Кога проговориха вашите деца

  • 2 170
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами на година и 5 месеца е, казва само мама, баба и кака.........

# 31
  • Мнения: 1 877
Съседчето Сашко не говореше до втората си годинка ,само отделни думички,после като почна - не можеш да му затвориш устата.

# 32
  • Мнения: 8 917
Има време Grinning Гери бърбореше малко думи, но на годинка и половинка като започна да "мели" постоянно - не спира Mr. Green

# 33
  • Мнения: 2 910
Дъщеря ми проговори късно, около 2г. и 6м., като преди това повтаряше само отделни думички и то не много.

# 34
  • Мнения: 1 202
Не се притеснявай за говоренето . Аз все така виках за моя син, че няма да проговори защото до 2г.и 6-7мес. говореше само мама,тати,баба итакива бебешки думи. Но като го пуснах на градина проговори и то доста бързо. Peace

# 35
  • Мнения: 5 362
Ще повторя другите, но мисля че имаш прекалени очаквания за тази възраст на детето...
Peace
Калина говори много,но някои неща не й се разбират.Свързва по 2 думи вече,а изречения не прави.Отделни думи знае много и всеки ден повтаря и научава по някоя нова.
Но всичко си е строго индивидуално.

# 36
  • Мнения: 2 040
Дъщеря ми на 1,8год. започна да използва все повече думи, опити да прави изречения и основното беше - повтаряне на всяка една дума която чуе, като папагал ...
Сега вече немога да затворя устата й, нон- стоп нещо говори .. на места все още трудно разбирам думата, тъй като тя неможе още да казва Р, Ц, Ш, Щ .. но леко, по леко се разбираме , пък и тя непрестава да повтаря неразбираната от мен дума, заедно с другите, та чак докато предположа за какво иде реч ... а ако види зор с мен детето, отива да го посочи ... Grinning

# 37
  • Мнения: 990
Не се притеснявай, прекалено е малко детето за да имаш такива очаквания.Моите деца са на 1г и 2 м. и речника им се състои от 5-6 думички.

# 38
  • Мнения: 62
ООООООООООО ! АМА хич не се притеснявай! Мойто дИте е на 1 и почти 1 месец и само :гъля гъля: казва и крещи хахаххахахаах! Много е индивидуално! Говорете му и в един момент, изведнъж ще се вдъхнови.....   bouquet

# 39
  • Мнения: 999
Мими знае отделни думи и само тях повтаря особено застанала пред огледалото.Говори си на нейния език, изречения още не прави.

# 40
  • Мнения: 801
Радост от няколко дни когато я викам; Ела, Ела", тя "казва" - лалала
а когато играем с топката и й викаме Гооол, тя отговаря с "гогогогого", макар това да не е "проговаряне" все още, с баща й се чувстваме много щастливи, когато го прави, толкова е сладко. Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 2 784
Калина говори много,но някои неща не й се разбират.Свързва по 2 думи вече,а изречения не прави.
Теди, става дума за прости изречения, например:"Мамо, дай!", "Бебе плаче." и т.н. Ако свързва две думи, това вече е просто изречение. Честито!  bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 2 019
Голямата ми дъщеря проговори след 3г. Много се притеснявах, но всички ми казваха "Всяко дете си е различно...", "После няма да можеш да й затвориш устата...", "Ще проговори направо като голям човек...". Е, проговори, но не като голям човек. Сега е на 10г. и наистина не мога да й затворя устата, но си има и проблеми и то сериозни. Ужасно съжалявам, че тогава не потърсих мнението на специалист, чак сега започна да работи с логопед. Та съветът ми към всички е: ако имате и най-малкото съмнение, че нещо не е наред не се колебайте и не чакайте да ви успокояват, че всичко ще се оправи, а се посъветвайте със специалист. По-добре да ви кажат, че нищо му няма на детето, отколкото после да се окаже, че е късно.

Общи условия

Активация на акаунт