра ми имаше такъв проблем с дъщеря си  и с времето разбра ,че бебето реагира така ,защото се страхува от бодито ,което му облича .Става дума за боди ,което се слага през главата. Това обаче го разбраха след мнооого време За това за моето бебе купих бодита ,които се закопчават отпред  и не се налага да ги обличам през главата на детето.Не зная дали  тази е била причината ,но дъщеря ми изобщо не  плака  като бебе  нито преди ,нито след къпане,не плаче и сега .Вече е  на година и два месеца и преминахме на бодита,които се обличат  през главата ,но тя е по-голяма и няма проблем.

# 40
  • Мнения: 1 878
Някой деца просто не обичат водата - както нашия батко, но с възраста това се попроменя.

# 41
Същия случай в наше село. Обожава да се къпе, да се търкля по хавлията но стигне ли се до обличане - рев като по закон. Мойта "теория" е че спира да усеща кожата си, връща се в "нормално"/облечено състояние, нищо не заема сетивата му -> сеща се че е гладен.

# 42
  • Мнения: 1 284
и ние бяхме такана тази възраст, но вече не е така спокойно  Peace

# 43
  • Мнения: 151
И ний го имаме същия проблем.  След като я изкарам от вани4ката зано4ва едно дране, едни писани докато не и по4на масажа.Докато я ма4кам вси4ко е ок, но по4на ли да я обли4ам вси4ко се повтаря. Sad
Ще 4акам да видя дали ще мини този период!! newsm78

# 44
  • Русе
  • Мнения: 2 354
оф, и при нас е така! аз си го обяснявам с това, че преди да се родят естествената среда на бебетата е водата.... и затова мн се кефят като са във вода... но няма никакво място за притеснение, всички са минали по този път Simple Smile

# 45
  • Мнения: 474
Не съм чела всички мнения до тук и сигурно ще повторя казано и от други мами, но при моя син имаше същия период на кански рев след баня. И внезапно един ден след баня не плака, а започна да се смее.  Laughing
Когато ревеше, аз правех следното- подбирах дрехи, които са максимално лесни за обличане, давах му едно шумкащо пликче в ръчичките, за да млъкне поне за 1 мин., мажех и обличах със скоростта на светлината, а той се скъсваше от рев.
Сега ми е смешно като се сетя какво чудо наставаше и аз как плуввах в пот от напрежение и бързане, а ръцете ми все едно се връзваха и ставаше по-бавно...  Laughing

# 46
  • SOFIA
  • Мнения: 158
Малката ми дъщеря днес става на три месеца и от както сме си дошли от родилния дом всяка вечер при къпането е този неуписуем рев.Какво ли не опитахме приказки , песни и т.н. правихме се на маймуни.Но открихме начин -около час преди времето за хранене  се къпеме и май най -важното е  че й затоплям олиото за масаж/на парното или в микровълновата печка/. Преди като беше студено започваше да пищи невероятно.Дано отшуми скоро и при нас както казват другите мами.Пожелавам и на вас успех!!!

# 47
  • Мнения: 17
и ние минахме този период , но когато бяхме на 1 годинка. Мислех си , че му е хубаво във водата или му е студено като излизе мокър , но просто се скъсваше от рев , даже до опити за повръщане сме стигали от вживяване . При нас подейства моменталното пъхане на биберона в устата след баня и пускането на любимия музикален канал. Всичко свърши когато стана топло и лятото даже като се приберем вечер , влизаше директно в банята Simple Smile

# 48
  • Варна
  • Мнения: 773
моята е на месец и половина. реве след къпане и когато я обличаме, независимо дали по кое време на деня е. Голям ужас вече нямам желание да си я облека когато излизаме.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 773
пропуснах да кажа че много я е страх когато е гола, направо физиономията и е сякаш е видяла нещо ужасно. незнам защо е така

# 50
  • София
  • Мнения: 480
Благодаря на всички за съветите. Мисля да опитам с по ранен час за къпане. Дано помогне. Ако не, просто ще чакам да отмине този период Simple Smile.

 Peace Дано да свърши работа изместването на часа. Ние преминахме на къпане следобед и това реши проблема.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт