Гладене на дрехи на 7м. Бебе

  • 1 770
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 43
Здравейте искам да питам до кога е най-хубаво да се гладят дрешките на бебето,защото ми казаха,че моето бебче като е на 7месеца вече бил голям и нямало нужда ама аз съм на мнение че трябва да си се гладят,а и нямам сушилня!

# 1
  • Мнения: 5 309
Според мен можете да не гладите дрехите. Но ако искате да гладите никой не може да ви спре.
И разсъждавайки логично, бебето Ви вече предполагам докосва различни неща в ежедневието си. Те всички стерилни ли са? Вие всеки път ли го докосвате с дезинфекцирани ръце?

# 2
  • Мнения: 125
Не съм гладила никога дрехите на детето ми. Не съм ползвала и сушилня винаги. Аз лично не мисля, че е нужно. При условие, че вие смятате, че е нужно-гладете докато имате време.

# 3
  • Мнения: 2 504
Аз започнах да гладя дрехите на детето, когато беше на година и половина и тръгна на ясла. От кумова срама. 😁

# 4
  • София
  • Мнения: 28 733
Въобще не е нужно да се гладят.

# 5
  • Мнения: 8 909
Не се гладят, детето има имунна система.

# 6
  • Мнения: X
Само преди да се роди изгладих всичко.

# 7
  • Мнения: 43
Благодаря ви за отговорите изключително много Simple Smile ! Само да кажа относно въпроса дали аз докосвам бебко със стерилни ръце ами смея да кажа,че да защото аз и съпруга ми сме пушачи и аз особено не си позволявам и грам да ми миришат ръцете на цигари отделно и преди всяко хранене,къпане преобличане, връщане от WC също си ги мия😄 може би и затова страдам от суха кожа на ръцете и вечер се мажа с крем за ръце правя си маски и така всичко това го правя защото ми е първо дете може би с второто няма да съм така кой знае🙉😃 Някои казват,че като натрупаш опит с първото с второто е лесно! 😄

# 8
  • Мнения: 5 309
Стерилни ръце означава при всяко докосване на бебето да сте мила ръцете. Наистина ли успявате?
Аз не бих могла.
Бебето тепърва ще започне на пълзи, хвърля играчки по земята, всеки път ли ще ги миете? Подът винаги ли е стерилен? Общо взето децата трябва да се срещнат с околната среда в един момент. Мисля че 7 месечна възраст е напълно подходяща.

# 9
  • Мнения: 8 909
Спри ги тия цигари, аз живея в чужбина, не пуша хората колкото в БГ.

# 10
  • София
  • Мнения: 28 733
Само преди да се роди изгладих всичко.
Аз само изпрах всичко. Въобще не съм гладила.

# 11
  • Мнения: 670
Дрехи на бебето гладих до момента, в който започна да лази. И то по навик, както все още стерилизирам бутилките за мляко.
П.С. Вашите ръце не са стерилни след измиване, а просто чисти.

# 12
  • Мнения: 1 256
Аз гладих само първите два-три месеца. След това престанах.
Не е добре абсолютно всичко да е стерилно, детето трябва да изгражда имунна система, а това няма как да стане, ако не се сблъсква с микроби.

# 13
  • Мнения: 5 432
Бабата имаше желание и изглади преди да се роди всичко. Това беше гладенето на бебешките дрехи Grin

# 14
  • София
  • Мнения: 13 418
Аз понеже обичам да гладя, винаги гладя всичко за всички у дома, независимо дали са на годинка или на 50+, но бебе,което си седи вече здраво на дупето и успява да си натъпче в устата всичко, което докопа, няма как да живее в стерилна среда и никога нищо не съм стерилизирала на никое от децата (само шишетата и бибероните в първите месеци).

# 15
  • Мнения: 4 658
Гладете ако искате. Аз обичах да гладя и се нагладих като беше бебе Simple Smile

Ама още по-добре спрете цигарите. Миете ръце, но има пасивно пушене, дори и да не си позволявате да пушите пред бебето. Много по-вредно е, отколкото да не гладите дрехите и да не поддържате всичко стерилно. Да не мислите, че на бабите ни някой е гладил месеци наред всички дрехи?

# 16
  • Мнения: 43
Ясно много благодаря за отговора! Simple Smile Всеки човек е индивидуално различен сам по себе си затова исках да съберя малко мнения по въпроса 😊

# 17
  • Мнения: 12 848
Чак стерилни ръце едва ли е нужно, но чисти да. Гладенето - аз съм гладила за моите, докато не им бяха зарастнали пъпчетата. После вече не. Но си е въпрос на мерак, като ти се занимава - глади си.

# 18
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Ако гладиш от хигиенна гледна точка- няма нужда. Съвременните перилни препарати и перални са достатъчни.
Аз гладя от естетическа гледна точка, не обичам смачкани дрехи.

# 19
  • Мнения: 4 427
Докато тръгне в казарма Wink

# 20
  • Мнения: 4 797
Аз до ден-днешен гладя всичко, но това е защото обичам да гладя. Така изглеждам и по някое предаване или филм. Никога не съм гладила с цел хигиена (освен когато веднъж се оказах с въшки от яслата на сина ми), а само защото и аз не обичам смачкани дрехи и чаршафи.

# 21
  • Мнения: 2 835
Аз гладех до годинката.Глади до когато сметнеш за редно! На мен пък ми казват,че не е нужно да го пера с бебешки препарати нито пък да деля неговите дрешки от нашите,но аз не ги слушам и си купувам препарати само за него и пера отделно неговите

# 22
  • Мнения: 540
Radii, за твоето дете с чувствителна кожа си е повече от задължително да переш се бебешки/sensitive препарат. Понеже и моето е така, аз просто пера на всички ни с такъв.
Иначе и аз гладих до около годинка и на двамата.

# 23
  • Мнения: 10 560
Нищо не съм гладила. Не упражнявам тази дейност.

# 24
  • Мнения: 2 835
sweet-memory  и аз мисля така,защото свекървата си позволи до като бяхме на гости да пуска да му пере дрехите с обикновени препарати и с общи дрехи на всички и резултата беше пъпчици из цялото тяло. Предопредих я изрично да не го прави повече особено при наличието на негови препарати за пране . А дори да не беше това по-спокойна ще съм да му пера дрехите отделно от нашите . За гладенето лично аз го правех за мое успокоение ,че всичко ще е наред ,понякога не съм смогвала и съм взимала дрешки направо от сушилника ,не е имало проблем

# 25
  • Мнения: 1 335
Сещам се от съветите на Ванга за живота, тя казваше оставете децата да се цапат, така се изгражда имунитет. И аз считам, че прекаленото гладене, поддържане на стерилна среда изнежват детето и утре, когато така и така ще е част от поголонтата мръсотия навсякъде, ако е свикнал на прекалена хигиена, утре това може да избие в алергии.

# 26
  • Мнения: 2 504
Утре просто виновни стават онези непрокопсаници - другите родители - заради които нашето писано яйце боледува, защото те водят заразните си деца близо до нашето златенце!

# 27
  • Мнения: 540
Не съм съгласна. Двете ми деца са гледани в еднакви условия. Големият се скъса да боледува и то тежко, а малкият за сега е доста здрав и минава само с хрема. Последния пример е от преди празниците. Баткото се разболя на 23.12 с училищен вирус- хрема и кашлица. Понеже пътувахме и нямаше как да изолирам малкия от батко му(обикновено гледам да го правя, особено като беше малко бебе). Малкият цъфна на 25ти. Ами баткото се влачи 2 седмици. На малкия му мина за 3 дни само с хрема.

# 28
  • Мнения: 6 780
Не съм съгласна. Двете ми деца са гледани в еднакви условия. Големият се скъса да боледува и то тежко, а малкият за сега е доста здрав и минава само с хрема. Последния пример е от преди празниците. Баткото се разболя на 23.12 с училищен вирус- хрема и кашлица. Понеже пътувахме и нямаше как да изолирам малкия от батко му(обикновено гледам да го правя, особено като беше малко бебе). Малкият цъфна на 25ти. Ами баткото се влачи 2 седмици. На малкия му мина за 3 дни само с хрема.
Всъщност не са при еднакви условия. Бебе 1 е било само. Бебе 2 си има брат, който от малък му тренира имунната система.

# 29
  • Мнения: 540
Ами той големия от 4 месечен беше постоянно болен до 2г. Даже в болница лежахме. Нямам представа от къде лепваше всички тези вируси. Това ако не е тренировка на имунната система не знам. Да не говорим, че като лепнеше нещо, всички го хващахме. Така както боледувах в бебешкия му период, никога преди не бях боледувала. На 3г като започна ДГ ходи 2 дни, после месец вкъщи. За цялата учебна година не знам дали е ходил 1 месец сумарно. Това боледуване ми беше най-големият кошмар, само като чуех, че подсмърча и ми призляваше. Малкия пък има контакт с вируси, но не се разболява. И ковид имахме като беше на 5м и не го хвана.

Последна редакция: ср, 17 яну 2024, 23:36 от sweet_memory

# 30
  • Мнения: 6 780
Всичко, което си преболедувала, си предала като имунитет в утробата към новото бебе, ако си и кърмила, ето ти чудото на устойчивост на бебе 2. Всички антитела са предадени към малкия. Реално "опита" е предаден. Няма нищо случайно. Бъдете здрави 🍀❤️

Общи условия

Активация на акаунт