До кога изварявате...

  • 11 985
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
В момента, в който започна да пълзи и да се въргаля по земята реших, че подобен труд и хабене на ток е излишен.

# 61
  • out of space
  • Мнения: 8 573
На Гери изварявах до навършена годинка, но тогава се престаравах, сега мисля да престана към 6-7 месец...е, ще изварявам, но един път седмично, а не като сега- всеки ден.

Абе изобщо Юли ще е доста ощетен- некърмен, неизгладен...непреварен  Grinning   33uu

# 62
  • Мнения: 7 821
Цитат на: logo5ka
В момента, в който започна да пълзи и да се въргаля по земята реших, че подобен труд и хабене на ток е излишен.


И за така  Wink .

# 63
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Erica
Абе изобщо Юли ще е доста ощетен- некърмен, неизгладен...непреварен  Grinning   33uu


Ами така са вторите  Wink

# 64
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Рая

Тук не може да се прави никаква аналогия с пушенето- вредата от него се проявява след години, цигарения дим е канцерогенен, може да предизвика алергии и т. н.
Това, че стерилизацията е безсмислена не е моя приумица- чувала съм го от лекари, майки и най-вече го чета по бебешките сайтове- американски и английски. А лекарите, които я препоръчват изглежда имат много консервативни виждания. Но няма и да навреди- така че всеки си решава как му харесва. За мен поне беше допълнително задължение сред многото други.


Аналогията е следната: в моя живот относно здравето на бебето ми се допитвам единствено до съветите на педиатъра, който съм избрала за личен лекар на детето си и който го познава от петия му ден. Това, че на някоя майка детето й е здраво, въпреки че не е изварявала не означава, че моето няма да пипне някоя инфекция и после да се чудя откъде ми е дошло до главата.

Не бих казала, че лекарите ни са консервативни. А за английските лекари аз лично имам много особено мнение. Така де, англичаните като цяло са много хигиенични - къпят се във вани (все още е масово) и нямат смесители. Но - всяка майка преценява кое е най-добро за нейното дете. Мисля, че след 6 месеца поне веднъж седмично е добре да се изварява.

# 65
  • Мнения: 46 526
Цитат на: Рая
А какво мислите, че може да му стане на бебето като не са изверени шишетата?! Бактерии винаги попадат в стомахчето, но това изобщо не е опасно когато са в рамките на нормалното. Познавам много майки, които не са стерилизирали и на децата им няма нищо, все пак не живеем в стерилна среда.


Бактерии да, аз лъжички и шишенца от сок не стерилизирам. Нищо не им става. Може би не си прочела, но аз писах конкретно за млякото, което е развъдник на бактерии, причиняващи чревни инфекции - те са опасни.
За стерилната среда повечето лекари съветват и да не се гладят дрешките. А и всеки педиатър препоръчва различно. Поне аз не съм попадала на такъв, който да е против стерилизирането през първите месеци от живота на бебето.
А това, че на няколко майки, които не са стерилизирали, децата им не са се разболяли, не означава, че в болниците не приемат и такива, които са имали проблеми.

# 66
  • Мнения: 76
Бебчо е на 4 м., аз изварявах първите 2 м., а сега изварявам само бибероните, а шишетата ги мия с веро и вода - с четка.

# 67
  • Мнения: 8 505
Млечните-до 8.месец,а останалите-до5,5.месец.Про следващото дете мисля да ги стерилизирам по-малко.

# 68
  • Мнения: 3 356
От две седмици спрях всекидневнато изваряване.Сега на няколко дни го правя .

# 69
  • Мнения: 140
Все още изварявам,имам стерилизатор за MW и не ми е проблем.И аз се чудя докога да изварявам? newsm78

# 70
  • София
  • Мнения: 6 743
Изварявах веднъж на ден първите 3 месеца.
След това обилно измиване с четка ,сапун и вряла вода и изваряване на 1-2 седмици.
След 5ти месец спрях тотално да изварявам.Единствено при закупуване на нова биба за шише или залъгалка - изварявам еднократно! Hug

# 71
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Нищо не изварявам мноооого отдавна!Май изварявах само първите два месеца Laughing

И аз така

# 72
  • Мнения: 154
Нищо не изварявам мноооого отдавна!Май изварявах само първите два месеца Laughing

И аз така
само дето беше първите две седмици, а не месеца

# 73
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз изварявах докъм годинката. Simple Smile

# 74
  • Мнения: 3 537
До 6 месеца изварявах.

Общи условия

Активация на акаунт