Черен чорапогащник и рокля с презрамки

  • 3 022
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 558
Момичета, в сезона на банкетите сме и с приятелки спорим относно това кой е по-подходящият чорапогащник за официална или парти рокля (къса, черна) с голи рамене, тънки презрамки или полукъс ръкав - черен тънък или телесен цвят?
Обувките са семпли черни затворени а висок ток.
Ще се радвам да споделите вашите мнения! 🙂

Последна редакция: нд, 10 дек 2023, 19:53 от ~desex~

# 1
  • Melmak
  • Мнения: 3 199
Аз бих сложила телесен. Можете да пробвате с двата вида чорапогащник пред огледалото.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 781
Черен.

П.П. Може да добавиш анкета.

# 3
  • Мнения: 3 744
Търсим телесен цвят на чорапогащника близък до цвета на кожата на тялото. Ако няма - черен.
Разбира се, че и в двата варианта трябва да са тънки.
Аз бих обула черен.

# 4
  • Мнения: 46
Телесен, тънък според мен.
Винаги, когато видя черния чорапогащник, някак ми разваля визията...

# 5
  • Мнения: 1 471
И аз съм за телесен. Някакъв акцент да има, иначе всичко в черно не ми е много като за весел повод.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 704
Като е парти, черен чорапогащник с блясъци.

# 7
  • Мнения: 25 724
Щом раменете са голи, значи – телесен.
Но и по принцип черна рокля стои по-добре и се подчертава по-добре с телесен чорапогащник.

# 8
  • Мнения: 432
Изберете си рокля според сезона,лятната рокля с чорапогащник е издевателство!
Телесния цвят е за предпочитане!

# 9
  • Мнения: 2 558
Изберете си рокля според сезона,лятната рокля с чорапогащник е издевателство!
Телесния цвят е за предпочитане!
Не е лятна, парти рокля е.

# 10
  • Мнения: 813
На черна рокля и черни обувки по-добре ще стои телесен цвят чорапогащник.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 14 685
И аз съм за телесен.

# 12
  • Мнения: 136
парти рокля с презрамки предпочитам боса, а и обувки / сандали на ток са ми по-удобни като съм боса.

# 13
  • Мнения: 1 348
Телесен в по-тъмната гама.

# 14
  • Мнения: 432
~desex~  Парти рокли има всякакви,включително летни с презрамки!
Не всяка рокля си отива с чорапогащник,затова питате за мнения,а снимка на самата рокля няма.
Подкрепям мнението на KallliMi .

# 15
  • Мнения: 1 348
Според етикета чорапогащника е задължителен особено на официална рокля, дори и да е 40 градуса.. Естествено това правило не важи ако отивате на плажа.

https://zaneya.com/%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d1%82%d1%80%d1%8f%d0%b1%d … 1%80%d0%bd%d0%b0/

Последна редакция: нд, 10 дек 2023, 21:17 от Sephora

# 16
  • Мнения: 8 579
Щом раменете са голи, значи – телесен.
И аз съм на същото мнение. Голи рамене- телесен цвят. При други черни рокли може и да е черен чоропогащника.

# 17
  • Мнения: 8 940
аз съм за телесен, но искам да видя роклята и обувките.

# 18
  • Мнения: 2 558
Няма конкретни рокля и обувки. Въпросът е принципен. Обувките са зат преби обикновени семпли черна кожа с висок ток. Роклята НЕ е с дълъг ръкав, къса, черна, тясна с дължина мини или до коляното.

# 19
  • Мнения: 8 940
Има и много ефектни чорапгащници, но не знам дали роклята го позволява. И можеш да сложиш акцента на чорапогащника.

# 20
  • Мнения: 2 448
От чисто любопитство, гугълнах "Малка черна рокля" в нета.
Естествено,на по-голяма част от снимките дамите са с чорапогащник с телесен цвят.Изглеждат свежо и женствено,мадамски.




Черният чорапогащник придава траурен и драматичен акцент,не парти визия


Ако не се лъжа,дори Коко Шанел е облякла първия модел на легендарната рокля, с чорапогащник с телесен цвят

Последна редакция: нд, 10 дек 2023, 22:34 от VanessaDE

# 21
  • Мнения: 432
Sephora   Според кой етикет?! Грозно е да си с чорапогащник когато самата рокля не го позволява!
Всяка жена трябва да се чувства красива,а това не става като се налагат етикети!

# 22
  • Мнения: 2 448
Мисля,че Sephora е права.Някъде бях чела,че не е прието на официално събитие да се пуснеш по боси крака,чорапогащникът е задължителен,дори и през лятото.

# 23
  • София
  • Мнения: 28 781
Така е.

# 24
  • Мнения: 1 348
Sephora  Според кой етикет?! Грозно е да си с чорапогащник когато самата рокля не го позволява!
Всяка жена трябва да се чувства красива,а това не става като се налагат етикети!

Никой не казва обратното, но има правила и норми на поведение и етикет, кога и как да се обиличаме, коя дреха, цвят, дължина на полата.....и куп още неща. Бях пуснала линк към статия за малката черна рокля и как да се носи според Шанел.
https://zaneya.com/%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d1%82%d1%80%d1%8f%d0%b1%d … 1%80%d0%bd%d0%b0/
Някога имаше едно предаване Модни престъпници мисля, че се казваше, някой от участниците бяха убедени, че са страхотно облечени, докато не показваха снимките им на случайни минувачи и много бързо отразяваха, че всъщност са облечени нелепо, когато експертите промениха визшята им, зад стъкло ги гледаха различни хора и всеки изказваше мнението си, естествено на другия полюс след драстичната промяна не само на облеклото,  но и на прическата. Много е полезно някой да те отрезви, че всъщност си ужасно облечен, но ти вярваш, че си върха.
Имаше друго предаване пак модно и им дадоха задание, да се облекат за парти в замък, огромен избор от дрехи едната се облече с тигрова рокля и високи обувки. Участничките беше убедена, че е "ударила десетката" и е най-красивата, но експертите по облекло се смяха с глас.


По повод чорапогащите четох има значение дебелината, ако лято супер тънък и фин, ако е зима се допуска да е малко по-плътен, но в никакъв случай много плътен.

Аз от години се интересувам от стил на обличане и бесите крака не са допустими, преди години си спомням подиграваха стила на народните ни представителки, че бяха боси и по чехли. Бизнес етикета изисква да не се виждат пръстите на краката.

# 25
  • Мнения: 598
Никакви голи крака за официални случаи. Има много тънки чоропогащници по 5-10 дениера. Правят кожата на краката кадифена и супер гладка.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 186
Пробвайте с чорапогащник цвят Касторо..🍀

# 27
  • Мнения: 5 179
+1 за етикета. Голям фен съм и винаги си личи, когато някой се старае в тази посока. Дори за елементарни неща като бели чорапи и брой закопчани копчета при мъжете или брой бижута при жените. В какъв ред се използват приборите на масата, в каква посока се загребва супа, какво се чупи с вилица и какво се реже с нож, къде стои чантата на дамата, когато е на маса и т.н., и т.н. Фен съм на всички такива "дворцови" тънкости.
Но! Далеч не смятам, че всяко събитие изисква подобен етикет Simple Smile тЪ на въпроса - телесен. Изобщо не харесвам тънък черен чорапогащник (аз не харесвам, лично мнение). Ако преценя, че обстановката и аудиторията позволяват слагам от тези, които имитират черни чорапи с някакви ушички или подобни заигравки, които са ми много симпатични и страшно много ме забавляват Simple Smile

# 28
  • Мнения: 776
Мое мнение, никой да не се засяга, но ми е супер смешно по коледните банкети жените да се обличат с летни рокли с чорапогащници. Това не е въобще секси, комично е. Има си подходящи рокли за всеки сезон. Поне до лакътя някакъв ръкав трябва да има, ако платът е по-тънък, за да се сложи чорапогащник, ако ли не, платът  трябва да е по-плътен. Това голи рамене с чорапогащник… Не се засягайте, но е далече от секси визията, каквато се цели на фирмените банкетчета. Преди време коментирахме една позната, че не е с адекватно облекло /беше с тънка, лятна рокля посред зима в едно заведение, специално си я купи за вечерта, бюстие, разголена/ и се оказахме прави: така се подреди, така се разболя, че после два антибиотика пи, доста дълго време и беше лошо. После го отчете, и тя самата си каза, че е било твърде студено в заведението и с тази тънка рокля голяма глупост е направила… но след дъжд качулка.

# 29
  • Мнения: 2 009
Във вашия случай телесен ленен чорапогащник . Според мен черния щеше да стои добре ако роклята беше друг цвят . На мен не ми харесват изчистените черни има едни с едни блестящи кръгчета той е страхотен .

# 30
  • Мнения: 9 137
Точно така е за етикета.
Официална рокля винаги с чорапогащник и косата събрана на кок(но вече се размиха тези правила).Мъжете с официален костюм винаги с риза с дълъг ръкав.Чорапите на мъжете винаги в цвета или на обувката или на панталона и тн.Но в този случай бих заложила на черен чорапогащник от най-фините дето си прозира кожата и цвета е далеч от черен,загатнато по-тъмно просто.Но аз като цяло не си падам по телесния цвят.

# 31
  • София
  • Мнения: 19 322
Зависи и от краката. Като цяло, харесвам леко тъмните чорапогащи, примерно графит 10 или 15 den или много тъмен телесен, който на крака стои като тен.
Преди години не смеех да обуя черен чорапогащник, колкото и да бяха модерни, заради тънките си крака.
Аз пък не харесвам рокля с презрамки и ботуши до коленете, колкото и да са гъзарски. За такива случаи ходя направо с обувки или ги нося и се преобувам, ако времето съвсем не позволява.

Последна редакция: пн, 11 дек 2023, 19:05 от Cuckoo

# 32
  • Мнения: 1 471
И аз съм с тънки крака и не се харесвам нито с черен чорапогашник, нито с черен клин. Въобще такива впити неща като клинове и чорапогащници избягвам. За протокола, нашият банкет мина. Колежките с разголените рокли сега са настинали и на лекарства.

# 33
  • Мнения: 1 348
Правилата се променят, нормите се разчупват, но класата си е класа, много богати хора има вече, но манталитета и нивото не могат да скрият. Гладах в тик ток такива правила и колкото и да съм прочела, интересувам се наистина много, пак научих нови неща. По повод роклята с презрамки за зимно парти, може би наистина е добре авторката да преосмисли тоалета си.

# 34
  • Мнения: 3 251
Дрехата трябва задължително да е съобразена с повода, часа и времето.

# 35
  • Мнения: 3 792
Фин и тънък, качествен черен чорапогащник. Може да е с блясък. Черни рокли нося с телесен или сив чорапогащник, само ако обувките ми са в цвят различен от черен.
Взискателна съм към телесните чорапогащи, трябва да са тънки, цветът трябва да пасва на кожата, не всеки става и е трудно да се изберат.

# 36
  • Мнения: 432
Това е коледен банкет,не е вечеря с високопоставени лица,за да коментирате за етикет!
Нелепо е да ходите на дискотека и банкети с кок и чорапогащник задължително,не сте на вечеря с президента,че да го раздавате изискано.

# 37
  • Мнения: 1 348
Фирмената парти е също официално събитие, защо смяташ, че етикета е само за президента. Особено пък с колеги в работна среда е добре човек да е доста обран. Винаги можеш да станеш за резил.

# 38
  • Мнения: 432
Не е достатъчно официално,че да се спазва етикет,ако вие го правите,добре.
Ваш си избор е да следвате норми и принципи,но от няколко страници пишете само за етикет,оставете хората да си се обличат както искат.
Хората със свободен стайлинг съчетават повече облеклото си,отколкото тези (изисканите),мое мнение,не е нужно да сте съгласна,нито да спорите кое как било.

# 39
  • Мнения: 3 792
Смешно е да се говори за етикет за фирмени партита, където както се видя има и хора с дънки и с официални анцузи.
Етикетът е за политиците например да не се излагат пред кралски особи и държавни глави. Но и те не са много в час като ги гледам.

# 40
  • Мнения: 1 348
Не е достатъчно официално,че да се спазва етикет,ако вие го правите,добре.
Ваш си избор е да следвате норми и принципи,но от няколко страници пишете само за етикет,оставете хората да си се обличат както искат.
Хората със свободен стайлинг съчетават повече облеклото си,отколкото тези (изисканите),мое мнение,не е нужно да сте съгласна,нито да спорите кое как било.

Аз не споря, а изразявам мнение, и на никого не се налагам, а вие откронено се заяждате! По-спокойно го карайте.

# 41
  • Мнения: 432
Sephora  Щеше да си проличи ако се заяждах,и аз изразих мнение по-горе,но не го налагам!
Вие откровено се заяждане за неспазващите етикет,не знам какво ви интересува кой как се облича...

# 42
  • Мнения: 5 179
Никой никому не пречи да се облича, както пожелае Simple Smile Аз съм първата, която облича рокля с къс ръкав посред зима, защото на жега не държа и съм с вързана коса пак по същия повод Simple Smile И не, не се разболявам после.
Въпросът тук беше кой как би се облякъл в ситуация Х. Ако никой не искаше мнение темата нямаше да я има Simple Smile

# 43
  • Melmak
  • Мнения: 3 199
Имам зимна рокля с тънки презрамки. Плътна материя, с блестящо е. Не съм се разболявала с нея.

# 44
  • Мнения: 136
Зависи къде е фирменото парти - в нощен клуб ще отида без чорапогащник, а в ресторант 5* ще си сложа 8den.

Етикета се променя, както и целия свят 🙂

За едно вечерно парти тази седмица мисля да сложа новия си Baby-G в черно и златно, харесва ми как се комбинира със златни бижута. И без чорапагащник 😃 Роклята е черна с презрамки

# 45
  • Мнения: 678
Черна рокля и черни обувки, задължително черен чорапогащник. Телесен бих сложила единствено на обувки в нюд, даже за такива бих предпочела да съм без чорапогащник. Като цяло, намирам телесните чорапогащници за ужасни 😏

# 46
  • Мнения: 470
Щом е за коледно парти, със сигурност бих избрала тънък черен обаче с блясъци ✨ има толкова готини модели, точно това е повода за тях. Понеже и аз сега трябва да избера за нова година как да се наглася, темата ми стана интересна.
Съгласна съм, че гол крак не е ок за зимата на официален повод, но като е купон може и да не е строго.


# 47
  • Мнения: 4 527
Момичето пита за парти рокля за фирмен купон, къде я пращате по етикети, официални събития... 😆
Аз лично, за себе си, бих избрала фин черен чорапогащник или графитен. Ако има някаква закачка, акцент - още по-добре (само ако по роклята няма детайли обаче). Разбира се, че и телесен става и тук единственото правило е как се харесваш повече и какъв тип чорапогащник ти стои по-добре с конкретния тоалет. Толкова е просто.

# 48
  • Мнения: 136
За танци на високи токчета на мен ми е най-удобно да съм боса.

# 49
  • Мнения: 11 018
Ако черният чорапогащник е много фин и тънък, и се съчетава добре с роклята, защо да простее. Несполучливите телесни нюанси с блясък на ликра могат да са още по-лошо решение.

# 50
  • София
  • Мнения: 19 322
Тук вече става дума за лични предпочитания, каквито и дизайнерите имат, а какво остава за простосмъртните хора с различен ежедневен стил, външност, доходи и начин на живот.
Гледам по някои сайтове, че като облекло за парти показват костюми, подобни на които аз нося всекидневно. Но за друга може да е екзотика.
Ако човек не ходи редовно на солариум, не зная доколко красиви са бледи голи крака. Особено ако пуши и се налага излизане.
Вътре се предполага, че е отоплено, ако ще навън да е -20о Бррр, утре застудява, а при ММ ще има някакво джамбуре... ще се въздържа от рокля с презрамки Simple Smile

Последна редакция: чт, 14 дек 2023, 17:26 от Cuckoo

# 51
  • Мнения: 1 471
Определено за фирмени партита в кръчма не бих спазвала етикети. Даже не мисля, че си заслъжава да си облека нещо по-така, защото повечето си бият на цигания след определено време. Но аз съм от хората, коиото не се вълнуват от такъв тип събития, за разлика от някои колежки, за които е едва ли не събитието на годината.

# 52
  • Мнения: 136
ами с фин чорапогащник 8den или боса няма значение - зимно време е еднакво студено.

# 53
  • Мнения: 2 722
Черната рокля ми върви с тънък черен чорапогащник, някак не ми харесва контраста от това как гледаш черна рокля и отдолу изведнъж някой много светъл или много тъмно бежов чорапогащник.

Тъкмо имам подобна чуденка и аз, но относно рокля в цвят бордо. Чудя се дали с тънък бежов или тънък черен. Единият вариант е да я нося с черни ботуши, а другия с обувки в цвят бордо или бежови. А, имам и чорапогащник в цвят бордо, но ще стане твърде голямо натрупване и не мисля да го нося.

# 54
  • София
  • Мнения: 19 322
Римона, бежов повече ми харесва. На черен фон червените обувки ще се изгубят. Но пък бежовите визуално удължават крака със същия чорапогащник.
Особено ако ръцете са голи, някак бежовите крака ми изглеждат по-добре. Но е малко въпрос на вкус, не толкова на стил

# 55
  • Мнения: 3 792
Римона, аз бих я сложила с бежов чорапогащник с обувки бордо. Аз спазвам правилото, че чорапогащникът трябва да е по-светъл от дрехата или обувките. Дори и роклята да е черна, няма да сложа черен чорапогащник, ако обувките са бежови.

# 56
  • Мнения: 678
Римона, аз пък бих заложила на чорапогащника в бордо, обаче ако е изчистен без блестушки и цветът е същият като на роклята. Не бих обула бежови обувки през зимата, в комбинация с тежкарски есенно-зимен цвят като бордото пък абсурд.

# 57
  • Melmak
  • Мнения: 3 199
Днес е нашето коледно парти. Роклята ми е черна, обувките също, ръкавите са дълги, чорапогащника - телесен.

# 58
  • София
  • Мнения: 38 704
Аз пък много трудно си намирам хубав телесен чорапогащник. Или са твърде матови или твърде лъскави, цветът не ми хареса... Ако случайно си намеря, ще го скъсам. 😁

# 59
  • Мнения: 2 722
Аз пък много трудно си намирам хубав телесен чорапогащник. Или са твърде матови или твърде лъскави, цветът не ми хареса... Ако случайно си намеря, ще го скъсам. 😁
Именно. Аз съм по същия начин, затова съм предимно с черен.

# 60
  • София
  • Мнения: 38 704
Тю, вчера си скъсах чорапа, умрях от яд! Плътен, черен, със силикон, без дантела. В смисъл хем е секси, хем не е. Сега трябва пак да търся такива.

# 61
  • Melmak
  • Мнения: 3 199
Аз харесвам Помпеа, не са им гадно лъскави чорапогащниците. Тези от марката на дрогерии Лили са лъскави и гадни, прецаках се с един такъв.

# 62
  • София
  • Мнения: 19 322
Аз взимам максимално тъмни телесни, ако не са от много плътните.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт