Проблеми със съня

  • 750
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, имам следния казус, бебето ми на почти 2 месеца от самото прибиране вкъщи от болницата вечер е неспокоен, плаче, не може да заспи без бял шум, яде доста на често, въпреки че си яде необходимото количество АМ, заспива към 3-4, някой път и към 6-7 и през деня спи почти непробудно, даже пропуска хранения, като се опитвам да го събудя по всевъзможни начини не се получава, обърнал е деня и нощта, първоначално дължах това на коликите, но те започнаха да намалят лека по лека, а в "режима" му няма подобрение, тук таме спи по цяла вечер с едно събуждане за ядене към 3 и пак заспива, но това се случва от дъжд на вятър и тамън да си кажа, че има подобрение и следващата вечер пак е борба. През деня спи спокойно и непробудно без намеса на бял шум или полюляване, докато вечер това не се е случвало досега. Как да му изградя някакъв що годе нормален режим да го кажем?

# 1
  • Мнения: 8 952
Аз не мисля, че има някакви правила относно нощния сън... Май си е изцяло въпрос на късмет.
Хубавото е, че бебето е на АМ и ще бъде по-заситено и няма да се буди често от глад.

Голямата ми дъщеря храних с АМ и от втория месец започна да си спи по цяла нощ.
Малката кърмих на поискване и ми се е будила до тригодишна възраст всяка нощ по няколко пъти. Изпробвах всичко.

Аз не разбрах вечер в колко ляга. Предполагам, че вечер има къпане.

Съвсем нормално е бебетата да имат нужда от бял шум за успокоение. Все пак в корема на майката са чували именно такива звуци. А през деня, така или иначе, от всички дейности наоколо си има някакъв шум. През нощта  епо-тихо.

# 2
  • Мнения: 394
Като начало, почвате да будите всяка сутрин горе долу по едно и също време, което ви устройва да бъде такова и занапред, например между 7:00-7:30.
Също, не оставяте да спи повече от 1:30-2:00 през деня, за да не изостава с храненията. Ако трябва събуждате бебето, сменяте му памперса, миете го и го храните.
Вечер пак така слагате по едно и също време за нощен сън, например 19:30-20:00 часа. Като гледате преди това да го нахраните и изкъпете, така че да го приспите в това време.
Като станат тези неща и ви се поизясни вече можете да почнете да гледате интервали, дремки и така.
Да кажа че не съм консултант по сън и споделям колкото знам, има си и професионалисти.

# 3
  • Мнения: 218
Много е рано да се говори за режим на бебе на 2 месеца.

# 4
  • Мнения: 5
Да, за това, че е рано за режим ми е ясно, но поне търся начин за подобие на режим, за улеснение най вече на мен. Благодаря ви за отговорите, тъй като мъжа ми работи на смени и ми помагаше за къпането, то всяка седмица беше различно, ако евентуално това влияе на нощното спане на малкия, което не е изключено, започвам да го къпя всяка вечер по едно и също време за начало. Снощи го изкъпах в 21 часа, заспа си, но след 1 час някъде се събуди и до 3 часа се носехме на ръце, цяла вечер се събуждаше, мрънкаше, общо взето беше ужас...

# 5
  • Мнения: 1
Здравейте. Колко дремки има през деня и по колко време?
Ако се наспива през деня за това му е трудно вечер. И ние имахме такъв период през 3 и 7медец. Понякога ми помагаше повиването, леко колкото да се успокой и като заспи я отвивах. Покривах лицето за 1-2 мин с пелена, това успокоява бебетата, успокоява пулса, отпуска ги и заспиват.
Успех🍀

Общи условия

Активация на акаунт