Въшки и косопад

  • 484
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте,

На 30г за пръв път хванах въшки.... стояла съм си над месец с тях, защото дерматолог ги обърка за тръбен пърхот.
Лошото обаче е , че откакто ги хванах получих зверски косопад, след третиранията и скубенето с гребенчето стана още по-зле, защото скалпа ми явно се раздразни от химията и допълнително се оскубах яко с това ситното гребенче Sad
В момента видимо нямам въшки и гниди, но косопада продължава и все още имам сърбеж тук там.
Някой може ли да ми каже дали е получавал такъв косопад и как се справихте? Купила съм Ревалид шампоан против косопад и regrowth серума ,засега няма голям ефект обаче.

Ще се радвам на съвети, понеже косата ми не беше гъста преди, но имаше обем, а сега положението е трагично.... Sad

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 916
Намазахте ли се с препарат за въшки ? Не сресвайте постоянно с гребена , а накарайте някой да ви изчисти. Правете маски на косата по често .

# 2
  • Мнения: 28

Здравейте,

Да мазах се веднъж с Виприн и два пъти с Паранит. Май проблема с въшките е решен, но скалпа ми остана чувствителен , поради някаква причина косата ми започна да пада след като получих сърбеж и разбрах, че са въшки и все още пада. Трудно ми е да слагам маски, защото каквото и да сложа върху скалпа си пада коса после, включително и след измиване със шампоан падат по 1-2 кичура коса. Все още имам сърбеж, а въшки и гниди видимо няма.

# 3
  • Мнения: 406
Добър дерматолог при първа възможност. Най-добре е да се вземе секрет от кожата на скалпа и да се изследва. Алергия ли има, паразити някакви ли са останали. Просто не е нещо, което ще решите във форума. Докато мислите, какво да правите, косата няма да спре да пада, а дерматологът знае, какво се прави.

# 4
  • Мнения: 2 480
д-р Елияна Джалдети

Общи условия

Активация на акаунт