Предстои ми инсеминация - тема 34

  • 22 241
  • 748
  •   2
Отговори
# 660
  • Мнения: 76
Флауър, какво те притеснява, аз на всичките инсеминации правех по един, със и без стимулация. То точно един ти трябва, за да стане Simple Smile Горе главите, на всички пожелавам само положителни мисли и успех ❤

# 661
  • Мнения: 157
Здравейте, момичета!

Присъединявам се и аз в темата. Този месец, ако отново е неуспешен, стартираме с първа инсеминация. На 33 години съм и с мъжа ми опитваме от близо година. Към момента единственото нещо, което се открива, е не особено добра спермограма - понижена подвижност и ниска морфология. Чувам, че инсеминациите не са особено успешни, но ще дадем шанс. Hands Pray

Пожелавам успех на всички, които в момента са в процедура или им предстои!

# 662
  • Мнения: 33
Аз като чух инсеминация и грейна усмивка на лицето ми.. нали уж при липса на проблеми вероятността всеки месец е 25%, и не знам защо реших, че с инсе са към 50%.. и много се зарадвах и обнадеждих.. после гледах, че е към 10-15%, но пак си мисля, че е по-голяма вероятността от нормалните опити.
В крайна сметка двете седмици чакане са малко като котката на Шрьодингер.. или има, или няма.. та моят краен оптимизъм ме кара да вярвам, че е 50%, макар и ментално да знам, че не е Simple Smile Всеки месец си е ново начало.
Успех!

# 663
  • Мнения: 157
И аз така си мисля, че би трябвало да са по-добри шансовете от това естествено да се опитаме вкъщи. И също се мъча да се успокоявам с това, че ако проблемът е, че правилните плувци трудно достигат до целта, то това също ще им е от помощ. По-скоро по един странен начин се притеснявам, че ако не стане след 4-те инсеминации, ще се сдухам много, ноо засега няма да го мисля. Радвам се, положително съм настроена и дори нямам търпение да стартираме. 🙂

# 664
  • Мнения: 20
Момичета, трябва само 1 добър плувец, всичко друго вече си е до организъм. И аз чета как доста дами , които са имали проблеми с овулация и тн , са успявали при първи опит. При мен проблем няма, мъжът ми е с лошите показатели, така че много се чудя дали ако не е успешна първата инсеминация , направо да говоря с лекаря и да действаме с ICSI , защото не ми се ще да си обърквам хормоните в продължение на още 3-4-5 месеца. Защото при положение, че не е при мен главния проблем, аз колкото и фоликули да пукам, ако няма достатъчно силен материал, само излишна загуба на време, съсипване на хормонален баланс и изпилени нерви от чакане и надежди. Ще пиша след консултация с лекаря в петък да споделя какво сме говорили.

# 665
  • Мнения: 33
Аз се сдухвам първите 4-5дни от цикъла и после надеждите се вдигат бързо. Този месец ми беше най-тежък.. много вярвах, че след ЦС ще стане естествено, но уви.
Миналия месец към 22ден ми се беше появило някакво течение (или може би донякъде си търсех оправдание да отида на АГ да каже дали са се пукнали фоликулите.. отложиха ми инсе с два фоликула, защото не били хубави). Та отидох на нормален АГ, нищо конструктивно не каза.. но ми пусна МБ. Всичко добре, но пишеше “Възможни са субективни оплаквания свързани с повишена киселинност на вагиналния секрет”. Така че стискам палци това да ми е проблемът и вече да стават нещата. Ако не, следващият месец - отново.

# 666
  • Мнения: 69
Явно и при мен се получава така, няма и следа от Ц а попринцип ми е точен на 14 ден след О идва по часовник,  така че сутринта съм на кръвен.
Относно фоликулите, преди два месеца бях на летрозол защото имах само 4 фоликула, и 4те станах доминантни, три се пукнаха но нямаше резултат, за инсето пък бяха 2 пукнаха се и пак нищо. Вярно че при повече от 1 шансовете уж са по големи но не е задължително.

Winter^^ На мен цикъла не ми идва докато приемам прогестерон. След като го спра идва след ден..два. Имай в предвид, че и при теб може да е така. Аз също съм за кръвните тестове. (Дори докато съм в процедура не правя домашни- направо кръвен на датата, писла съм и преди) Успех!

Аз пак съм си само с един Ф (въпреки Кломифена)... Rolling Eyes
[b[/b]

# 667
  • Мнения: 418
Съжалявам за отрицателните тестове! Аз също съм с тест за утре или вдругиден, но от вчера и днес имам отрицателни престо и явно няма да го бъде. Също имах много големи надежди, че понеже нямаме никакъв проблем, че ще стане от първа Инсе, но това вече ни е втора и няма абсолютно никакъв резултат. Не приемам прогестерон и мога да си спестя кръвния, първият път правих и не е имало изобщо опит за имплантация.
Сега се чудим дали да правим трета и четвърта протоколно, за да ни одобрят от фонда и да правим инвитро, дали да е на същото място, или просто да си караме на естествени опити с надеждата, че все някога ще стане. Знаете, след процедура очакванията са големи и разочарованието също. 🙂
При нас стимулациите са леки, предпочитат да има по 1 или максимум 2 ДФ, при повече отказват процедура.

# 668
  • Мнения: 33
V_gs, не го отписвай още съвсем, щом имаш 1-2дни още до тест.
Не знам как си с годините, ако имате време, действайте без процедури. Догодина ставам на 35 и.. не ми харесва вече накъде отивам..
Аз лично след вече над 2г опити ми е трудно да издържа психически и реших, че щом 25цикъла естествено не е станало(редовни сме били, само 1-2Ц сме пропускали опити), ще правим процедури. Така се чувствам по-спокойна, защото знам, че правя нещо. Но при всеки е различно.
Приемах всякакви добавки, правих детокси.. отказах се от естествените начини за подпомагане плодовитостта.. Времето ще покаже всички тези хормони, които пия, как ще се отразят дългосрочно.

# 669
  • Мнения: 418
Аз съм на 29, но като започнахме опитите бях на 26. И ние изчакахме 2+ години преди да започнем с инсеминациите. ММ е на 39 обаче, въпреки, че при тях не е от такова значение. За твоята възраст все го броят преди 35 и след, но познавам не малко момичета с ИЯР преди нея и такива с много добри показатели след. Разбирам те за спокойствието. И аз точно затова реших да започнем от някъде. Знам, че ако не правим следваща сега, после ще се обвинявам, че сме си загубили времето. А то разочарование винаги има, факт!
Стискам палци на всички чакащи!🍀
 Флауър, изобщо не съжалявай, че е един Ф, при мен с Кломен също имаше 1, бяхме правили една стимулация на естествени опити. При мен обаче с него Ф стана задържан и явно не ми подейства добре.

# 670
  • Мнения: 33
Не издържах до утре. Тестът днес на ден 14 е отрицателен. Утре ще пусна кръвен, за да е сигурно.

# 671
  • Мнения: 418
Съжалявам Любаник! Все още ти стискам палци за кръвния 🍀

# 672
  • Мнения: 20
И аз направих един бърз и е отрицателен, ще видим утре кръвния, но нещо пак изпаднах в отрицателни очаквания Sad

# 673
  • Мнения: 16
Здравейте! Отчитам се с първа неуспешна за съжаление инсеминация. Чудя се дали да продължа при същия лекар или да искам второ мнение. Много ми е объркано.

# 674
  • Мнения: 125
Здравейте! Отчитам се с първа неуспешна за съжаление инсеминация. Чудя се дали да продължа при същия лекар или да искам второ мнение. Много ми е объркано.

Защо искате да смените лекаря? Ако сте усетили неглижиране, лошо отношение и прочие - сменете.
Шансовете за бременност при инсеминации не са особено големи. Но пък са най-щадящи за нас.  Дори и при инвитро не е гарантирано на 100%, че ще стане бременност. Лекарите не са богове, всеки случай е различен и би следвало да променят подхода си при всеки неуспех и да търсят причините. От един опит според мен не може да се съди за качествата на лекаря, освен ако с нещо не ви е показал, че не може да разчитате на него/нея.
Скачането от лекар на лекар и търсенето на бързо решение въобще няма да ви помогнат. Това е процес, който отнема време и изисква търпение. Успокойте се, помислете и ако не го усещате, че е вашият човек - сменете.

Общи условия

Активация на акаунт