Новородено бебе отказва да яде и повръща

  • 1 486
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,
Имам следния проблем с новороденото, общо взето от както се е родило опитите за хранене са провалени поради повръщането на млякото . Бебето е на 1 ден, сложено е на система за да не се дехидратира. Въпроса ми е следния: на някоя майка да и се е случвало подобно нещо в болницата с новороденото си ??? Страх ме е !!!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 712
С АМ ли го храните? Ако няма друг здравословен проблем, вероятно го прехранвате. Стомахът на новороденото поема няколко мл коластра, която обаче е силно концентрирана и е достатъчна. Защо не го кърмите?

# 2
  • Димитровград
  • Мнения: 1 745
Може да има рефлукс. Успокойте се, щом сте в болницата, те знаят какво да правят. А и за бебето е нужна спокойна майка.

# 3
  • Мнения: 775
Не са провалени, бебето ви си е взело необходимото. То се храни. Често връщат част от млякото. Успокойте се. Детето сега се адаптира, току-що се е родило.

# 4
  • Мнения: 5 309
Е да, но бебетата, които просто връщат мляко не ги слагат на система. Как точно повръща? И колко мляко му се дава?

# 5
  • Мнения: 2
Е да, но бебетата, които просто връщат мляко не ги слагат на система. Как точно повръща? И колко мляко му се дава?
Веднага след като се нахрани, дават му 10мл мляко адаптирано и повръща, направени са и кръвни изследвания всичко при тях е в норма.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 712
А защо не си кърмите бебето? Коластрата е най-подходящата храна за новородено. Може АМ да не му понася. Все пак това е химия.

# 7
  • Мнения: 8 291
Нали сте в болница, питайте неонатолога.
Мисля, че е доста по-наясно от майките в БГ мама.

Със сигурност не е първото бебе което повръща.

# 8
  • Мнения: 4 908
А защо не си кърмите бебето? Коластрата е най-подходящата храна за новородено. Може АМ да не му понася. Все пак това е химия.

Може да не иска или да не може. Не е това въпросът.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 712
Лютиче 2.0, въпросът ми не е към Вас. Ако една жена не иска да кърми, защо изобщо ражда? Може утре да не иска  да си гледа детето...
А какво значи да не може да го кърми? Има консултанти по кърмене, които помагат в такива случаи.
Не знам дали сте чували, но стомахчето на новороденото е колкото орех. Не можете просто така да го натъпчете с едно шише сухо мляко. Наистина някои бебета го понасят, но дали е добре за тях? Най-абсурдното нещо, което съм чувала, и то от АГ отделение, е че бебетата гладували първите дни, защото майката имала само коластра и трябвало да се дохранват. Явно когато не е имало АМ, бебетата са измирали от глад.

# 10
  • Мнения: 775
Болниците не са категоричен фактор. Понякога се задържат хора, заради парите, без реално да има проблем. В болница на системи с витамини държат с дни възрастни хора, само заради парите. И умрели са лекували, ахаха… Никое бебе няма да живее гладно. Кой знае какво обясняват на майката, но има вътреболнични инфекции и общо взето това, което изглежда като сигурност, може да бъде риск. Бързо излизане оттам. Бебето ви не е гладно.

# 11
  • Мнения: 7
Излизам малко от темата, но понякога не разбирам тази вманиаченост в кърменето, че даже се изпада в кризи защо не ядяло от гърда, дърпало се.. ами това е мъчение за малкото човече също. Че е много полезно за бебето - добре, че повечето майки това наистина предпочитат - добре. Но има редица фактори, които влияят върху кърменето и защо тези, които са избрали да не кърмят трябва да се сочат с пръст и да им се натяква, че все едно не се грижат за детето си... Всеки трябва да се чувства добре и не трябва да се вини за избора си, защото в крайна сметка физическото и психологическото състояние на майката също е важно, а това често се пренебрегва, когато вече се появи бебчето. Щастлива мама - щастливо бебе. Който иска бебе, направено с любов, ще се грижи за него и ще го обича.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 712
dtskoycheva, пишете ги тези неща, защото очевидно не сте кърмили бебе. Няма по-щастливо бебе от сучещото. За него кърмата не е просто най-подходящата храна, а майчина ласка и близост, успокоение и любов. За бебето сукането е удоволствие и това се вижда по лицето му.
Разбира се, ако кърменето наистина е невъзможно, тогава се прибягва до заместител. Според мен не би трябвало да е въпрос на личен избор, защото храненето с АМ няма нито едно предимство за бебето, а всяка майка би искала да даде най-доброто на новороденото си дете. Случва се в началото да има трудности за майката, но те са преодолими с или без чужда помощ и след това кърменето става лесно и приятно за двете страни.
И последно, когато се касае за някакви храносмилателни нарушения, на първо място се гледа с каква храна се храни детето. Така че, няма как темата за кърменето да не е свързана с поставения проблем.
За съжаление в нашите болници доста се стараят да промотират изкуственото хранене, но информация има много - само трябва да се прочете.
Аз съм си откърмила и отгледала децата, имах трудности с първото кърмене, но усилията си заслужаваха. Пожелавам успех на всички майки, избрали естественото хранене, а на останалите - поне да се замислят по въпроса.

Последна редакция: пт, 05 яну 2024, 13:20 от миленка_д

# 13
  • Мнения: 4 908
Аман от размахване на пръсти и поучителни писаници...

# 14
  • Димитровград
  • Мнения: 1 745
Да, и като няма кърма, както при мене, не винаги реалност и очаквания съвпадат. Защо трябва да има тирада за кърменето. Хеле при мен се случи при второто дете, сигурно трябваше да се гръмна, че не мога да кърмя.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт