За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 109

  • 27 890
  • 777
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 761
Заповядайте в новата тема.

# 1
  • Мнения: 5 140
Благодаря за новата тема!

Точно за зимно бебе ползвах олио за масаж, но само след като преди това е намазано след баня. Лятото няма шанс, много загрява. Когато се мажех против стрии бях по същия начин - крем лятото, олио, когато захладня.
Но да, хидра бебе след мокрене, не на общо основание.

# 2
  • Мнения: 260
От болницата ми казаха да взема олио ,че било зимно бебе ,вече не знам на какво да вярвам честно да ви кажа всеки казва различно нещо.

# 3
  • Мнения: 6 540
И аз не харесвам олиото. Ползвам от раждането емолиентен балсам на А дерма екзомега контрол. И то мажа само зимата, а лятото с нищо.
За подсичане му помогна обикновен Бочко - просто това имах и намазах. За 2 дни мина, а беше доста червено (изпуснах едно течно наакване). Иначе преди Бепантен съм ползвала и бях доволна. Сега опитах с Лансинох, (крема за зърна), тъй като също като Бепантен съдържа Ланолин, но не се повлия.

# 4
  • Мнения: 138
Аз съм доволна от крема против подсичане на Weleda, както и от Pavloderm (македонска крема).

# 5
  • Мнения: 260
И аз не харесвам олиото. Ползвам от раждането емолиентен балсам на А дерма екзомега контрол. И то мажа само зимата, а лятото с нищо.
За подсичане му помогна обикновен Бочко - просто това имах и намазах. За 2 дни мина, а беше доста червено (изпуснах едно течно наакване). Иначе преди Бепантен съм ползвала и бях доволна. Сега опитах с Лансинох, (крема за зърна), тъй като също като Бепантен съдържа Ланолин, но не се повлия.
В болницата бяха с козметиката на А дерма , кажете ми кое точно да купя , че съм объркана вече от толкова много козметика.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 411
Купи това, което ще понесе добре на кожата на твоето бебе, всяко е различно. Ако трябва взимай малки опаковки и тествай.

# 7
  • Мнения: 277
Момичета, от кои килимчета за бебе сте доволни?
Кои са важните характеристики при избор на такова?

# 8
  • Мнения: 2 747
Здравейте, аз исках да питам дали трябва да се притеснявам,защото малкия напоследък доста често търси да спи върху ръката ми или на възглавницата ми,има си негова,но явно му е ниска,защото тя е някъде 2 см . На 1,4 мвсеца е почти

# 9
  • Мнения: 423
Преди два дни пристигна нашето килимче, което е с термоизолираща пяна. Много съм доволна Simple Smile и на бебето много му хареса. Постоянно гледа картинките докато прави Тумми тайм 🥰
Удобно е и е много компактно - двулицево е, сгъва се и има чанта, също така се почиства лесно. Навсякъде е с нас 😇









Момичета, от кои килимчета за бебе сте доволни?
Кои са важните характеристики при избор на такова?

Последна редакция: пн, 25 дек 2023, 02:11 от Xelly7

# 10
  • Мнения: 4 406
И адски лесно се наранява и къса, имайте предвид. С гривна да го закачиш или играчка релефна и се пробива най-горният слой.
Иначе изолира добре, меко е, леко запарява.

# 11
  • Мнения: 6 540
В болницата бяха с козметиката на А дерма , кажете ми кое точно да купя , че съм объркана вече от толкова много козметика.
Нашият е този https://www.aderma.bg/p/exomega-control-emolienten-balsam-protiv … 70149715-943d0b40

За килимчетата - и нашето е от същото, от хре пяна. И друг път съм писала, добра инвестиция е. Най-много ми харесва, че омекотява при падане. Как и къде ли не го размятам, засега се държи.

Последна редакция: пн, 25 дек 2023, 16:49 от Elektra.13

# 12
  • Мнения: 296
Имате ли трикове за правене на инхалации? Даване на сиропи/капки, детето е на една година и днес след цял ден в болница се оказа с ковид, през нощта вдигна температура 40 градуса и така цял ден.. има изписано лечение, скъсва се да реве, стиска устата не дава нищп да и дадем или ако успеем го плюе, не гледа телефони и тв, ние не сме пускали никога и то просто не и е интересно.. надува гайдата и не чува какво и говорим

# 13
  • Мнения: 2 747
Аз давам със спринцовка и я слагам по-навътре в устата не в гърлото,но просто да е навътре а не точно зад зъбите,защото така изплюва всичко,но ако е малко по-навътре го гълта ,ако е на ам незнам дали би могло да сложите лекарството там,най-добре ще е да се допитате с лекарите,защото моя е на кърма и не знам как стоят нещата с АМ+ това ако чакате да поиска сама да го изпие то това няма да стане. Правите го насила все пак е за нейно добро ,моя никога не иска доброволно да си изпие лекарството и му го давам на сила ,друг избор нямам

# 14
  • Мнения: 758
Имате ли трикове за правене на инхалации? Даване на сиропи/капки, детето е на една година и днес след цял ден в болница се оказа с ковид, през нощта вдигна температура 40 градуса и така цял ден.. има изписано лечение, скъсва се да реве, стиска устата не дава нищп да и дадем или ако успеем го плюе, не гледа телефони и тв, ние не сме пускали никога и то просто не и е интересно.. надува гайдата и не чува какво и говорим
Ако е за антипиретици може да слагате свещички понякога когато положението е много зле. Аз ползвам една спринцовка отпред със силиконова бибка и също я вкарвам малко по назад за да не може да го изплюе. Пробвайте също да ги смесите с любим сок (ако изобщо пие сок на тази възраст). За инхалациите можете да пробвате ако имате ерго раница да сложите детето в нея и така докато се движите да правите инхалацията. Иначе с 40 градуса температура няма как да иска да пие каквото и да е, все пак му е лошо на детето и наистина е много трудно така. Бързо оздравяване ви пожелавам!

Общи условия

Активация на акаунт