Трудно заспиване на 8 месеца

  • 489
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 189
Здравейте!
Бебето ни си спеше спокойно оше от раждането, будеше се 1/2 пъти да го накърмя и пак заспиваше в next to me залепено до леглото ни. Един ден падна от кошарата понеже се беше научил да се изправя и понеже нямахме друга заплчна да спи между нас на нашето легло. Купихме обикновена дървена, но той я възприема само за игра и да се набира на нея. Ма 8 месеца е. От може би месец, че и повече може да е се буди през половин час с рев, само му давам гърдата и пак заспива. Има две зъбчета. През деня е на 2 дремки - от 10 до 11 някъде и от 14 до 15:00/30, НО често се изменят с половин/един час тези часове. Вечер към 18:30 му се приспива. Таа… приспиванто се случва в раница, заспива в нея и в момента, в който го сложим на леглото изревава- пак гърда и за секунда е унесен. Понякога вечер направо на гърда си заспива. Пробвам от няколко дена да го приспивам в кошарата, имаме зайче на фишър прайс, което е с мелодийки за сън и светлини- интересно му е заглежда се, но не заспива. Върви си по решетките на оградата, аз се правя на заспала, но след 15/20 минути започва да плаче, говоря му, успокоявам го, понякога го взимам замалко и пак го слагам, но не. Иска близост ли не знам. От всичката информация в нета и от приятелки, на които децата им заспивам сами се чувствам притисната, че съм закъсняла с “режима” и съм изгървла момента, но пък интуицията на мен и мъжа ми ни кара още да си го гушкаме вечер. Хубаво ни е, егоистично ли е това спрямо детето?
Очевидно не можем да го оставим на никой заради спането, но не ми и пречи това толкова сякаш… вие как действате с вашите деца и сънят им?

# 1
  • Мнения: 2 750
Хмм, моя е на 1,4 г и без значение дали е в кошарата или прк нас все си се буди. Има деца,които спят нощем и такива ,които се будят често дали заради зъбки дали защото йм е трудно да заспят сами . Щом ви е хубаво да спите заедно какъв е проблема. Ако детето е свикнало да заспива на ръце или по някакъв друг начин няма как да очаквате ,че ще е като дугите бебета еднорози да заспива само. Аз моя го приспивам на ръце и съм приела,че ще е така.

# 2
  • Мнения: 1 033
Моето се научи да заспива само, към 1г и 4м. И, то не само, а пак до мен на леглото. Аз не виждам проблем, след като на вас не ви пречи. Децата са инвидуални, защо го сравнявате с други? Нашето сега е на 2г и 6м, а все още спи при нас на спалнята, какъв е проблема щом на всички им е удобно така?! Все ще се премести, спокойно, няма цял живот да ни искат. 🤣🤣

# 3
  • Мнения: 189
Благодаря ви за отговорите!
Не го сравнявам с други деца,  но нали сега много се говори за това самостоятелно заспиване и отделно майка ми като ми каже “ вие заспивахте сами от малки с шише в кошарата” и сякаш аз не мога да го науча моето да заспива само. Но и от други приятелки чувам колко било важно за детето да заспива само от малко, дали за дисциплина, да му е по-лесно в детската градина и тн

# 4
  • Мнения: 15 356
Самостоятелното заспиване на първо място дава сън на всички, а сънят е базова физиологична нужда
Всички деца могат да спят вечер, а и трябва. Просто са нужни добри условия, навици и това е.

# 5
  • Мнения: 1 033
Ако на вас не ви пречи, не го мисли. Ето, моята майка днес докато говорехме ме нахока, че детето е с памперс на 2г и половина. Аз на 3м съм сядала на гърне 🤣🤣, на 1г съм говорела с изречения. Тия хора с годините изпростяват, аз така си мисля. Измислят си някакви свръх истории, доста и доукрасяват.

# 6
  • Мнения: 397
18:30 ми е прекалено рано за да си ляга да спи. Не може ли да го слагате към 20:00-21:00, защото може би просто не се уморява и затова не спи добре.

# 7
  • Мнения: 189
Доста му се приспива по това време и до 19/ 19 и малко вече е много крив, даже си мислих да изместим малко по- рабо лягането :/. Не знам. Или освен да пробвам пак с три дремки?
На тази възраст четох, че можело и да е регресия в съня.

# 8
  • Мнения: 15 356
На тази възраст има скок в растежа, който води до влошаване на съня.
Но проблемите не са от там, а от навикът за заспиване, бебето заспива в едни условия, буди се в други и за да заспи отново трябва да ги възстановите. Все едно да заспиш ти в спалнята, а да се събудиш в банята. Режимът не с достатъчно сън за възрастта, но дрямка в 18 би било добре, само ако е 15-20 мин, колкото да издържи до 20-20.30 без преумора. Или другият по-добър вариант е да удължавате дневните спанета до 1.30ч на дрямка и така ще изместите целия режим в посока напред.

# 9
  • Мнения: 189
Благодаря Ви за мнението!
За да удължа дремките трябва да сме навън с количката, вкъщи рядко спи толкова много. Вчера сутрешната беше около полв час. После излязохме на разходка, 2.45 мин, можеше и още сиг да спи, но като се прибрахме се събуди.
Не знам защо се влоши така сънят от 6/7 месец. Преди това никога не му е била нужна гърда да заспи или раница, количка…. И наистина като се събуди вечер, точно все едно се стряска и докато му я дам гърдата пак е заспинкал.. много лоша асоциация, казвам си, че уж му помага за зъбите, но не знам кое е по-доброто в случая за него

# 10
  • Мнения: 15 356
Няма добра и лоша, има таква която поставя семейството и детето в ситуация на преумора. Всеки е различен, за някои две събуждания са много, за други и десет са ок. Ако всички сте щастливи и наспани нямате проблем.
А в количката спи, понеже заспива и се буди в едни и същи условия. На първо време наваксайте преумората или ми пишете за една кратка, но полезна насока.

Общи условия

Активация на акаунт