Черен чорапогащник и рокля с презрамки

  • 3 066
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 183
Точно така е за етикета.
Официална рокля винаги с чорапогащник и косата събрана на кок(но вече се размиха тези правила).Мъжете с официален костюм винаги с риза с дълъг ръкав.Чорапите на мъжете винаги в цвета или на обувката или на панталона и тн.Но в този случай бих заложила на черен чорапогащник от най-фините дето си прозира кожата и цвета е далеч от черен,загатнато по-тъмно просто.Но аз като цяло не си падам по телесния цвят.

# 31
  • София
  • Мнения: 19 445
Зависи и от краката. Като цяло, харесвам леко тъмните чорапогащи, примерно графит 10 или 15 den или много тъмен телесен, който на крака стои като тен.
Преди години не смеех да обуя черен чорапогащник, колкото и да бяха модерни, заради тънките си крака.
Аз пък не харесвам рокля с презрамки и ботуши до коленете, колкото и да са гъзарски. За такива случаи ходя направо с обувки или ги нося и се преобувам, ако времето съвсем не позволява.

Последна редакция: пн, 11 дек 2023, 19:05 от Cuckoo

# 32
  • Мнения: 1 585
И аз съм с тънки крака и не се харесвам нито с черен чорапогашник, нито с черен клин. Въобще такива впити неща като клинове и чорапогащници избягвам. За протокола, нашият банкет мина. Колежките с разголените рокли сега са настинали и на лекарства.

# 33
  • Мнения: 1 485
Правилата се променят, нормите се разчупват, но класата си е класа, много богати хора има вече, но манталитета и нивото не могат да скрият. Гладах в тик ток такива правила и колкото и да съм прочела, интересувам се наистина много, пак научих нови неща. По повод роклята с презрамки за зимно парти, може би наистина е добре авторката да преосмисли тоалета си.

# 34
  • Мнения: 3 256
Дрехата трябва задължително да е съобразена с повода, часа и времето.

# 35
  • Мнения: 3 806
Фин и тънък, качествен черен чорапогащник. Може да е с блясък. Черни рокли нося с телесен или сив чорапогащник, само ако обувките ми са в цвят различен от черен.
Взискателна съм към телесните чорапогащи, трябва да са тънки, цветът трябва да пасва на кожата, не всеки става и е трудно да се изберат.

# 36
  • Мнения: 460
Това е коледен банкет,не е вечеря с високопоставени лица,за да коментирате за етикет!
Нелепо е да ходите на дискотека и банкети с кок и чорапогащник задължително,не сте на вечеря с президента,че да го раздавате изискано.

# 37
  • Мнения: 1 485
Фирмената парти е също официално събитие, защо смяташ, че етикета е само за президента. Особено пък с колеги в работна среда е добре човек да е доста обран. Винаги можеш да станеш за резил.

# 38
  • Мнения: 460
Не е достатъчно официално,че да се спазва етикет,ако вие го правите,добре.
Ваш си избор е да следвате норми и принципи,но от няколко страници пишете само за етикет,оставете хората да си се обличат както искат.
Хората със свободен стайлинг съчетават повече облеклото си,отколкото тези (изисканите),мое мнение,не е нужно да сте съгласна,нито да спорите кое как било.

# 39
  • Мнения: 3 806
Смешно е да се говори за етикет за фирмени партита, където както се видя има и хора с дънки и с официални анцузи.
Етикетът е за политиците например да не се излагат пред кралски особи и държавни глави. Но и те не са много в час като ги гледам.

# 40
  • Мнения: 1 485
Не е достатъчно официално,че да се спазва етикет,ако вие го правите,добре.
Ваш си избор е да следвате норми и принципи,но от няколко страници пишете само за етикет,оставете хората да си се обличат както искат.
Хората със свободен стайлинг съчетават повече облеклото си,отколкото тези (изисканите),мое мнение,не е нужно да сте съгласна,нито да спорите кое как било.

Аз не споря, а изразявам мнение, и на никого не се налагам, а вие откронено се заяждате! По-спокойно го карайте.

# 41
  • Мнения: 460
Sephora  Щеше да си проличи ако се заяждах,и аз изразих мнение по-горе,но не го налагам!
Вие откровено се заяждане за неспазващите етикет,не знам какво ви интересува кой как се облича...

# 42
  • Мнения: 5 201
Никой никому не пречи да се облича, както пожелае Simple Smile Аз съм първата, която облича рокля с къс ръкав посред зима, защото на жега не държа и съм с вързана коса пак по същия повод Simple Smile И не, не се разболявам после.
Въпросът тук беше кой как би се облякъл в ситуация Х. Ако никой не искаше мнение темата нямаше да я има Simple Smile

# 43
  • Melmak
  • Мнения: 3 430
Имам зимна рокля с тънки презрамки. Плътна материя, с блестящо е. Не съм се разболявала с нея.

# 44
  • Мнения: 136
Зависи къде е фирменото парти - в нощен клуб ще отида без чорапогащник, а в ресторант 5* ще си сложа 8den.

Етикета се променя, както и целия свят 🙂

За едно вечерно парти тази седмица мисля да сложа новия си Baby-G в черно и златно, харесва ми как се комбинира със златни бижута. И без чорапагащник 😃 Роклята е черна с презрамки

Общи условия

Активация на акаунт