Какво сирене давате мами?

  • 1 455
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 915
И аз мисля, че под "свежо" разбират "неузряло"...Но производителят май нарочно не го пише както си е... Thinking

А за неузрелите сирена имаше такова мнение във форума:

Цитат на: Andrea$
Неузрелите сирена по принцип не са полезни и за големи хора. Ето малко информация за технологията на производство.
Цитат:
Зреенето трябва да продължи поне 40 дни. Толкова е времето, което е необходимо на млечнокиселите бактерии да се развият и да унищожат вредната микрофлора. Те я 'изяждат' и така продуктът става безвреден. До момента не е измислен друг начин за справяне с този неблагоприятен фактор. В тази връзка препоръчваме да не купувате и консумирате неузрели сирена (каквито често се продават в магазинната мрежа у нас), тъй като може да си навлечете проблеми бъбреците и черния дроб.


Докато бях бременна, не ядях незрели сирена...

# 16
  • Мнения: 3 334
пробвала съм и овче и краве,но все още сме малки за да й давам редовно сирене.

# 17
  • Мнения: 1 586
Пак го задъвкахме това свежо сирене Simple Smile
Чета, сигурна ли си, че свежото сирене е неузряло? И на мен така ми звучи, но не намерих доказателства. Опитах се да открия информация за технологията на производството, но не открих. Само 2-3 упътвания как да си направиш домашно "fresh cheese" намерих, от които съдя, че се пропуска периода на зреене, ама не мога да ги ползвам като доказателства. Дори от статиите в кулинар.бг, дето цитирах в предната тема не става ясно дали е узряло. Аз се бях засилила да взема телефоните на производителя и да се осведомя за технологията на производството, ама нещо ме домързя Simple Smile Пък и не го хаесвам това сирене...
Все пак въпросът как да преценяваме зрелостта на сиренето е интересен. Някой знае ли някакви лесни домашни тестове?

# 18
  • София
  • Мнения: 2 858
Цитат на: Шани
Краве - купешко!
Laughing

# 19
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Ауууу тази сутрих дадох на Бобо съвсем мъничко сирене - краве, което обезсолявам от 3 дни. Голям смях падна - като започна да се мръщи и да прави едни физиономии  Laughing , накрая си завря и двете лапички в устата и започна да го чисти  Laughing
Следващия път ще пробвам да го сложа в нещо.
Поне ме разсмя рано сутринта  Laughing

# 20
  • Мнения: 3 932
Краве, но добре обезсолено.

# 21
  • Мнения: 1 809
Давам обезсолено краве сирене-купешко Wink
Започнах да й го давам с попарата сутрин по малко, някъде към 7-мия месец.
Не ми се е мръщила , но преди това не съм давала само сирене-сигурно щеше и тя така да реагира, ако бях пробвала.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: zvetizvetkova
Давам обезсолено краве сирене-купешко Wink
Започнах да й го давам с попарата сутрин по малко, някъде към 7-мия месец.
Не ми се е мръщила , но преди това не съм давала само сирене-сигурно щеше и тя така да реагира, ако бях пробвала.

И аз така. Но забелязах, че когато е напълно обезсолено сиренето Мони не го харесва и не си иска попарата. Та затова сега го слагам само в една вода и в нея си остава. За моя вкус пак е безсолно, но на нея й харесва...

# 23
  • Мнения: 3 146
Краве (в кутия от с.Дянково, Разградско) препоръчвам го , както и козе от баба (селско лично производство).Давам и Моцарела, гледам, че налита и на синьо сирене.Но все пак сме вече на близо 1,4 г.Козето го давах още от 7-8 месец с попарата.А за кашкавал просто умира.

# 24
  • Мнения: 928
Цитат на: Valery
Ауууу тази сутрих дадох на Бобо съвсем мъничко сирене - краве, което обезсолявам от 3 дни. Голям смях падна - като започна да се мръщи и да прави едни физиономии  
Хм,моят пръв опит беше подобен,но когато и дадох от соленкото сиренце си омете попарата за секунди.Така че дотам бях с обезсоляването на сиренето.Слагам го само в малко вода,колкото да се поизмие от солта и бухам в попарата.Яде,та ушите й плющят. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт