Внимание!!! ДСК-нечувана некоректност, рискувате огромни главоболия!

  • 18 212
  • 49
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 444
Не ползвайте услугите на банка ДСК НИКОГА и по никакъв повод.Рискувате много.Това е банка, в която цари пълен хаос, няма никаква връзка в информацията между отделите, независимо, че са компютъризирани.Никой не знае какво прави и какво да прави.Клиентите, които имат нужда от справка се таксуват като досадници, нарушаващи спокойствието на чиновниците.
Ще ви разкажа абсурдите, които ми се случиха с тази прокълната банка.Директорката на един от клоновете ми беше позната, което ме накара да избера ДСК за теглене на потребителски кредит, с оглед избягването на чакане за одобрение, усвояване на кредита и други неуредици.Докато тя беше там всичко беше наред, дори и нещо да се появи, жената взимаше навременни мерки и отстраняваше проблема професионално и коректно.В един момент напусна, възползва се от по-добра оферта.Посъветва ме да бягам от ДСК, но не послушах, не ми се занимаваше, оставих се на инерцията и така останах техен клиент.Осем години съм била клиент на ДСК, имала съм огромни кредити, тъй като доходите ми го позволяваха.Изплащала съм всичко своевременно, винаги съм била точна, никога не съм имала просрочия.Пролетта се изправих пред смяна на работа, което е доста сложно при мен, магистрат съм и има дълъг , през който трябва да чакам да ме гласува Висш Съдебен съвет и т.н., което значеше няколко месеца без доходи.Започнах да търся инспектора, който обслужва кредита ми, да го уведомя и да поискам официално ако въобще може отсрочка за ,1-2 месечни вноски през този труден за мен период.Никой не можа да ми каже 3 месеца към кой инспектор да се обърна, може ли изобщо това, което искам, никой не знаеше по какъв въпрос е сложен на бюрото си, пълна анархия.Аз навъртях 2 неплатени вноски и трета наполовина и тогава се появи един, който се представи като моя инспектор.Каза, че за жалост не им пука дали имам затруднеие, че имам нередовност вече и трябва да я оправя.Започнахме да се чуваме всеки, божи ден, тъй като по това време слава богу майка ми продаваше с 2-та си братя един имот и аз поех ангажимента да погася поне по-голямата част от кредита пред този инспектор.Така и стана, майка ми ми даде пари и внесох 80% от задължението си, като занесох на испектора бележката и питах дали не се иска нещо от мен, поисках преизчисление на вноската, тъй като оставаше малка сума.Този пич каза, че всичко е наред, обади ми се след седмица и ми каза колко е вноската, която следва месечно да погасявам по остатъка и аз щастлива, че съм оправила проблема и почти целият кредит, направо забравих за случая.Минаха 2 месеца, внасях си вноските и изведнъж на вратата се звъни и ми носят изпълнителен лист от съдия изпълнител, че съм осъдена за незабавно погасяване на целият кредит, плюс съдебни разноски, такси и адвокатски хонорари.Отивам при съдията с всички вносни бележки и той изумя, добре, че сме колеги, даде ми време да се разправям с ДСК.Тук започна нечуваният омагьосан кръг, от който излизане няма.Започвам да търся инспектора си, все е зает, дни наред, накрая бил напуснал.На другия ден ми казват уволнен е заради вашето недоразумение.Оказва се след дни звънене и ходене, че просто го крият и имам нов инспектор вече, слава богу свестна жена.Свестна, но при тях никъде не отчита, че съм осъдена, напротив, излиза, че не съм искала преструктуриране и нова вноска, нещо което инспектора преди ми даде-уж.От там при юристите-те нищо не знаят, вече не е при тях случаят ми, предали го на съдия изпълнител и нищо не знаят.От там отдел проблемни кредити-там цъкат, дивят се как така е станало.Изведнъж звънят и те на въпросният ми инспектор и лично се убедиха, че той се крие.Разговаряха с негов колега и притеснени от гафа започнаха да блъфират и да ме обиждат-дали не ги лъжа, разговорите се записвали и щели да ги прослушат, това не бил истински инспектор, а служител на тяхна помощна фирма и какви ли не небивалици......Накрая взеха да ме молят да не ги съдя и те нямало да ми създават проблеми........представете си вече аз в какво състояние се намирам, притеснена, изтерзана, обидена, незнаеща къде и към кого да се обърна, защото проблема виси на плещите ми все пак.Установявам, че при внасянето на голямата сума за погасяване, по незнайни причини касиерката е превела 5 000лв. от парите не по заема, а в дебитната ми карта.От там пък са теглили за разни такси па обслужване на някакви карти, за които не съм и чувала.Питам, никой не може да ми обясни, но 1000лв. липсват.После разбрах, че три месеца е плащан тока ми с тези пари, като нямам подобна услуга включена в договора ми с ДСК.Преведох ги по заема останалите заблудени 4 000лв. и тичам пак при съдията.С него намерихме начин да изготвиме взаимно полезен план за погасяване.От ДСК вдигат рамене, хем разбирали, че нямам вина, хем нищо не можели да направят, трябвало да ми се описва имуществото, и то точно преди Коледа.Поискахме със съдията справка за остатъка от кредита, като включат изплатените от мен почти 80%, както ви казах.Е, още чакаме тази справка, което за мен е добре дошло все пак.Но сега идва още по-голямата лудост.Преди три дни получавам писмо, гневно за просрочени такси по обслужване на кредитна карта мастер галакси и стокова карта.Приложени извлечения към писмото, видно от които от тези карти са теглени пари за изплащане на разни такси по обслужване и други, незнайни, по парите начислени лихви.В едната карта от 500 останали 400лв., в другата от 3000лв са 2 300лв.За протокола аз нямам такива карти, никога не съм имала, не съм уведомявана, че имам право на тях, не съм чувала за тези две карти, по които текат разни банкови операции и ми се удържат пари за обслужване и лихви.......Търча отново с тези писма и извлечения в ДСК и ден 1-ви:младо момче, инспектор ме уверява, че не става въпрос за кредитна карта, аз не мога да чета.След кански разправии става ясно, че умея да чета, станала е грешка, но няма място за тревога, тъй като е видно, че не съм получила картите и дори не съм уведомена за тях.Нямам право на тях обаче, защото имам съдебен кредит.Това, че текат банкови операции свързани с тях той не може да обясни, но ще пита и да мина отново.Дойде втори, трети инспектор, кой от кой по-млад и неопитен и накрая отложихме за днес.Ден 2-ри: Отново млад и зелен инспектор, отново не умея да чета, след което се разбира, че чета правилно.Изобщо не може да каже какво е станало и защо и накрая решава, че въпреки да нямам право на картите, тъй като имам проблеми с кредита, той ще ми ги даде, друго не може да направи.Поне като ми се взимат пари за въпросните карти, то да ги имам и да си измият ръцете.Аз вече откачих и казах, че няма да си тръгна ако това безумие не бъде разрешено.Появи се една жена на години, видимо стар кадър.По името ми каза, че е наясно с небивалиците, които са се получили по кредита ми и с тези карти.Показа писмо, с което уведомява, че е установила това недоразумение, че не съм уведомявана и ползвала картите, които са били издадени преди 2 години и следва да бъдат унищожени и всички пари, начислени ми по тях за тези години занулени.Увери ме, че пристигне ли отговорът и разрешението за това ще ме уведоми и ще получа документ, черно на бяло, че това е станало и не дължа нищо.
Ужасно се изтощих да описвам трагедията си и неравната битка, която водя с ДСК.Дано ви е от полза и да бягате на другия тротоар, щом доближите вратите на клон на ДСК. #Crazy
Дано не ви затормозих с дългото писание, но сън не ме лови от всичко това, крайно изтерзана съм от неприятностите, в които ме въвлякоха.Убедих се лично, че при тях никой не е наясно какво се случва с даден клиент.На едно гише можеш да чуеш коренно различно нещо от това на друго, за състоянието на сметката си да речем.И това ако е банка? Знам само едно, тепърва ще ги съдя до дупка, това не може да остане ненаказано, нервите, притесненията, безсънните нощи, ужасът да не ми опишат мебелите и да остана с две деца без покъщнина.А бях толкова коректна.!!!!
Стискайте ми палци!

# 1
  • Мнения: 211
Нямам думи направо! Освен да кажа , че ти стискам палци и ти завиждам на психическата издържливост ! Пожелавам ти да издържиш до края на това мъчение и да  получиш възмездие за преживяното. УСПЕХ!

# 2
  • Мнения: 505
Съди ги до дупка  Close Нямам думи просто...

# 3
  • Мнения: 3 091
СЪчувствам ти! Аз имам приятелка, която работи там и само заради нея имам сметка. В момента се прехвърлям в друга банка. Наистина в ДСК цари ужасен хаос.

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 390
УЖАС!!!  Shocked
И аз имам сметка в ДСК, чудя се къде да се преместя?

# 5
  • Мнения: 495
съжалявам за неприятностите ти  ooooh!
аз лично съм ползвала услугите на "Експресбанк" - и те са голям пОтрес  #Cussing out
изобщо - банка ли е, не ми ги хвали  #2gunfire

# 6
  • София
  • Мнения: 1 105
Че са зле го знам от личен опит, за съжаление имам кредит при тях. Изплащам и повече никога не стъпвам там. Имам кредит и в ОББ, от които съм доволна!

# 7
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Да тези ДСК направо са ужас.
Мъжа ми има там заем и като се оженихме сепреместихме в друг град. От този клон тук ни казаха, че нямали връзка с другия клон. И като трябва нещо даправи трябва да ходи все до другия град. Един път за заема не му достигали някакви стотинки без той да знае и те му начислявали по 8 лв на ден за някви си стотинки, лихвата +10%. И за 5 дена даде още 40 лв. Обирници големи. Абе ужас. Не стига че толкова много се чака винаги на гишетата... Абе нямам думи...

# 8
  • Мнения: 2 386
A aз вчера щях да пускам подобна тема за ПИБ....Направо се разревах от ядове с тях и мислех да се местя в ДСК....Ох,отчайвам се. Ако има заинтересовани ще разкажа и моята история.

# 9
Разкажи за ПИБ, аз пък мислех там да се местя от ДСК, то май ще излезе от трън, та на кактус. newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 2 623
 Shocked Отвратително !  Shocked

# 11
  • Мнения: 2 386
Така...
Имам дебитна карта на ПИБ,която изтича през февруари 2007.Ползвам я редовно. Миналата седмица,обаче, ми даде грешен ПИН код 3 пъти подред и блокира,а аз съм  УБЕДЕНА в това,че ПИН-а ми си е същия.(Тук подозирам онези сканиращите устройства,но това е друга тема)
Отивам в клона до нас- в Мусагеница и ме карат да пиша молба на РЪКА в СВОБОДЕН текст,че съм си ЗАБРАВИЛА ПИН-а и да ми го сменяли с друг  #Crazy Обидно или не-пиша аз. Глоба-5лв  ooooh!  Деактивиране на картата-1лв. Така.  Плащам и се уговаряме в петък да си взема ПИН кода от клона,а новата карта в края на февруари-от Стара Загора,защото е издадена там и предишната.
Но не би! След 2 часа служителката ми звъни по GSMa  и ми заявява,че и за тях и за мен  Shocked  ще е по-удобно ако те изискат новата ми карта от Стара Загора и ми я доставят....срещу скромната съма от 10лв.  #Crazy newsm78 (интересна политика)
Аз обяснявам,че ще си ходя и не ми е нужно това,а тя настоява  Shocked
Затварям.

Сещам се,че ми предстои интервю за зелена карта(стискайте палци) и че ми трябва тази сметка,за да се осъществи един трансфер и решавам все пак да платя още 10лв и да получа картата тук,за да ми е под ръка и тя.
Обаждам се и обяснявам това. Съответно я питам защо трябваше да плащам 6лв за ПИН на старата карта,при положение,че тя ще се деактивира в момента,в който те ми дадат новата- а тя ми казва ''съжалявам,че така се получи,няма да се повтори"  #2gunfire  #Crazy
От там идва следващия проблем: новата карта следва да се активира в края на февруари,когато изтича старата,но пък вече се разбрахме,че старата е невалидна и ПИН няма да имам,въпреки че си го платих...'Аз какво да правя до края на февруари',попитах очудено.И обясних,че карта (стара или нова) ми трябва ПРЕДИ седми февруари,заради интервюто в посолството и т.н. И питам как ще процедираме,а тя ми отговори" Ми не знам,ще видим като дойде картата...ще измислим нещо...може да я активирам по-раничко...абе ще го измислим някак си в петък"  #Crazy newsm78 Shocked
Това е ВОДЕЩА БАНКА с качествено обслужване и координираност между клоновете и изискванията! А аз съм трамвай.  Outta Joint
А,и парите ми си стоят  блокирани....


Уф,ядосах се и пуснах същата тема. сигурно ще има и други опарени.

# 12
  • Мнения: 5 468
evanescent и моята карта е блокирана, поради грешен ПИН, но в Райфайзен банк. Картата ми е издадена от Софийския им клон. След 1 седмица ми предстои пътуване до Хасково и исках да ида там в техния клон и да оправим този проблем, защото ми е супер удобно да ида там, отколкото тук да измина сума ти разстояние с автобуси и трамваи... и с детето на крачола, много ясно Whistling. Но от твоя разказ разбирам, че това няма да стане... така ли? Мислех, че щом са една и съща банка, ако ще в Куртово Конаре да идеш - няма проблем. Да се надявам ли, че ще си свърша работата в Хасково или ще ме изпратят в Софийската банка? ooooh!

# 13
  • Мнения: 2 386
Зависи от политиката на банката,но дори и да стане в Хасково, или ще си платиш,или най-малкото ще трябва да чакаш...3 работни дни.
Разбирам ужаса с движението и детето,но май ще е по-лесно така. И няма да даваш грешни пари за нещо,което е безплатно във всяка нормална държава.

# 14
  • Smallville
  • Мнения: 994
Леле,как може да съществуват още тези институции с цялата тази некомпетентност в тях.Възмутена съм,но не изненадана.Аз имах неразбории с ЦКБ пак около една карта,но след няколко скандала,закрих всички сметки. И сега мога да кажа,че съм верен клиент на Прокредит банк,досега съм нямала никакви проблеми и се надявам да нямам.Това е банка с най младия и свестен екип,на който съм попадала,досега не се е случило да не ми разяснят нещо или да са своеволничели Peace И аз съм крайно коректна и съм забелязала,че точно на такива като нас се случват такива сакатлъци

# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Мери Попинс изобщо не се учудвам от това, което ти се е случило. Момичета изобщо избягвайте да ползвате услугите на тази т-нар Банка ДСК. Майка ми работи 20 години в нея и миналия май я съкратиха за 3 дена без никаква причина. Всъщност да, единствената причина бе, че била на 55 години. Там стари бабички не им трябвали #2gunfire Ако ви пусна снимка ще видите, че трудно бихте дали на мама дори 45 години, но това е друг въпрос. Политиката на тази банка се определя от няколко души, които хал хабер си нямат от банкиране. Не искам да навлизам в кухнята, за да не ви отегча, но колегите на майка - старите и опитни кадри до един са уволнени, съкратени или напуснаха по собствено желание, след като всеки ден ги унижават и тъпчат ама страшно #Cussing out
Вчера преживяхме още една неприятност с тъпата банка - родителите ми продават апартамент, който е строен като жилищно-строителна кооперация и естествено са взимали ипотечни кредити от ДСК, които са надлежно изплатени още преди 1997 година. Сега за сделката от Нотариата излиза документ, че жилището е с ипотеки. Естествено татко хуква към ДСК и се оказва, че юристченцата на банката просто не са намерили временце 10 години да отпишат ипотеките от регистъра #2gunfire #2gunfire #2gunfire Което е тяхно задължение разбира се. И след като взели на татко 150 лева измислени такси все пак благоволили да му кажат, че той бил длъжен да отиде след като кредитите били погасени да ги уведоми, за да отпишат ипотеките. Е, питам аз защо, след като те самите пращат писма, че кредитите са погасени изцяло?!?! Ей такива простотии...Така че бягайте от тази банка...

# 16
  • Мнения: 1 417
О, това с отписването от ипотека е най-голямата дивотия, която са могли да измислят. След като си изплатиш кредита по итотеката си задължен да отидеш и да се отпишеш, ама явно никой инспектор това не го казва. Close Иначе имота си се води ипотекиран

# 17
  • Мнения: 2 891
Ужасна работа!!! Направо не знам какво да кажа. Предстпи ни да теглим жилищен кредит и така, като чета какво сте написали, не знам към коя банка да се обърна  Thinking

# 18
  • Мнения: 390
Леле,добре ,че ви прочетох.Мислех да тегля ипотечен от ДСК.От седмици се карам с родителите си,защото те са против,че ще се набутам яко...били са прави.Ще се замисля много сериозно,но ми се струва,че във всяка една банка ще е така...

# 19
  • Мнения: 6 472
Егати кошмара!!!! Аз си мислех, че моите ходения по мъките с ОББ и ПИБ са  били върха на сладоледа, не не би Shocked

Между другото на мен също ми се блокира картата след въвеждане на грешен ПИН. Сигурна съм, че ПИН- а беше абсолютно верен, защото е един и същ за всичките ми карти, както и е част от парола за разни други финансови операции. Навсйкъде другаде ми го прие, значи грешката не е в мен. След като ми отблокираха картата и се оказа, че продължава да отказва да приеме този ПИН ми я смениха за 1 ден и драмата приключи.













# 20
  • у дома
  • Мнения: 965
 Shocked
Мери попинз, успех в битката срещу монопола, простотията, безхаберието и некадърността  Peace Не мога да си представя какво сте преживели в семейството, само мога да ти съчувствам.
Evanescent не е възможно парите ти да са "блокирани", заради това, че нямаш карта. Би трябвало срещу документ за самоличност да можеш да ги изтеглиш касово, от всеки клон на банката!  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 1 444
На всичко отгоре нали са ме осъдили за сума, която е била внесена вече и аз имам бележките по дати и доказателства, че съм осъдена за сума, която реално не дължаНо трябва първо да изплатя остатъка и начислените ми съдебни разноски, плюс хонорар на служебен адвокат и на техният юрист и тогава след време ако успея да ги осъдя ще си върна парите Демек ще дам на вятъра повече от 2000лв Не мога да приема, че е нормално това, нямам думи да ви обясня колко бясна, обидена, унижена и омърсена се чувствам Най-лошото е, че на никой не му пука, няма кой да ти обърне внимание, сблъскваш се с ледени изражения и мъртви души
Скъпа TaniaN,
не прави тази грешка за ипотечен кредит при тях.Ето ти друг пример.Колега, адвокат, който аз заведох при моята позната, той тегли такъв и закупи апартамент.Момчето е изключително стриктно, не че има значение в случая.Тъй като сега навсякъде ипотечните лихви паднали много, той пусна молба до ДСК за преструктуриране и намаляване на лихвата, в съответствие с новите им лихвени облекчения.Мръсните изроди не само, че не му намалиха лихвата, увеличиха му я и му отговориха писмено, че няма право на намаляване, защото бил заварено положение, увеличили я, за да си изравнят оставащите месеци и години до погасяване.Той е направо не насебе си, разликата е огромна и за една година изчисли, че му коства една кола.За справка ходи в няколко други банки и там му казаха, че те преструктурират непрекъснато кредитите на клиентите си, в зависимост от промените в лихвените проценти.Дори от друга банка го накараха да поиска това преизчисляване от ДСК, като всички са категорични, че са длъжни да го направят.
Но истината е, че без връзки в ДСК не става нищо.Не е лъжа, същото му казала някаква служителка, в клона, в който го обслужва.Представяте ли си, за нещо, което ти се полага по право, което е на стойност хиляди и касае прехраната на семейството ти да ти отговорят "Съжалявам господине, прехвърлете се в клон, където имате познанство и ще ви преструктурират кредита". Истината е, че не им пука освен това дали ще ги съдиш или не, тоталитарно, държавно, закостеняло мислене на чиновници.
НЕ ПРЕКРАЧВАЙТЕ ПРАГА ДОРИ НА БАНКА ДСК!!!
Една съседка пък ги хвана лятото, че всеки месец изтеглят по 100лв. от влога на синът и.Правят го ден, след като той тегли същата сума за да си плати някакви курсове и се оправдаваха месеци наред, че се получава така защото компютрите отчитат на другият ден тегленето...............................без коментар

# 22
  • Мнения: 2 386
Shocked
Evanescent не е възможно парите ти да са "блокирани", заради това, че нямаш карта. Би трябвало срещу документ за самоличност да можеш да ги изтеглиш касово, от всеки клон на банката!  Wink

Както обясних в другата тема,която пуснах- оказа се,че това е напълно възможно...в България.  Twisted Evil


Между другото на мен също ми се блокира картата след въвеждане на грешен ПИН. Сигурна съм, че ПИН- а беше абсолютно верен, защото е един и същ за всичките ми карти, както и е част от парола за разни други финансови операции. Навсйкъде другаде ми го прие, значи грешката не е в мен. След като ми отблокираха картата и се оказа, че продължава да отказва да приеме този ПИН ми я смениха за 1 ден и драмата приключи.



Именно.Аз съм още в 'първия кръг на Ада'...Само,че при мен е намесена и нова карта,защото блокирана изтича  ooooh!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 381
marypopins 
 

Успех в съдебната битка. Защо не опиташ да пуснеш оплакване до предс. на УС и гл. изп. директор Виолина Маринова? Защо не се опиташ и да поискаш среща с нея, на знам как става това и дали е възможно обаче, но е пълно безумие. Нека да уволнят некадърниците и мошениците.
В сайта на нейното име са дали този мейл - mila.stoilova@dskbank.bg
БАНКА ДСК
ЦЕНТРАЛНО УПРАВЛЕНИЕ
ул. "Московска" 19, София 1036, България
тел. (+359 2) 93 91 220, факс (+359 2) 980 64 77,
e-mail: office@dskbank.bg, Tlx: 25043; 22719.
Това е от сайта на банката: Управление "Човешки ресурси и правно"
Стоян Пенков - началник, факс (+359 2) 980 84 62
e-mail: spenkov@dskbank.bg.
Дирекция "Набиране и администриране на персонала" - Лидия Кънева - главен юристконсулт - тел.: 93 91 112
e-mail: l.kaneva@dskbank.bg
Бори се и не спирай!  Peace
 


 

# 24
  • Мнения: 9 990
Категорично отказах да им бъда клиент преди около година.За щастие.Изтеглихме всичко, което имахме като влогове , и сметки занулихме,  и ни гледаха със съпругът ми като треснати , и не схващаха обясненията ни -защо всъщност го правим и от какво сме недоволни...Не, че им дължа обяснение де...Но на маймуни ни направиха дори докато закривахме всички сметки, за едната им тъпа  карта искаха месец да ни разиграват и 100 молби да пускаме, докато на финала мъжът ми не заяви, че ще я счупи пред него/ служителя на гишето/ и ще си реши за секунда проблема с молбите...Пълни неграмотници, мързи ли ги, какво и аз не знам, но се отървахме леко ние..... ooooh!
Успех в борбата!

# 25
  • Мнения: 100
Вече пет  години работя с тази банка. Да чукна на дърво ама получавам абсолютно коректно отношение спрямо мен. Нито един гаф. Честичко получавам и добри оферти от банката.
Не съм някой "специален", доволен съм засега.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 444
kia,
много ти благодаря за информацията, изключително ми е полезнаТе се пазят един от друг, но лошото е, че вече е задвижена машината, факт е изпълнителното дело, което не може да изчезне, дори и от ДСК да признаят грешката си и това, че неправомерно съм подадена на съд
Това е тъжнотоОсвен това дори изпълнителната директорка да е най-свестната и коректна жена на света, трябва да е луда да ме подкрепи безпрекословно и да признае необяснимата поредица от фалове при мен Явно разбирайки какво са направили, след моята намеса и заинтересованост, притеснени, в опита си да коригират поне малко нещата, съвсем ме забатачиха Друга причина е реалната липса на информация и връзка между отделните им отдели и клонове Независимо, че на всеки един компютър, в който и да било клон на ДСК като чукнеш ЕГН и име ти излиза актуалното състояние на клиента, нямат информация има ли движение или неДругото чудно, наистина операциите не се отчитат веднага, а най-рано на другия ден, дори има и по-големи закъснения Ако някой компютърен гений не се страхува и си постави за цел, ще им източи и сметки и такива поразии ще направи Имаше такъв случай преди години, програмист го направи само за да им покаже грешката в програмите Въпреки това го осъдиха момчето, но до ден днешен работят със същите програми, промяна нямат*********************
Тази цялата година за мен беше неописуем ад, имам страшни проблеми, на косъм съм, на предела на издръжливостта, нервите и тн и точно в най-тежкият момент от живота ми се случи това Каквото и да направя, до каквото и да се докосна, се обръща и по най-невъзможен и абсурден начин ми се изсипва като нова помия на главата******************имам чувството, че ако не приключи скоро всичко няма да издържа Добре, че имам децата, което не ми дава правото да се откажа или отпуснаАко не бяха те просто не знам
Благодаря за подкрепата и извинете, че се разчувствах и ви ангажирам с проблемите си  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 2 381
marypopins   не падай духом. И за мен м.г. беше ужасна, но в здравословен план, дори още се лекувам. И аз на моменти си мисля, че няма да издържа, обаче в други си казвам, че много момичета са минали по моя път и трябва да се справя. Трябва да издържиш, най-лошото е минало!  Peace
Аз също си изтеглих сметката от ДСК, но защото не ми се висеше по безбожно дългите опашки, за да си изтегля или внеса пари. При последното чакане, заявих на касиерката, че това ми е последното в тяхната банка.
Имала съм 1 потребителски кредит там с лихва от 14% и срок за погасяване 4 г. 14 - 15 месеца след изтеглянето бях изплатила лихвата и повече от половината от главницата. Рефинансирах го с друг кредит от друга банка. Седмица по-късно, отивам да си внасям или да тегля пари от сметката си - вече не помня и си казвам ЕГН-то, просто, за да се уверя, че всичко е ок и излиза, че задължението ми стои до стотинка. На другия ден, отивам при кредитната инспекторка  (първоначално бях при друга, но вероятно е напуснала) с вносните бележки от втората банка и пак излиза сумата, която беше около 1500 лв.   Shocked Отиваме с нея при някаква друга служителка, която около 5 минути прави някакви изчисления, отваря някакви прозорци и т.н. и накрая ми заяви: "Дължите още 1.20 лв. лихва за предсрочно погасяване."  #Crazy Попитах я на каква сметка да ги внеса и тя ми отговори, че на касата знаели. Да, обаче се случих на някаква нова касиерка, която се чуди и се мае, какво да прави тези лев и 20. Аз вече избеснях, върнах се при жената, която ми каза, колко още дължа и й казах, че касиерката не знае на каква сметка да внеса парите. Въпросната служителка дойде, отвориха някаква папка, избраха някаква сметка и аз си внесох парите. След това вече кредитът ми е бил ок - погасен.
Още преди да си изтегля втория кредит обаче, останах учудена, след като първия са ми го отпуснали на 14% лихва, нямам никакви закъснения, а дори по-рано им го връщам, втория ми го предложиха с лихва 14.86%, е, ама, аз не съм луда и отидох в друга банка.  Naughty

# 28
  • Мнения: 1 002
Shocked
Evanescent не е възможно парите ти да са "блокирани", заради това, че нямаш карта. Би трябвало срещу документ за самоличност да можеш да ги изтеглиш касово, от всеки клон на банката!  Wink

Както обясних в другата тема,която пуснах- оказа се,че това е напълно възможно...в България.  Twisted Evil

Ева... , тук не си права .
като  си вадиш карта към някоя сметка и попълваш едно поленце , в което пишеш дали всички пари по сметката ти са за работа с картата  или имаш една част от парите - за работа с картата , а другите са свободни за теглене на каса
ти явно не си го направила - т.е. писала си , че  Всички Пари по сметката ти са Само за работа с картата и заради това не можеш да теглиш свободно на каса .
Може би служителката не ти е обърнала внимание на този детайл , но той е важен .

# 29
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Shocked

# 30
  • Мнения: 2 386
Shocked
Evanescent не е възможно парите ти да са "блокирани", заради това, че нямаш карта. Би трябвало срещу документ за самоличност да можеш да ги изтеглиш касово, от всеки клон на банката!  Wink

Както обясних в другата тема,която пуснах- оказа се,че това е напълно възможно...в България.  Twisted Evil

Ева... , тук не си права .
като  си вадиш карта към някоя сметка и попълваш едно поленце , в което пишеш дали всички пари по сметката ти са за работа с картата  или имаш една част от парите - за работа с картата , а другите са свободни за теглене на каса
ти явно не си го направила - т.е. писала си , че  Всички Пари по сметката ти са Само за работа с картата и заради това не можеш да теглиш свободно на каса .
Може би служителката не ти е обърнала внимание на този детайл , но той е важен .

Ами,не си спомням кое поленце съм попълнила преди N на брой години, а и мисля,че си съгласна с мен,че са длъжни да информират клиентите си за такива неща. Всъщност-заради теб ще проверя така ли е,макар че съм 99% сигурна,че аз съм си попълнила документите правилно,но служителката в този клон си няма ни най-малка представа за тези важни детайли...И затова просто ми отказа да си изтегля парите под предтекст,че 'нямам ПИН'.

# 31
  • Мнения: 3 423
Eдинственото ми вземане-даване с тази т.нар. банка
беше преди 4-5 години, когато влязох в клона на
"Оборище" и "Паун Грозданов" да сменя пари.
Тъкмо си дадох валутата и чаках касиерката да ми
преброи левчетата, като дойде някакъв чичка с мустаци
и ме избута занемяло, ама с красноречив поглед, че
а гъкна, а не хъкна. И в тоз момент нахълта някакъв
друг забързан другар с едно чувалче и е шмугна при
касиерката откъм служебния вход. Аз попитах защо така
се намесват по никое време, все пак моя милост се намира
в сделка, обаче темерутите явно имаха проблеми с
говоренето, щото само изсумтяха нещо и ми казаха да
си затварям човката. Касиерката се пулеше блондински,
а аз им казах, че повече няма и цент да им оставя, а и
ще разтръбя на целия свят колко им е фирмената култура
и как клиентът е с ранг на безгласна буква. М-да, присетих се.
Оттогава не съм влизала в тази банка. Няма и да вляза.
Не костюми да надянат, не мустаци да пуснат за авторитет,
не на "вие" да ми сумтят, празноглавците дрънчат, не тежат
на мястото си и няма сила, която да ги изстреля нагоре.

Съжалявам, ама магентата ми е малко трудна за четене посред нощ,
може утре да се върна да дочета болката ти. Бягай от тези гадове!

# 32
  • Мнения: 75
Наистина ДСК е страшно некоректна банка!Теглих кредит с уговорката,че при откриване на разплащателна сметка,след 1-2м.лихвата ще намалее с 1%.Тъй като така или иначе този 1% не е кой знае колко голямо облекчение,не съм правил на въпрос,дали дейстително лихвата е намаляла след този срок.Вноските правих съвсем коректно винаги на една и съща дата,или последният работен ден преди нея.На осмия или деветия месец при внасянето на сумата,счетоводителката която приемаше парите на гишето измрънка нещо,че съм закъснял но било само един ден и лихвата била много малка.Ставаше въпрос за наистина жълти стотинки и нямаше да обърна внимание,ако тя не го бе повторила няколко пъти.Обясних,че вече поне 5-6 пъти правя вноските на тази дата,и никога преди това не ми е казано,че закъснявам.Отговори ми,че датата ми е тази но компютъра "вземал"операцията предният ден в 24,00ч.Тъй като става въпрос за принципни и упоменоти в договора между мен и тази банка условия,попитах дали лихвата ми е променена.Отговорът беше-НЕ.На въпроса-Защо?получих типовият отговор-не е моя работа,намерете си кредитния инспектор,пуснете при него молба и чакайте и т.н.т.Тогава реших,че ми стига толкова това ежемесечно изнервяне,чакайки сутрин поне 30-40мин.да направя вноската,редовните чиновнически номера-моля, минете на другото гише-точно когато ти е дошъл реда,нямаме връзка,няма ток,не мога да влезна в програмата.........Фирмата в която работя е клиент на БУЛБАНК и ,като дългогодишен и коректен такъв се ползува с някакъв по -особен статут.Договорих рефинансиране на заема ми.За да преведат парите от БУЛБАНК в ДСК трябваше да взема извлечение от сметката с внесените от мен суми,т.е. колко пари съм внесъл и колко още трябва да внеса да покрия цялото си задължение.И-о,чудо-НЯМАЛ СЪМ ПРАВО ДА ПОЛУЧА ТАКАВА ИНФОРМАЦИЯ!!!.Нито за това колко съм внесъл,нито колко остава да внеса,нито за движението по разплащателната ми сметка.Но с некоректните-некоректно.Имам познати,които работят в ДСК и те ми"отвориха"очите колко е оставащата сума,как да я внеса така,че да избегна наказателната лихва от5% за предсрочно погасяване на заема.Иначе може би и аз щях да се оплета в подобни на вашите приключения.На края поискаха някаква немалка/доколкото си спомням/сума за да ми издадат официален документ/с подписи и печат/,че съм погасил заема.И нагли до край.........Не ти завиждам!Успех в съда!

# 33
  • Варна
  • Мнения: 956
Аз също имам нещастието да бъда клиент на банка ДСК  Close
Лошото е, че не мога да се откача от тях  Cry
Преди 2 год. теглих потребителски кредит при лихва 10,45%. Миналата година ми отказаха намаляване на лихвения процент и реших да отида в друга банка и да рефинансирам този кредит. Лошото е, че навсякъде ми отказаха Rolling Eyes - не можело да се рефинансира потребителски кредит.
 От няколко месеца ДСК предлага някаква преференциална програма на предприятието, в което работя и така успях да намаля лихвата на 7.95%
Освен всичко друго в договора ми пише, че ако тегля от техен банкомат ми е безплатно, а на месечната извадка излиза, че ми вземат пари  Close

Сега, като чета вашите неволи, се плаша от това което ми предстои, ако случайно ме съкратят и не ми превеждат заплатата при тях.  Cry

marypopins, ти като вече вряла и кипяла, да те попитам - като ми е потребителски кредита /без поръчители/ на какви санкции подлежа при евентуално закъснение от моя страна и могат ли да дойдат да ми описват имуществото ?

# 34
  • София
  • Мнения: 1 444
Amar,
ще опиша пак при мен как постъпиха.Бях пропуснала 2 вноски, през това време търсих инспектора си, но без резултат.Чак тогава ми се обади един инспектор, обясних му затрудненията си и той ме увери, че в рамките на месец още няма да предприемат нищо.Аз в този месец се ангажирах да внеса поне 5 000лв.Направих го, внесох 11 000лв. и инспектора каза, че всичко е наред, дори вноската ми намаляла и ми издиктува нова сума, която подлежи да внасям ежемесечно.После се оказа, че през това време, т.е. на 2-ят месец неплатена вноска, съм била осъдена.А осъдят ли те, имаш ли изпълнителен лист си длъжен да внесеш или 100% сумата, или 30% и после по 10% всеки месец до погасяването или 3-ти вариант-идват и ти описват имуществото, въпреки че жилището ти не е ипотекирано, ако няма с какво да си обезпечат кредита, нямаш нищо и то подлежи на обявяване на търг и продажба.Съответно на цени, далеч от пазарните, накрая ще ти продадат апартамента за сума, с която можеш да си купиш само кола на старо.Естествено купувачът няма да е случаен.....................
Това, което мен ме шокира е, че няма никакво взаимодействие между отделите им, инспектора твърди, че не е знаел изобщо, че съм дадена на съдия изпълнител.Може да лъже, но след цялата дандания имам нова инспекторка.Разбрах, когато тя ми се обади да ми каже, че ми предстои една вноска.Аз онемях и обясних, че съм със съдебен кредит вече и се издължавам през сметката на съдията.Жената беше много учудена и каза, че на компютъра вижда внасянията ми, но няма никаква информация че е съдебен кредита.Наистина кошмара е пълен.Нечуван хаос.Щом две години ми начисляват такси за обслужване и др. на карти, които никога не съм уведомявана, че ми се полагат и никога не съм взимала, какво повече да говориме. Много е страшно некомпетентни, бездушни непукисти, потънали в анархия, сиво еднообразие и рутина да държат в ръцете си съдбата ти и прехраната на децата ти.Ами ако не бях попаднала на свестен съдия, ако не бяхме колеги все пак и ако беше същият бездушен непукист и просто си беше свършил съвестно работата? Тогава точно за Коледа щяха да дойдат в домът ми хамали и да изнесат всичко, което намерят за продаваемо.Страхотна Коледа и невероятна нова година щях да поднеса на децата си...............добре, че макар и малко, или почти да не се намират, но все още тук-таме са останали истински хора
Бягай от ДСК, не пожелавам никому ад smile3511а, през който преминавам аз, ужасно е.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 381
Amar спокойно можеш да си рефинансираш потребителския кредит пак с потребителски от друга банка. Аз така направих. Първият ми беше в ДСК, а вторият - от Райфайзен. Просто от ДСК си взех бележка за това колко пари дължа до стотинката, написаха, че дължа и лихва 5 на сто за предсрочно погасяване, както и номер на сметка, започваща с цифрата 8, на която да се рефинансира кредитът. За въпросната бележка обаче платих 35 лв., защото такава е таксата и чаках 24 часа, защото трябваше да я подпише шефът на въпросния клон, от който бях таглила заема.

# 36
  • Мнения: 560
А,и парите ми си стоят  блокирани....

Що па да са блокирани??? newsm78 newsm78
Всяка карта си има банкова сметка с договор и ти си имаш лична карта-теглиш от банката!

# 37
  • Мнения: 109
Като чета единственото,което виждам е ,че навсякъде е еднакво.Аз проблем с ДСК нямам.Имам 3год кредит за 5000лв и ми остава още 7 месеца.Лятото закъснях с 3 вноски и те коректно ми се обаждаха около 5 пъти да ме подсетят.
Същевременно съм гарант на мой роднина пак за 5000лв ,но в ОББ.Тоз человечец го съкратили  и преместили за 4 месеца и той не е плащал за този период.Развръзката-70% от моята заплата е запорена всеки месец до издължаване на сумата + разноските по някакво дело+адвокатския хонорар на частен съдия изпълнител.Никой не си е направил труда да вдигне един телефон нито в къщи,нито в работата ми.А работя в огромна бюджетна организация.
Така,че смятам ,че всички банки са еднакви,но за съжаление на някои ни се налага да теглим кредити.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 444
suny75, сериозно ли имаш тримесечно закъснение без никакви последствия, само коректно обаждане и подсещане? Питам съвсем сериозно.Не проумявам, грешка ли е или аршина им е различен за всеки?Не мога да се примиря, че просто аз съм "Марко Тотев", все пак това е банка, с устав, правила и система на работа, не става въпрос за заложна къща, днес тъй-утре иначе. Не, много ме разстрои написаното от теб.

# 39
  • Мнения: 75
Suny75,за един и същи клон на банка ДСК ли говорим?Не ми се вярва!И аз съм от Младост.

# 40
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
И аз си изтеглих и закрих сметката там.Омръзна ми да вися на опашки и да чакам.Клиента за тях наистина не е нищо.Жалко.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 956
marypopins,  kia  благодаря, че ми обяснихте как стоят нещата   bouquet
Ще пробвам да се отърва от ДСК Close

Може би образуват дело в зависимост от сумата newsm78
При 5000 лв. да са по-склонни да забавят нещата, но при по големи суми / аз имам да има връщам 16000 лв  Rolling Eyes/ - още на 2-3 месец  #2gunfire

# 42
  • Мнения: 764
Ami samo kato si predstavia,4e edna moia poznata,koiato sigurno si pise imeto s greski,predi vreme bese uredena na rabota v DSK,mi stava iasni kakvo ste e pologenieto v bankata.A skoro razbrah 4e i bila povisena-ami taka s ministar zad garba si vseki nekadarnik stava bankov 4inovnik.Da givee Bylgaria!

# 43
  • Мнения: 3 537
Да ви кажа,как постъпиха миналата година с нас. Mr. Green
Понеже теглихме от ДСК жилищен кредит,трябваше всяка година да правим застраховка на жилището,в случай на пожар или нещо друго.Миналата година ни пращат писмо,с което ни известяват,че в тридневен срок трябва да отидем пак да направим застраховка.Понеже аз не бях в града,а моят мъж тръгваше тогава на работа в 6 сутринта,до 7 вечерта ,решихме той да си тръгне по-рано от работа през последният ден от срока.Обаче хората звъняли,звъняли на дом. телефон,никой не вдига и се обадили на гаранта ни,т. е- на моята леля.Казали и,веднага да отиде и да направи застраховка,защото ще имаме много големи неприятности.И леля хваща такси от селото си ,отива в банката и прави застраховката.Тъкмо си е тръгнала и отива и моят мъж,също прави застраховка,никой не му казва,че вече е направена една.
Това става в последният ден на срока,който ни дадоха.Прибира се в къщи,леля звъни да каже че е оправила всичко,да не притесняваме.
Той ядосан се връща в банката.Ами да,станала е грешка!Много неприятно!Но всичко ще се оправи,ако дойде жената до края на работното време,ще и върнат парите! #2gunfire
Да дойде,ама как да дойде,като и такси да хване от село,банката вече ще е затворила.
След това моят мъж се ядоса и погасихме целият заем.И без това се канехме да го погасяме.Повече няма да стъпим там! Crossing Arms

# 44
  • Мнения: 1 418
Оооо,и аз съм недоволна от тях.Наложи се преди години с бившият ми съпруг да теглим жилищен кредит-ми направиха ни на маймуни.На всичкото отгоре лихвата беше умопомрачаваща.От тогава наистина не влизам в тази банка.Ужасни са!Много съм доволна(в този ред на мисли)от "Биохим".Коректно,любезно и компетентно обслужване.

# 45
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Започвам да се плаша, след като прочетох цялата тема.
Имаме не малък кредит от ДСК. Досега не сме имали никакви проблеми, но и никога не сме закъснявали с вноски. Мъжът ми не само, че не чака, а и разказва и е доволен от коректно обслужване и се чувства в тази банка специален(кой знае как го четкат). Понеже скоро предстои да покрием кредита, от банката започнаха да ни заливат с доста изгодни оферти за други кредити.
Благодаря за тази тема и ще имам едно на ум. Ще бъдем внимателни за напред.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 444
Връзкари, млади, неопитни, некадърни и неграмотни, добре, мога да проумея.Не мога да разбера наглостта, при това при двама инспектори, млади момчета, и двамата прочетоха писмото, с което ме уведомяват че дължа пари за кредитна карта, която нямам и като не знаеха какво да кажат и как да ми обяснят грешката, като че ли са ги учили умишлено на такъв отговор, и двамата ми казаха, че ставало въпрос за дебитната ми карта, не съм разбрала, да съм спокойна.Представете си колко се вбесих, да ми казват в очите, че съм луда и не мога да разбера смисъла на надписа " кредитна карта мастър галакси".Показвам им изрично какво пише, но докато не повиших тон не спряха да ме убеждават, че не мога да чета.Това става в два поредни дни, при двама различни инспектори, които не са имали възможност да се наговарят за случая ми.Явно в ДСК ги учат като не могат да отговорят на въпроса на клиента или да разрешат проблема му, да го изкарат луд и неразбиращ съдържанието на известието.Много обидно ми стана от това и страшно се нервирах, да стоиш като идиот и да те убеждават, че си такъв

# 47
  • Мнения: 1 418
Една позната беше барманка в кафето на мъжът ми.Сега е служител в ДСК...Кво да ви говоря?А,и не е с нужното образование(уточнявам).Завършила е фризьорски техникум и някакви курсове за мениджмънт май беше.

# 48
  • Мнения: 1 441
Ева... , тук не си права .
като  си вадиш карта към някоя сметка и попълваш едно поленце , в което пишеш дали всички пари по сметката ти са за работа с картата  или имаш една част от парите - за работа с картата , а другите са свободни за теглене на каса
ти явно не си го направила - т.е. писала си , че  Всички Пари по сметката ти са Само за работа с картата и заради това не можеш да теглиш свободно на каса .
Може би служителката не ти е обърнала внимание на този детайл , но той е важен .
Ако в някои банки наистина е така, това далеч не е валидно за всички.  Stop
Парите по сметката ти са си твои и са достъпни както на банкомат или на ПОС терминал, така и на каса срещу документ за самоличност! Има известни специфики, ако банката работи с Борика, но парите можеш да си получиш винаги! Всичко останало са измислици на некоректна банка.  Peace

# 49
  • Мнения: 2 386
Ева... , тук не си права .
като  си вадиш карта към някоя сметка и попълваш едно поленце , в което пишеш дали всички пари по сметката ти са за работа с картата  или имаш една част от парите - за работа с картата , а другите са свободни за теглене на каса
ти явно не си го направила - т.е. писала си , че  Всички Пари по сметката ти са Само за работа с картата и заради това не можеш да теглиш свободно на каса .
Може би служителката не ти е обърнала внимание на този детайл , но той е важен .
Ако в някои банки наистина е така, това далеч не е валидно за всички.  Stop
Парите по сметката ти са си твои и са достъпни както на банкомат или на ПОС терминал, така и на каса срещу документ за самоличност! Има известни специфики, ако банката работи с Борика, но парите можеш да си получиш винаги! Всичко останало са измислици на некоректна банка.  Peace
Мдам,оказа се просто една некоректна и неосведомена до безобразие служителка..След големи разправии вече всичко с картата ми е наред.Но сега приятелят ми има проблем с кредитната си карта и лимитите,на кои има право..Отново е налице разминаване (огромно) на информацията на 2 служителки в 2 различни клона.Anyway.

Общи условия

Активация на акаунт