дохранване с АМ.Как?

  • 763
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте!Имам голям проблем.От 3 дена се опитвам да дохранвам моята 3 1/2 месечна дъщеря с NAN 1,защото кърмата ми намалява,но безуспешно.Първия ден се опитах направо да заместя само вечерното хранене в 21 часа.След много плач и голяма борба изпи около 80мл.Получи страхотни колики!Цяла нощ почти сме я носили на ръце и от сутринта на всяко кърмене имаше разстройство до към 16 часа.В 21 часа пак и предложих шишето,но този път тя категорично го отказа.Много плака и плюеше и малкото мляко,което капеше в устата й.Накрая след като я успокоих,се предадох и й дадох да суче колкото имах.Днес от сутринта се опитвам да й давам по малко от млякото след всяко кърмене,но имам чувството че въобще не й харесва вкуса.Прави недоволни физиономии,не смуче биберона или ако го засмуче,като усети вкуса се мръщи.Най-много 10-15 мл успявам да й дам.Дайте съвет как да постъпя?

# 1
  • Мнения: 475
В началото винаги е трудно,но не се отчайвай!Ако искаш пробвай да смениш марката АМ.Знам,че всички ще скочат и ще кажат,че не е хубаво да се сменя ит.н.,но аз имах същия проблем, когато започнах да захранвам Ния. Опитах 4 марки АМ-Аптамил (беше й много мазно и категорично отказа да го яде), НАН-незнам поради какви причини,вероятно вкуса не й допадна,Нутрилон-започна да ака като луда от него и накрая се спрях на Хумана.По мое мнение това е едно от най-добрите и леки АМ за бебета,пък и марката е на пазара още от наше време,все пак.За всеки случай се консултирай с педиатъра.И най-важното-не я насилвай!След кърмене например не я дохранвай, а я остави да изгладнее хубаво и опитай с АМ.Желая ви успех!Пиши как се справяте. newsm22

# 2
  • Мнения: 27 524
А защо смяташ, че ти намалява кърмата? Ако храниш винаги на поискване не би трябвало да се получава така... Има ли някакъв друг проблем?

# 3
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз не дохранвах,направо замествах 1-2 хранения.А за АМ,може би трябва да опиташ друга марка.Доволна бях от "Нутрилон".

# 4
  • София
  • Мнения: 1 750
Защо реши, че кърмата ти намалява? Понякога майките имат чувството, че кърмата не стига и бързат да дават добавка. В последствие се оказва, че не е имало нужда. Така че, моят съвет е първо да се увериш, че наистина става въпрос за намаляване на кърмата и тогава да търсиш друг вариант. Има доста начини за увеличаване на кърмата, стига разбира се да искаш да продължиш да кърмиш.

Моята госпожица също не хареса НАН. Един ден се наложи да й дам от него, но тя отказа. Аптамила обаче си го папа с кеф, нищо че мирише ужасно. Бебетата си имат предпочитания Wink

# 5
И моята бебка беше така като започнах да дохранвам с Фризолак,не искаше да яде,ако пъкк изядеше нещо после го повръщаше.Носех я на ръце из апартамента и я хранех,тя плачеше и се гърчеше.Беше исински ужас CryКоликите са от това,че смесваш двете млека АМ и кърма.Пробвай да я кърмиш когато поиска не гледай да сазваш час,на мен това ми го казаха после.Сега сме само на АМ Аптамил и съм много доволна,нямаме никакви проблеми, нито колики,нито запек.Но всяко дете е различно пробвай различни млека да видиш кое най-добре за вас.Успех и не се отказвай от кърменето.

# 6
  • Мнения: 480
И Насето в началото се мусеше на АМ, но лекарката ми каза,че е нормално, защото усеща, че вкуса е различен. Пробвах няколко марки и се спряхме на Нутрилон

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И аз дохранвах.Всеки път обаче ядеше различно.Правех определено количество ,остатъка изхвърлях.

# 8
  • Мнения: 59
Пробвай да смениш АМ,ние бяхме на НаН и  проблем нямаше,но други майки са се оплаквали.

# 9
Благодаря на всички за съветите.Купих Нутрилон Комфорт 1.Пробвах днес да й дам в 9ч.,пак отказа.Дадох й да суче,беше нервна и сука малко.След това пак й предложих бутилката и с залъгване с играчка изпи към 45мл.Забелязах обаче,че не се мръщеше на вкуса,а по-скоро не й се ядеше.В 12,30ч. направо й дадох да суче и пробвах след това,но тя сука много и съвсем не искаше бутилката.По принцип тя има предпочитания към дясната ми гърда и когато се падне лявата,някой път е голяма борба докато я засуче.Някой път направо отказва,почва да плаче и трябва да я нося на ръце докато полузаспи и тогава да й я предложа пак.Точно затова исках да я науча да пие и АМ.Защото от нередовното й сукане понякога нямам достатъчно кърма,особено привечер.Идеята ми беше,когато нямам,да й го дам.Много странно се държи след къпане.Винаги отказва да яде независимо от коя гърда и плаче около 10-15мин. докато мъжът ми я разнася на ръце,след което се унася за около половин час.Чак тогава пак й предлагам гърда,тя суче и обикновено така си заспива за през нощта.Всъщност забравих да спомена,че имаме проблем със заспиването.Никога не заспива сама.Когато се измори,започва да хленчи и трябва да я приспиваме на ръце.Освен това като я сложим в леглото,когато е заспала,спи само половин час.После се събужда и пак иска да я приспиваме.През нощта е почти същото,само че от 21ч. спи докъм 24-1ч,яде и после се буди на час,час и половина,два,без да е гладна и пак трябва да я приспиваме на ръце.И така до 5,30-6,00ч когато яде и иска да стои будна.Въобще се държи много странно.Така е от раждането и ние направо сме ни живи ни умрели.Пробвахме да я оставяме през деня да си хленчи в леглото с надеждата да заспи сама,но тя се разплакваше истерично накрая и трябваше пак да я вземем.А има и колики още.Не много силни,но много пръцка и се гъне особено вечер и нощем.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 750
milenasandra, определено не ти е лесно. По принцип колкото по-често даваш да суче, толкова повече кърма ще имаш, защото бебка ще дава сигнал на организма ти да произвежда кърма. С дохранването бебка ще суче все по-малко от теб и така кърмата ще започне да намалява. И моята госпожица харесваше едната гърда повече от другата, затова ги сменях - на едно кърмене предлагах и двете гърди. Така бях сигурна, че се е нахранила, а и е стимулирала и двете гърди. Ако искаш пробвай и така.
За заспиването - пробвала ли си нощно време да спи при теб. Осъзнавам, че това е нож с две остриета. Понякога обаче само това помага, защото някои бебета имат нужда от топлината на мама и само така се успокояват. Пък и така няма да ти се налага да ставаш по сто пъти на нощ.
Само предлагам варианти, ти ще си прецениш, кое ще е най-подходящо за твоя случай. Успех!  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 5 606
И моята бебка беше така като започнах да дохранвам с Фризолак,не искаше да яде,ако пъкк изядеше нещо после го повръщаше.Носех я на ръце из апартамента и я хранех,тя плачеше и се гърчеше.Беше исински ужас CryКоликите са от това,че смесваш двете млека АМ и кърма.Пробвай да я кърмиш когато поиска не гледай да сазваш час,на мен това ми го казаха после.Сега сме само на АМ Аптамил и съм много доволна,нямаме никакви проблеми, нито колики,нито запек.Но всяко дете е различно пробвай различни млека да видиш кое най-добре за вас.Успех и не се отказвай от кърменето.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт