Помогнете да се справя.......

  • 6 932
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 524
Момичета, това с Адвантант не си е работа. Страхотно лекарство, но кортизон ooooh! Страничните ефекти са кофти , а става дума и за малки деца. Не бива да се маже повече от две седмици и то в много малки дози- колкото първа фаланга на пръстчето на детето. Плюс това, ако е гадна гъба- резултат чуден- никакъв ефект.
Опитай първо консутация, след това да кисне във смрадлика, махни памперса и виж дали не му никнат зъби. newsm78
Две от дъщерите ми зловещо се подсичаха за дълго време като ги подпреше никнене на зъби. Като избиеше зъб сагата приключваше. Нямам обяснение защо, но е факт.  Tired
Успех!

# 16
  • Мнения: 48
Извинявай didu68 били ми обяснила, какви по-точно странични ефекти би имал Адвантана, т.к. не съм много наясно с този кортизон. А мехлема го ползваме постоянно сигурно повече от 1год. /е само когато дупето не може да се оправи от другото мехлемче, а не ежедневно / . Предварително ти благодаря за отговора!!!!!!!!

# 17
  • Мнения: 167
Когато каката беше бебе, дупето й беше непрекъснато алено, още откакто се прибрахме от родилния дом и нищо не помагаше. Това продължи около 7 месеца. На всяка консултация личната сменяше бебешките кремчета, но накрая ни прати кожен лекар и след 1 седмица вече бяхме ОК.

Желая бързо подобряване на състоянието Hug

# 18
На моят син също му се зачервява много често дупето. Сменихме много мехлеми, кремове и лекарства, най-накрая една позната ми даде да пробвам вазелин "Джонсън". В България неможах да го открия, за това ми го носят ми го от Гърция. Наистина е много ефикасен. Ако имаш възможност поръчай на някого да ти го донесе струва около 3-4Евро.
 

# 19
  • Мнения: 7 186
Заведи я на лекар, но не педиатър, а детски дерматолог.
Аз преди време имах подобен проблем с малкия. Появи се обрив на дупето, а при тоя педиатър, а при ония, подсечено било, изписаха ни какви ли не мехлеми, но като видях, че няма ефект го заведох на детски дерматолог. Оказа се гъбична инфекция, изписа ни каквото трябва и обрива изчезна за нула време.
Щом и при вас няма подобрение, а се влошава, значи лечението е неправилно.

# 20
  • Мнения: 8 585
При вече подсечено дете е много важно да установим дали се касае за гъбичкова инфекция, за бактериална такава, както и  доколко има изразена екзема. Кортикостероидни кремове нанасяни върху инфектирана кожа драматично влошават обривите. Отворени плоски червени полета, от които кожата се люспи обикновено са израз насложена стафилококова инфекция и се изисква съответният антибиотичен крем (Фуцидин например).Най-добрите комбинирани кремове днес са Вердал (Олвос) и Кенакомб (Бристол). Освен това всеки от нас си има и "лична" смес, която приготвя за по-особени случай.

Две неща са важни, които мисля убягват от вниманието. С общите хигиенични правила мисля всички сме запознати.

*От много време е прието след измиване на детето да се слага винаги защитен крем. Най-добрите са тези, съдържащи цинков диоксид-Пенатен, Судокрем и др. Ако Ви стане навик да го използвате винаги след измиване ( при подсушена кожа и след 4-5 мин престой на въздух) няма да имате никога проблем. Крема е добре да се нанася първо на тънък слой на Вашите ръце и после да се "обтрива" детето в чувствителните области. Така се избягва натрупването на крем в гънките, което води до тежки рани и подсичания там. Кремът е защитен-играе роля на бариера. Подобно е действието и на зехтин-а, но той не бива да се използва.
Деца до 1 година би трябвало да се измиват след като напълнят памперса ( вкл. и уриниране), като общата баня е 1 път дневно до 2-3 месец, а после може и по-рядко. Но ако не измивате със сапун, не може да се поддържа добра хигиена. Памперсите, съдържащи линии лосион от вътрешната им страна са много дразнещи за някой деца-ако детето внезапно започне да се подсича, помислете да се върнете към старата фирма памперс ( ако сте я сменяли разбира се). Прекомерната употреба на плодове, плодови сокове и кисели също предразполагат към тежки подсичания->>особено в ранна възраст (неадекватни захранвания).

Децата се поправят много бързо:

*ако се мият по-рядко и се забърсват само с влажни кърпички успоредно с приложение на крема (само един).
*подберете подходящия крем на база на това КАК изглежда инфектираното място. Колкото и да мажете с пиоктанин или синьо багрило, ако е гъбичка няма да има ефект.
*след зарастване, поддържате посменно с пудра и бариерен крем-но не пудра върху крем.

Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 23:55 от Birdie

Общи условия

Активация на акаунт