нуждая се от успокоение и съвет

  • 1 941
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
още един съвет
отиди не при един, а при 2-3ма специалисти...!
така ще имаш различни становища...

# 16
  • Мнения: 210
З слуха всичко е наред - заслушва се в рекламите и даже танцува с балета на Слави.
В този малък град няма добри специалисти. Личният ни лекар казва че всичко е наред.
Аз отдавна си мисля че трябва да я заведа на невролог но тук в Карлово няма къде. Мисля си сега като си ходим на Варна да я заведа така че ако някой може да ми препоръча специалист да казва.
Причината да не я заведа че всички майки на по големи деца като споделя и ме успокояват казват че не виждат да изостава в развитието си та понякога си мисля че в мен е проблема.
Аз все пак ще я заведа на невролог може да ми се изсмеят но поне ще съм спокойна.
Ако някой може да ми препоръча невролог във Варна или в Пловдив /може и до там да отидем в някой по топъл ден/

# 17
  • Мнения: 175
Да, д-р Калева е много добра наистина, но тя не е невролог. Но и тя може да ви помогне - щом не е затворен фонтанелата, тя може да направи Трансфонтанелна ехография и да види има ли някакви
отклонения в мозъчето...

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Гледай сега, току що се обадих по телефона на един мой приятел, лекар в Карловската болница. Тъкмо отива на работа.
Та обърни се първо към д-р Нася Димитрова в детското отделение можеш да я намериш и тя да прецени къде да ви изпрати. Може би след това, най-добре в София.
Но първо се консултирай с нея.

# 19
  • Мнения: 6 206
Ако ще е Пловдив, пиши ми на лични, ще ти дам и телефони и кабинети, аз съм ги разцъкала вече нашите детски невролози плюс тази ехографията. Sad

# 20
  • Мнения: 4 414
няма да повтарям другите мами...ние също имахме проблем...нещата са поправими, просто трябва да се вземат мерки...ако решите да идвате към София, бих препоръчала д-р Тодорова - невролог в клиниката, където ходехме ние/където е и д-р Калева, от която също съм много доволна/...пиши ми на лични, ако искаш.

сега се сещам, че май точно в Карлово имаше такава клиника за лечение и рехабилитация на ДЦП...не се стряскай от името - там помагат на всякакви деца, които са със забавено двигателно развитие по някаква причина...не зная дали е клиника или е към някоя болница - поразпитай лекарите, не може да не знаят.
успех!

# 21
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Аз ще внеса малко успокоение. Детенцето на братовчед ми беше също като вашето. Спомням си, че проговори почти на 2 годинки!!! Дотогава - нищо. И те се бяха притеснили, но се оказа, че нищо му няма, просто такова си е детето. Обаче ела я виж сега - на 4 годинки е и ги побърква, не спира да бърбори и е като въртолет из стаята. Явно си наваксва. Така че споко, но не е лошо и консултация със специалист да направиш, така ще си още по-спокойна.
Simple Smile

# 22
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Виж това което ти е написала Лиорена, това е най-доброто заведи детето на лекар, на един , на два няма зна4ение. Мисля, 4е ще се успокоиш, когато поне двама лекаря ти кажат , 4е на детето нищо му няма. Наистина всяко дете се развива по-разли4ен на4ин, но има някакви граници. Питай вашата лекарка да ти обясни  и да ти каже какви са те,така и на теб ще ти е спокойно. Може да те посаветват какво да правиш , за да му помогнеш на детето.

# 23
  • Мнения: 3 591
Според мен ако детето контактува с нас по някакъв начин всичко е ОК - имам предвид да отвръща на усмивки, да се заглежда по предмети, да се смее като му правиш муцунки, да писка като не му харесва какво правиш или да се радва на обратното.... На тази възраст не е необходимо да говори.

малкия ми син малко преди рожденния си ден се научи да сяда, за стоене прав и дума неможеше да става. Дори и като го държа неможеше да опъне крачета и да "стъпи".
Проходи късно,  аз се бях притеснила, защото има астма и няколко пристъпа които неможахме веднага да овладеем (нали знаеш че ако повече от 3 мин е без кислород може да се увреди мозъка)

Сега е на 2 и изоставащото дете говори 2 езика, беснее като терминатор, снощи примерно скочи от кухненската маса с главата надолу да показвал как се скача да плува в басейна.... Rolling Eyes  ooooh!  Rolling Eyes  #Shocked

като се нарева пак почна да дивее Simple Smile Нито помен от изоставащото бебе.....

Прото си е бил по-бавен.... А и аз имах с кого да сравнявам - батко му проходи на 9 месеца, на 6 можеше да си стъпва на крачетата и т.н. и т.н.....  
Но никога на никого не позволих, дори и пред себе си да си кажа"може би нещо му има".... Въпреки че знаех, че може и да му се е уведил мозъка при пристъпите като бебе.  
Винаги нещо вътре в мен ми казваше че е ОК.

# 24
  • Мнения: 1 072
Мая, мила, иди на лекар за свое успокоение, но според мен  Praynig ... няма проблем.. Аз например съм проходила на годинка и 2-3 месеца, също съм проговорила доста по-късно (може би защото съм от двуезично семейство). И зъбките късно са ми пораснали, изобщо съм си изоставала, а после всичко си е дошло на мястото Simple Smile дано и с твоята щерка всичко е наред! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт