Свекървата и бебето ми

  • 7 834
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 816
Само после да не се оплакват, че нямат никаква помощ от бабите и дядовците, че си гледат детето сами и че по-големи герои от тях нямало.

# 76
  • София
  • Мнения: 28 892
И ние с мъжа ми си гледаме сами детето. Това не е оплакване, а естествено състояние за родителите.

# 77
  • Мнения: 4 816
И ние с мъжа ми си гледаме сами детето. Това не е оплакване, а естествено състояние за родителите.

Не става въпрос за тези, които сами си гледат децата, а за тези, които хем търсят помощ от по-възрастните, хем поставят някакви изисквания и ограничения.

# 78
  • София
  • Мнения: 28 892
Принципно е съвсем нормално да имаш изисквания/очаквания, когато става въпрос за детето ти.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 36 778
Значи или помощ с детето без да поставяш условия или опъваш сам без помощ, така ли стана? В двете крайности.

# 80
  • София
  • Мнения: 28 892
Или се обръщаш за помощ към друг. Никъде не е казано, че само бабите могат да помагат. След като условията на родителите не ги устройват, няма проблем -- имат пълно право на това. Имам много близка приятелка, която щеше да направи точно това, което й кажа, ако се беше наложило. Просто давам вариант. Бабите не са единственият, нито са задължителен.

# 81
  • Мнения: 3 368
Бабите са млади и работят. Трудно някоя баба е на разположение. Масово се прибягва до помощ от детегледачки или пенсионирани учителки и мед. сестри. Те, за разлика от баботе, хем помагат, хем не се сърдят на поставените условия.

# 82
  • Мнения: 652
Бабата е съкровище, ако е на линия за помощ. Бъди винаги любезна и й благодари, няма никакво значение дали го глези, или му дроби попара. Нищо му няма. Ти излез да изпиеш едно кафе с приятелки, иди на фитнес, докато те се дундуркат.

# 83
  • Мнения: 1 608
“Бъди  винаги любезна и й благодари

Оооооооооооооооооооооооооохххх…

# 84
  • Мнения: 652
Разбирам 😉

# 85
  • София
  • Мнения: 3 531
Не всички баби заслужават да си любезен и вечно благодарен. Ако тя те уважава, тогава заслужава да бъде уважавана.
Ако те смята за некадърна майка неспособна да отгледа дете и да взима решения за това дете, то по-добре никаква помощ от нея и ограничаване възможно най-много на контактите.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Бабата е съкровище, ако е на линия за помощ. Бъди винаги любезна и й благодари, няма никакво значение дали го глези, или му дроби попара. Нищо му няма. Ти излез да изпиеш едно кафе с приятелки, иди на фитнес, докато те се дундуркат.
Точно тъй. И като надроби попара с масло и сирене на дете с АБКМ или глутенова непоносимост после ко прайм?
Ай мерси съм. Ако не ми гледат децата точно както съм казала и по начина по който на мен ми е удобно - не е помощ. И затова децата сме си ги отгледали сами, без помощ от баби, с комбиниране с приятели.

# 87
  • Мнения: 1 037
Добре, че и моята свекърва гледа детето макс за 1-2 дни годишно. При нея няма дисциплина - цял ден детето седи на телефон да играе игри(ние не му даваме телефон, на 4 е), яде само шоколад и зайо байо и ляга много след часа му за спане. Ако беше няколко дни, щеше да трябва голямо оправяне на дисциплината. И най-лошото е, че го учи да крие тези работи от нас и той почва - има тайна, ама баба казва да не ви казвам и тн. Общо взето много се опитва да ми подкопава авторитета, аз кажа време е за лягане и тя почва "Не, бабо, спокойно, няма да спиш" и тн. И после кой излиза лошият, който само се кара...

# 88
  • Мнения: X
Добре, че и моята свекърва гледа детето макс за 1-2 дни годишно. При нея няма дисциплина - цял ден детето седи на телефон да играе игри(ние не му даваме телефон, на 4 е), яде само шоколад и зайо байо и ляга много след часа му за спане. Ако беше няколко дни, щеше да трябва голямо оправяне на дисциплината. И най-лошото е, че го учи да крие тези работи от нас и той почва - има тайна, ама баба казва да не ви казвам и тн. Общо взето много се опитва да ми подкопава авторитета, аз кажа време е за лягане и тя почва "Не, бабо, спокойно, няма да спиш" и тн. И после кой излиза лошият, който само се кара...

И  този ужасен ужасон е отгледал перфектния ти и любвеобилен мъж.  Ах, забравих, тези  прекрасните, те се само- отглеждат отделно от 13 годишна възраст, мразят  гадните си майки, но все още общуват с тях само за да угодят на всеопрощаващите си, широко скроени жени.

Не мисля че твоята ситуция е сходна с тази на авторката.  Ако 4 годишно дете без специални здравословни проблеми общува с баба си 2 пъти годишно  за по 2 дни, съпроводено със серия цупни от твоя страна, е напълно нормално баба му да се опитва всячески да му угоди (на теб така или иначе не може).  Голям прас, че два пъти в годината ще се натъпче с чипс, ще превърти марио картс и ще си легне  1 час по-късно.  Посмали малко с орторексията и дисциплината, че прекален светец и богу не е драг.

На бас, че детето ти вече е вдянало, че баба му ще му уйдиса на акъла за почти всичко.

# 89
  • Мнения: X
В моя случай, собствената ми майка не се съобразява с това, че детето има нужда от сън. За свекървата да не говорим как би било, ако имаше желание да гледа бебето  Grinning Щот моята свека е по живота и по почивките, не по бебета. Бебета веднъж на 2 месеца, за 1 час.
Майка ми е другата крайност, толкова иска да играе с мъничето, че не го оставя да спи...Опитвам се да обясня, но не става - излизам лоша и неблагодарна. Тя искала да ми даде почивка, пък аз..  Weary

Общи условия

Активация на акаунт